Üstün Hız, Esneklik ve Güvenilirlik – Yeni Volüzyon 2020’de Ortaya Çıkıyor

Bu röportaj ilk olarak 9 Ocak 2020’de yayınlandı.


20 yıl önceki lansmanından bu yana, Volusion e-Ticarette endüstri lideridir. Ardından, dört yıl önce, büyüyen ağrılar ve pazar değişiklikleri, önümüzdeki 20 yıl içinde müşterilerine en iyi nasıl hizmet edileceğini yeniden düşünmeye zorladı. Onların yeni CEO, Bardia Dejban, platformlarını sıfırdan nasıl yeniden oluşturdukları hakkında, diğer e-Ticaret platformlarında mevcut olanlardan çok daha yüksek hız, esneklik ve güvenilirlik sağlar.

Volusion’a katılmadan önce lütfen bize arka planınızdan biraz bahsedin.

Ailem küçük işletme girişimcileridir ve bu şekilde hiç düşünmemiş olmama rağmen, sanırım her zaman kendi şirketim var. Bu nedenle, IAC ve eHarmony gibi bazı büyük şirketlerde çalıştıktan sonra bir dijital ajans kurdum. Thomson Reuters, Kaiser Permanente, OpenTable, Apple ve Citrix gibi birçok şirketle çalıştık. Yani, büyük şirketlerde çalışma, küçük şirketlerde çalışma ve kendi şirketimi kurma – sermaye ile ve sermaye olmadan çok fazla deneyime sahibim.

Teknolojiyi seviyorum, işi seviyorum ve özellikle küçük işletme ihtiyaçlarını teknoloji ile çözmeyi seviyorum. Sonra Volusion’un kurucusu Kevin Sproles’ı tanıdım. O sadece harika bir adam; tanıştığım herkesin en az egosuna sahip ve müşterilerimiz için derin sorumluluk ve tutkusu bulaşıcı! İşte bu yüzden Volusion’dayım ve son dört yılı küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına odaklanmak için şirketin kendini yeniden inşa etmesine yardımcı olmak için harcadım.

Volüzyon nedir?

Volusion’da, yıllık satışları 100 milyon doların altında olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ürünlerini çevrimiçi olarak satmalarına sürekli olarak odaklanıyoruz. Bazı satıcılarımız sadece çevrimiçi satış yaparken, diğerlerinin bir mağazası veya birkaç perakende mağazası vardır, bu nedenle çevrimiçi satış onlar için ek bir gelir akışıdır.

Yeni Volüzyon 2020'de Üstün Hız, Esneklik ve Güvenilirliği Sunuyor

Ele almak zorunda olduğunuz bazı sorunlar nelerdi?

Birkaç yıl önce, biri KOBİ’ler (Volusion) ve diğeri kurumsal müşteriler (Mozu) için iki önemli teklifimiz vardı..

Bir şirket belirli bir yıllık çevrimiçi satışları aştığında, çoğunlukla satış ve dağıtım kanallarına odaklanan farklı ihtiyaçları vardır. Bir ERP çözümüne, sipariş yönetimi çözümüne, depolarını yönetmek için yazılımlara vb. İhtiyaç duyabilirler ve sadece mezuniyet platformumuz yoktu. Yani, verdiğimiz ilk kararlardan biri Mozu’yu amiral gemisi ürünü Kibo Commerce’ye dönüştüren Vista Equity Partners’a satmaktı. İnşa ettiğimiz teknolojiden memnunuz; bu bizim için uygun değildi çünkü tüm büyüklükteki müşteriler için tek bir çözüm istedik.

Sonra içten bakmaya başladım. Volüzyon 20 yıldır var – 20 yıl daha olmak için ne yapmamız gerekiyor? Kültürün ilk adım olduğunu hissettik, bu yüzden onu yeniden inşa etmek için zaman harcadık. Kültür kodumuzu culture.volusion.com adresinde herkese açık hale getirdik ve çalışanlarımız ve müşterilerimizle açıkça konuştuk. Bu, nasıl çalıştığımızı ve her gün hangi temel değerlere inandığımızı açıklayan işletim kodumuzdur..

