Squarespace Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Squarespace’in güzel şablonlarından ve olağanüstü destek sağlama vaadinden etkilenerek, platformda zaten kaydolmuş veya karar vermiş olabilirsiniz. Squarespace, her türlü fantastik görünümlü bir web sitesi oluşturmak için endişesiz bir yol istiyorsanız, şüphesiz en iyi web sitesi üreticilerinden biridir.


Birçok Squarespace alternatifi vardır ve her birinin artıları ve eksileri vardır. Bu nedenle, sundukları belirli fırsatların yanı sıra belirli bir platform için karşılaşabileceğiniz engellerle ilgili araştırma yapmak da ücretlidir. Web sitenizi oluşturmaya başlamadan önce, en baştan alma şansınızı en üst düzeye çıkarmak için bunu yapın.

Güzel, Duyarlı Şablonları Özelleştirmek İçin Ücretsiz Dizgin Keyfini Çıkarın

Squarespace’in çok ciddiye aldığı bir şey, şablonlarının kalitesidir. Squarespace, bazı platformların yaptığı gibi, belirli planlarla sınırlamak veya ücretli yapmak yerine şablonlarının 70’ini ücretsiz olarak kullanılabilir hale getirir. Şablonlar çekici ve görsel olarak çekici. Birkaç niş doldururlar ve Gıda gibi ortak kategorilere göre düzenlenirler & Içki, Sanat & Tasarım ve çevrimiçi mağazalar; yanı sıra Müzik ve hatta Düğünler gibi birkaç ilginç kategori. Tüm şablonlar da tamamen duyarlı ve tüm mobil cihazlarda harika görünüyor.

Squarespace Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Bu, Squarespace ile web sitenizi oluştururken endişelenmeniz gereken son şeyin, harika görünen ve iyi çalışan yüksek kaliteli şablonlara erişim olduğu anlamına gelir. Uygun bir şablon seçtikten sonra, temelde olumlu dikkat çeken modern ve güzel bir web siteniz var..

Daha sonra sürükle ve bırak web sayfası oluşturucu kullanarak şablonları kapsamlı bir şekilde özelleştirebilirsiniz. İlgili öğelerin bir birimini oluşturan içerik satırlarına benzeyen “düzen blokları” kavramına dayandığından, çok basit ve kullanımı kolaydır. Bununla birlikte, bazıları bu düzen bloklarını, öğeleri tam olarak istediğiniz konuma sürüklemenizi sağlayan diğer “piksel mükemmel” web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırıldığında biraz sınırlayıcı bulabilir.

Squarespace Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Squarespace’in Yerleşik Özellikleriyle İçerik Olmanız Gerekecek

Squarespace ve aynı ligdeki diğer birçok web sitesi barındırma platformu arasındaki büyük bir fark, eklenti, uzantı, eklenti veya bunları aramak istediğiniz başka bir şey olmamasıdır. Yalnızca Squarespace’te zaten yerleşik olan özelliklere sahip olursunuz ve şirket içi veya üçüncü taraf eklentiler aracılığıyla işlevselliği genişletmenin bir yolu yoktur.

Evet, Squarespace SEO, pazarlama kampanyaları, e-ticaret ve bloglama ile ilgili çok sayıda özellik sunar. Ancak, Squarespace’i Wix ile karşılaştırırsanız, ikincisinin birçok farklı çevrimiçi mağaza uygulaması, blog uygulaması, SEO uygulaması ve daha fazlasını sunduğunu fark edeceksiniz. Bu, Wix kullanıcılarının ihtiyaçlarına en uygun uygulamaları seçmelerini sağlar. Buna karşılık, Squarespace’in aynı özellik veya olasılık zenginliğini tek başına sağlaması imkansızdır.

Bununla birlikte, inişler, web sitenizi yanlışlıkla kırma şansının daha düşük olmasının yanı sıra kalite ve deneyim söz konusu olduğunda daha iyi tutarlılık içerir. Web sitesi oluşturma platformlarında, eklentiler eski olduklarında veya uyumsuz eklentilerle etkileşime girdiklerinde ana sorun kaynağı haline gelir. Squarespace’te bu bir endişe yaratmayacak.

Herhangi bir üçüncü taraf platformu veya widget’ı kullanabilmenin tek yolu, web sitenize komut dosyaları, kod blokları veya içerik enjekte etmek için özel kod kullanmakta rahat olmanızdır.. Bunu yapıcıda doğru yapmak için kullanılabilir kod blokları vardır.

