Squarespace SEO: Google’da En Yüksek Seviyede Olacak 5 İpucu

Squarespace, web siteleri oluşturmak için popüler bir araçtır, ancak Squarespace web sitenizin Google’da nasıl üst sıralara çıkacağını her zaman açık değildir. Ancak, platform bir sürü SEO özelliği içeriyor. Nerede olduklarını ve nasıl kullanılacağını biliyorsanız, web sitenizin sıralamasını artırmak için çok şey yapabilirsiniz..


Aşağıda, bu özelliklerden en iyi şekilde yararlanmak, web sitenizin SEO’sunu geliştirmek ve Google sıralamasını yükseltmek için kullanabileceğiniz beş ipucu verilmiştir:

İpucu 1: Tasarım DEĞİL Fonksiyona Dayalı Bir Şablon Seçin

Şablonlar web sitenizin yapısını, düzenini ve biçimini oluşturur. Squarespace, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler sunar ve sadece tasarımın görünümüne ve hissine göre birini seçmek çok cazip. Ancak, bu bir hatadır.

Seçtiğiniz şablon, içeriğin web sitenizde nasıl düzenlendiğini belirlediğinden SEO’da büyük rol oynar. Google’ın algoritmalarının ziyaretçilerinize sunulan bilgileri ne kadar kolay anlayabileceği web sitenizin sıralamasını doğrudan etkiler. Başka bir deyişle, web siteniz kullanımı kolay, değerli bir kaynak olarak işlev görmüyorsa Google arama sonuçlarında eski haline dönecektir – harika görünse bile.

Squarespace, şablonları “Moda gibi önceden belirlenmiş kategoriler halinde düzenleyerek web sitenizi kullanıcılar için sezgisel hale getirmenize yardımcı olur. & Güzellik ”,“ Müzik ”ve“ Fotoğrafçılık ”. Hata yapma – bu kategoriler belirli içerik türleri için “iyi görünen” öğeden daha fazlasıdır. İçindeki şablonlar, türe özgü içeriklerini Google’a açıkça sunmak için tasarlanmıştır.

Örneğin, bir blog oluşturuyorsanız, okuyucular için harika göründüğü için ana sayfada resim ağırlıklı bir şablon kullanmak cazip gelebilir. Ancak, bu resimler blog yayınlarınızın başlıklarını gösteriyorsa, Google resimlerin kendilerinin daha önemli olduğunu düşünebilir ve bu da blog tabanlı konulara metin tabanlı biçimde sıralamanızı zorlaştırabilir..

Wix ve WordPress gibi rakiplerle karşılaştırıldığında, Squarespace’in şablonları yaygın olarak en güzel ve kullanımı kolay öğelerden biri olarak kabul edilir. Ancak bu seçimin SEO çabalarınızı engellemesine izin vermeyin. Seçimlerinizi, web sitenizi en iyi açıklayan kategorideki şablonlarla sınırlamanız gerekmez. ancak, kategorinizin dışında bir şablon seçerseniz, kuruluş yapısının oluşturduğunuz içerik türü için anlamlı olduğundan emin olun.

2. İpucu: HER ŞEY’e Anahtar Kelimeler, Etiketler ve Açıklamalar Ekleyin

Şablonu çivilediğinizde, bir sonraki adım Google’a web sitenizin ne hakkında olduğunu söylerken mümkün olduğunca açık olmaktır. Google’ın algoritmasına ne kadar çok bilgi verirseniz, aramada o kadar yüksek olursunuz. Bunu yapmak için mümkün olduğunca içeriğinizin konunun alaka düzeyini belirtmek üzere etiketleyin.

Bu, Squarespace’in genellikle diğer web sitesi oluşturucularının gerisinde kaldığı bir alandır. Meta veri ekleme işlevselliği birçok kullanıcı için sorunludur, SEO dostu bir şekilde meta veri eklemek için temanın kodunu düzenlemeleri gerektiğini bildiren bazı raporlar.

Bununla birlikte, Squarespace, anahtar kelimeleri, etiketleri ve açıklamaları optimize etmek için kullanabileceğiniz birçok özelliğe sahiptir:

Squarespace SEO: Google'da En Yüksek Seviyede Olacak 5 İpucu

 • İlk önce “Sayfa Yapılandırması”Seçeneğinde, web sitenizdeki her bir web sayfası için başlıklar ve açıklamalar oluşturun. Bu, Google’a web sayfasının hangi anahtar kelimeler ve konularla ilgili olduğunu bilmesini istediğinizi söylemenizi sağlar..
 • İkincisi, var SEO başlıkları metin içeriği içinde. Bir blog yazısı, tanıtım belgesi, açılış sayfası vb. Oluşturduğunuzda, mantıksal başlıklar ve alt başlıklar ile doğru şekilde yapılandırılması yeterli değildir; bu dahili yapıyı Google’a doğru bir şekilde belirtmeniz gerekir. İnsanlar büyük harfle yazılmış, daha büyük boyutlu metnin bir başlık olduğunu anlayacak, ancak Google bunu yapmayacak. Gibi etiketlerin doğru kullanımı

  ve Squarespace bunu size metin düzenleyicisinde sunar.

 • Üçüncü olarak, Squarespace size düzgün bir şekilde yardımcı olur etiket görüntü içeriği de. Metin tabanlı içerikte olduğu gibi, Google, sahip olduğunuzu söylemezseniz yararlı bir Infographic veya güzel bir fotoğraf koyduğunuzu bilemez. Squarespace, her resme bir ad vererek yardımcı olur. Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri ve konuları içeren resim adlarını seçtiğinizden emin olun.

