Udacity vs Coursera: Ktorá vzdelávacia platforma sa naozaj oplatí? [2020]

Udacity aj Coursera sa môžu pýšiť odborne navrhnutými triedami a priemyselne uznávanými certifikáciami. však, mali by ste vziať do úvahy niektoré zreteľné rozdiely. 


Napríklad Coursera a Udacity sa líšia z hľadiska typov ponúkaných tried, dostupných titulov / certifikátov a ceny. V závislosti od vašich cieľov to môže byť rozdiel medzi prospešnou vzdelávacou skúsenosťou a úplnou stratou času.

Vieme, že nechcete tráviť svoj voľný čas a peniaze navyše na sklamanie alebo na menej ako ideálnu platformu. Preto sme sa podrobne venovali dvom platformám MOOC (Mass Open Online Course) a porovnali ich s piatimi faktormi, na ktorých skutočne záleží:

  • Certifikácia
  • tempo 
  • podpora
  • Kurzy zadarmo
  • rozpočet

Predtým, ako sa prihlásite do triedy, zistite, kto vyjde na vrchole bitky: Udacity vs. Coursera.

Udacity je ako obchodná škola, Coursera je univerzita

Zatiaľ čo Coursera pokrýva väčšinu programov, ktoré by normálna univerzita mala, Katalóg udalostí je pomerne malý a ponúka niekoľko stoviek vysoko špecializovaných kurzov. Nie je to nevyhnutne zlá vec, všetko záleží iba na tom, čo chcete dosiahnuť. V skutočnosti sú mnohé z týchto kurzov uznávané špičkovými technologickými spoločnosťami v Silicon Valley a inde.

Ak hľadáte, aby ste prebrali svoje zručnosti v niečo ako C ++, programovanie AI alebo vývoj webových aplikácií, potom je Udacity dobrou voľbou.. Kurzy sú vyvíjané odborníkmi v oblasti priemyslu a vzdelávania a učia sa prostredníctvom cvičení, videí, projektov a mentorstva. Certifikáciu alebo Nanodegree môžete získať za pár týždňov.

udacity-vs-Coursera-porovnanie-picture-01

Nanodegree Programy spoločnosti Udacity 

Ak však hľadáte trochu viac – napríklad skutočný univerzitný titul – skontrolujte Katalóg Coursera. Mnoho z 3 000+ kurzov bolo vytvorených hlavnými univerzitami, ako sú Stanford, Johns Hopkins a Duke. Niektoré triedy sú totožné s tými, ktoré ponúkajú samotné univerzity.

Kurzy sa vyučujú prostredníctvom videí, kvízov, diskusných fór, úloh zameraných na rovesníkov, týždenných cvičení a záverečných projektov alebo skúšok. Prostredníctvom týchto kurzov môžete získať bakalárske alebo magisterské štúdium bez toho, aby ste opustili svoj domov.

A víťazom je …

Nie je tu jasný víťaz, pretože všetko záleží na tom, čo sa snažíte dostať zo svojho vzdelávania. Ak chcete kurzy, ktoré sú viac zamerané na rozvoj alebo rozvoj zručností, Udacity môže byť perfektná (pokiaľ nájdete kurz, ktorý pokrýva požadovaný predmet). Ale ak hľadáte dobre vyladené vzdelanie, choďte s Courserou.

Udalosť má vlastné možnosti spoločnosti Coursera a ponúka možnosti

Online kurzy sú nepochybne vhodné. Môžete sledovať prednášky podľa vlastného uváženia, robiť svoju prácu v kurze, kedykoľvek chcete, a robiť si testy tak, ako vám to vyhovuje. našťastie, obe tieto platformy ponúkajú flexibilné možnosti výučby. 

V spoločnosti Udacity máte na výber medzi predplatiteľskými kurzami alebo termínovými programami Nanodegree. Kým predplatné kurzy sú samostatne-chodil, termín-založené programy majú pevné termíny pre všetky vaše projekty. Môže to byť problém, ak nemáte dostatok času na štúdium.

