Tasarım Yarışmaları, Ajanslar, Serbest Çalışanlar – Logonuzu Tasarlamak Hangisi En İyi?

Şirketinizin markasını geliştirmek en önemli unsurlardan biridir uyumlu bir vizyon yaratma. Küçük bir işletmeyseniz, logo oluşturmaya zaman ayıracak tesisleri bulmak zor olabilir. Çoğu zaman, şirket sahipleri tasarımcı değildir, bu nedenle gerekli beceriler için başka bir yere bakmaya zorlanırlar. Gibi dijital sanatçıların artan talebi var, onları işe alma maliyetleri de pahalı tarafındadır. Son on yılda, birçok büyük şirket personel tasarımcısı sayısını iki katından fazla artırdı. Buna karşılık bu, ortalama maaşın artmasına neden oldu ve tam zamanlı çalışanların çoğu yılda yaklaşık 40.000 dolar kazanıyor.


Bu rakamlar kaçmayı ve çığlık atmanızı istiyorsa endişelenmeyin – başka seçenekler var! Birçok küçük şirket, şirket içi tasarıma veya internetteki en iyi logo tasarım hizmetlerine yönelmiştir. Gerçekten, ikincisi bir işletmelerin profesyonel tasarımcılarla bağlantı kurması için çok çeşitli fırsatlar, maliyetinin bir kısmı için. Bu kadar çok seçenek olduğunda, markanın bu önemli kısmını ihmal etmek için bir mazeret yoktur.

Logo Tasarımının Önemi

Alır bir müşterinin logonuz hakkında bir izlenim bırakması için yalnızca on saniye, ve beş ila yedi gösterimi tanımadan önce. Doğru etkiyi yapabilmeniz için bu kadar kısa bir pencereyle, çaba harcamanız çok önemlidir. tasarımınızın markanızı mükemmel bir şekilde karakterize etmesini sağlayın. Bunu kendiniz yapmak mümkündür, ancak profesyonellerin övünç sanatsal becerisini kaçıracaksınız. Logo tasarımının birçok unsuru potansiyel müşteriler için bir mesaj oluşturur, örneğin:

  • Renk
  • Logo türü (simge, kelime işareti, monogram)
  • Resimli seçim
  • Yazı tipi
  • şekil

Kendinizinkini tasarlamaya çalışabilirsiniz, ancak profesyonellerin deneyiminden yararlanmak size yardımcı olacaktır. Tasarımcılar marka kişiliğinizi düzene sokma yeteneğine sahiptir bu özellikleri müşterilerinize sunacak görsel bir tasarıma dönüştürmek. Bu beceri çok değerli, ama elbette, bütçe de belirleyici bir faktördür.

Neyse ki, emrinizde üç logo tasarım seçeneği var. Tasarım yarışmaları, ajanslar ve serbest çalışanlar, tüm pazarlama bütçenizi etkilemeden yaratıcı profesyoneller ile çalışmanıza olanak tanır.

Tasarım Yarışmaları – Birçok Seçenek, İyi Değer

Tasarım Yarışmaları

Tasarım yarışmaları popülaritesi arttı Son yıllarda. 99designs ve HiretheWorld gibi web sitelerinde barındırılan işletmeler, crowdsource logo tasarımları. Geri bildirimde bulunabilir, favorilerinizi seçebilir ve yalnızca son seçenekten memnunsanız ödeme yapın.

Bu kitle kaynak platformları hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki 99 tasarım incelememize veya HiretheWorld incelememize göz atın..

Süreç

Tasarım yarışmalarının tümü benzer formatları kullanarak çalışır. Başlıyorsun şirketinizin kim olduğunu ve logonuz için sahip olduğunuz fikirleri açıklayan bir özet oluşturma. Bu derinlemesine veya yoruma açık olabilir. Tasarım özetinizi nasıl optimize edeceğiniz hakkındaki makalemize göz atmaktan çekinmeyin.

Birçok platform, bütçenizi belirlemenize de olanak tanır. Yarışma başlatıldıktan sonra herhangi bir tasarımcı tarafından girişe açıktır. Genellikle size söylenir yaklaşık 100 tasarım alacaksınız. Ancak, özellikle erken sevdiğiniz bir logo bulursanız, katılımcıların açık bir favori ile yarışma seçmesi daha az olası olduğundan, bu önemli ölçüde değişebilir.

Yarışma süreci boyunca, size tasarımcılarla iletişim kurma seçeneği sunulur. Ek fikirleriniz varsa revizyonlar isteyebilir, geri bildirimde bulunabilir veya özetinizi düzenleyebilirsiniz. Bu yetenek sayesinde sanatçılarla yakın çalış, ve tasarımların geliştirilmesine doğrudan girdiler.

