Tampon Analiz İncelemesi – Sosyal Medya Stratejisini Geliştirebilir mi? [2020]

Tampon, günümüzde mevcut en iyi bilinen sosyal medya planlama araçlarından biridir. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var ve büyük ve küçük sosyal medya pazarlamacıları için temel bir araçtır.


Tampon kısa süre önce tekliflerini üç ayrı ürüne ayırdı:

  • Buffer Publish, bir sosyal medya zamanlayıcı ( Tam inceleme buraya)
  • Buffer Reply, bir sosyal gelen kutusu ve etkileşim aracı
  • Buffer Analyse, bir Facebook ve Instagram analiz aracı

İçeriğinizi planlamak için yardıma ihtiyacınız varsa, Tampon Yayın’ı ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Araç, Premium ve Business planlarında seçkin temel analizleri içerir. Bunlar hakkında daha fazla bilgiyi Buffer Publish analitik incelemesi, ve sosyal medya stratejinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda fikir edinin.

Ama bu inceleme biraz farklı. Özellikle bağımsız Tampon Analiz aracına odaklanır, yalnızca Premium planla kullanılabilir.

Bu araçla daha derinlemesine Facebook ve Instagram verilerine erişebileceksiniz. Sosyal medya stratejiniz için Tampon Analizine ihtiyacınız olup olmadığını belirlemek için bir göz atın.

Tampon Analizine Genel Bakış

Buffer Analyse, Facebook sayfalarında ve Instagram işletme hesaplarında analiz sağlar. Premium adında, on adede kadar sosyal medya hesabını bağlamanıza ve onlar için verileri izlemenize olanak tanıyan tek bir paket var..

Buffer Analyze’ı bir 14 günlük ücretsiz deneme.

Tampon Analiz, bağlı tüm hesaplardaki metrikleri toplar. Bağlantı kurulduktan sonra, kitlenizin erişiminin ve etkileşimlerin nasıl ilerlediğini görmek için her kanal için etkileşime genel bir bakış elde edebilirsiniz..

Yararlı özelliklerinden biri Buffer Analyze, orijinal olarak Buffer ile yayınlanıp yayınlanmadığına bakılmaksızın içerikle ilgili metrikleri toplar. Dolayısıyla, içeriği paylaşmak için birden fazla araç kullanıyor olsanız bile, Arabellek Analiziyle tam bir genel bakış elde edebilirsiniz..

Arabellek Analiz Gösterge Tablosu

Arabellek Analizi gösterge tablosu basit ve anlaşılması kolaydır. Soldaki menü, ana arayüzü seçmenize veya Facebook veya Instagram için verilere bakmanıza olanak tanır. Sayfanın ilerisinde, toplu verilere bakabilir veya özelleştirilmiş raporlarınıza göz atabilirsiniz..

Ana sayfanın üst kısmında, kanallarınızın her biri için performansa genel bakış içeren bir gösterge tablosu bulunur. Tüm veriler günlük olarak güncellenmektedir. İzlenen metrikler için kırmızı sayılar azalır ve yeşil sayılar artar, endişe veya kutlama için bir neden olup olmadığını hemen anlayacaksınızn.

Buffer Analyze ekran görüntüsü - Genel Bakış

Sayfanın ilerisinde, bağlı her sosyal kanal için bir bakışta performans görünümü görürsünüz.

Buffer Analyze ekran görüntüsü - Sosyal hesaplara genel bakış

Ve bunun altında, bu incelemede daha sonra inceleyeceğimiz raporlarınıza genel bir bakış var.

Belirli Kanallar için Analytics’i Görüntüleme

Tek tek kanal bağlantılarını tıkladığınızda, Facebook veya Instagram için verileri görebilirsiniz.

Üst düzey bir genel bakış var:

Buffer Analyse ekran görüntüsü - Üst düzey genel bakış

Ortalama performansa ilişkin veriler de var:

Buffer Analyze ekran görüntüsü - Ortalama performansa genel bakış

Ancak, bir blog yazarı veya sosyal medya yöneticisiyseniz, yalnızca bir genel bakış istemezsiniz; Stratejinizi değiştirmeniz gerekip gerekmediğini görmek için bireysel yayın performansını izleyiny. Buffer Analyse bu verileri sağlar.

Buffer Analyze ekran görüntüsü - Son mesajlar

Bireysel yayın performansına bakarak, kitleniz ve kanalınızın her biri için en iyi içerik türüs.