Úlohy na Coursera sú zväčša bez pevne stanovených termínov. Aj keď platforma navrhla konečné termíny, ktoré pomôžu tempo vašej práce, v prípade, že by ste náhodou vynechali niektorý z nich, neexistujú žiadne pokuty. Ak bežíte neskoro, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť „vynulovať“ svoje termíny. To sa však nevzťahuje na študijné programy, v ktorých – rovnako ako na iných univerzitách – sú pevné termíny normou.

udacity-vs-Coursera-porovnanie-picture-02

Ľahko resetujte termíny Coursera

A víťazom je …

Toto je blízke volanie, pretože obe tieto platformy ponúkajú možnosti so samostatným tempom. Ale vidieť to skoro všetko Tisíce programov spoločnosti Coursera vám umožňujú trvať tak dlho, ako budete potrebovať, aby ste sa zapojili do svojich úloh, ideme ďalej a tvrdíme, že vyhrá túto kategóriu.

Hľadáte osobný dotyk? Udacity poskytuje väčšiu podporu

Jednou z najväčších nevýhod pri vzdelávaní online je nedostatok zapojeného profesora, ktorý vám môže pomôcť, ak narazíte na nejaké problémy. Rôzne platformy MOOC sa týmto zaoberajú rôznymi spôsobmi.

Pokiaľ ide o Coursera, pomoc prichádza vo forme iných študentov, partnerských hodnotení a fór učiteľov. Tu sa môžete spojiť s ostatnými, ktorí môžu mať lepšiu manipuláciu s materiálom ako vy. Aj keď to môže byť užitočné, nie je to také dobré ako mať skutočného pedagóga, s ktorým sa môžete priamo spojiť. Ak budete mať šťastie, môžete získať profesora, ktorý sa bude venovať otázkam študentov v dodatočnom videu – hoci to záleží na kurze.

udacity-vs-Coursera-porovnanie-picture-03

Diskusné fórum Coursera

Pokiaľ ide o priamu podporu typu one-on-one, Udacity vám dáva o niečo viac. Ako študent budete mať osobný prístup k technickým mentorom, ktorí ponúkajú rozhovory typu one-on-one, sledovanie pokroku, poradenstvo a vlastné týždenné vzdelávacie plány..

udacity-vs-Coursera-porovnanie-picture-04

Možnosti podpory študenta Udacity 

Platforma má navyše k dispozícii služby osobného kariérového poradenstva pre všetkých študentov a absolventov – zadarmo. Ak študujete kódovanie, môžete dokonca získať spätnú väzbu od vývojárov, aby ste vedeli, že robíte veci správne.

A víťazom je …

Udacity. Coursera vám ponúka veľmi málo, pokiaľ ide o personalizovanú podporu. Od mentorov po kariérnych trénerov vás Udacity pokrývala od začiatku do konca.

Coursera ponúka ďalšie bezplatné kurzy, ale bezplatné kurzy spoločnosti Udacity ponúkajú viac

Dobrou správou je, že na podujatiach Udacity a Coursera nájdete veľa bezplatných kurzov. Ak však platíte, budete obmedzení jednou z možností.

Coursera má takmer 900 kurzov, ktoré môžete absolvovať bez zaplatenia desetníka. Máte prístup k učebným materiálom, ale nemáte pridelené odstupňované úlohy (hoci niektoré kurzy ponúkajú hodnotiace úlohy a kvízy). Po ukončení kurzu ste tiež nezískali osvedčenie. Takže aj keď sa niečo možno naučíte, budete sa toho musieť veľmi málo prejaviť.

udacity-vs-Coursera-porovnanie-picture-05

Bezplatné kurzy na Coursera 

Na druhej strane spoločnosť Udacity ponúka oveľa menej bezplatných kurzov – okolo 200. S týmito kurzami však budete mať prístup k ďalším. Opäť nedostanete žiadne certifikácie na ich dokončenie, dostanete interaktívne kvízy, zadania a – v závislosti od kurzu – možno aj konečný projekt. Všetky tieto úlohy vám pomôžu lepšie porozumieť danému materiálu a motivujú vás k získaniu najlepšej možnej známky.

A víťazom je …

Celkovo ponúkajú bezplatné kurzy spoločnosti Udacity väčšiu hodnotu. S programom Coursera skutočne ide o individuálny kurz – niektoré ponúkajú viac, iné oveľa menej. Takže, pokiaľ ide o bezplatnú výučbu vašej triedy, Víťazom je Udacity.

