Ücretsiz Web Hosting Planları Gerçek Fiyat Nedir

Bir-bir-ücretsiz-satın al fırsatlarını gerçekten seviyorum. Daha da iyisi, hayatım için somut bir fayda sağlayan ücretsiz hizmetler almayı seviyorum.


Ücretsiz hizmetler veya ürünler vermek, müşteri kazanmak için güçlü bir teknik haline geldi ve günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Süpermarketlerden ücretsiz örnekler, kitapçılardan ücretsiz kitap alıntıları, ücretsiz web seminerleri ve işletmeniz veya çeşitli girişimler için ücretsiz çevrimiçi destek alabilirsiniz. Hatta birçok ücretsiz web barındırma planları alabilirsiniz.

Ama ücretsiz bir hosting planı aslında zaman ayırmaya değer mi? Sana dolar olarak mal olmayabilir – ama sana başka şekillerde mal olabilir mi?

Ücretsiz Hosting Planı Neler Sunar?

A free web hosting planı kullanıcıya herhangi bir parasal maliyeti olmayan bir web sitesi barındırma hizmetidir. Bu web barındırma ücretsiz bir alt alan, bazen ücretsiz web sitesi oluşturma araçları ve en önemlisi, web sitenizi çevrimiçi almak için gerekli paylaşılan veya bulut sunucusu sağlayacak anlamına gelir.

Hostinger gibi çok sayıda web barındırıcısı, ücretsiz alt alan adları bir web sitesi oluşturmak isteyen herkese FreeHosting.com gibi bazı ev sahipleri zaten kayıtlı bir alan adınız varsa web sitenizi ücretsiz olarak barındırın.

Diyelim ki ev tabanlı ürünler satan bir çevrimiçi şirket kurdunuz. İlk olarak, ne tür bir web sitesi başlatmanız gerektiğine karar vermelisiniz. Ardından, ihtiyacınız olan web barındırma türüne karar vermelisiniz.

Web siteniz için ücretsiz bir web barındırma hizmeti kullanmaya karar verirseniz, genellikle web barındırıcısının üst düzey alan adı altında myhomeshop.hostname.com veya myhomeblog.hostname.com gibi kendi alt alan adınızı seçebilirsiniz. Web barındırıcısının adını yapıştırmadan kendi alan adınızı seçmek istiyorsanız, myhomeshop.com gibi bir alan satın almanız ve bir barındırma paketi için ödeme yapmanız gerekir.

Ücretsiz bir web hosting planı ayrıca sunucuda az miktarda depolama alanı ve sınırlı bant genişliği verecektir. Sen olacak ücretsiz planlarla nadiren iyi destek veya çalışma süresi garantisi alın.

Ücretsiz web barındırma tek avantajı bunun için ödeme ve herhangi bir sözleşme ile bağlı değil olmasıdır. Başlangıçta, web sitenizi oluştururken muhtemelen paradan tasarruf edersiniz, ancak daha sonra, ücretsiz web barındırma hizmeti karşılığında yapmak zorunda uzlaşma bir sürü.

Ücretsiz Hosting Planlarının Gerçek Maliyeti

Peki ne tür tavizlerden bahsediyoruz? Aşağıda bir açıklaması bulabilirsiniz karşılaşabileceğiniz yedi olası sorun:

1. Etki Alanı Değil Alt Alan Adı

Ücretsiz bir web hosting planı olması, web sitesi bir özel alan adı yerine alt alan adı size veya şirketinize özgü. Ziyaretçilerinizin, bir işletmeden alışveriş yapmayı düşündüklerinde aradıkları temel şeylerden biri olan bir alan adının olmadığı açıkça görülebilir..

Bir alan adını yalnızca birkaç dolara satın alabileceğiniz göz önüne alındığında, ziyaretçileriniz işletmenize güvenilemeyeceğinden şüphelenebilir. Kısacası, bir alan adının olmaması olumsuz şirketinizin güvenilirliğini, bütünlüğünü ve itibarını etkiler.

2. Sunucu Sınırlamaları

Kullanmak zorunda sistem ve web barındırma tasarımı. Bu, özellikle yeni başlayan biriyseniz ve web siteniz daha kullanıcı dostu hale getirmek için belirli komut dosyaları gerektiriyorsa, idealden daha az kanıtlanabilir – web barındırıcınız bu komut dosyalarını desteklemiyorsa veya herhangi bir veritabanı sağlamıyorsa, şansınız kalmaz.

Ayrıca, web barındırma kesinlikle web sitenizi ve yerlerinizi kontrol eder bant genişliği, depolama alanı, ziyaretçi sayısı sınırlamaları, ve bunun gibi. Ücretsiz web siteleri olabilir herhangi bir zamanda kapat, yani tüm sıkı çalışmalarınızı ve web sitesi verilerinizi kaybedebilirsiniz.

3. Alakasız, Can Sıkıcı Reklamlar

Ücretsiz barındırma hizmetlerini kullandığınızda, web sunucusu web sitenize çeşitli reklamlar yerleştirin bir değiş tokuş olarak. Nadiren de olsa, web sitesi sahipleri kazançların bir kısmını elde eder, ancak kazanmamaları daha olasıdır. Web sitesinden elde edilen karlar ve web sitelerine yerleştirilen reklamların türü hakkında hiçbir şey bilmeyebilirler – bu, ziyaretçilerinizin web sitenizin konusuyla tamamen ilgisiz olan can sıkıcı reklamları yanıp sönebileceği anlamına gelir..

