Všetko, čo potrebujete vedieť o CAPTCHA a SEO

Bezpečnosť webových stránok online je pre podniky jedným z najdôležitejších problémov, pretože vyhľadávanie na internete sa stáva hlavným spôsobom, ako sa spojiť so spotrebiteľmi. Udržiavanie zabezpečenia vášho webu online bohužiaľ nie je vždy najjednoduchšie.


Existuje mnoho rôznych nástrojov, ktoré môžete použiť, a preventívne opatrenia, ktoré môžete podniknúť. Aspoň raz za pár rokov ste stále povinní naraziť na problém so spamom alebo so zabezpečením. Napriek tomu je stále dôležité podniknúť všetky možné kroky a používanie CAPTCHA je jedným z najpopulárnejších.

Rovnako ako u všetkých vecí online, aj CAPTCHA majú kladné aj záporné body a rovnako ako pri všetkých veciach online musia faktory SEO zohrávať pri rozhodovaní o použití daného nástroja veľkú úlohu..

Musíte sa opýtať sami seba: Aj keď je CAPTCHA niekedy skvelá z hľadiska zabezpečenia webových stránok, poškodí to moje SEO?

Ako CAPTCHA funguje pre zabezpečenie webových stránok

Pre tých, ktorí nie sú oboznámení, CAPTCHA znamená „úplne automatizovaný verejný turingovský test na odlíšenie počítačov a ľudí od seba“. Väčšina ľudí nevie, čo znamená, a aby som bola úprimná, nie je to dôležité.

Všetko, čo potrebujete vedieť, je, že CAPTCHA je malý malý kód, ktorý musia ľudia zadať, aby web mohol určiť, či sa skutočne jedná o človeka, ktorý sa pokúša získať prístup k určitému aspektu vášho webu. Nižšie je uvedená snímka bežnej CAPTCHA:

Všetko, čo potrebujete vedieť o CAPTCHA a SEO

Samozrejme existuje veľa rôznych vyzerajúcich CAPTCHA, niektoré komplikovanejšie a efektnejšie ako iné. Možno poznáte jednu z nasledujúcich možností:

Všetko, čo potrebujete vedieť o CAPTCHA a SEO

Všetky tieto malé obrázky sú CAPTCHA. Ak nezadáte správny kód, máte niekoľko šancí, že vám web nedovolí celú stránku, ktorú hľadáte. Je to jednoduchý spôsob, ako webové stránky monitorujú, či ste skutočný človek.

Ak ste robot, znamená to, že sa snažíte spam alebo hacknutie webovej stránky. Vďaka CAPTCHA to nie je povolené.

Negatívne SEO účinky CAPTCHA

Aj keď táto myšlienka určite existuje, mnohí začínajú spochybňovať CAPTCHA, pretože sa čoraz viac vyvíja z niekoľkých rôznych dôvodov:

 1. Pokles miery konverzie. Toto je najväčší a najdôležitejší negatívny účinok na rozpoznanie. Miera konverzie môže klesnúť z dôvodu použitia CAPTCHA. Na blogu Moz zdôraznil jednu z najobľúbenejších dokončených štúdií Casey Henry, ktorý zistil, že pri vypnutom CAPTCHA sa miera konverzie spoločnosti zvýši až o 3,2 percenta.
 2. Otravné pre zákazníkov. Jednoduché a jednoduché, môžu byť nepríjemné. Spotrebitelia sú teraz zvyknutí na malé kódy, ale ak niekto nevie zistiť, čo hovorí, je to nepríjemné. Po niekoľkých pokusoch by ste tohto zákazníka mohli ľahko stratiť.
 3. Tvrdá pre osoby so zrakovým postihnutím. Aj keď majú všetky CAPTCHA určitú voľbu zvuku pre nevidiacich alebo so zrakovým postihnutím, nie je to vždy jasné. Ak niekto nechápe, čo zvuk hovorí, tak v skutočnosti neexistuje žiadny spôsob.
 4. Premena na reklamu. Tento problém sa zatiaľ na príliš veľkom počte webových stránok zatiaľ nevidel, niektoré však začínajú používateľom odpovedať na otázku alebo prekladať náhodne roztriedené písmená, aby si pozreli krátke video (reklamu)..

Aké sú teda pozitíva?

Ako už bolo uvedené vyššie, CAPTCHA existujú na ochranu vášho webu a robia to tak, že pomáhajú vášmu webu rozlíšiť ľudí a roboty. Funguje to a je to obrovský pozitív. Je na vás, či si myslíte, že táto výhoda prevažuje nad negatívmi.

SEO účinky CAPTCHA a ďalšia možnosť

Ak je váš konverzný pomer znížený, nebudete na serveri SERP Google tak dobre viditeľní, ako by ste mohli. Chcete sa stať autoritou vo svojom výklenku, ale to nie je ľahké, ak pomaly prichádzate o zákazníkov. Prečítajte si blog blogu Moz, kde nájdete štatistiku priradenú k niektorým z vyššie uvedených bodov.

Pomôcka: Iba 71 percent času sa 3 používatelia dohodnú na preklade CAPTCHA.

Ak chcete to najlepšie z oboch svetov, existujú ďalšie možnosti, ktoré poskytujú rovnakú ochranu, akú ponúka CAPTCHA, napríklad Akismet (najobľúbenejší).

Aké sú vaše názory na používanie CAPTCHA na zabezpečenie webových stránok? Zistili ste, že sú užitočné, alebo ubližujú viac ako dobrým? Dajte nám vedieť svoje skúsenosti a vaše myšlienky v komentároch nižšie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map