Bu bilgiler, aşağıdakiler hakkında bilgi sağladığı için kapsamlı içerik stratejinize yardımcı olabilir:

  • Hangi konular kitlenizle en iyi yankılanıyor
  • Hangi konulardan kaçınmalısınız
  • Hangi tür görseller en ilgi çekicidir
  • Kitleniz ne tür görseller daha az ilgi çekici buluyor
  • İçerik çeşitli kanallarınızda nasıl farklı performans gösteriyor?

Hashtagleri ve Demografik Bilgileri İzleme

Buffer Publish analiz işlevinde eksik olan Tampon Analizinin önemli bir yönü, hashtag performansını izleme, gibi araçlarla yapabileceğiniz gibi Hootsuite. Maksimum erişim ve etkileşim için doğru hashtag’leri seçip seçmediğinizi kolayca görebilirsiniz.

Buffer Analyze ekran görüntüsü - Hashtag performansı

Bu Instagram için özellikle önemlidir, çünkü hashtag kullanımı platformun merkezindedir ve kitlenizi genişletir.

Tampon Analiz ayrıca kitle demografik özelliklerini de izler, böylece hayranlarınızın ve takipçilerinizin yaşını, cinsiyetini ve yerini bilme. Bu, alaka düzeyini ve farkındalığı artırmak için sosyal medya tanıtımlarını veya reklamları uyarlarken özellikle önemli olabilir.

Tampon Analiz ekran görüntüsü - Kitle demografisi

Buffer Analyse’nin hoş bir özelliği, aşağıdaki gibi sık sorulan sorulara yanıtlar sunan Cevaplar günün hangi saatinde ve ne sıklıkla içerik yayınlamanız gerekir.

Buffer Analyze ekran görüntüsü - Yanıtlara genel bakış

Tampon Analizinde Raporlama Özellikleri

Tampon Analizindeki tablolardan veya grafiklerden herhangi birini özel rapora eklemek için bir düğmeyi tıklayabilirsiniz.

Buffer Analyse ekran görüntüsü - Performans raporu

Buradan bir logo, başlık ve açıklama ekleyebilir ve raporu PDF olarak dışa aktarabilirsiniz. Bu, özellikle sosyal medyayı yönetiyorsanız ve performans hakkında patronunuza, departmanınıza veya müşterinize rapor vermeniz gerektiğinde yararlıdır. Bir rapor oluşturduktan sonra, istatistikler günlük olarak güncellenir.

Arabellek Analiz Desteği

Arabellek kendisini hesap sahiplerine çeşitli şekillerde sunar. Bir bilgi tabanı, sosyal medya desteği, e-posta desteği ve Buffer topluluğu var.

Buffer Publish’daki destek tekliflerini test ederken, e-posta desteğinin en hızlı ve en ayrıntılı yanıtı aldığını gördüm. Tampon desteği hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten edinebilirsiniz: tam Tampon incelemesi.

Ayrıca, herkes kendi ürettiği podcast’leri ve sektör raporlarıyla Buffer’ın inanılmaz derecede değerli, halka açık araştırma bulgularından yararlanabilir.

Buffer Analyse Resources ekran görüntüsü

Tampon Analizinde Sonuç

Peki, Tampon Analiz için fazladan ödeme yapmalı mısınız? Bu bağlıdır. Buffer Analyse’ın kullanımı kolaydır ve Facebook ve Instagram içeriği üzerinde mükemmel analitik ve raporlamaya sahiptir. Bunlar yalnızca etkin olduğunuz iki (veya birincil) sosyal medya sitesiyse ve ekstra paraya sahipseniz, bunun için gidin.

Veya derinlemesine demografik ve hashtag verileriyle ilgilenmiyorsanız ve zaten bir Tampon kullanıcısıysanız, Buffer Premium veya Business’taki analizler sosyal medya stratejinizi bir sonraki seviyeye taşımak için yeterli olabilir.

Blogcuların ve küçük işletme sahiplerinin çoğu muhtemelen birkaç sosyal medya sitesi kullanıyor ve hepsinde derinlemesine veri istiyor. Bu sizi tanımlarsa, tüm sosyal medya profillerinizde, Hootsuite, daha iyi ve daha uygun maliyetli bir seçenek olabilir.

Bizim göz atın tam Buffer Publish incelemesi son kararı vermenize yardımcı olmak için.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me