Ürün

Son ürünü seçtikten sonra, tüm dijital haklar size devredilir. Ayrıca, kullanım kolaylığı için logonuzu çeşitli dosya biçimlerinde de alacaksınız.

Tasarım yarışmaları genellikle yarışmalar her zaman başarılı olmaz. Bazen, işletme sahipleri mevcut seçeneklerden memnun değildir ve rekabeti kaybetmeyi tercih ederler. Profesyonel bir tasarım firması olan Ripley Studios’un tasarımcıları bunun nedenlerini “yarışma sahipleri ve yarışmacılar arasındaki zayıf iletişim, dil ve kültürel engeller ve düşük genel çalışma kalitesi” olarak belirtiyor.

Ancak, eleştiriye rağmen 99 tasarım, Design Crowd ve HiretheWorld 900.000’den fazla başarılı proje ve mutlu müşterilerinin referanslarını sunun. Ayrıca, beğendiğiniz bir tasarım bulamazsanız, tam bir geri ödeme alma hakkınız vardır.
Fiyat

Tasarım yarışmaları para için inanılmaz değer, tek bir ödeme için sayısız tasarımcıya erişebildiğinizi düşünüyoruz. Bazı platformlar bütçenizi belirlemenize izin verirken, diğerlerinin sabit fiyatı yaklaşık 200 $.

Ajanslar – En İyi Kalite, Hızlı, Yüksek Fiyat

Elli yıl önce, bir tasarım ajansı kullanmak tek seçeneğiniz olurdu. Bu geleneksel kuruluşlar denenmiş ve test edilmiştir, profesyonel sanatçılarla zamanında çalışabilmenizi sağlar. Yılların tecrübesi onları tasarım dünyasında uzmanlar, ancak bu münhasırlık fiyat etiketine de yansır.

Süreç

Bir tasarım eviyle iletişime geçtiğinizde, yaratıcı bir özet doldurmanız gerekecek. Bir yarışma ortamından farklı olarak, bu talimatlar süreç boyunca revize edilecektir, bu yüzden sadece belirsiz bir genel bakışa ihtiyacınız vardır. Ajans gönderildikten sonra size bir teklif gönderecek ve sizi bir tasarımcıya bağlayacaktır. Bu kişi, projeye başka sanatçılar dahil olsa bile, şirketteki ana yazışmalarınız olacaktır.. Geliştirme bir “taslak ve revizyon” süreci ile gerçekleşecektir; tasarımcılarınız size logonun maketlerini verecek ve geri bildirim ve değişiklikler sunacaksınız. Genellikle, teklifinizde belirtilen belirli bir sayıda düzeltmeyle sınırlandırılırsınız.

Tasarım ajanslarının destekleyebileceği bir profesyonellik düzeyi vardır, bu nedenle süreç genellikle sorunsuz ilerler. Son tarihler aşıldı ve fikirleri beyin fırtınası yapmak kolay, sanatçılar kendi alanları hakkında bilgi sahibi.

Ürün

Bireysel paketinize bağlı olarak, tasarım ajansları nihai tasarımınızla birlikte bir dizi bitmiş ürün sunacaktır. Bu paket birden çok dosya biçimi, boyutu ve afiş içerir. Logonuzu yeniden boyutlandırmayı kolaylaştırmak için vektör dosyasını da alabilirsiniz.

Profesyonel bir tasarım ajansı kullanmanın ana yararı, kalite garantisi. Sanatçılar işe almadan önce incelendikçe, genel beceri seviyesi yüksektir. Ancak bu sonuçlardan memnun olmanızı sağlamaz. Bir ankette, şirketlerin sadece% 52’si tasarım ajanslarından oldukça memnun kaldı. Sadece% 8’i “süreçten çok memnun” olduğunu iddia etti.
Fiyat

Tasarım ajansları profesyoneldir, ancak bu profesyonellik için ödeme yaparsınız. Sıklıkla, maliyetler 1000 doların üzerine çıkabilir. Diğer dezavantaj, her zaman geri ödeme garantisi almamanızdır. Mutsuzsanız paranızı geri almak mümkün olsa da, şikayetiniz Şartlar ve Koşullarına uygun olmalıdır; aksi takdirde tazminat almaya uygun değilsiniz.

