Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Vytvára sa práca na Upwork je pomerne jednoduchý postup – ale nikto nechce skončiť preosievaním pomocou množstva zbytočných návrhov od nekvalifikovaných nezávislých pracovníkov..


Ak chcete, aby bol váš príspevok čo najefektívnejší, mali by ste postupovať podľa niekoľkých tipov. Od vytvorenia účtu až po spustenie prvého projektu naživo sa musíte naučiť, ako zverejniť pracovnú ponuku, ktorá priláka veľa kvalifikovaných odborníkov..

Chystáme sa rozvrhnúť všetky kroky, ktoré musíte urobiť vytvorte príspevok na prácu v rámci služby Upwork, ktorý túto prácu skutočne dokončí. Máme tiež nejaké exkluzívne tipy pre vás. V čase, keď sa dostanete na koniec tohto článku, by malo byť hľadanie kvalitnej pomoci na tejto fantastickej platforme hračkou!

Krok č. 1: Vytvorenie účtu

Za účelom uverejnenia úlohy na Upwork, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vytvorenie účtu. Našťastie služba Upwork robí tento proces veľmi jednoduchým pre klientov, ktorí hľadajú nezávislých pracovníkov. Začnete kliknutím na jasne zelené tlačidlo Odoslať úlohu v pravom hornom rohu domovskej stránky.

Potom prejdete na stránku registrácie, kde budete požiadaní o zadanie mena a e-mailovej adresy. Upwork uprednostňuje, aby ste na registráciu použili pracovnú e-mailovú adresu, ak však nie je k dispozícii profesionálna e-mailová adresa email to urobí.

Vytvorte si pracovný príspevok na prácu (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Následne sa zobrazí výzva na vytvorenie hesla a na výber toho, pre čo budete účet používať. Keďže ste zamestnávateľom, kliknite na „Nájom projektu“.

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Po dokončení účtu môžete prejsť na vytváranie pracovných miest.

Krok č. 2: Vyberte názov úlohy a kategóriu

Názov úlohy

Najprv budete požiadaní, aby ste vytvorili názov svojho pracovného miesta. Toto je jedna z najdôležitejších častí pri vytváraní kvalitného záznamu, preto si múdro zvoľte názov svojej práce. Ideálne meno závisí od typu úlohy, ktorú vysielate.

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Tipy pre skvelú pracovnú pozíciu:

 • Ponechajte si nadpis jasné a stručné – chcete, aby nezávislí pracovníci presne vedeli, čo toto zamestnanie znamená
 • Úpravy umožňujú v názve iba 50 znakov počítať každé slovo
 • Použite kľúčové slová, ktoré sú pravdepodobne budú vyhľadávané tými, ktorí majú zručnosti potrebné pre váš projekt

Namiesto: Hľadáte dobrého spisovateľa ASAP
vyskúšať: 2K Word článok o zdravých dezertoch za 48 hodín

Namiesto: Expert na dizajn
vyskúšať: Grafický dizajnér pre logo spoločnosti – InDesign Skills

pracovná kategória

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Po dokončení titulu sa zobrazí výzva na výber kategórie pracovných miest. Je to dosť jednoduché, pretože spoločnosť Upwork robí skvelú prácu pri odhadovaní správnej kategórie na základe vášho názvu. Ak sa vám nepáčia kategórie, ktoré vyberie služba Upwork, vždy máte možnosť vybrať si z rozbaľovacej ponuky svoju vlastnú..

Krok č. 3: Napíšte efektívny popis

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Spolu s názvom vašej práce je váš opis jedným z najdôležitejších aspektov vytvorenia skvelého uverejnenia pracovného miesta. V tejto časti služba Upwork umožňuje až 5 000 znakov, tak neváhajte byť čo najpopisnejší. Týmto spôsobom potenciál kandidáti budú mať jasnú predstavu o tom, či sa kvalifikujú alebo nie pre váš projekt a bude menej pravdepodobné, že predloží návrh, ak tak neurobí.

