Twitter’da Nasıl Doğrulanılır?

Güncelleme: Platformda bazı ayarlamalar yaptığı için Twitter’da doğrulama istekleri gönderilecek sayfa şu anda kapalı. Twitter işlemi yeniden başlattığında bu makaleyi güncelleyeceğiz.


Twitter’da bir hesabın adının yanındaki küçük mavi onay işaretinin ne olduğunu her zaman merak ettiniz mi? Ya da tüm yaygara hakkında ne düşündüm?

Twitter, hayran sayfalarının veya kimliğe bürünen kişilerin aksine, herkese açık hesapların orijinal olduğunu göstermek için mavi onaylı bir rozet verir. Bu doğrulamanın markalar ve bireyler tarafından çok fazla aranan bir sır değil.

Neden? Bu, en yüksek sosyal para birimidir. Sosyal medya dünyasındaki ünlü statüsüne eşittir ve alanınızda uzman olduğunuzu gösterir.

Doğrulama rozetinin kendisi açısından Twitter, yerleşimin ve rengin her zaman aynı olduğunu belirtiyor. Arama sonuçlarında hesap adının yanında ve profil sayfasındaki hesap adının yanında küçük mavi onay işareti görünür.

Twitter’da doğrulanmanın birçok faydası var, bu yüzden kesinlikle denemeye değer. Doğrulama elde etme şansınıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz bazı şeyler de vardır.

image3

Twitter Doğrulamasının Yararları

Twitter doğrulamasının ardındaki nihai hedef, kullanıcıların takip edecek özel, yüksek kaliteli hesaplar bulmalarına yardımcı olmaktır.

Ancak, kullanıcı açısından küçük mavi rozette bu kadar iyi olan nedir? Asıl fayda, belirli bir alanda takip edilmeye değer bir hesap olarak tanınabilmektir, bu nedenle organik büyümenizi artırmak. Diğer faydaları:

 • Filtreleyebilme: Doğrulanmış kullanıcılar bildirim akışlarını, yalnızca doğrulanmış kullanıcıların yanıtlarını, beğenilerini ve retweetlerini içerecek şekilde filtreleyebilir; doğrulanmış kullanıcılar istedikleri takdirde doğrudan iletileri de devre dışı bırakabilir
 • Kitlenize güven duymak: Tüketicilerin% 85’i yalnızca güvenilir markalardan ürün veya hizmet satın alıyor ve küçük mavi onay işareti güvenilirliğinizi ve otoritenizi gösteriyor ve seçtiğiniz topluluğa olan saygıyı artırıyor
 • Doğrulanmış diğer kullanıcılara bağlanma: Doğrulama almak, diğer doğrulanmış kullanıcılarla etkileşimlerinizin gizlenemeyeceği anlamına gelir, yani içeriğiniz her zaman mümkün olan en fazla Twitter kullanıcısı tarafından görülebilir

Öyleyse Kim Doğrulanır?

Belirli bir alanda herkese açık bir ilginin profiliyseniz, Twitter’da doğrulanma oyununda bir adım öndesiniz.

Ne tür alanlar?

Bunlar tipik olarak müzik, moda, gazetecilik, medya, siyaset, din, spor, ticaret ve diğer önemli ilgi alanları.

esasen, Endüstrinizdeki düşünce liderliği için sürekli övgüde bulunuyorsanız ve etkileyici bir başarı akışına sahipseniz, bu önemli mavi onay işaretini yakalama şansınız var..

Doğrulanma Adımları

Twitter’da doğrulanma adımları çoğu insanın anladığından daha basittir.

