Váš web zlyhal! Teraz čo?

Zlyhanie premiéry Amazonu je iba posledným príkladom zlyhania webovej stránky z dôvodu nesprávneho plánovania. Tým, že nezabezpečili dostatok serverov na zvládnutie očakávaného prenosu, zákazníci navštevujúci internetového predajcu gargantuan uviazli na chybových správach, čo stálo spoločnosť Amazon – a podniky, ktoré predávajú na platforme Amazon – nespočet stratených predajov..  


Váš web zlyhal! Teraz čo?

V skutočnosti sa takáto vec stáva vždy – jednoducho nie vždy takým verejným spôsobom. Medzi najpravdepodobnejšie príčiny výpadku vášho webu patria nasledujúce:

  • Chyby doplnku alebo rozšírenia
  • Nefunkčný kód
  • Problémy poskytovateľa hostingu
  • Útok vírusmi alebo hackermi
  • Dopravná špička
  • Vypršanie platnosti domény

A hoci si môžete myslieť, že nie je nijaké veľké mať skúsenosti s webom nejaký výpadok, zamyslite sa znova. Len si predstavte obchodný dom alebo supermarket, ktorý v polovici dňa zavrie dvere. Keď dôjde k zlyhaniu vašich webových stránok, je to to isté: Prevádzka je dočasne zastavená, čo bráni uskutočneniu transakcií. To má za následok zlé skúsenosti zákazníkov, čo môže negatívne ovplyvniť príbuznosť so značkou a budúce nákupné rozhodnutia.

Otázkou teda nie je, či sú havárie zlé (nie sú), ale čo by ste mali robiť, keď k nim dôjde, a ako by sa tomu v prvom rade dalo zabrániť. Poďme zistiť.

Váš web zlyhal! Teraz čo?

Žiadna webová stránka nie je imunitná

Bohužiaľ sa to zdá byť nevyhnutnou nepríjemnosťou, ktorá prichádza pri podnikaní online, kde sa zaoberáte padacími strojmi a množstvom pohyblivých častí..

Už sme spomenuli veľký debakl Amazon Prime Day, pravdou však je, že Amazon nie je prvou (ani to nebude poslednou) veľkou spoločnosťou, ktorá zažije haváriu počas vysoko propagovanej udalosti. Počas Cyber ​​pondelok klesla stránka J Crewa, rovnako ako austrálska webová stránka Click Frenzy počas vlastnej verzie tohto digitálneho sviatku pre maloobchod. Zoznam hanebných online predajcov pokračuje ďalej, ale myslíme si, že máte pravdu.

Prieskumy ukázali, že väčšina spoločností z rebríčka Fortune 500 má skúsenosti s niektorými centrami v pravidelných intervaloch. V závislosti od veľkosti podniku by to mohlo stáť stratené príjmy státisíce dolárov, nehovoriac o ďalších výdavkoch spojených s riešením problémov a zvyškovej ujme na reputácii spoločnosti..

Dôležité je, že viete, čo robiť, keď dôjde k havárii, a ako môžete zabrániť tomu, aby sa tento druh udalostí vyskytoval príliš často – najmä v tých okamihoch, ktoré môžu byť kľúčové pre spodný riadok vašej spoločnosti..

Čo robiť, keď váš web klesne

Zákon o priemerných hodnotách naznačuje, že v určitom okamihu dôjde k zlyhaniu vašich webových stránok. Čo s tým robíte, či už je to kvôli nepriaznivému počasiu vo vašom dátovom centre alebo jednej chybe v dlhom riadku kódu?

Skontrolujte, či je skutočne dole

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať, či je web skutočne nefunkčný. Napríklad, niekedy váš internet zhasne alebo je v sieti Wi-Fi šikana alebo sa pozeráte na verziu vo vyrovnávacej pamäti alebo na množstvo vecí, ktoré by mohli replikovať „príznaky“ havárie. Obnovte stránku, skúste iný prehliadač a pred panikárením reštartujte počítač.

Spojte sa s vašou hostiteľskou spoločnosťou

Ak je váš web skutočne nefunkčný, musíte sa okamžite spojiť s oddelením IT zistiť, kde je problém, aby sa mohli podniknúť príslušné kroky na jeho nápravu. Našťastie najlepšie služby hostenia webových stránok majú 24-hodinovú podporu a pomôžu vám všetko čo najskôr obnoviť a spustiť.

Zastavte kampaň

Medzitým čo najviac zastavte premávku. Posledné, čo potrebujete, je, aby boli potenciálni zákazníci presmerovaní na váš web po kliknutí na reklamu s platbou za kliknutie, e-mail alebo reklamu v brožúre, ktorú ste zadali, aby ste ju našli. Pozastavte svoje kampane a obnovte ich, až keď potvrdíte, že vaše stránky znova správne fungujú.

Čo nerobiť

Rovnako dôležité je vedieť, čo robiť, aj vedieť, čo robiť. Existuje mnoho neúmyselných – a potenciálne škodlivých – reakcií, ktoré môžu mnohí vlastníci webových stránok okamžite reagovať v prípade havárie.

