Sprout Social’ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirme

Sprout Social, tekliflerini bilemek ve keskinleştirmek için yaklaşık on yıldır (2010’da başlatıldıktan sonra). Sonuç, büyük ölçüde aşağıdakileri içeren saygın ve sadık bir müşteri tabanıdır. sosyal medyaya büyük ölçüde güvenen işletmeler kitle oluşturmak için.


Çoğu Sprout Social incelemesi, açık ve sezgisel kullanıcı arayüzü, mükemmel ekip özellikleri ve kullanışlı yayınlama ve zamanlama araçları hakkında (iyi bir nedenle) rave.

Sprout Social kesinlikle bir fiyat etiketi ile işletmeler ve büyük işletmelerde satışa sunuldu. Ama o oldukça zengin özelliklere sahip, 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle kendiniz de kolayca kontrol edebilirsiniz..

Bu derlemede, analitik ve raporlama özellikleri Sprout Social’ın Gelişmiş planında Platformun teklifleri ve işlevselliği, avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi edinmek için tüm Sprout Social incelememize göz atın. .

Sprout Social’da Mevcut Analitiklere Genel Bakış

Sosyal medya hesaplarını yönetmek iyi ve iyidir, ancak stratejinizi gerçekten iyileştirmek için nasıl yaptığınızı değerlendirmek için veriler ve nerede gelişebilirsin.

Sprout Social, sosyal medya verilerinden şunları çeker:

 • Facebook sayfaları
 • Twitter profilleri ve anahtar kelimeler
 • Instagram kişisel ve iş profilleri
 • LinkedIn sayfaları
 • pinterest
 • Grup olarak tüm sosyal hesaplarınız
 • Twitter, Facebook ve LinkedIn reklamları
 • Sosyal medya trendleri

Sprout Social'ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi İyileştirme-image1

Ayrıca, Google Analytics entegrasyon. Ayrıca, savunuculuk ve müşteri hizmetleri.

Tüm raporlara Sprout Social panosunun Raporlar bölümünden erişilebilir. Varsayılan raporlar aslında oldukça kullanışlıdır (ki bana inanın, her zaman böyle değildir). Tam özelleştirmeyi tercih ederseniz, Sprout Social bir rapor oluşturucu aracı içerir.

Hesabınızı oluşturduktan sonra Sprout Social, raporlar için 24 saate kadar sürebilir verilerle tam olarak doldurmak için. Ancak – deneyimlerime göre – bazı raporlarda yalnızca birkaç saat sonra faydalı veriler mevcuttu.

Sprout Social'ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi İyileştirme-image2

İzlenen metrikler platforma göre değişir, örneğin:

 • twitter: Kitle artışı, sohbetler sonrası, en popüler yayınlar, yayıncılık davranışı, demografi, etkileşim
 • Facebook: Kitle artışı, yayınlama davranışı, en iyi mesajlar, gösterimler, video performansı, etkileşim
 • Instagram: Kitle artışı, demografi, yayıncılık davranışı, en iyi mesajlar, gösterimler, katılım, hashtag’ler, hikayeler

Diğer araçlara benzer şekilde Sprout Social kişisel LinkedIn profillerinde veri sağlamıyor, bu yüzden bu raporları test edemedim.

Sevmek Sendible’ın, Sprout Social size yardımcı olacak genel bakış raporları oluşturur bütünsel sosyal medya stratejinizi değerlendirin. Grup raporu, kitleniz, mesajlaşma ve katılımınız hakkında kapsamlı veriler ve bilgiler sunar.

Sprout Social'ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi İyileştirme-image3

Ayrıca, kitlenizle daha fazla bağlantı kurmaya odaklanmak istiyorsanız, Sprout Social’ın Katılım raporunu ekibinizin ne kadar duyarlı olduğuna dair daha fazla bilgi sosyal medyadan söz ve mesajlar söz konusu olduğunda.

