Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Volüzyon Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Doğru web oluşturma platformunu seçtiğinizi bildiğinizi söyleyecek kadar bilgili hissettiğiniz aşamaya ulaşmak zor olabilir. Bu, özellikle göz önünde bulundurulması gereken daha fazla hususun bulunduğu e-ticaret platformları için geçerlidir..


Genel parlayan incelemeleri, 180.000’in üzerinde geniş bir müşteri tabanı ve tüm ihtiyaçlarınız için tek elden bir çözüm olma vaadiyle Volusion, beyinsiz görünebilir. Ancak, bazı yanma sorularınız olabilir, örneğin:

 • Daha önce hiç yapmadıysam çevrimiçi mağazamı oluşturmakta zorlanacak mıyım?
 • Arama motoru sıralamalarını iyileştirebilir ve kampanyalarla daha fazla müşteriye ulaşabilir miyim?
 • Gelecekte mağazamın yeteneklerini artırmak için ne kadar özgürlüğüm olacak?

Volusion’un sizin için doğru çözüm olup olmadığı hakkında daha net bir resim elde etmek için, bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını okuyun.

Volusion Adım Adım Mağazanızı Oluşturmanıza Yardımcı Oluyor

Volusion’ın yeni başlayanlara veya deneyimsiz kullanıcılara sağladığı en büyük avantajlardan biri, bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için muhtemelen en kolay web sitelerinden biri olmasıdır. Bu çoğunlukla kaydolduktan sonra ve web sitenizi ilk oluştururken yönlendirdiğiniz adım adım işlem sayesinde.

İlk olarak, bir tema seçmeniz istenir. Ardından, web sitenizi özelleştirmek için Stil Düzenleyiciyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Sonraki adımlarda Volusion, bir web sitesinin tüm temel öğeleri olan bir logo, afiş resmi ve metin ve bir harekete geçirici mesaj düğmesi yüklemenizi önerir. Son olarak, ziyaretçilerin web sitenizin en önemli web sayfalarına gitmesine izin vermek için ana gezinme menünüzü bir araya getirerek size rehberlik edecektir..

Tamamlanmış web sitesine girmek yerine her bir adımı tek tek ele almak için yönlendirilmek ve kendi yolunuzu bulmak zorunda kalmanız, süreci kolaylaştırmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olur. Bu yaklaşım, diğer birçok platformla karşılaştırıldığında benzersizdir.

Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Volüzyon Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Web Sitenizin İşlevselliğini Artırmak için 70+ Özellik Kazanın

Volusion’da bulunan tamamlayıcı e-ticaret ve e-ticaretle ilgili olmayan özelliklerin çoğu, Market’teki uygulamalar şeklinde sağlanır. Ücretsiz ve premium uygulamaların bir karışımı var ve bazıları en ünlü platformlardan geliyor.

Örneğin, Gönderi istasyonu, gönderi etiketleri oluşturma işlemini otomatikleştirmenize yardımcı olmak için kullanılabilir. PayPal’ı mağazanızda ek bir ödeme yöntemi olarak da ekleyebilirsiniz. Benzer şekilde, ödemelerinizi PCI yönergelerine göre güvenceye almak için web sitenizin SSL sertifikaları için son derece güvenilir GeoTrust’u veya Authorize.Net’i kullanabilirsiniz..

Volusion’ın kendisi tarafından bir dizi uygulama da geliştirildi. Gösterge tablonuzdan yalnızca birkaç tıklamayla uygulamalar ekleyebilirsiniz. Muhasebe, Nakliye, e-posta pazarlama, ödeme işleme, canlı sohbet vb.. Bu genişleme Shopify veya BigCommerce’e yakın değildir; ancak yine de oldukça kapsamlı.

Volusion Birden Çok Platformda Satış Yapmanıza Güç Verir

Günümüzde, sosyal medya platformlarında ve birden çok pazarda satış yapmak, çevrimiçi mağazanızdaki satışları tamamlamanın harika bir yoludur. Volusion, diğer platformlarda satış yapmak, envanter veya siparişleri çapraz platformda yönetmek veya web sitenizden satış yapmaktan başka yollarla para kazanmak için araçlar sağlar.

Facebook söz konusu olduğunda, Volusion, doğrudan platformdan satmak için Facebook web sayfalarınızda kullanmak üzere ürün web sayfaları oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca ürünleri gerçek mağazanızdan da içe aktarabilirsiniz. EBay ve Amazon gibi pazar yerleri için envanterinizi, siparişlerinizi ve satışlarınızı yönetmek için araçlar sağlar ve bu hizmetlerde performansınızı tek bir gösterge tablosunda izleyebilirsiniz.. Google AdWords üzerinden PPC reklamları ayarlayabilir ve satıştaki öğelerinizi Google arama sonucu sayfalarında görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, farklı platformlarda etkili bir şekilde satmak için ekstra araçlar sağlayan Solid Commerce ve SellerExpress gibi yükleyebileceğiniz bir dizi başka uygulama da var.