1. Buna göre hazırlayın

Öncelikle, profilinizin doğrulama için değerlendirmeye hazır olduğundan emin olmanız gerekir. Aşağıdaki öğeler üzerinde çalışın:

 • Bir profil resmi: Bunun olduğundan emin olun temiz, anlaşılır ve eşleşir güçlü bir varlık gösterdiğiniz diğer sosyal ağlardaki profil fotoğrafı
 • Bir kapak fotoğrafı: Başlık resminiz size alanınızda etkileyici bir şey yaptığınızı gösteriyorsa veya bir şirketseniz logonuzu ve markanızı içeriyorsa yardımcı olur
 • Bir isim: Bunun herkese açık kişiliğinizi yansıttığından emin olun; örneğin, sahne adına sahip bir oyuncuysanız sahne adınızı kullanmalısınız; Eğer bir şirketseniz, halka açık şirket adınızı kullanmalısınız
 • Bir internet sitesi: Meşruiyet göstermek için profilinize bir URL ekleyin
 • Bir biyoloji: Güçlü bir iş unvanı ve kamu personelinizi yansıtan ilgili tüm ayrıntıları ekleyin
 • Doğum günün: Bu, birey olarak kimliğinizi doğrulamanıza yardımcı olur, ancak markalar, şirketler veya kuruluşlar için geçerli değildir
 • Konumunuz: Twitter bunu “dünya çapında” veya “Kuzey Amerika” gibi genel bir şeye tercih ederken profilinizi belirli bir konumla güncelleyin
 • “Herkese açık” ayarlarınız: Herkese açık bir figür olarak görülmek istiyorsanız, ayarlarınızı “özel” ayarından “genel” ayarına değiştirmenize yardımcı olur.
 • Doğrulanmış bir telefon numarası: Bu, kimliğinizi onaylamak ve çevrimiçi ve çevrimdışı kişilerinizi eşleştirmek için kullanılır
 • Onaylanmış bir e-posta adresi: Bir şirket e-posta adresiniz varsa, bunun hesabınızla ilişkili olduğundan emin olun

Bu öğelerin herhangi birini göz ardı ederseniz, Twitter, başvurunuzu doğrulama için otomatik olarak reddedebilir ve burada amaçladığımız tam olarak bu değildir.!

2. Doğrulama Formunu Doldurun

Profiliniz hazır ve kullanıma hazır olduğunda Twitter’daki doğrulama formuna erişmeye devam edin ve hesabınızın kullanıcı adını girin.

Daha sonra sizden istenecek herkese açık bir figür olarak ne kadar harika olduğunuzu gösteren beş bağlantı. Bir yazarsanız, kredili makalelerden, eğer bir işletmediyseniz müşterilerden ürün incelemelerine kadar herhangi bir şey olabilir.

Öyle ya da böyle, bağlantılarınızın insanları doğru nedenlerle “vay” hale getirdiğinden emin olun. Eğer yapmazlarsa, onları dahil etmeye değmez.

3. Pitch’i Mükemmelleştirin

Doğrulama formu dolduğunda, sahada çalışmanın zamanı geldi.

Twitter, hesabınızın neden doğrulanması gerektiği konusunda 500 karakter isteyecek ve bu kendini satma şansın.

Twitter’a sadece ne yaptığınızı söylemeyin. Onlara insanlara ne kadar değer kattığınızı ve Twitter’ın sizi platformlarında doğrulanmış bir kullanıcı olarak kullanmanın nasıl fayda sağlayacağını anlatın. Onlara topluluklarını geliştirebileceğini göster. Unutma, seni istemelerini sağlamalısın.

4. Kararın Beklenmesi

Başvurunuzu gönderdikten sonra, Twitter’ın size geri dönmesi biraz zaman alabilir. Bu sefer doğrulama almadınız mı? Endişe etmeyin-30 gün ver ve tekrar deneyebilirsin.

Şansınızı Artırma

Bir kereden fazla reddedildiyseniz, bu küçük mavi rozeti elde etme şansınızı artırmak için yapabileceğiniz birkaç şey var..

1. Daha Aktif Olun

Haftada sadece bir kez tweet atıp kitlenizle nadiren etkileşime girerseniz Twitter’ın sizi alanınızdaki bir uzman olarak kabul etmesi olası değildir..

