Sú nezávislí spisovatelia na požiadanie?

Nie je žiadnym tajomstvom, že budúcnosť nezávislých pracovníkov je jasná.


Koniec koncov, živnostníci v súčasnosti predstavujú tretinu pracovnej sily v USA a očakáva sa, že tento počet porastie iba v nasledujúcich rokoch.

A ak ste spisovateľom na voľnej nohe, správy sa zlepšujú: Podľa Marketing Mag, marketing obsahu bude do roku 2020 priemyselom v hodnote 300 miliárd dolárov.

Jednoducho povedané, obsahový marketing je typ marketingu, ktorý zahŕňa vytváranie a zdieľanie online materiálov (ako sú blogy, e-mailové útoky, príspevky v sociálnych médiách atď.) S cieľom získať pozornosť a podporu publika. Vyžaduje sa to od kompetentných autorov.

Takže, ak vás zaujíma, či sú žiadaní spisovatelia na voľnej nohe, krátka odpoveď je áno. Čítajte ďalej, kde nájdete dlhú odpoveď.

Prečo sú spoločnosti na honbe za spisovateľmi na voľnej nohe

Sú nezávislí spisovatelia na požiadanie?

V súčasnosti sú na najlepších nezávislých platformách uvedené tisíce pracovných miest na písanie. Stále viac spoločností sa rozhoduje zadávať externý obsah svojho online obsahu a propagačných materiálov z niekoľkých hlavných dôvodov:

# 1: Rastúci dopyt po obsahu

Marketing tradične zahŕňal písanie niekoľkých verzií reklamných kópií, ktoré mali osloviť veľké a trochu zle definované publikum. Dnes však žijeme vo veku informácií a technológií, čo znamená, že naše marketingové úsilie je čoraz viac segmentované a cielenejšie.

Rovnako sa snažíme držať krok s týmto mikro zameraním, rozsah marketingu obsahu sa tiež rozširuje, aby zahŕňal rastúci počet miest, ako sú e-mailové marketingové kampane, prúdy sociálnych médií a široká škála zdieľateľného obsahu. Nehovoriac o tom, že každý deň existuje viac webových stránok a blogov, ktoré sa snažia naplniť svoje kanály relevantným a zmysluplným obsahom.

Čitatelia navyše očakávajú, že budú mať prístup k obsahu okamžite. Správy sa pohybujú rýchlosťou blesku a spoločnosti musia pracovať rýchlo, aby si udržali prehľad o všetkom. Čakanie štyroch týždňov na ďalšie mesačné vydanie časopisu už nie je dosť dobré. Spotrebitelia chcú obsah včera – a spisovatelia na voľnej nohe pomáhajú značkám uspokojiť tento rastúci dopyt.

Spotrebitelia chcú obsah včera – a spisovatelia na voľnej nohe pomáhajú značkám uspokojiť tento rastúci dopyt.

# 2: Outsourcing šetrí čas a peniaze

Vytvorenie presvedčivej kópie si vyžaduje čas– čas, ktorý si rušný majiteľ spoločnosti nemusí dovoliť – rovnako ako tichý priestor na to, aby sa mohol kloniť.

Jednou z vynikajúcich vecí, ktorú píšu na voľnej nohe, je to, že často pracujú na diaľku, čo znamená, že sú bez rozptýlenia od tradičného prostredia na pracovisku. Okrem toho majú nezávislí autori vďaka svojmu špecializovanému zázemiu schopnosti plniť úlohy marketingu obsahu rýchlo a efektívne v porovnaní s priemerným človekom.

Rovnako šetrí čas, Najímanie autorov na voľnej nohe znamená, že majiteľ firmy dostane peniaze, pokiaľ ide o platy, firemné výhody a režijné náklady.. Na platforme na voľnej nohe môžu podniky platiť za prácu na voľnej nohe aj za marketingový projekt s obsahom buď hodinovou sadzbou alebo pevnou cenou, čo znamená, že platia iba za prácu, ktorá sa má dokončiť v optimálnom čase..