Tipy pre efektívne popis práce:

 • Zoznam potrebné skúsenosti a zručnosti pre ideálneho kandidáta
 • Poskytnite jasné a dôkladné vysvetlenie rozsah práce a čo to bude znamenať
 • Uveďte, ako dlho sa má práca očakávať, napr dlhodobá pozícia alebo krátkodobý projekt?
 • Poznamenajte si všetky zmluvy, napríklad NDA (čo by ste mali určite zvážiť), od ktorého sa môže vyžadovať podpísanie zmluvy na voľnej nohe, aby bolo možné pracovať na projekte.
 • účel práce a akékoľvek výzvy to môže byť potrebné na prekonanie úspešného nezávislého pracovníka
 • Zvážte zahrnutie otázky pre potenciálnych kandidátov – takto môžete rýchlo odstráňte tie, ktoré váš popis nečítali dôkladne kontrolou, či ste na svoju otázku odpovedali
 • Určite opravte svoj popis, pretože akékoľvek chyby pravopisu spôsobia, že sa javia ako neprofesionálne a odrádzajú žiadateľov na vysokej úrovni

Krok č. 4: Poskytnite podrobnosti o vašom projekte

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Pri vyplňovaní podrobností o projekte musíte venovať pozornosť niekoľkým dôležitým veciam; tieto zahŕňajú typ projektu, integráciu API a fázu vášho projektu.

Typ projektu

Tu si musíte vybrať, či to bude prebiehajúci alebo jednorazový projekt. Ak si ešte nie ste istí z nejakého dôvodu – napríklad by ste sa chceli dozvedieť viac o výkone nezávislého pracovníka predtým, ako sa zaviažete, alebo potrebujete zistiť, ako sa projekt rozvíja – Upwork vám tiež ponúka možnosť. Stačí kliknúť na tlačidlo „Nie som si istý“.

Integrácia API

V tomto okamihu sa musíte rozhodnúť, či existujú nejaké aplikácie, s ktorými by ste chceli integrovať svoje pracovné ponuky.. Môžete si vybrať z množstva procesorov platby, možností cloudového úložiska, účtov sociálnych médií atď.

Fáza projektu

Ak chcete dokončiť stránku s podrobnosťami o projekte, chcete dať Upwork vedieť, ako ďaleko je momentálne váš projekt. Úloha vám ponúka tri možnosti:

 1. Mám špecifikácie: Vyberte túto možnosť, ak máte silné vedomosti o tom, čo hľadáte, a konkrétne pokyny, ktoré vám môžu poskytnúť informácie na voľnej nohe
 2. Mám návrhy: Ak ste už tento proces začali a máte dizajn, ktorý by ste chceli oživiť, choďte s touto možnosťou
 3. Mám len koncept: Pre projekty, ktoré sú stále nejasné av počiatočných fázach, je to najlepšia voľba pre vás

Krok č. 5: Uveďte požadovanú odbornosť

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Tento krátky a jednoduchý krok si vyžaduje, aby ste si vybrali zručnosti a odborné znalosti, ktoré sú dôležité pre úspešné dokončenie vášho projektu. Na základe vybranej kategórie pracovných miest budete mať na výber niekoľko možností. Ak nevidíte možnosť, ktorú by ste chceli zahrnúť, služba Upwork vám umožňuje manuálne zadať akékoľvek ďalšie zručnosti do dolného textového poľa..

Tipy pre výber najlepších oblastí odbornosti:

 • Buďte čo najšpecifickejší: Mnohí z najlepších nezávislých pracovníkov sú schopní vybrať si pracovné miesta, o ktoré sa uchádzajú, a budú hľadať kľúčové výrazy, ktoré ich najviac zaujímajú. Napríklad „CSS3“ a „HTML5“ sú lepšou voľbou ako „webové programovanie“. “
 • Ale nechoďte cez palubu: Zahrnutie príliš veľkého množstva odbornosti môže niekedy spôsobiť viac škody ako úžitku. Obrovský zoznam požadovaných zručností vás môže postaviť do situácie, keď nie sú k dispozícii kvalifikovaní nezávislí kandidáti na podávanie žiadostí – alebo iba tí, ktorí vám budú účtovať enormnú mieru.
 • Ak si nie ste istí, opýtajte sa odborníka: Možno nemáte dobrý pocit o tom, aké zručnosti budete potrebovať na úspešné dokončenie práce – a to je v poriadku! To znamená, že je najlepšie získať názor niekoho, kto je oboznámený s daným odvetvím (funguje aj vyhľadávanie na Googli), aby ste zaistili, že uchádzači, ktorí podávajú prihlášky, dostanú najkvalifikovanejších kandidátov.