Tüm Kare Deneyimi Mobil Cihazlara Uygun

Squarespace’in katı iyileştirme standartlarının bir parçası olarak, sunulan tüm şablonlar duyarlı tasarım ve performans için mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Web sitenizi düzenlerken bunu eylem halinde görebileceksiniz, çünkü mobil, tablet veya masaüstü görünümü arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, düzenleme sırasında diğer cihazların tasarımını kırmamanızı sağlamak için kullanışlı bir araçtır. Umarız, şu anda tüm web sörfünün yaklaşık% 51’ini oluşturduğundan, mobil taramanın ne kadar önemli olduğunun farkındasınızdır. Bununla birlikte, mobil görünümü kapatmayı tercih ettiğiniz herhangi bir nedenle, bunu yapabilirsiniz..

Mobil cihazlar için benzersiz olan bir özellik, e-posta adresiniz, telefon numaranız, konumunuz ve çalışma saatleriniz gibi önemli kısayollar ve iletişim bilgileriyle görünecek bir “mobil bilgi çubuğu” dur.
Squarespace Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Özellikle sık sık hareket halinde olanlar için bir başka harika özellik, Squarespace’in kullanıcıların mobil cihazlarından analizler ve raporlar gibi tüm gösterge tablosu araçlarına erişmeleri için bir yol sağlamasıdır..

Squarespace SEO’ya Heyecan Verici Pazarlama Araçları

Eklenti veya uzantı eksikliğinin, Squarespace kullanıcılarına muhtemelen en zor olduğu alanlardan biri, SEO söz konusu olduğunda. Bu kadar kapsamlı olmayan ve özellikle e-ticaret müşterileri ile sınırlı olabilecek Squarespace’in yerleşik araçlarından yararlanmanız gerekir.. Bununla birlikte, Squarespace, şablonlarının kolayca dizine eklenebilir HTML, önceden oluşturulmuş site haritaları ve hepsi SEO için temel olan otomatik yönlendirmelerle oluşturulacağına söz veriyor.

SEO amacıyla web sayfası başlıklarını, açıklamalarını ve sümüklü böcekleri düzenleyebilirsiniz; ancak aynı şeyi ürün web sayfaları için yapamazsınız. Oluşturucudaki SEO ayarlarınız da bir SEO açıklaması oluşturmak ve varsayılan başlık biçimlerinizi seçmekle sınırlıdır. Tüm başlıklarınızı optimize ederek ve Squarespace SEO özelliklerinden tam olarak yararlanmak için her şey için SEO dostu açıklamalar ve URL’ler oluşturarak rolünüzü yaptığınızdan emin olmanız gerekir..

Ancak Squarespace, web sitenizi, içeriğinizi ve ürünlerinizi pazarlamak için diğer platformları veya e-posta kampanyalarını kullanmak için bir dizi pazarlama aracı sağlar (bir e-ticaret planınız varsa). Facebook ve Instagram, Squarespace’in doğrudan hedeflemenize izin verdiği e-ticaret girişimcileri için çok kazançlı iki kanaldır. Dolayısıyla, bu sosyal medya platformları satış stratejinizin bir parçasıysa ve web sayfalarını veya ürünleri bunlara yerleştirmek istiyorsanız, bu harika.

Belirli e-posta listeleri için hedeflenmiş e-postalar oluşturmak ve performanslarını görüntülemek için düzenler arasından seçim yapabileceğiniz için e-posta pazarlama araçları da harika.

Squarespace Her Türlü Web Sitesini Kapladı mı

Fiyatlandırma ve özelliklerle ilgili olarak, Squarespace, potansiyel web sitesi sahiplerinin geniş bir kitlesi için uygun olmalıdır. Sizin için doğru seçim olup olmadığı, büyük ölçüde, yukarıda tartışılan faktörler açısından diğer platformlar ile arasındaki farklara bağlı olacaktır..

Web sitenizi Squarespace ile oluşturuyorsanız, güzel ve optimize edilmiş bir şablon, kullanımı kolay bir web sayfası oluşturucu ve harika bir destekle başlamayı bekleyebilirsiniz.. Ancak, işletme düzeyinde bir çözümün tüm özelliklerini ve özelleştirilebilirliğini beklemeyin.

Umarım, bu bilgiler size yalnızca Squarespace’in sizin için doğru oluşturucu olup olmadığı konusunda iyi bir fikir vermekle kalmaz, aynı zamanda web sitenizi yapmaya başladığınızda ne seçtiğinize de ışık tutar. Herhangi bir platformun kendi avantajları ve sınırlamaları vardır; bir hizmeti sizin için kazanan yapacak doğru dengeyi buluyor.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map