ThemeForest İnceleme – Şablonlar Paranıza Değer Mi? 2020

Bunu okuyorsanız, biliyorsunuz WordPress temanızı seçmek çok önemli. Vizyonunuza uyan, sitenizin trafik çekmesine yardımcı olacak bir şey elde etmek istiyorsunuz ve en önemlisi, gerçekten çalışmasını istiyorsunuz. ThemeForest tüm bu endişelerin cevabı olarak kendini faturalandırıyor, ama öyle mi?


Öğrenmek için birkaç önemli soruyu cevaplamalıyız: Doğru temayı bulmak ne kadar kolay? Maliyeti ne kadardır? Ne tür bir destek alabilirsiniz? Bu temalar sitemi yavaşlatacak mı? Hizmetin dezavantajları nelerdir? Ve en önemlisi, senin için doğru temaya sahip mi?

En iyilerini araştırıyoruz WordPress tema marketplaces işte bir süre burada Website Planet’te ( ilk beşin karşılaştırması) ve bu makalede, ThemeForest’e dalıyoruz.

Ama Neden ThemeForest İlk etapta?

# 1. Başka hiçbir yerde bulamayacağınız devasa tema çeşitliliği

ThemeForest övünüyor 11.000 premium WordPress teması – kelimenin tam anlamıyla bildiğimiz en büyük kütüphane. Çok seveceğiniz bir veya daha fazla tema bulacaksınız.

Daha az sayıda odaklanmış ve uzmanlaşmış temaya sahip bir site arıyorsanız, buraya bakmayın. Bakmak ThemeShift. Aksi takdirde… evet … 11.000 WordPress teması.

Oh, ve ThemeForest’in diğer birçok CMS için de temaları var (Joomla, Drupal, Concrete5 ve ModX gibi) ve hatta site oluşturucular için temaları var WebFlow ve Weebly.

# 2. Etkileyici topluluk özellikleri

Her tema için şunları bulabilirsiniz: derecelendirmeler, kullanıcı yorumları ve kullanışlı istatistikler. Tema oluşturucuların profillerini, portföylerini, genel itibarı ve daha fazlasını da kontrol edebilirsiniz. Sosyal kanıt, ThemeForest’ta büyük bir rol oynuyor.

3.. Çok uygun fiyatlı temalar

Zaten çoğu tema. Makalede daha ayrıntılı fiyatlandırma bilgileri var. Şimdilik, çoğu ThemeForest şablonunun, güzel bir web sitesini hızlı bir şekilde çalıştırmak ve çalıştırmak isteyen kişiler ve küçük işletme sahipleri için fiyatlandırıldığını söyleyelim..

Mükemmel Temanızı Bulmak Ne Kadar Kolay (veya Zor)?

ThemeForest İncelemesi - Bu Pazar Yeri Hakkında Gerçek 2020-image1

Pek çok filtre var. Bu filtreleme seçeneklerinin çoğu diğer tema pazarlarında ortaktır, ancak ThemeForest’ta öne çıkan bir özellik, temaları belirli popüler eklentiler ve çerçevelerle uyumluluklarına göre sıralama yeteneğidir.

Filtreler sizin için yeterli değilse, eski arama çubuğu vardır. Unutmayın, biraz titiz: otomatik düzeltme yoktur ve tam olarak ne aradığınızı bilmeniz gerekir. O zaman bile, anahtar kelimeler arama ile ilgisi olmayan bazı sonuçlar verebilir. “Ajans” veya “portföy” gibi yaygın aramalar binlerce sonuç doğuracak.

Pul koleksiyoncular için bir tema gibi hiper-spesifik bir şey arıyorsanız, daha zor olacak – seçenekleriniz sınırlı olacak. Ve aslında pul koleksiyoncuları için hiçbir şey yok (evet, kontrol ettim). Bundan garip bir şekilde hayal kırıklığına uğradım ve pulları bile toplamıyorum.

Sonuç olarak, tam olarak ne istediğinizi bulmak biraz iş gerektirebilir. Bu tam olarak hizmette bir kusur değil, ThemeForest’un sunduğu büyük tema kütüphanesinin bir yan ürünü. Muhtemelen sizin için işe yarayacak bir şey bulmak oldukça kolaydır, ancak sizin için “mükemmel” temayı bulmak, ne kadar özel olduğunuza bağlı olarak farklı bir hikaye.

Ve Satın Aldığınız Temayı Kullanmak Ne Kadar Kolay (Veya Zor)?

Bu tamamen temaya bağlı. Yani, temel kurulum genellikle herhangi bir tema için aynıdır: bilgisayarınıza indirin, WordPress sitenize yükleyin ve ardından etkinleştirin.

Daha karmaşık temalardan bazıları ek kurulum adımlarını izlemenizi gerektirebilir. ThemeForest, tema oluşturucuların destekleri ile kurulum veya özelleştirme hizmetleri sunmasını gerektirmez, ancak bir WordPress temasının nasıl yükleneceğinin temellerini bildiğiniz sürece, altınsınız.

