Volan ile Hesabınızı İptal Etme ve Geri Ödeme Alma

Hostinger fiyatlarını düşürdüğünden beri birçok kullanıcının hesaplarını Volan ile kapattığını fark ettik.


Belki de geliştirici odaklı Volan biraz fazla pahalı olmaya başlamıştı. Ya da cPanel tarafından sunulan esnekliği ve özellikleri tercih eden güçlü bir kullanıcısınız. Ya da belki seçeneklerinizi açık tutmaktan hoşlanırsınız.

Volan hesabınızı iptal etme nedeniniz ne olursa olsun, aşağıdaki kılavuzda tüm süreç boyunca size yol göstereceğim ve geri ödeme almanın ne kadar kolay olduğunu göreceğim.

Özel WordPress yönetim panelinin hayranı olmadığınız için Flywheel hesabınızı iptal ediyorsanız, InMotion Hosting, cPanel WordPress hosting ile harika bir alternatiftir.

Henüz Flywheel hakkında karar veremediğiniz için okuyorsanız, platforma derinlemesine bir göz atmak için Flywheel incelememin tamamını inceleyin..

Adım Adım İptal ve İade

Volan, soru sorulmamış para iade garantisi tüm hosting planları için. Aylık bir plandaysanız iptal etmek ve geri ödeme isteğinde bulunmak için yalnızca üç gününüz olduğunu unutmayın. Yıllık bir sözleşmeyle çalışıyorsanız, tüm ayı alırsınız. CDN gibi satın aldığınız tüm eklentiler için de aynı şey geçerlidir.

Hesabınızı iptal etmek için kontrol panelinize ve ardından Faturalandırma sekmesine gidin. Elipsin altında Aboneliği iptal et seçeneğinin bulunduğu bir açılır menü olacaktır.Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image1

Aboneliği iptal et’i tıkladıktan sonra, aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Güvenlik nedeniyle şifrenizi girmeniz de dahil olmak üzere tamamlanması gereken yalnızca beş alan vardır. Ek yorum veya öneri içeren metin kutusu zorunludur, ancak Flywheel’ın “soru sorulmadı” iptal politikası olduğundan geri bildiriminizle ilgili takip çağrısı almazsınız.

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-image2

Planınızı iptal ettikten sonra, kontrol panelinizde sitenize hâlâ erişebileceğiniz gün sayısını gösteren bir geri sayım olacaktır. Bu, uygun düzenlemeleri yapabilmeniz için ne kadar zamanınız kaldığını her zaman bildiğinizden emin olmak için güzel bir özelliktir.

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-image3

Bu son e-posta onayını da alırsınız. Başka sorularınız varsa faturalandırma ekibine e-posta göndermenizi söyleyecektir:

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image4

Belgedeki bilgiler asgari olduğundan geri ödemenin nasıl çalıştığı konusunda net değilim. Bu yüzden, Flywheel’in bilet desteğini son kez deneme fırsatını yakaladım ve şirketin geri ödeme dönemini kilitlemek için gecikme taktikleri kullanıp kullanmayacağını gördüm. Kredilerine göre beş dakika içinde cevap verdiler:

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image5

Gördüğünüz gibi, ne suçluluk uyandırıcı ne de cevaplamak zorunda olduğum garip sorular yoktu. Temsilci benim için geri ödeme talebini zaten iletmişti ve ilerlemeyi kontrol etmek için bu konuyu kullanmamı söyledi.

Aynı günün ilerleyen saatlerinde, geri ödeme için başvurmanın web sitemi kaybetmek anlamına geldiğini anladığımdan emin olmak için bana e-posta gönderdiler:

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image6

Ertesi gün, Flywheel’in faturalandırma ekibinden bu son e-postayı, geri ödemeyi işleme koyduklarını ve web sitemin kapatıldığını bildirmemi sağladım:

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image7

Ayrıca, barındırma planım için geri ödeme alacağımı bildiren aşağıdaki bildirimi aldım:

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image8

Aslında CDN aboneliğimi tamamen unutmuştum. Neyse ki, Flywheel otomatik olarak bunun için bir geri ödeme istediğimi varsaydı (bu benim almayı beklemiyordum) ve e-postanın da iade edileceğini görmek hoş bir sürpriz oldu:

Nasıl Yapılır-İptal-Sizin-Hesabı-ile-Volan-and-Al-a-İade-Image9

36 saat sonra, hem hosting planım hem de CDN aboneliği için banka hesabımda para iadesi almamıştım!

Kolay, Hızlı ve Suçsuz İadeler

Toplamda, muhtemelen tüm süreç için beş dakikadan az harcadım. Dahası, planımı doğrudan gösterge tablosundan iptal edebilirim ve hiçbir zaman destek personeli ile konuşmak zorunda kalmadım.

Bunun da ötesinde, destek personeli herhangi bir suçluluk taktiği kullanmadan veya beni başka bir şey almaya ikna etmeye çalışmadan güler yüzlü ve yardımseverdi..

Flywheel platformunu ve inanılmaz müşteri desteğini kullanarak son derece olumlu deneyimimi göz önünde bulundurarak, yüksek beklentilerim vardı.. Volan teslim edildi.

Bununla birlikte, eğer Volan’ın sizin için olmadığını fark ederseniz, daha yeni başlayanlar için uygun bir ev sahibi arıyorsanız GoDaddy mükemmel bir seçenektir. Ancak, GoDaddy’nin geri ödeme süreci o kadar hoş değil.

Özel Flywheel arayüzünden daha fazla özellik ve kontrol sağlayan bir cPanel barındırma ortamını da tercih edebilirsiniz. Bu durumda, aynı derecede üstün destek personeline sahip oldukları için uygun fiyatlı InMotion Hosting’i denemek istersiniz..

Volanın iptalleri ve geri ödemeleri işleme şekli kesinlikle kaydolmak için iyi bir nedendir. Tam resmin bunun sizin için ana bilgisayar olup olmadığını gerçekten bilmesini istiyorsanız, derinlemesine Volan incelememi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me