Sonra teknolojimize baktık. Başarımızda tüm rakiplerimizi yenmiş olsak da, 20 yıl daha zorlu bir teknolojiye ihtiyaç duyduğumuzu fark ettik. Bunu yapmak için, son üç yılı teknolojiyi baştan aşağı yeniden yapılandırdık.

Volusion’un endüstri lideri olarak yeniden ortaya çıkmasını nasıl öngörüyorsunuz??

Yeniden oluşturma, e-Ticaret sitelerinin gerçekten ihtiyaç duyduğu üç şey üzerinde çekiş yapmamızı sağladı – hız, esneklik, ve güvenilirlik.

Google’ın sunduğu teşviklerden biri, yavaş bir siteyi ziyaret etmek üzereyseniz sizi bilgilendirmektir, bu nedenle hız 2020’de üzerinde duracağımız en büyük dağlardan biridir. En iyi e-Ticaret sitelerine bakarsanız, birçoğu Shopify, Bigcommerce, Magento ve WooCoomerce tarafından desteklenmektedir, bunların% 98’i yavaştır, yani yüklenmeleri 5-8 saniye veya daha fazla sürer ve bu kabul edilemez.

Bu nedenle, mevcut ve yeniden oluşturulmuş platformlarımız için karşılaştırmalar oluşturduk ve üçüncü bir tarafın bağımsız testler yapmasını sağladık. Volusion’ın mevcut platformunun en hızlı e-ticaret web sitesi oluşturucusu olduğunu buldular. Yeni platformumuz 5 kat daha hızlı o, yani en az beş kez ve bazı durumlarda rekabetten yedi veya sekiz kat daha hızlı olacağız.

Yeni Volüzyon 2020'de Üstün Hız, Esneklik ve Güvenilirliği Sunuyor

Hız, dönüşümler üzerindeki etkisi nedeniyle hayati önem taşır. Günümüzde trafiğin% 60’ından fazlası mobil cihazlarda ve bu müşterilerin% 90’ı yüklenmek için 3-4 saniyeden fazla süren siteler bırakacak, bu da gelir kaybı anlamına geliyor. Şimdi, KOBİ müşterilerimize, sitelerini hızlı bir şekilde yaparak% 10 – 20 oranında daha fazla gelir elde edebilirsek – işte bunu yapacağız! Örnek olarak Walmart, sayfa yükleme süresindeki her 100 milisaniyelik azalmanın% 1 ek gelire dönüştüğünü gösteren bir çalışma yayınladı.

Shopify’ın duruşu platformlarının hızlı olması, ancak satıcılar bir web sitesi yavaşsa uygulamalar, widget’lar yükledikleri ve sitelerinin güzel görünmesini sağladığından, satıcıda. Bu görünüme katılmıyoruz ve daha küçük ve nimbler olduğumuz için, kamu piyasası baskısı olmadan müşterilerimizin neye ihtiyacı olduğuna odaklanabiliriz. Dolayısıyla, 2020’de farklı bir konum alıyoruz – müşterilerimiz her uygulama yüklediğinde veya sitelerini özelleştirdiğinde, bizim işimiz sitelerinin hızlı kalmasını sağlamak için.

Örneğin, bir satıcı büyük bir ürün resmi yüklerse, yükleme hızını kesinlikle etkileyeceğini biliyoruz. Ancak, herhangi bir kalite kaybı veya minimum görsel kalite kaybı olmadan bu görüntüyü sorumluluk alacağız ve küçülteceğiz. Ayrıca, ziyaretçinin New York veya California’da olup olmadığına bakılmaksızın, geniş ağımızda önbelleğe alındığından ve hızlı bir şekilde yüklendiğinden emin olmak için sorumluluk alıyoruz. Bu ağımızın, araçlarımızın, farklı şirketlerle kurduğumuz ortaklıkların ve inşa ettiğimiz teknolojinin sonucudur. Ve sadece görüntülerle değil; stil sayfalar ve JavaScript gibi müşterilerimizin web sitesinin bir yüzeyde görüntülenmesini sağlayan her şeydir – ihtiyaç duydukları bir özelleştirme performansı etkileyecekse, sitenin sahipliğini alacağız ve müşterilerimize şeffaf olacağız..