ThemeForest İncelemesi - Bu Pazar Yeri Hakkında Gerçek 2020-image2

Hemen hemen tüm desteği olan temalar bunu söylüyor

Diğer CMS seçenekleri için elbette süreç farklıdır. Bazıları için tema dosyalarını bir FTP istemcisi aracılığıyla veya barındırma sitenizin kontrol panelinden yüklemeniz gerekebilir. Kullanım kolaylığı, kullandığınız CMS’ye bağlıdır.

Bir temayı ne kadar özelleştirebileceğiniz de temaya bağlıdır.. Çoğu tema belirli temel öğeleri (renkler ve yazı tipleri gibi) değiştirmenize izin verir ve çoğu muhtemelen birkaç sayfa düzeni seçeneği de sunar. Bazı temalar pratik olarak web sitesi oluşturucular veya içerik yönetim sistemleridir.

Söyleyebileceğim tek şey özellik listelerini dikkatlice okumalısınız.

Hiçbir Şey Mükemmel Değil – Yakalama Nedir??

Her tema çalışmaz

Daha spesifik olarak, her tema WordPress’in değişiklikleriyle uyumlu olacak şekilde güncellenmedi ve artık hepsinin çalışma demoları yok. Bazen web geliştiricileri işten çıkar ve bazen devam ederler. Derecelendirmeleri ve satın almayı düşündüğünüz herhangi bir temanın tarihlerini kontrol edin.

Her temanın da desteği yok

Destek bir temayı daha pahalı hale getirebilir, elbette, ancak soruları cevaplaması ve karşılaştığınız sorunları çözmenize yardımcı olması için birisinin olması her zaman iyidir..

Siteniz muhtemelen diğerlerine oldukça benzeyecektir

Bu, özellikle daha popüler temalardan birini satın aldığınızda, çoğu pazar yeri ile ilgili bir kusurdur. Örneğin TemplateMonster, en az satın alınan temaları görmenize izin vererek ve bu temayı satın alan son kişi olmak için yüksek bir ücret ödeyerek bu sorunu çözer..

Ayrıntılı TemplateMonster incelememizi okumak için buraya tıklayın.

ThemeForest, başkalarının aynı temayı satın almayacağını ve sizinkine çok benzeyen bir site yapmalarını garanti etmenin hiçbir yolu yoktur ….

Bazı temalar çok yavaş çalışıyor

Bunun nedeni çoğunlukla, herkesin ne yapacağını haklı olarak bildiğinden daha fazla seçenek ve özellik yüklü olmalarıdır. Bu fazla kod, sitenizde değişiklik yapmanın daha uzun ve daha da kötüsü, kullanıcının yüklenmesi daha uzun sürebilir. Bu elbette her tema değil, ama “kod şişmesi” bazı temalar için kesin bir problem.

Hız optimizasyonu sağlayan eklentilerle bu sorunlardan bazılarını çözebilirsiniz dosya önbelleğe alma (sitenizin dosyalarından bazılarını her kullanıcının bilgisayarında depolama), Gzip sıkıştırması (site dosyalarını küçültme) ve otomatik kod küçültme (gereksiz boşlukları koddan çıkarmak). Ancak bu seçeneklerin sınırları vardır ve iyi yazılmış kodla birlikte kullanıldığında çok daha etkilidir.

Bu, ThemeForest’e özgü olmayan başka bir sorundur, ama orada.

WordPress web sitenizi nasıl hızlandıracağınız hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Karmaşık temaların bir öğrenme eğrisi vardır

Yine, ThemeForest’e özgü değil, ama işte buradayız: Bir tema ne kadar karmaşık ve “çok amaçlı” ise, kendinizi daha fazla özelleştirmek ve kurmak zorunda kalacaksınız. En karmaşık olanlar çok sayıda “kısa kod” kullanır ve eğer şanslıysanız WordPress’inkine rakip olan belgelere sahiptir.

ThemeForest özelleştirme hizmetleri sunmadığından, yapılması gereken çok şey var.

Ne Kadar Ödemeniz Gerekecek?

Şimdi, bu ilginç bir konu. WordPress temalarının çoğu (8.000+) 40 ABD Doları ile 60 ABD Doları arasındadır. Bu yazı sırasında bulduğum en pahalı 10.000 USD (en pahalı WordPress teması 1.022 USD) ve en ucuz temalar 5 $ USD (en ucuz WordPress temaları 13 USD).

ThemeForest İncelemesi - Bu Pazar Yeri Hakkında Gerçekler 2020-image3

Hemen hemen her bütçe için bir şey olduğunu söylemek güvenli, ancak çoğunlukla oldukça uygun.