Šalieť

Posledná vec, ktorú chcete urobiť, je stratiť hlavu, keď dôjde k zlyhaniu vašich webových stránok. Ako sme povedali, tieto veci sa stávajú každému v jednom alebo druhom bode. Zhlboka sa nadýchnite a postupujte podľa vyššie uvedených tipov, aby ste mohli aktívne pracovať na včasnom riešení.

Okamžite prepnite hostiteľa

Nevyhadzujte skvelú webhostingovú službu z dôvodu nevyhnutnej nehody (takej, ktorú pravdepodobne zažijete v určitom okamihu s akoukoľvek hostiteľskou službou, na ktorú sa napriek tomu prepnete)! Samozrejme, budete chcieť posúdiť aj vaše hostingové služby, preto sa opýtajte sami seba, či ste spokojní s poskytovanými celkovými službami. Zvážte, ako často sa vaše stránky zlyhávajú – príčiny týchto prípadov – a aké ďalšie výhody získate od tohto poskytovateľa. Po starostlivom zvážení sa môžete rozhodnúť, že najlepším riešením je vykopať porazeného a nájsť niekoho, kto stojí za vaše ťažko zarobené peniaze..

Ignorujte problém

Predstieranie, že problém neexistuje, ho nezmení. V skutočnosti to len zhorší. Platte svojim zákazníkom rešpekt, ktorý si zaslúžia, a problém vyriešite včas. Choďte na svoje účty sociálnych médií alebo pošlite hromadný e-mail. Bez ohľadu na to, ako sa s vami skontaktujete, zabezpečte svojim sledujúcim, aby ste si boli vedomí problému a riešili ho. To vám prinesie oveľa viac rešpektu v ich očiach ako ignorovanie problému.

Ako sa vyhnúť havárii na prvom mieste

Samozrejme, je tu ešte jeden krok so sebou, ktorý je nevyhnutný pre akúkoľvek diskusiu o zrážke, a to je to, čo ste mohli urobiť, aby ste sa havárii v prvom rade vyhli. Aj keď k takýmto udalostiam dôjde (zriedkavo dúfame), vyskytujú sa zvyčajne kvôli nedbanlivosti zo strany hostiteľa alebo vlastníka stránok. Tu je niekoľko dôležitých vecí, ktoré majú zabrániť zobrazeniu tejto obávanej stránky „Site Down“:

Byť pripravený

Napriek veľkým pracovným silám, štatistickým údajom z predchádzajúcich rokov a dostatočnému množstvu peňazí na podporu malej krajiny urobil Amazon rovnakú fatálnu chybu ako mnoho iných: nebol pripravený. Ak prevádzkujete obrovský predaj, uvádzate nový produkt na trh alebo nejakým spôsobom vytvárate obrovský humbuk, uistite sa, že vaše servery dokážu zvládnuť vyššiu úroveň prenosu ako obvykle. Počas tejto doby sa tiež uistite, že počas telefonického hovoru máte k dispozícii dodatočnú podporu IT v prípade nepredvídaných udalostí.

aktualizovať & skúška

Webové stránky sa často zlyhajú kvôli jednoduchej chybe v softvéri. Aktualizácie sa neustále vydávajú na opravu týchto chýb, takže si môžete ušetriť veľa problémov tým, že budete mať prehľad o všetkom svojom softvéri a programoch. Platnosť názvov domén, ktorých platnosť vypršala, je prekvapujúco častým dôvodom, prečo veľa webových stránok prechádza do režimu offline – ušetrite tak na rozpakoch a uistite sa, že sú obnovené vaše domény.

Vykonajte vopred náležitú starostlivosť a uistite sa, že všetky zmeny v kóde webových stránok sú skontrolované a dvakrát skontrolované v rôznych prehliadačoch a zariadeniach pred uvedením do prevádzky a určite pred hlavným predajom alebo propagáciou. Na odstránenie najsilnejších online mien stačí jednoduchá syntaktická chyba.

Choďte do oblakov

Použitie servera typu cloud minimalizuje pravdepodobnosť zlyhania. Prečo? Pretože tieto servery sa automaticky prispôsobujú tak, aby zvládli záťaž, ktorá sa na ne vyhodí každú minútu. Ak teda máte náhly príliv návštevníkov, server typu cloud môže zabrániť tomu, čo by mohlo byť inak ničivou udalosťou.

havárie & Horieť? Nie nevyhnutne

Nikto nechce pristáť na mimo prevádzky alebo dočasne mimo webovej stránky a teraz máte nástroje, ktoré zaistia, aby vaši zákazníci nemuseli. Buďte pripravení, skontrolujte svoje hostiteľské čiapky a aktualizujte svoje systémy, aby ste sa vyhli tejto nepríjemnosti. A ak (a kedy) sa to stane? Zachovajte pokoj a zaneprázdnite sa. Váš web sa za chvíľu zálohuje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me