# 3: Nové perspektívy dosahujú výsledky

vlastník spoločnosti je povinný nosiť veľa klobúkov, aby mohol úspešne podniknúť svoje podnikanie. Sú mimoriadne blízko tomu, čo robia, čo môže byť dobrá aj zlá vec. Aj keď môžu vedieť, čo chcú povedať, neznamená to, že sú najkvalifikovanejší, pokiaľ ide o skutočne vkladanie pera na papier..

Spisovatelia na voľnej nohe majú schopnosti posilniť posolstvo, ktoré sa vlastník firmy snaží komunikovať, a zároveň efektívne zachytiť tón hlasu značky.. Môžu premeniť kúsok nevýraznej kópie na podmanivú výšku predaja, a tak vynútiť čitateľa, aby konal.

Táto nová perspektíva má schopnosť výrazne rozšíriť efektívnosť komunikačnej stratégie značky. Podľa Inštitútu pre marketingový obsah, obsahový marketing generuje trikrát toľko potenciálnych zákazníkov ako tradičné marketingové metódy a môže stáť približne o 60% menej. A čo viac, pokiaľ ide o skutočnú konverziu, sadzby sú šesťkrát vyššie ako pri iných metódach.

Ak ide o toľko, je dôležité zabezpečiť, aby bola kópia v marketingových materiáloch prístupná a dobre napísaná – koniec koncov, je to verejný hlas vašej značky. Nehovoriac o tom, že nesprávne písanie vyzerá mimoriadne neprofesionálne, čo môže výrazne ohroziť imidž vašej značky a ovplyvniť výsledky vašej kampane..

Ako sa stať nezávislým spisovateľom na požiadanie

Technicky sa môže stať nezávislým spisovateľom, ak si to budú želať. Pomáha však, ak má osoba nasledujúcu kvalifikáciu:

 • Pevné písanie: Kvôli špecializovanej povahe marketingu obsahu a množstvu konkurencie sú potrebné vynikajúce písomné komunikačné zručnosti, aby bolo možné zreteľne sprostredkovať posolstvá značky.
 • Vzdelanie: Content Runner zistil, že 40% spisovateľov na voľnej nohe má bakalárske a 20% postgraduálne vzdelanie, čo im pomáha oddeliť sa od konkurencie a získať viac pracovných miest.
 • Pozadie marketingu obsahu: Na webe Freelance Writing sa uvádza, že jedinečná odbornosť získaná z predchádzajúcich pracovných miest umožňuje osobe byť lepším spisovateľom na voľnej nohe
 • Vášeň pre tvorbu obsahu: Nie je vôbec potrebné, aby si niekto vytvoril kariéru písania na voľnej nohe, ak nemá nulový záujem o marketing obsahu, a to najmä preto, že na voľnej nohe je potrebné riadiť, aby bola úspešná.

Okrem týchto kvalifikácií existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa odlíšili a pomohli vám nájsť prácu na voľnej nohe ako spisovateľ na voľnej nohe:

 • Silný nezávislý profil: Najmä ak plánujete nájsť zamestnanie na nezávislej nájomnej platforme, budete musieť vytvoriť silný profil, ktorý dokáže efektívne predávať vaše služby.
 • Osobná webová stránka: Je dôležité, aby autor na voľnej nohe mal vlastný kútik internetu, kde môže poskytnúť dôležité obchodné informácie a preukázať svoju profesionalitu.
 • Online portfólio: Noví klienti vždy chcú vidieť prácu, ktorú predtým vykonával autor na voľnej nohe; to by malo predstaviť vaše konkrétne schopnosti a zručnosti
 • Výklenok: Podľa spoločnosti Copyblogger je obojstrannou výhodou pre majiteľov firiem aj pre autorov na voľnej nohe, keď je nezávislý pracovník odborníkom na konkrétny štýl písania, segmentu publika alebo témy.