Ve sonra… uhhh… saf PSD dosyalarını sayarsanız? Görünüşe göre sekiz kez satılan 10.000.001 USD tutarında bir tane var. Bu gerçekten oldu mu? Alıcıların bir tür büyük indirim koduna sahip olduğunu veya sayıların her zaman tamamen güvenilir olmadığını varsayarım.

ThemeForest İncelemesi - Bu Pazar Yeri Hakkında Gerçekler 2020-image4

Temalarınızı daha düşük fiyatlarla almak istiyorsanız, Google arkadaşınızdır. “ThemeForest kuponu” araması, indirim almak için birkaç farklı seçenek sunacaktır.

ThemeForest’te Ücretsiz Temalar Bulma

“ThemeForest free theme” araması sizi… ücretsiz ThemeForest temalarına götürecektir. Ayrıca ThemeForest’in web sitesinin kendisini de kontrol edebilirsiniz. Nereye bakacağınızı bilmiyorsanız ücretsiz temaları kaçırmak çok kolaydır, ancak oradalar!

İlk olarak, aşağıdaki ekran görüntüsünde kırmızı renkte kutulu sayfalardan birine gidin:

ThemeForest İncelemesi - Bu Pazar Yeri Hakkında Gerçekler 2020-image5
Muhtemelen “Web Temaları” na gitmeyi düşünürsünüz. & Şablonlar ”sayfasında, ancak aslında orada ücretsiz tema bulamazsınız.

Ardından, bu sayfalardan herhangi birinin altbilgisine gidin. “Ücretsiz WordPress Temaları” için bir bağlantı göreceksiniz:

ThemeForest İncelemesi - Bu Pazar Yeri Hakkında Gerçekler 2020-image6

Hangi temaların ücretsiz olduğu sık sık değişen bir şeydir, bu yüzden ayda bir kez tekrar kontrol edin. Güncel satışlarına, indirimlerine vb. Devam etmek için Twitter’da @EnvatoMarket’i de takip edebilirsiniz..

Son olarak, maliyetten bahsederken dikkate alınması gereken ThemeForest geri ödeme politikası vardır. İyi haber şu ki, bir tane var! Ve oldukça iyi, gibi şeyleri kapsayan sahte reklam, üründeki güvenlik kusurları, size söz verilen desteği alamama ve daha fazlası. Bir temayı indirdikten sonra fikrinizi değiştirmenin kapsam dışı olduğunu unutmayın.

Diğer Tema Pazarları Hakkında?

ThemeForest WordPress temaları, TemplateMonster gibi diğer pazarlardaki tekliflerle nasıl karşılaştırılır??

İyi, Şablon canavarı işletmeler için büyük (ve bir tür karmaşık) temalar ve genellikle amaçlanan müşteri tabanını yansıtan bir fiyata satıyor. TemplateMonster’ın öne çıktığı yer, sürekli destek ve eklenti hizmetlerinde. Biraz ekstra ödeme yaparsanız, herhangi bir şey yüklemek veya özelleştirmek için parmağınızı kaldırmanız gerekmez. Pahalı ama zaman kazanmak için buna değebilir.

İşte arasında hızlı bir karşılaştırma tablosu ThemeForest, Şablon canavarı, ve ThemeShift (bütünlüğü uğruna):

OdaklanırFiyat aralığıKütüphane Boyutu
ThemeForestMiktar ve çeşitlilik5- $ 10.000 USD; ancak çoğu 40-60 ABD Doları aralığındadır.11.700’den fazla
Şablon canavarıDevam eden destek10- $ 150 USD2.100’ün üzerinde
ThemeShiftÇok özel kullanım durumları$ 39 USD4

Hakkında makalemize göz atın üst WordPress tema pazarları daha ayrıntılı bir karşılaştırma için.

ThemeForest’te Alışveriş Yapmalısınız?

Ya da daha doğrusu, sizin için doğru mu? Çok iyi olabilir.

Nispeten ucuz ama iyi bir temaya ihtiyacınız varsa ve WordPress temalarını kendiniz kurmaktan çekiniyorsanız ThemeForest’i öneriyorum. Satın alma işleminizi araştırmak, yapılandırmak ve daha fazla veya daha az kendi web sitenizi oluşturmak için zamanınız varsa tavsiye ederim. Genel olarak, burada alışveriş yaptığınızda web tasarımı ile belirli bir yeterlilik seviyesi varsayılır.

Bununla iyiyseniz, ne yaptığınızı bilin veya öğrenmek için zamanınız ve enerjiniz varsa, bunun için gidin!

Sadece yorumları okuduğunuzdan, satıcının geçmişine baktığınızdan ve cüzdanınıza ulaşmadan önce canlı demoya baktığınızdan emin olun. ThemeForest’un topluluğu en güçlü avantajlarından biridir, bu yüzden bunu kendi yararınıza kullanın.

Mutlu tema avı!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map