Serbest Çalışanlar – Düşük Riskli, Yakın İşbirliği

oDesk
Upwork ve Fiverr gibi çevrimiçi platformlar işletmelere tasarım ajanslarını atlama fırsatı sunmak ve doğrudan sanatçılarla bağlantı kurabilirsiniz. Freelancer web siteleri, bir iş ilanı yayınlamanıza izin verir, ardından başvurmaları için üyelerine tanıtın. Yapabilirsin tasarım sürecinde en iyi adayı işe alın ve onunla işbirliği yapın.

Upwork’in özellikleri veya Fiverr’in özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman incelemelerimizi okuyabilirsiniz..

Süreç

Farklı web siteleri, iş uygulamaları için biraz farklı formatlar sunar, ancak genel bir kalıp izlerler. Görev açıklamanızı göndererek başlayacaksınız. Burada, reklamınızı kimlerin gördüğünü kontrol etmek için belirli etiketler (ör. Endüstri, iş unvanı, deneyim düzeyi, bütçe vb.) Belirtirsiniz.. Bazı platformlar ayrıca bir röportaj süreci geliştirmenize izin verir, serbest çalışanlar uygulandığında adaylara özel sorular sorabilirsiniz. Diğer platformlarda, profillerini ve uygulama notunu görüntülemekle sınırlısınız.

Tasarım yarışmalarının aksine, adaylardan taslak talep edemez başvurduklarında. Onları düzenli bir işe alma sürecinde yaptığınız gibi kimlik bilgilerinden yola çıkarak kiralamanız gerekir.. Upwork host elite freelancerları gibi bazı web siteleri, işlerde başarı oranı yüksek olan.

Ürün

Bir serbest çalışanı işe almanın sonucu büyük ölçüde değişebilir. Yüksek kaliteli bir tasarım sağlamak büyük ölçüde görüşme becerilerinize bağlıdır. Doğru soruları sormak ve önceki çalışmalardan numune istemek, başarılı bir bitmiş ürünü garanti etmenin iyi yoludur. Çoğu platform önceki müşterilerin incelemelerini içerir; kısa listeye alınan sanatçılarınızın güvenilir olup olmadığını ve onlarla çalışmanın kolay olup olmadığını kontrol etmek için kesinlikle zaman ayırın.

Fiyat

Serbest çalışan web sitelerinin yararı, fiyat aralığınızda kiralama. Fiverr’da logo tasarımları 5 $ gibi düşük bir maliyete sahiptir; Upwork’te, deneyimli bir sanatçıyı yaklaşık 200 $ karşılığında kiralamayı tercih edebilirsiniz. İşin kalitesi genellikle paraya bağlıdır, ancak yine de fiyat esnekliğine sahip olmak için inanılmaz faydalı. 

Yani, Bir Yarışma Başlatmalı, Tüm Ekibi Çalıştırırsanız veya Serbest Çalışanlar ile Yakından Çalışırsanız?

Gerçek şu ki, hangi yöntemin “en iyi” olduğuna karar vermek, bir işletme olarak gereksinimleriniz nelerdir. Yeni başlıyorsanız, markanıza yatırım yapmak için fazla bir yükünüz olmayabilir. Bu durumda paranızın karşılığını en iyi şekilde almak istersiniz. Bu en iyi tasarım yarışmasıyla elde edilir, çünkü bir ödeme için birkaç sanatçıdan logo alacaksınız.

Ancak, en iyi kaliteyi sağlamak mümkün olabilir bir ajansı seçmek daha iyidir. Bu platformlar çok para gerektirir, ancak deneyimli profesyonellerden oluşan bir ekibe erişmenizi sağlar. Alternatif olarak, en büyük öncelik iyi iletişimdir, sonra bir serbest çalışan kiralayın. Bu seçenek, işlem boyunca size sınırsız ileri geri erişim sağlar.

Tasarım Yarışması

GD Ajansı

Serbest çalışan

Maliyet

$200 dolar

1000 $ – 5000 $

5 – 200 $

İçin en iyisi

Paranın Değeri

Profesyonel Süreç

Düşük risk

Zaman çizelgesi

3-30 gün

7 gün

7 gün

En Büyük Fayda

Birçok tasarımcıyla çalışın

Garantili yüksek kalite, hızlı geri dönüş

Bireysel tasarımcı ile yakın işbirliği

En Büyük Dezavantaj

Başarı garanti edilmez

Çok pahalı

Bir tasarımcının yetenekleriyle sınırlıdır

İstatistikleri:

6 büyük teknoloji şirketi son on yılda tasarım işe alma hedeflerini ikiye katladı

https://www.marketingweek.com/2016/05/09/just-8-of-brands-are-very-satisfied-with-their-agency-partners/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me