Krok č. 6: Uveďte polohu nezávislého pracovníka

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Teraz sa vás opýta, či máte nejaké preferencie týkajúce sa krajiny alebo regiónu, z ktorého nezávislý pracovník pochádza. Toto je obzvlášť dôležité, ak váš projekt vyžaduje, aby jednotlivec hovoril určitým jazykom alebo aby bol oboznámený s konkrétnou kultúrou. Môžete si manuálne vybrať ľubovoľný región alebo krajinu, ktorú chcete, alebo sa len držať ponuky svojho projektu na domácom trhu.

Ak si vyberiete domáci trh, bude vám to dovolené vyberte časové pásmo radšej. Toto môže byť užitočné v prípadoch, keď je načasovanie potenciálnym problémom pre pracovný čas alebo dostupnosť. Nezabudnite, že pracujete s nezávislými pracovníkmi, čo znamená, že nie každý pracuje pravidelne.

Krok č. 7: Zistite, kto môže vidieť váš projekt

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Ďalej si musíte vybrať, kto môže zobraziť vaše pracovné miesto.

Úloha vám ponúka tri možnosti:

 1. niekto: Vyberte túto možnosť, ak chcete, aby bol váš príspevok viditeľný pre ľudí na platforme Upwork aj mimo nej; napr. vyhľadávanie Google
 2. Iba nezávislí odborníci na opravu: Takto bude váš príspevok viditeľný iba pre nezávislých používateľov, ktorí už pracujú na platforme Upwork
 3. Pozvať len: Rovnako ako názov napovedá, vyberte túto možnosť, ak chcete, aby sa váš príspevok zobrazil iba tým, ktorých ste pozvali

Ak chcete tento krok dokončiť, musíte informovať spoločnosť Upwork, koľko nezávislých manažérov budete potrebovať pre svoj projekt. Máte k dispozícii dve základné možnosti: jeden nezávislý pracovník alebo viac ako jeden nezávislý pracovník. Ak hľadáte viac nezávislých pracovníkov, budete mať možnosť uviesť, koľko by ste si chceli najať.

Budete mať tiež na výber pridajte ďalšie kvalifikácie, ktoré vám pomôžu zúžiť počet nezávislých pracovníkov, na ktorých bude váš príspevok viditeľný, hoci tento krok je úplne voliteľný. Tieto kvalifikácie zahŕňajú typ nezávislého pracovníka, skóre úspechu v práci, úroveň angličtiny a počet hodín, ktoré nezávislý pracovník fakturoval v službe Upwork (čo naznačuje ich skúsenosti na platforme)..

Krok č. 8: Rozhodnite sa, koľko chcete minúť

V závislosti od toho, ako máte v úmysle zaplatiť nezávislého pracovníka, služba Upwork vám poskytne úplne odlišné možnosti platby. Najprv sa musíte rozhodnúť, či budete chcieť platiť za hodinu alebo zaplatiť pevnú cenu za celý projekt.

Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete platiť, je stanovenie príslušného rozpočtu veľkým rozhodnutím.

Jedným z veľkých dôvodov, prečo si klienti najímajú prostredníctvom nezávislých platforiem, je to, že to môže byť veľa nákladovo efektívnejšie ako najatie zamestnanca na plný úväzok. To znamená, že je vždy dobré zaobchádzať s nezávislými pracovníkmi, ktorí pre vás robia skvelú prácu, takže môžete rozvíjať trvalé vzťahy a vyhnúť sa procesu podávania žiadostí v budúcnosti.

Platiť do hodiny

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Ak sa rozhodnete platiť do hodiny, spoločnosť Upwork požiada o niekoľko ďalších informácií vrátane:

 • Úroveň nezávislých skúseností: Pomôže to určiť primeranú hodinovú sadzbu. Máte možnosť vybrať si slobodného povolania začiatočníka, sprostredkujúceho slobodného povolania alebo nezávislého odborníka
 • Dĺžka projektu: Tu dáte potenciálnym žiadateľom vedieť, ako dlho budete potrebovať ich služby. Opäť máte tri možnosti, ktoré si nevysvetľujú; menej ako jeden mesiac, jeden až tri mesiace a viac ako tri mesiace
 • Časová požiadavka: Tu informujete potenciálnych žiadateľov o týždennom časovom záväzku, ktorý váš projekt vyžaduje, vrátane viac ako 30 hodín týždenne. Existuje aj možnosť, ak si nie ste istí

Zaplaťte pevnú cenu

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Ak sa rozhodnete platiť pevnú cenu, budete mať na výber dve jednoduché možnosti: rozpočet vášho projektu a úroveň skúseností na voľnej nohe, ktorú chcete najať.