Yayrıca kaynakların geliştirilmesi için zaman ve kaynak harcadınız esneklik.

Evet, tüccarlarımız sitelerini kendileri oluşturma, bir ajans kiralama veya bize bunu yapma esnekliğini istiyor. Bazıları ürünlerini manuel olarak yükleme esnekliği, bazıları ise belirli iş kurallarına bağlı olarak gönderim şekillerini değiştirme esnekliği ister. API’yi veya oluşturduğumuz arayüzleri kullanma esnekliği istiyorlar. Nasıl çalışmak istediklerini seçme esnekliği istiyorlar ve onların yoluna giremiyoruz.

Bir web oluşturucu platformunuz var mı?

Evet, Site Tasarımcısı adında bir platformumuz ve buna karşılık gelen bir site düzenleyicimiz var.

Erken erişime sahip olan yeni platformumuz, Element dediğimiz teknolojiyi içeriyor, bir site tasarımcısından çok daha fazlası, aslında tam bir web uygulaması geliştirme platformudur. Öğe, sitenizin görünümünü değiştirmek için yalnızca blokları ve widget’ları tasarlamanıza ve taşımanıza değil, aynı zamanda istediğiniz her şeyi geliştirmenize de olanak tanır. Öyleyse, Element teknolojisini kullanarak Tesla.com veya Apple.com oluşturmak istiyorsanız bunu yapabilirsiniz ve platformda oluşturduğumuz tüm hız, esneklik ve güvenilirlik dağlarından faydalanırsınız.

Yeni Volüzyon 2020'de Üstün Hız, Esneklik ve Güvenilirliği Sunuyor

Rakiplerimiz özel dilleri ve araçları kullanarak sizi teknolojilerine kilitler. Dolayısıyla, bir geliştiriciye ödeme yapmanız gerekecek veya teknik biriyseniz yeni bir platforma geçmeye karar verirseniz sitenizi dönüştürmek için kendinize zaman ayırın. Geçenlerde bir platformdan diğerine göç eden bir perakendeci ile konuştum ve sadece yeniden inşa etmek için 125 bin dolar ödemek zorunda kaldılar bir yeni platformun tescilli araçlarında kullanılabilir. Bu kabul edilemez.

Element’in en önemli kısmı, daha fazla geliştirici erişimine izin veren özel bir dil veya araç kullanmamasıdır. Sitenizi açık teknoloji kullanarak oluşturduğunuz için kilitli değilsiniz. Element ile gerçekten gurur duyuyoruz ve 2020’nin ilk çeyreğinde daha geniş pazarlama yapacağız.

Satıcılar bir e-tablodan veya veritabanından birden fazla ürün yükleyebilir?

Evet, bunu yapmanın birkaç yolu var. Satıcılar, API’mızı veya yeni platformda oluşturduğumuz içe / dışa aktarma aracımızı kullanabilir. Webhooks’u kullanmanın biraz daha teknik bir üçüncü yolu var, bu nedenle müşterilerimizin çoğu ilk iki yöntemden birini kullanıyor. Ayrıca, her işletme için en iyi yolu bulmanıza yardımcı olabilecek bir göç uzmanları ekibimiz var.

Renk ve boyut gibi ürün varyantları ne kadar kolay eklenebilir?

Piyasada varyantların nasıl yapıldığına ve onu nasıl geliştirebileceğimize bakarak çok zaman geçirdik. Bir varyant sistem için, diğer platformlar Volusion ile yapmak zorunda olmadığınız uygulamaların yüklenmesini gerektirir. Bunu inşa ettik ve varyantlar için fiyatlandırma esnekliğine izin verdik. Örneğin, siyahtan küçük bir tişört boyutunu taban fiyattan 2 $ daha düşük veya 19 $ belirli bir fiyatla gösterebilirsiniz. Ayrıca tüm değişkenler için farklı bir eğriliğe sahip olabilir ve hatta bu düzeydeki envanteri izleyebilirsiniz.