Ďalšie obľúbené cesty na voľnej nohe

V dnešnej koncertnej ekonomike sú populárni nielen spisovatelia na voľnej nohe. Veľmi žiadané sú aj tieto pozície:

 • Vývojári softvéru: Boj o technický talent je veľmi reálny; podľa USA Dnes je pre každého vývojára softvéru k dispozícii päť pracovných miest
 • Grafický dizajn: Spoločnosť nie je úplná bez vizuálnej identity a grafici môžu vyvinúť všetko od loga po vizitky
 • Marketing sociálnych médií: V súčasnosti sú na svete viac ako tri miliardy používateľov sociálnych médií, čo znamená, že existuje veľa ľudí, ktorí tam len čakajú na úspešné uvedenie na trh odborníkmi v oblasti sociálnych médií.
 • Účtovníctvo / Účtovníctvo: Aj keď je v súčasnosti k dispozícii množstvo účtovníckeho a účtovníckeho softvéru, čísla na drvenie vyžadujú osobitnú skupinu zručností, a preto táto cesta zaznamenala prudký nárast dopytu
 • Virtuálna pomoc: VA sú vyhľadávané kvôli svojej univerzálnosti (príklady troch rôznych typov pozri nižšie); pomáhajú vlastníkom firiem s rôznymi úlohami od odosielania e-mailov po nahrávanie príspevkov v sociálnych médiách

Sú nezávislí spisovatelia na požiadanie?

Pripojte sa k revolúcii spisovateľa na voľnej nohe

Nie je prekvapujúce, že prax prijímania nezávislých pracovníkov – spisovateľov, ako aj množstvo ďalších špecialít – je pre spoločnosti stále atraktívnejšia, pretože sa technológia neustále vyvíja a je ľahšie vykonávať prácu na diaľku.

Faktom je, že keď sa internet rozširuje, majitelia firiem budú musieť zabezpečiť, aby ich webové stránky zostali relevantné a aktuálne. Vždy bude existovať dopyt po dobre napísanom, presvedčivom obsahu – a spisovatelia na voľnej nohe ho môžu ponúknuť v hojnosti.

zdroje

Preplnená práca na voľnej nohe (a prečo je pre vás priestor): https://www.skyword.com/contentstandard/storytelling/the-crowded-future-of-freelance-writing-jobs-and-why-theres- room-for-you /

Obsahový marketing bude do roku 2019 priemyselom v hodnote 300 miliárd dolárov: https://www.marketingmag.com.au/news-c/content-marketing-will-300-billion-industry-2019/

9 štatistík, vďaka ktorým budete chcieť investovať do marketingu obsahu: https://contentmarketinginstitute.com/2017/10/stats-invest-content-marketing/
Niektoré štatistiky o nezávislých pracovníkoch, ktorí vás môžu prekvapiť:
https: //www.contentrunner.com/blog/some-statistics-on-freelancers-that-might-surprise-you/

5 dôvodov, prečo si najímať nezávislých autorov, stojí za to peniaze: https://www.freelancewriting.com/managing-freelancer/5-reasons-to-work-with-freelance-writers/

30 tipov, ktoré vám pomôžu stať sa nezávislým spisovateľom na požiadanie: https://www.copyblogger.com/become-a-freelance-writer/

Nezávislé zručnosti na požiadanie, ktoré vás dnes najmú: https://eu.usatoday.com/story/sponsor-story/moonlighting/2018/06/04/20-in-demand-freelance-skills-that-will -get-you-najal-today / 35677363 /

8 najžiadanejších nezávislých zručností na rok 2017: https://www.getsmarter.com/blog/career-advice/8-demand-freelance-skills-2017/

Kredity obrázkov

Odporúčaný obrázok: https://unsplash.com/photos/s9CC2SKySJM

Upwork.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map