Ücretsiz Web Sitesi Şablonları – İyi ve Kötü ve Bilmeniz Gerekenler

Web sitenizi tasarlarken vereceğiniz en büyük kararlardan biri mizanpajdır ve önceden var olan ücretsiz bir şablon mu yoksa özelleştirilmiş bir şablon mu kullanmak istediğinizdir. Özelleştirmek için birçok argüman olsa da, birçok site sahibi için bu, özellikle acemi web sitesi oluşturucuları için pratik bir seçenek değildir..


Çözüm siteniz için ücretsiz bir web şablonu kullanıyor. Web şablonları önceden tasarlanmış web siteleridir ve birkaç dakika içinde yüklenebilir. Web sitenizi çalıştırmak ve trafik getirmek için ihtiyacınız olan tüm temel özellikleri zaten sunuyorlar.

Web barındırıcılarının ve web sitesi oluşturucularının çoğu, müşterilerine web sitelerini hızlı bir şekilde oluşturmak için kullanabilecekleri ücretsiz şablonlar sunar. Birçoğu, ücretsiz şablonların, bunları kullanmanın dezavantajlarını tolere etmeye istekli olmaları koşuluyla, başarılı olmak için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlayabileceğini keşfedecektir..

Ücretsiz Web Şablonlarını Kullanmanın Avantajları

Ücretsiz web şablonlarının kullanılıp kullanılmayacağını tartarken, bunları kullanmanın avantajlarına bakarak başlayın:

 • Düşük kurulum maliyetleri – Ücretsiz bir web şablonu kullanırken, genel kurulum maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltırsınız. Web şablonunuzu özelleştirmek, sitenize eklemek istediğiniz tasarıma ve özelliklere bağlı olarak yüzlerce hatta binlerce dolara mal olabilir.
 • Kanıtlanmış tasarımlar – Web oluşturucu sitelerinde bulacağınız şablonların çoğu, çevrimiçi ortamda iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca belirli nişlerde iyi çalışacak şekilde önceden yapılandırılmış şablonları veya ziyaretçiler arasında zaten popüler olduğu kanıtlanmış tasarımları da bulabilirsiniz..
 • Mobil cihazlar için optimize – En son web şablonları, web geliştiricileri mevcut trendlerin üstünde kaldığı için mobil olarak çalışmak üzere önceden yapılandırılmıştır. Dinamik tasarıma sahip şablonlar, kullanılan cihazdan bağımsız olarak kullanıcıların içeriğinize erişebilmesini sağlar.
 • Seçim – Siteniz için size birçok tasarım seçeneği sunan bir tasarım seçenekleri dünyası var. Muhtemelen vizyonunuzla yakından eşleşen birkaç tasarım veya önceden düşündüğünüzden daha iyi çalışan tasarımlar göreceksiniz..
 • Hızlı kurmak – Sitenizin kurulumunu hemen almak istiyorsanız, ücretsiz şablonlar gitmenin yoludur. Bazı durumlarda, yalnızca beş dakika içinde yeni bir şablon yükleyebilirsiniz. Bir hesaba kaydolmaktan bir saat veya daha kısa sürede çalışan bir web sitesine sahip olmak için geçiş yapabilirsiniz.

Ücretsiz Web Şablonlarını Kullanmanın Dezavantajları

Ücretsiz Web sitesi şablonları 02

Ücretsiz öğle yemeği veya ücretsiz web şablonu diye bir şey yoktur. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere her zaman dezavantajlar olacaktır:

 • “Gerçekten” ücretsiz değil – Genellikle ücretsiz bir web şablonu kullanmanın bir anlamı vardır. Genellikle, şablonlar yalnızca barındırma planınızın veya bazı abonelik hizmetinizin bir parçası olarak kullanılabilir. Diğer zamanlarda, şablonu kullanabileceğiniz site türlerinde kısıtlamalar olabilir. Bu genellikle iş amaçlı kullanamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca, şablonlarda genellikle kaldırmanıza izin verilmeyen bir tür reklamlar bulunur. Ayrıca, ücretsiz şablona dahil olmayan ek işlevselliklerin ayrıca ödenmesi gerekecektir..
 • Hayır destek – Ücretsiz web şablonları genellikle ekli dizeler olmadan sunulur ve hiçbir destek verilmez. Yardıma ihtiyacınız varsa, bunu yapmak için başka birini işe almanız gerekir, bu da uzun vadede özelleştirmekten daha pahalıya mal olabilir.
 • zaman tüketen – Hiç web şablonu aramayı denediniz mi? İhtiyaçlarınıza uyan bir şablon bulmak için saatler veya günler harcayabilirsiniz ve bunu yapmak için bir web şablonları denizinde sıralamanız gerekir. Harika bir seçenek olan her şablon için, muhtemelen uygun olmayan veya tam çöp olan 20 tane bulacaksınız.
 • Diğerlerinden öne çıkmıyorsun – Doğru ücretsiz şablonu bulma problemi, diğer birçok kişinin aynı keşfi yapmış olmasıdır. Bu, web sitenizin diğerleri gibi görüneceği anlamına gelir ve aynı sektörde veya nişte olursanız, öne çıkmazsınız. Aslında, bazıları göz ardı edebilir çünkü başkalarının işlerini kopyalıyormuş gibi görünüyorsunuz.

Ücretsiz Web Şablonları Bulabileceğiniz Yerler

En iyi ücretsiz web şablonlarını bulmak istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz web sitesi tasarımı konusunda uzmanlaşmış bir şirkete gitmek. Online ücretsiz web şablonları bulmak için en iyi seçeneklerden bazıları aşağıdadır:

 • WordPress  – 75 milyon web sitesi arka uç yazılımı olarak WordPress kullanıyor. WordPress şablonlarının kullanımı kolaydır ve şablonlar arasında kolayca çalışırken geçiş yapabilirsiniz. Başlangıçta bloglar için kullanılır, tüm nişlerdeki birçok web sitesi WordPress şablonlarını çalıştırır.
 • Wix – Wix kolay sürükle ve bırak web geliştirme sunar veya tasarımcıların oluşturduğu şablonlardan oluşan devasa kitaplıklarından seçim yapabilirsiniz.
 • Weebly – Bu, Wix gibi başka bir sürükle ve bırak web oluşturma hizmetidir, ancak büyüyen iş web sitelerine biraz daha odaklanırlar. Burada iş için uygun ücretsiz web şablonları içeren kapsamlı bir kütüphane bulacaksınız..
 • Site oluşturucu  – Sitebuilder herhangi bir web sitesi için uygun çok çeşitli ücretsiz hosting ve web sitesi çözümleri sunar. Geniş şablon kitaplıkları da dahil olmak üzere ücretsiz hizmetleri reklam tabanlıdır, ancak düzenli barındırma da sunarlar.
 • Webs  – Bu şirket çok çeşitli şablonlar sunar, ancak DIY web oluşturucularına daha fazla odaklanır. Şablonları tamamen özelleştirilebilir ve temel tasarımdan genişleme özgürlüğüne izin verir.

Ücretsiz Web Şablonlarıyla Bugün Çevrimiçi Olun

Ücretsiz Web sitesi şablonları 01

Bir web sitesi oluşturmaya hazır olduğunuzda, mümkün olduğunca çabuk çevrimiçi olmak istersiniz. İşte ücretsiz web şablonları devreye giriyor. Ücretsiz bir web şablonu ile, duyarlı, mobil cihazlar için optimize edilmiş ve web sitenizi profesyonel bir geliştirici kiralamış gibi görünen bir tasarımla dakikalar içinde çevrimiçi olabilirsiniz.

Ücretsiz web şablonları için birkaç dezavantaj olsa da, birçok web yöneticisi için bunlar önemsizdir. Tabii ki, bir şablonu denerseniz ve işe yaramazsa veya işletmeniz büyümeye başlarsa, gelecekte her zaman özel olma seçeneğiniz vardır. Şimdilik, ücretsiz bir web şablonu web sitenizi başlatmak ve markanızı oluşturma sürecine başlamak için en iyi çözüm olabilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me