Obe ponúkajú platby, aby vyhovovali väčšine rozpočtov

Ceny za služby Coursera a Udacity sa líšia v závislosti od toho, čo hľadáte. Napríklad na Coursera sa môžete prihlásiť na odber väčšiny kurzov, špecializácií a certifikácií za menej ako 100 dolárov mesačne.

Táto cena vám umožňuje prístup ku všetkým kurzom v rámci danej špecializácie alebo certifikácie. Po dokončení dostanete tiež odstupňované úlohy a certifikát. Výhodou mesačného predplatného je motivácia na čo najrýchlejšie absolvovanie kurzu (t. J. Čo najvýhodnejšie).

Ak však chcete skutočne získať magisterský alebo bakalársky titul prostredníctvom jedného z programov spoločnosti Coursera, môžete očakávať, že zaplatíte oveľa viac. Tieto online študijné programy, ktoré sú plne navrhnuté a uznávané hlavnými univerzitami, môžu dosiahnuť desiatky tisíc dolárov.

Aj keď sa to môže zdať drahšie, je to stále lacnejšie ako titul vo väčšine programov na kampusoch. V súčasnosti má Coursera okolo 15 bakalárskych a magisterských programov zo škôl, medzi ktoré patria University of Illinois, University of Michigan a Imperial College of London.

V prípade Udacity vás mesačné predplatné jedného z programov Nanodegree vráti o trochu viac. Väčšina stojí niekoľko stoviek dolárov mesačne. Ak však zaplatíte celú sumu vopred, môžete získať zľavnenú sadzbu (dokončenie každého programu trvá zvyčajne tri až štyri mesiace)..

Spoločnosť Udacity ponúka aj jeden magisterský študijný program prostredníctvom spoločnosti Georgia Tech. Tento program stojí stovky dolárov za každý kurz s tromi kreditmi. Môžete si nastaviť mesačný platobný plán prostredníctvom platobnej služby Potvrdiť, hoci úrokové sadzby môžu byť vysoké.

A víťazom je …

Pokiaľ ide o získanie vzdelania za primeranú cenu, Coursera získava cenu. Nielenže sú mesačné predplatné kurzov lacnejšie ako Udacity, ale Coursera ponúka aj možnosti finančnej pomoci a štipendií.

Takže, ktorý je pre vás najlepší?

Pointa: všetko záleží na vašich potrebách. Aj keď Coursera zvíťazil vo viacerých kategóriách, nemusí to byť pre vás najlepšia voľba.

Ak chcete priemyselne uznávaný Nanodegree vo veľmi špecifickom technologickom odbore, Udacity je jasná voľba. Stránka nemusí mať toľko kurzov ako Coursera, ale vzhľadom na svoju špecializáciu sú programy, ktoré ponúka, neuveriteľne dobré.

To znamená, že ak chcete vysokoškolské vzdelanie alebo osvedčenie mimo oblasti techniky, pozrite sa Coursera.

Pozrite sa na tabuľku nižšie, kde nájdete rýchle zhrnutie informácií o Coursera vs. Udacity.

oddielyHlavný odber
CertifikáciaProstredníctvom spoločnosti Udacity môžete získať vysoko špecializované Nanodegrees. Coursera ponúka certifikáty kurzov, certifikáty špecializácie a dokonca aj bakalárske a magisterské programy.
tempoVšetky kurzy Coursera sú tempo samohybné (študijné programy nie sú). Predplatné na kurzy spoločnosti Udacity sú tempo samohybné, ale termíny programov sú pevne stanovené.
podporaCoursera vám poskytuje relatívne málo, pokiaľ ide o osobnú podporu. Spoločnosť Udacity ponúka inštruktorov typu one-on-one, trénerov kariéry a kontrolu kódovania od vývojárov.
Kurzy zadarmoCoursera ponúka viac bezplatných kurzov, ale bezplatné kurzy spoločnosti Udacity vám poskytujú viac z hľadiska interaktívnych kvízov a úplného prístupu k študijným materiálom.
rozpočetMesačná sadzba spoločnosti Coursera je omnoho lacnejšia ako predplatné spoločnosti Udacity. Tituly Coursera sa konkurenčne oceňujú proti programom v areáli.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me