Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

Doğru yaptığınızda, bir e-posta pazarlama bülteni diğer pazarlama biçimlerinden daha fazla gelir getirebilir. Aslında, bir % 122 ortalama YG. E-posta bültenleri katılımı artırabilir, marka bağlılığını artırabilir ve müşterilerinizle olan ilişkinizi güçlendirebilir.


Öte yandan, kendi spam gelen kutunuz, e-posta bültenlerine yanlış yapılanlara ne olduğunu gösterir. İnsanların gerçekten okumak istedikleri bir e-posta pazarlama bülteninin nasıl oluşturulacağı hakkında bazı yönergeler.

İlgi çekici bir bülten göndermek için önce ödevinizi hazırlayın ve yapın

En iyi e-posta bültenleri parasız değildir. Aksine, birçok hazırlık çalışması bunlara girer. Bu yüzden başlamadan önce kendinize şu dört basit soruyu sormalısınız:

Neden bir e-posta bülteni gönderiyorsunuz?

Hedefini bilmen gerek. Web sitenize trafik çekmek mi? Müşterilere özel teklifler hakkında bilgi vermek için? Veya en son haberlerinizi paylaşmak için?

E-posta bülteniniz nasıl görünecek?

Renk temaları, düzen, görüntü sayısı, harekete geçirici mesajınızı nerede bulacağınız vb. Seçmeniz gerekir. Bu, ciddi mi yoksa esas olarak görüntülerden mi oluşacak? Uzun veya kısa?

E-posta bülteninizi ne zaman ve ne sıklıkta göndereceksiniz??

Çoğu e-posta bülteni haftalık olarak gönderilir, ancak sizinkini haftada iki kez veya ayda bir kez veya aradaki bir şeyi göndermek isteyebilirsiniz. Pazarlama bilgeliği hala e-posta göndermek için haftanın en iyi gününün Salı günleri olduğunu söylüyor, ancak bunun sizin için çalıştığından emin olun. Harika hafta sonu etkinlikleri hakkında bilgi gönderiyorsanız, Perşembe günleri daha iyi bir gün olabilir.

E-posta bülteninize neler giriyor??

Bu size bağlı, ancak her e-posta bülteninin üç unsuru gerekiyor:

  • Dikkat çekici bir konu satırı
  • Alıcının ilgisini çeken ilgi çekici içerik
  • Net bir harekete geçirici mesaj (CTA)

O zaman bu en iyi 12 ipucuyla başlayın

# 1. Senin hakkında daha az, onlar hakkında daha fazla yap

Hiç kimse kendi kendine ilgilenen tanıtım malzemelerini sevmez. Bültenlerinizde, alıcılarınızın okumak istediği değerli içerik bulunmalıdır. İyi bir kural% 90 bilgilendirici,% 10 tanıtımdır.

# 2. İstediklerinden emin olun

Kişilerinizin e-posta bülteninizi istediğinden emin olun. MailChimp ve Constant Contact gibi önde gelen e-posta pazarlama hizmetleri tarafından sunulan çift katılım onayını ve kolay bir abonelikten çıkma işlemini kullanın. Ayrıca, alıcıların kaydolmadan önce ne alacaklarına dair çok net bir görünüm verin. Akıllı hareketlerden biri, kullanıcılar kaydolmadan önce bir önizleme e-postası sunmaktır.

Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

3.. Temiz tut

En iyi e-postalar düzenli. Kalın başlıklı kısa paragraflar kullanırlar, kısa ve öz tutarlar. Bunu hatırla E-postaların% 46-59’u mobil cihazlarda okunuyor, küçük bir ekranda okumayı kolaylaştırın.

4.. olmak alakalı ve kişiye özel

Alıcılarınız onları önemsediğinizi hissetmek istiyor. İlk olarak, kişilerinizi her alıcıyla alakalı özelleştirilmiş içerik göndermenize yardımcı olmak için yaşlarına, konumlarına, favori renklerine veya diğer faktörlere göre farklı gruplara ayırın. Ardından, konu satırlarınızı ve metninizi kişiselleştirin. Çalışmalar gösteriyor ki kişiselleştirilmiş e-postaların% 29 daha yüksek açık oranı vardır kişisel olmayanlardan daha.

Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

5.. Spam yapma

E-posta spam filtrelerini tetikleyen “ücretsiz teklif” veya “indirim” gibi kelimeler kullanmaktan kaçının. Düz metin, spam filtrelerinden kaçınmak için resimlerle dolu e-postalardan daha güvenilir olabilir. Son olarak, bültenlerinizin doğrudan Promosyonlar sekmesine gitmemesi için sizi hoş geldiniz e-postanıza kişi listesine veya birincil gelen kutusuna nasıl ekleyeceğinize ilişkin talimatlar ekleyin.

6.. İş konu satırları maks.

Tüm e-posta alıcılarının neredeyse yarısı konu satırına dayalı bir e-posta açar yalnız, bu yüzden seninkini çekici ve ilgi çekici hale getir. Sabit Temas, GetResponse, ActiveCampaign ve diğer birçok e-posta pazarlama hizmetini kullanarak konu satırlarınızı A / B test edebilirsiniz.

Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

7.. Açık ol

Alıcıların yapmasını istediğiniz şeyleri tam olarak bildiren yalnızca bir CTA kullanın. Aynı e-postadaki birden fazla istek ve birkaç düğme sadece kafa karıştırıcı.

Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

8.. Ön başlıklardan en iyi şekilde yararlanın

Ön başlıklar, gelen kutunuzda görebileceğiniz bir e-postanın ilk örnek satırıdır. Onları ilginç yap! GetResponse, alıcının dikkatini çekmek ve onları tıklamaya açmaya teşvik etmek için bu satırı düzenlemenize olanak tanır.

Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

9.. Kendinize iyi bir isim verin

“Kimden” alanı mobil e-postalarda belirgindir ve kullanıcılar bir şirketten değil gerçek bir kişiden gelmiş gibi görünen e-postaları açmayı tercih eder. “Kimden” alanını, Peters Lawnmowers, Inc yerine John Peters deyin.

Tıklama Getiren İlgi çekici bir bülten oluşturmak için 12 ipucu

# 10. Listenizi temizleyin

E-posta listenizi, e-postalarını hiç açmamış olan alıcılar için düzenli olarak kontrol etmeli ve listeden çıkarmalısınız. Onlara hiç bakmayan kişilere sürekli olarak e-posta göndermek sadece açık oranlarınızı mahveder ve zamanınızı boşa harcar – sizinki ve onlarınki.

# 11. Mobil uyumlu hale getirin

Bunu hatırla E-postaların% 46-59’u mobil cihazlarda okunuyor, bu nedenle mobil uyumlu ve küçük ekranda okunması kolay tutun. Bu, yalnızca daha fazla müşteriye ulaşmanıza yardımcı olmayacak, aynı zamanda markanızı daha saygın ve alakalı olarak algılamalarına da yardımcı olacaktır..

# 12. Tahmin etme, test et

Bölünmüş test veya A / B testi, e-postalarınızın farklı sürümlerini deneyin ve sonuçları karşılaştırın. Bu şekilde, daha uzun e-postaların daha kısa olanlardan daha fazla tıklama alıp almadığını veya hangi resmin daha çekici olduğunu tahmin etmeniz gerekmez – kesin olarak bilmenizi sağlayan verileriniz olur.

Hâlâ Yardıma İhtiyacınız Varsa, Bu Bonus İpucu’nu izleyin!

Profesyonel e-posta pazarlama hizmetlerinden her zaman uzman tavsiyesi alabilirsiniz. Tüm iyi e-posta pazarlama hizmetleri, bir e-posta bülten şablonu tasarlamanızı sağlar; çerçeveler, düzen şablonları ve renk şemaları gibi tasarım öğelerine erişme; ve e-posta bültenleri için bir zamanlama ayarlayın. En iyi e-posta pazarlama hizmetlerinin e-posta pazarlama bülteninizi geliştirmenize yardımcı olması için yapabileceği diğer bazı şeyler:

  • Bülteninizi birden çok cihazda önizlemenizi sağlar. Bu şekilde akıllı telefonlarda, tabletlerde ve dizüstü bilgisayarlarda nasıl göründüğünü kontrol edebilirsiniz. Sürekli İletişim, GetResponse ve MailChimp dahil olmak üzere en iyi e-posta pazarlama hizmetleri, tasarımınızı çeşitli ekran boyutlarında önizlemenize olanak tanır.
  • Kişiselleştirilmiş otomatik yanıtlayıcılar ayarlama Sürekli İletişim gibi hizmetlerde. Bu, gece yarısı olsa bile birisi kaydolur kaydolmaz otomatik olarak hoş geldiniz e-postası gönderebileceğiniz anlamına gelir.
  • Damla kampanyaları planlayın yeni abonelere düzenli aralıklarla gönderilecek bir dizi hoş geldiniz ve tanıtım e-postasını içeren
  • Çifte katılımı zorunlu kılın böylece alıcılarınızın listede olduğundan emin olabilirsiniz, çünkü yanlışlıkla orada değil, orada olmak isterler..
  • A / B testi yapın aynı e-posta bülteninin farklı sürümlerini test etmek için. İşletmeniz için neyin en başarılı olduğunu belirlemek için hangilerinin daha iyi açık, tıklama ve yanıt oranlarına sahip olduğunu kontrol edin. MailChimp ve GetResponse ile konu satırını, içeriği, günün saatini ve “Kimden” alanını A / B test edebilirsiniz.
  • Müşterileri segmentlere ayırın kullanarak bülteninizin özel sürümlerini almak için benzer düşünen listelere ekleyin. E-posta gelirinizi% 760 artırabilir.

Katılım Oranlarınızı Düşüren E-posta Bülteninde Hemen Çalışın

Güçlü bir e-posta pazarlama hizmeti kullanılarak üretilen harika bir e-posta pazarlama bülteni, etkileşim oranlarınız ve gelir düzeyleriniz için harikalar yaratabilir. Bu ipuçlarıyla, müşterilerinizin okumak için sabırsızlanamayacağı harika bir e-posta pazarlama bültenine başlayabilirsiniz..

E-posta pazarlama bülteni istatistikleri:

https://www.emarketer.com/Article/Email-Continues-Deliver-Strong-ROI-Value-Marketers/1014461

https://www.campaignmonitor.com/resources/guides/email-marketing-new-rules/

https://www.emailmonday.com/mobile-email-usage-statistics/#growth

https://www.getresponse.com/resources/reports/email-marketing-benchmarks.html#personalization-in-email-body

GÖRÜNTÜLER

E-postayı önizle: https://blog.hubspot.com/marketing/guide-creating-email-newsletters-ht

jetBlue: https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/34146/7-excellent-examples-of-email-personalization-in-action.aspx

Gerilim e-postaları: https://blog.hubspot.com/hs-fs/hub/53/file-271454251-png/Blog-Related_Images/_Example.png?t=1534041886080&genişlik = 667&yüksekliği = 251&= Thrillist_Example.png isim

Şarap İsyanı CTA: https://blog.hubspot.com/marketing/guide-creating-email-newsletters-ht

imore pazar: https://www.getresponse.com/resources/whitepapers/how-to-write-newsletters-that-get-opened-read-and-clicked.html

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me