3. İpucu: URL’lerinizin Bir Hikaye Anlatmasını Sağlayın

Web sitenizin web sayfaları ve içeriği, web siteniz hakkında açıklayıcı bilgiler koyabileceğiniz tek yer değildir. URL’leri, Google’ın alaka düzeyini ve uzantı olarak arama sırasını belirlerken kullandığı başka bir veri noktasını oluşturur. Ancak, otomatik olarak oluşturulan URL’ler genellikle kapsadıkları anahtar kelimeleri veya konuları gerçekten Google’ın anlayabileceği basit ve net bir şekilde göstermez.

Örneğin, bir blog çalıştırırsanız yayınınızın başlığı URL’sinin bir parçası olur. Ancak bir yayının başlığında çok fazla gereksiz kelime olabilir veya yayının tartıştığı tüm anahtar kelimelerden ve konulardan doğrudan bahsetmeyebilir.

Neyse ki, Squarespace web sitenizin web sayfalarının URL’lerini tamamen özelleştirmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu, anahtar kelimelerinizi hedeflemenize ve web sayfalarınızın konusunu doğrudan URL’nin kendisinde belirtmenize olanak tanır.

4. İpucu: SEO Ayarlamaları Yapmak İçin Verileri Kullanma

SEO devam eden bir süreçtir. Web siteniz uygun düzen, anahtar kelimeler ve URL’lerle çalışmaya başladığında, ilerlemenizi izlemek ve sürekli iyileştirmeler yapmak için Squarespace’in analiz araçlarını kullanabilirsiniz.

Squarespace SEO: Google'da En Yüksek Seviyede Olacak 5 İpucu

Bunun bir örneği Squarespace’in “Tavsiyeweb sitenize gelen ziyaretçilerin nereden geldiğini gösteren veriler, trafiği kanala göre ayırma. Google, sıralama amacıyla web sitenizin trafiğinin hacmini dikkate alacaktır. Bu nedenle, belirli bir sosyal medya kanalından çok fazla trafik aldığınızı fark ederseniz, SEO stratejinizin bir kısmı o kanala koyduğunuz içerik miktarını artırmak olabilir. Bu şekilde, trafiği ve web sayfası sıralamanızı daha da artırabilirsiniz.

5. İpucu: Google’ın Arama Robotları ile Güzel Olun

Web sitenizin sıralanması için Google’ın algoritma botlarına önce siteyi aramasını söylemelisiniz. Tüm iyi ilişkiler gibi, Google iş ortağınızla iyi olmak, istediği şeyi, istediği zaman vermekle ilgilidir.

Squarespace’te yerleşik bazı yerel SEO işlevleri vardır ve bunun önemli bir örneği, otomatik olarak oluşturulan site haritalarıdır.. Site Haritaları, web sitenizde bulunan her şeyin bir deposudur ve Google’ın algoritmasının, her birini ayrı ayrı bulmak zorunda kalmadan web sitenizdeki tüm web sayfalarına bakmasına izin verir..

Squarespace site haritasını oluşturacak olsa da, eksik olan bir özellik Google’a ona bakmasını söyleme yeteneğidir. Bunu Google’ın Web Yöneticisi Araçları’ndaki web sitenizi görüntüleyerek manuel olarak kendiniz yapmanız gerekir. Site Haritası Ekle “Site Haritası” bölümünde ve ardından “sitemap.xml” ekleyerek.

Ek olarak, Squarespace, bazı kullanıcılara, bir site haritası gönderdikten sonra bile Google’ın web sitelerini tanımasını ve dizine eklemesini sağlama konusunda sorun yaşama konusunda bir üne sahiptir.. Bunun kesin nedeni bilinmemekle birlikte, bu çok ciddi bir kusurdur ve ayrıca Wix ve WordPress gibi rakip web sitelerinin sahip olmadığı bir kusurdur..

Squarespace SEO: İyi, ama En İyisi Değil

Oldukça sezgisel bir şablon arayüzü kullanarak güzel bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan her şeyi burada bulacaksınız. Ancak özellikle SEO’nuzu en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, başka bir yere bakmalısınız.

Squarespace, birçok rakip web sitesi üreticisinin parlak SEO kaplamasından yoksundur. Squarespace’in meta veri sorunları ve bazı kullanıcıların web sitelerini listelemeyle ilgili bildirdikleri sorunlar kabul edilemez. Kesinlikle bireysel web sayfalarında çok fazla SEO özelliği olmasına rağmen, platform yine de genel bir SEO odağını kaçırıyor.

Örneğin, Squarespace WordPress’in gelişmiş ve iyi bilinen Yoast SEO eklentisiyle karşılaştırılabilir hiçbir özellik sunmuyor. Web sayfalarına SEO bilgisi koyma yeteneği karşılaştırılamaz. Ve yüksek Google sıralamasına ulaşmanın zaten çok zor olduğu bir dünyada, rekabetten daha az karmaşık araçlar kullanarak kendinizi engellemeniz için hiçbir neden yoktur.

Squarespace hala milyonlarca kişi tarafından kullanılan iyi bir web sitesi oluşturucusudur ve çok sayıda temel SEO özelliğine sahiptir. Kullanımı son derece kolay olduğu ve görsel olarak çarpıcı web siteleri oluşturduğu bilinmektedir. bu nedenlerden dolayı, SEO birincil odak noktanız değilse web sitenizi oluşturmak için kesinlikle kullanmaya değer.
e.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map