4. Arama Motoru Sıralamanız Düşecek

Arama motorları üst düzey alanları tercih eder, bu nedenle ücretsiz bir web barındırma planı ile şirketiniz muhtemelen Google’da iyi sırada değil. Bu, daha az pazarlama maruziyeti ve daha sınırlı erişim anlamına gelir.

4. Gizli Maliyetler

Bazı satıcılar temel barındırma hizmetlerini ücretsiz sağlar, ancak hizmetlerinin geri kalanı için ücret. Daha fazla hıza mı ihtiyacınız var? Yükleme ücreti ödemeniz gerekir. Ek veritabanları mı istiyorsunuz? Bu size mal olacak. Özel alan adı e-posta adresine mi ihtiyacınız var? Bir süre sonra, tüm ekstra ücretler biraz daha ekleyebilir.

5. az ya da hiç müşteri desteği

Genellikle ücretsiz barındırma planları yok iyi müşteri desteği (varsa), rehberlik veya öğreticiler ekleyin. Web sitesinde bir sorun varsa, tamamen kendi başınıza olacaksınız. Bu özellikle barındırma konusunda yeniyseniz ve sorunları çözmek için uzmanlığa veya zamana sahip değilseniz önemlidir.

6. Kötü Sunucu Güvenliği

Çoğu ücretsiz barındırma planı çok fazla güvenlikle birlikte gelmez. Web barındırıcısı iyi bir güvenlik sistemine sahip olsa bile, muhtemelen sizi en düşük katmanlı sunucularına yetersiz koruma ile koyacaktır. se sunucuları kolayca hacklenebilir, Bu, değerli verilerinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir ve hatta bazen ziyaretçilerinizin verilerini tehlikeye atarsınız.

Ayrıca, çoğu ücretsiz web barındırma planında SSL sertifikaları bulunmaz; bu, web sitenizin güvenli olmadığı için otomatik olarak kırmızı bayrakla işaretleneceği anlamına gelir. Çevrimiçi işlemleri bu web sitesi üzerinden işleyemezsiniz ve bazı tarayıcılar (Google Chrome gibi) ziyaretçilerin web sitenizi ziyaret etmesini bile engeller.

7. Sıfır Uzun Vadeli Kazançlarla Kısa Vadeli Yatırım

Şans eseri web siteniz ücretsiz bir barındırma planında popüler hale gelirse, büyüyecek ve hatta bırakacak odanız olmayacaktır. Sen YapabilmekBarındırılan ücretsiz web sitenizi satmayın çünkü sadece sizin mülkünüz değil. Web barındırıcısı tarafından kontrol edilir, bu da onu başkalarına satmanıza veya aktarmanıza izin vermez.

Küçük Bir Maliyet Bile Hiç Maliyetten Daha İyi

Ücretsiz web barındırma işiniz için en iyi seçenek olmadığı ortaya çıkıyor. Küçük bir bütçeniz varsa ve başlangıçta çok fazla trafik beklemiyorsanız, paylaşılan barındırma, başlamanız için iyi ve ucuz bir çözüm olacaktır.

Ücretsiz Web Hosting Planları Gerçek Fiyat Nedir

Giriş düzeyinde paylaşılan barındırma planları fiyatlandırma ve özellik setlerinde biraz değişiklik gösterebilir. Genellikle, hesap başına bir barındırılan alan adı, ücretsiz alan adı kaydı, küçük ancak yeterli miktarda depolama alanı ve bant genişliği, bir dizi e-posta hesabı, minimum% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ve makul müşteri desteği içerir..

Ayrıca şunları yapmak isteyeceksiniz: ücretsiz web sitesi oluşturma araçları sağlayan ana bilgisayarlara dikkat edin ve kullanımı kolay kontrol panelleri (endüstri standardı cPanel veya Plesk gibi). Bunlar, web sitesi oluşturma sürecinizi çok daha kolay hale getirecek.

Her zaman ucuz değil, daha iyi ev sahibi – emin olmak için web barındırma değerlendirmeleri kontrol etmek zorunda değilsiniz. WebsitePlanet, dünyanın dört bir yanındaki ev sahiplerinde binlerce incelemeye ev sahipliği yapıyor, bu nedenle kesinlikle ihtiyaçlarınız için en iyi web sitesi barındırma planını bulabileceksiniz..

Şirketiniz genişledikçe, web siteniz de giderek daha fazla trafik almaya başlayabilir. Web sitenizin normalden çok daha yavaş yüklendiği bir zaman geleceğini görebilirsiniz. Zamanı geldi VPS, bulut barındırma veya adanmış sunucu paketleri hakkında düşünmeye başlamalısınız ekstra talebi karşılamak için. Ama her zaman olduğu gibi, o zaman geldiğinde, o yolculukta size yardımcı olacak kaynaklarla birlikte olacağız.

Görüntü: https://www.cloudoye.com/images/linux-hosting.jpg

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map