Volusion’un güncelleme için çok fazla zaman ve kaynak harcadığı üçüncü alan güvenilirliktir.

Güvenilirlik birkaç farklı şeydir. Güvenilirlik çalışma süresidir – web sitenizin müşterilerin gelip alışveriş yapması için ne kadar uygun olduğu ve oturum açıp siparişlerinizi yönetebilmeniz için ne kadar uygun olduğu. Satıcılarımız 7/24/365 gün kullanılabilirlik beklediklerini biliyorlar.

Güvenilirlik aynı zamanda “pik zaman” güvenilirliğidir. Örneğin, Kara Cuma ve Siber Pazartesi arasında, bazı durumlarda yüz yüzden fazla trafikte bir artış görüyoruz ve sistemimiz bu yükü kaldırabilmelidir..

Satıcılar müşteri desteği için bize güveniyor. Aradıklarında, çok uzun süre beklemek istemiyorlar ve cevaplarını hızlı bir şekilde almak istiyorlar – bu da hız vaadimize geri dönüyor.

Bir şirket bir posta gönderirse veya bir makalede bahsedilirse, trafik bireysel olarak yükselir?

Bu harika bir soru. Beş yıl önce, iyi idare edilmedi. O zamanlar kendi veri merkezlerindeydik ve ister inanın ister inanmayın; müşterileri aramak ve büyük bir pazarlama kampanyası yapmak üzere olduklarını bize bildirmek zorunda kaldı. Platformumuzun dönüşümlerinden biri, her şeyi buluta taşımaktı. Şimdi her şey bulutta sağlanıyor, bu yüzden otomatik olarak ölçekleniyor.

Yeni Volüzyon 2020'de Üstün Hız, Esneklik ve Güvenilirliği Sunuyor

SEO hizmetiniz nedir?

SEO için mümkün olduğunca çok teklif sunmak istiyoruz, bu nedenle hizmet temel platformumuzun bir parçası. SEO’nun, mevcut ve yeni platformumuzun sizin için otomatik olarak oluşturduğu robots.txt dosyası, site haritası, meta etiketler, URL yapısı, 301 yönlendirmeleri vb.Gibi birçok teknik yönü vardır. SEO ayrıca hızımız nedeniyle birçok yönden önemli ölçüde iyileşti.

Ayrıca, SEO’yu ayarlayabilen ve geliştirebilen kendi Studio’muz da dahil olmak üzere ajans ortaklarımız var. Sadece ürünlerimizi şekillendirmekle kalmadılar, aynı zamanda her trend, değişim ve kritik SEO ihtiyacı ile güncel kalsınlar, böylece müşterilerimiz.

Hangi destek kaynakları mevcut?

Telefon desteği, sohbet ve e-posta sunuyoruz.

Üst düzey Prime müşterilerimiz özel bir Hesap Yöneticisine sahiptir ve üç ayda bir iş incelemesi alırlar. Volusion’a özgü olan tek şey, Prime müşterilerinin şirketimizdeki liderlik ve üst düzey yöneticilere de erişebilmeleridir. Böylece operasyon başkanı, destek başkanı veya ürün başkanı ile iletişim kurabilir ve onlarla ilişki kurabilirler..

Yeni platformda başka hangi gelişmeleri bekleyebiliriz??

İşlevselliği artırabilen ajanslar ve teknoloji ortakları, yeni Volusion platformu için hayati önem taşımaktadır. Hız, güvenilirlik ve esneklik misyonumuz sadece ana satıcılarımız için değil, aynı zamanda ortaklarımız için de geçerlidir. Daha fazla iş ortağını büyük bir şekilde getirip destekleyeceğiz, böylece KOBİ’leri destekleyebilecekler. Müşterilerimizin çoğu ajanslara gitmeyi seviyor ve kendi pazarlama şirketlerini ve kalkınma ajanslarını kiralamayı seviyorlar, bu yüzden tüccarlarımızı desteklediğimiz şekilde destekleyebilirsek, daha iyi bir ekosistem oluşturabiliriz. Bahsettiğimiz teknolojinin çoğu şu anda mevcutken, tüm ortak ekosistem gibi bazıları 2020’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map