Pri rozpočte vyberte sumu, ktorá sa pohybuje okolo toho, koľko chcete na projekt minúť. Toto číslo nemusí byť presné, pretože ide iba o odhad. Na voľnej nohe vám poskytneme informácie o tom, do akej miery budú ochotní projekt počas procesu navrhovania urobiť.

Ďalej si vyberiete, či chcete na voľnej nohe, stredne pokročilého alebo odborníka na voľnej nohe. Čím vyššiu úroveň skúseností chcete, tým vyššia by mala byť vaša rozpočtová cena.

Krok č. 9: Skontrolujte svoj príspevok

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Posledným krokom je prehodnotenie vášho zverejnenia zamestnania. Uistite sa, že všetko je gramaticky správne, či vybrané možnosti zodpovedajú požiadavkám projektu a či je váš rozpočet nastavený na správnu sumu.. Na tejto stránke máte čo robiť len málo, hoci služba Upwork vám ponúka niekoľko možností vrátane:

Zvýšte viditeľnosť svojej práce

Táto voľba vám umožňuje zadať svoj pracovný príspevok za jednorazový poplatok 29,99 USD USD, čo má niekoľko výhod:

 • K príspevku je priložená stuha „Vybraná práca“
 • Krátky zoznam ideálnych uchádzačov o zamestnanie vám bude zaslaný e-mailom
 • Váš príspevok sa presunie na začiatok výsledkov vyhľadávania
 • Najvyššie hodnotené a rastúce slobodné povolania (t. J. Slobodné povolania, ktoré spoločnosť Upwork uznala za najlepších z najlepších), bude za účasť na vašom projekte dostať zľavnený poplatok za platformu.

Pošlite e-mailom svojim spolupracovníkom

Ak máte spolupracovníkov, ktorých by ste sa chceli zapojiť do procesu prijímania do zamestnania, kontaktujte ich tu. Pred zaslaním tlačidla „Post Job“ jednoducho vložte ich e-mailovú adresu a priložte krátku správu. Ak však nechcete, aby ostatní mohli najímať a platiť nezávislých pracovníkov, nezabudnite zrušiť začiarknutie políčka „Umožniť týmto spolupracovníkom najímať a platiť prostredníctvom tohto účtu.“

Keď skončíte s uverejňovaním príspevkov a máte istotu, že všetky informácie sú zadané správne, jednoducho kliknite na zelené tlačidlo „Post Job Now“ a vaša práca bude aktívna.

Vytvorte si pracovný príspevok pri opravách (9 krokov k kvalifikovaným návrhom v roku 2020)

Preskúmanie kvalifikovaných kandidátov

Aj keď neexistuje zaručený spôsob, ako zabezpečiť, aby nezávislí uchádzači nízkej kvality nepredložili návrhy, vyššie uvedené kroky a tipy maximalizujú vaše šance na získanie kvalifikovanejších kandidátov..

Keď sa návrhy začnú otvárať, majte oči otvorené pre tých, ktorých by ste chceli ignorovať hneď za netopierom, čím vylúčite nekvalifikovaných alebo lenivých kandidátov. Časom sa to prejaví, napríklad vrátane návrhov, v ktorých žiadateľ jasne nečítal vyslanie práce alebo práve skopíroval a vložil všeobecný sprievodný list..

Úpravy môžu byť fantastickým nástrojom na nájdenie kvalifikovaných nezávislých pracovníkov a vedieť, ako ich správne používať, vám pomôže nájsť najlepších kandidátov pre každý projekt.!

zdroj:

https://support.upwork.com/hc/en-us/articles/115010165067-Featured-Jobs
https://www.statista.com/statistics/921593/gig-economy-number-of-freelancers-us/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map