Sprout Social'ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi İyileştirme-image4

Bir raporu iş arkadaşlarınızla veya müşterilerinizle paylaşmaya hazır olduğunuzda Dışa Aktar düğmesine basmanız yeterlidir ve anında PDF oluşturabilirsiniz. Ayrıca şunları seçebilirsiniz: düzenli aralıklarla 25 kişiye kadar e-postayla rapor gönderilmesi. Bu, yoğun sosyal medya yöneticileri için başka bir paha biçilmez zaman tasarrufu.

Stratejinizi Güçlendirmek için Sprout Social’ın Verilerini Kullanma

Sprout Social’ın raporlaması ve sosyal medya analizinin, stratejinizi geliştirmenize ve hassaslaştırmanıza yardımcı olabileceği çeşitli yollar vardır. Yeni başlayanlar için, platform almayı kolaylaştırır hızlı ama anlamlı bir genel bakış medya performansınızın yüzdesi.

Grup raporunu aşağıdakileri yapmak için de kullanabilirsiniz: kitlenizi bir bütün olarak anlama – mesajınızı sürekli olarak uyarlamanıza ve hedeflemenize ve iletişim stratejinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Ayrı platformlardaki raporlar size kitlenizle etkileşim kurmak konusunda neyin işe yaradığına ve neyin işe yaramadığına dair. Yeni mesajları test etmek ve sosyal içeriğinizi tekrar tekrar geliştirmek için bu bilgileri kullanın.

Diğer bir katil özellik ise sosyal medya rekabet analizi tüm büyük platformlar için. Bu, nişinizdeki diğerlerinin ne yaptığını ve onlar için nasıl çalıştığını incelemenizi sağlar. Bu, farklılaşma noktanızı (kesinlikle paha biçilemez bir şey) tanımlamanıza ve eğilmenize yardımcı olabilir ve kalabalığın dışında durmak için stratejinizi değiştirebilir.

Sprout Social'ın Analitiğini Okuma ve Sosyal Medya Stratejinizi İyileştirme-image5

Sosyal Medya Analitiği – Alternatifler Nelerdir?

Sosyal medya analizi söz konusu olduğunda, Sprout Social diğer sosyal medya ölçüm araçlarıyla nasıl karşılaştırılır?? Yalnızca verilere bakıyorsanız, Sprout Social oldukça iyi görünüyor. Belgeleri otomatik olarak oluşturur, özel raporlamaya izin verir ve iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle paylaşmayı ve ortak çalışmayı kolaylaştırır.

Bununla birlikte, bazı ekipler Sprout Social’ın fiyat etiketini rahatsız edici veya tamamen yasaklayıcı bulacaktır.

30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Bundan sonra cüzdanınız kesinlikle hissedecek. Bütçe bir sorunsa, Hootsuite veya Buffer gibi ücretsiz bir planı olan bir araçla başlamayı düşünün. Hemen hemen aynı raporlama derinliğini elde edemeyeceğinizi unutmayın; bu, mesajlaşmanızı güçlendirmek için daha az bilgi ve fırsat anlamına gelir.

Filiz Sosyal Analizinde Sonuç

Sprout Social, aşağıdakileri sağlayan derinlemesine sosyal medya analizlerine sahiptir gerçek değer ve eyleme geçirilebilir içgörü. Raporlar kolayca özelleştirilebilir ve sosyal medya hesaplarınızı eklediğinizde otomatik olarak doldurulur. Ancak, tüm verilerin filtrelenmesi biraz zaman alabilir.

Grup ve ekip raporlama özellikleri mükemmel – pazardaki çoğu rakibin şu anda sunduklarından kesinlikle daha iyi. Fiyat diğer sosyal medya yönetim araçlarına göre daha dik olsa da, katma değeri yansıtıyor.

Sprout Social’ın tüm özellikleri ve işlevleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ayrıntılı incelememizi okuyun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me