Doğrulama elde etmenin hilesi ağla aktif olarak ilgilenmek ve topluluk hissini canlı tutmak için sık sık tweet atmaktır.

Bunu yapmak için yardıma mı ihtiyacınız var? Hootsuite ve Sprout Social gibi en iyi sosyal yönetim araçları, başarıya giden doğrulama yolunuzda tutarlı bir tweetleme programı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Oh ve Twitter’a ne kadar ciddi olduğunuzu göstermek için doğrulama için yeniden başvurmadan önce en az iki hafta boyunca süper aktif olduğunuzdan emin olun..

2. Diğer Doğrulanmış Hesaplarla Bağlantı Kurun

Doğrulama olasılığınızı artırmak istiyorsanız başka bir ipucu zaten mükemmel bağlantılara sahip olduğunuzu göstermektir..

Diğer doğrulanmış hesaplar aracılığıyla hesabınıza sosyal kanıt ekleyin. Bunu, biyografinizde yazdığı yayınları etiketleyen gazeteci Jennifer Still gibi bu hesaplardan bahsederek yapabilirsiniz..

image1

Ayrıca, doğrulanmış diğer hesapları da izlemeli ve içerik paylaşırken (elbette uygunsa) etiketlemelisiniz. Bu, bir doğrulama adayı olarak güvenilirliğinizi artırır ve kamu yararı topluluğuna adanmış olduğunuzu gösterir.

3. Kendinizin Biyografinizle Satışı

Harika biyografilerden bahsetmişken, Twitter doğrulamasını elde etmek için kendi avantajınızı kullanabilirsiniz..

 • Birey misin? Kişiliğinizi ve insan tarafınızı sergileyin, ancak doğru kitleye ulaşabilmeniz için iş unvanınız aracılığıyla doğru anahtar kelimeleri kullanın
 • Bir iş misin? Müşterileriniz için neler yapabileceğinizi açıklayın
 • Organizasyon musunuz? Başarılarınıza ve başarılarınıza biraz kendini tanıtmaya yardımcı olduğu için biyografinize sayı ve istatistikler ekleyin

Örneğin, Dünya İzcilik organizasyonunu ele alalım. 169 ulusal organizasyonda milyonlarca üyeye sahip olmaları, çekiciliğini ve güvenilirliğini anında genişletiyor.

image2

Ayrıca erişiminizi genişletmek için hashtag’leri kullanabilirsiniz ve alakalı topluluklara katılmaya çalıştığınızı gösterin.

4. Haberdar Olun

Son fakat aynı derecede önemli olarak, onay alma olasılığınızı artırmak için doğrulama dünyasında olup bitenlerden haberdar olduğunuzdan emin olun.

Örneğin, ne yaptığını ve söylediklerini görmek için diğer doğrulanmış hesaplara düzenli olarak etkin bir şekilde bakın. Ve eğer bir trend varsa? Onu takip et.

Her Şey Mavi Kene Yaşamı Hakkında

Aktif Twitter kullanıcıları için, hesap adlarının yanında mavi bir onay işaretine sahip olmak nihai hedef olabilir. Kamu yararı olan bir alanda otorite gösterir ve sonuçta daha fazla takipçi kazanır. Doğrulama başlangıçta ulaşılamaz gibi görünebilir; ancak, bunu başarmak için uygulayabileceğiniz birkaç önlem vardır. Birden fazla deneme gerektiriyorsa endişelenmeyin – bu küçük mavi kene uzun vadede buna değecek.

Kaynaklar:

Twitter sözü: https://help.twitter.com/en/managing-your-account/about-twitter-verified-accounts

Edelman Insights İstatistiği: https://www.slideshare.net/EdelmanInsights/2011-edelman-trust-barometre

Hootsuite istatistiği: https://blog.hootsuite.com/get-verified-twitter-essential-guide/

Sprout Social bahsetme: https://sproutsocial.com/insights/how-to-get-verified-on-twitter/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me