Volusion Kapsamlı SEO ve Pazarlama Araçları Sağlar

Milyonlarca ve milyonlarca iş müşterileri için çevrimiçi vying, SEO veya etkili pazarlama kampanyaları aracılığıyla web sitenize daha fazla trafik yönlendirme giderek daha önemli hale geliyor. SEO’nuzu kurabilir ve kampanyalarınızı barındırma platformunuzdaki tek bir noktadan yönetebiliyorsanız, daha iyi ve daha kullanışlı olur. Volusion bu platform olmaya çalışıyor ve oldukça yakınlaşıyor.

Yeni başlayanlar için Volusion, meta başlığınızı, açıklamanızı ve etiket anahtar kelimelerinizi kolayca değiştirmek veya seçmek, SEO dostu URL’ler ayarlamak ve Robots.txt dosyanızı düzenlemek için tüm temel bilgileri sağlar. Volusion’ın dayandığı altyapı ASP, en SEO dostu olduğu bilinmemekle birlikte, etkisini azaltmak için ellerinden geleni yaptılar. Ayrıca, kendi SEO dostu HTML’nizi oluşturmanıza olanak tanıyan araçlar da sağlarlar; örneğin, meta bilgilerini özel HTML koduyla geçersiz kılabilirsiniz.

Bir diğer güçlü özellik de Google İncelemeler içindir. Bu irade Google arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) ürünlerinizi mağazadan satın alma bağlantılarıyla birlikte derecelendirme ve incelemelere sahip ürünlerinizin küçük resimlerini göster. Kurulumu panodan kolayca yapabilirsiniz. Volusion ayrıca yerleşik bülten araçlarıyla veya MailChimp gibi bir uygulama aracılığıyla e-posta kampanyaları oluşturmanıza olanak tanır. Kendi bağlı kuruluş programlarınızı bile oluşturabilirsiniz.

Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Volüzyon Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Özelleştirilebilirlik ve Kodlama Fırsatları Sınırlıdır

Şüphesiz Volusion’u kullanmanın en büyük uyarısı, BigCommerce, Shopify ve Squarespace gibi diğer popüler hizmetlerle karşılaştırıldığında web sitenizi özelleştirme açısından muhtemelen en kısıtlayıcı platformlardan biri olmasıdır. Wix ve kendi kendine barındırılan WordPress gibi seçeneklerin kilometrelerce arkasında.

İlk olarak, seçim için sadece 45 tema. Bu zaten küçük bir sayı ve web sitenizin ne kadar benzersiz görüneceğiyle ilgili endişeleri artıracak. Bu temaların tasarımları modern, çekici ve kullanımı kolaydır ve bir paintball dişli mağazası gibi birkaç ilginç niş vardır. Ancak, oldukça basit, özellikle etkileyici bir şey yok.

Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Volüzyon Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

İkincisi, sürükle ve bırak işlevselliği olmadan özelleştirme seçenekleri yetersiz. Bu, seçtiğiniz şablonun tasarımına etkili bir şekilde kilitlendiğiniz ve markanızı yüklerken veya kendinizi farklılaştırmak için temanın stilini (çoğunlukla renkler ve yazı tipleri) değiştirirken yaptığınız değişikliklere güvenmeniz gerektiği anlamına gelir..

Volusion’ın bir tasarruf lütfu, HTML, CSS ve JavaScript’i özelleştirmenize izin vermesidir. Bununla birlikte, bu işlevsellik, Shopify gibi platformlarda olduğu kadar geniş değildir, bu da sıfırdan bir web sitesi oluşturmanıza veya özel bir programlama dili kullanmanıza bile izin verir. Volusion’ın özelleştirme özelliğini çoğunlukla web sitenizin tasarımında küçük değişiklikler yapmak ve açılır mesaj kutusu gibi basit özellikler eklemek için kullanabilirsiniz.

Volusion Basitlik ile İşlevselliğin Derinliği Arasındaki Dengeyi Sağlar

Volusion’un ana hedefi, eksiksiz bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı erişilebilir ve basit bir deneyim haline getirmektir.. Bu, kullanıcılara çevrimiçi rekabet etmek ve kârlı bir mağaza oluşturmak için yeterli yetenekler sağlama konusunda bir zorluk sunarken, süreci daha az deneyimli veya zaman darlığı olan kullanıcılar için sezgisel tutar.

Genel olarak, Volusion bunu kaldırmış gibi görünüyor, ancak kendinizi platforma taahhüt etmeden önce sonuçları göz önünde bulundurmanız gerekir.. Volusion’ın yerleşik özellik kümesi veya uygulamaları tüm ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, örneğin POS araçlarından veya ödeme ağ geçitlerinden yoksun olduğu için, alternatif yöntemleri kullanarak bunları yerine getiremezsiniz..

Aynı şey web sitenizin tasarımı için de geçerlidir: Belirli görsel öğelere sahip tamamen benzersiz bir web sitesine sahip olmak yüksek önceliğe sahipse, HTML, CSS ve JavaScript kullanarak tasarımla uğraşsanız bile Volusion yeterli olmayabilir..

İnkar edilemeyen bir şey, bir çevrimiçi mağaza oluşturma sürecinin son derece kolay ve anlaşılır olacak. Bu konuda tamamen yeniyseniz, adım adım açıklamalı kılavuz sizi web sitenizi oluşturma sürecinde kolaylaştıracaktır.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map