Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Väčšina firiem na Facebooku stráca čas a úsilie a dosahuje nulové výsledky.


Nechcem, aby si nebol jedným z tých.

Preto je táto príručka tu, aby vám ukázala základy, ktorým musíte porozumieť, aby ste mohli úspešne používať Facebook na propagáciu svojho blogu, služby alebo akéhokoľvek druhu podnikania..

Všetko som rozdelil na malé, praktické kúsky, aby som túto zložitú tému oveľa ľahšie začal. Nemusíte robiť všetky tieto veci, ale čím viac to robíte, tým pravdepodobnejšie budete úspešní.

Gaming Facebook: Pochopenie algoritmu Facebooku

Používanie Facebooku ako firmy vedie k osloveniu čo najväčšieho množstva cieľovej skupiny.

Všimnite si, že každý príspevok, ktorý vytvoríte, hovorí o tom, koľko používateľov „dosiahol“. Toto je počet používateľov, ktorí ho v určitom okamihu videli vo svojom informačnom kanáli. Môžete osloviť ľudí organicky (bezplatne, jednoducho uverejnením príspevku) alebo propagovaním príspevkov pomocou platených reklám.

Väčšina tejto príručky sa zameria na zvýšenie organického dosahu vašich príspevkov. Ak to chcete urobiť, musíte pochopiť, ako si Facebook vyberie, ktoré príspevky sa zobrazia v informačnom kanáli používateľa.

Pre ťažkého používateľa Facebooku sú tu desiatky nových príspevkov, z ktorých všetky súťažia o to, aby sa zobrazili v hornej časti ich spravodajstva. Takže Facebook má algoritmus, ktorý priradí skóre všetkým príspevkom ktoré sú relevantné pre používateľa. Sú to príspevky od priateľov, príspevky v skupinách Facebooku, ktorých sú členmi, a príspevky na Facebookových stránkach, ktoré sledujú.

Po dosiahnutí všetkých skóre sa príspevky zobrazia v spravodajskom kanáli používateľa od najvyššej po najnižšiu.

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Algoritmus zaberá stovky dátových bodov, ale toto sú najdôležitejšie všeobecné faktory:

 • Zapojenie – Zúčastňujú sa na ňom ľudia, ktorí doteraz videli príspevok? (páči sa mi to, komentáre, kliknutia na odkazy atď.)
 • Kto zverejnil príspevok – Ak sa príspevky na vašej stránke zvyčajne veľmi zapájajú, nové príspevky získajú väčší organický dosah. Na druhej strane, ak sa neustále angažujete, váš organický dosah sa v budúcnosti zmenší.
 • Vek príspevku – V dôsledku starnutia príspevku sa jeho skóre znižuje.

Facebook ukáže nové príspevky malej skupine ľudí, ktorým sa to bude páčiť. Ak sa do nového príspevku zapoja dobre, Facebook ho potom zobrazí väčšej skupine.

To je dôvod, prečo zapojenie je najdôležitejším prvkom príspevkov na Facebooku.

Tipy pre profesionálov:

 • Nekupujte páči sa mi stránky alebo sledovatelia – Keď sa vaše príspevky zobrazia týmto falošným používateľom, nedôjde k žiadnym interakciám. To vedie k krátkodobému aj dlhodobému nízkemu dosahu organických látok.
 • Zamerajte sa na kvalitu pred kvantitou – Je lepšie mať 1 príspevok s vysokou účasťou (napr. 10 komentárov), ako 10 príspevkov s nízkou účasťou (napr. Každý 1 komentár). Urobte si čas, aby sa príspevky, ktoré sú vysoko kvalitné a vyniknúť.

Uverejňujte obsah propagujúci interakciu (Páči sa mi, Komentáre atď.)

Ak je zapojenie také dôležité, ako ho povzbudzujete?

Všetko to začína obsahom, ktorý uverejňujete.

Ak iba uverejníte odkaz na stránku produktu alebo ak použijete fotografie s nevýraznými hodnotami, používatelia jednoducho prejdú po nej bez toho, aby sa s tým museli zaoberať.

Tu je príklad typického zlého príspevku:

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Vaša pozornosť sa prirodzene zameriava najprv na obrázok a je to všeobecná fotografia, takže ak by ste to videli sami, pravdepodobne by ste sa len pohli. Bude ťažké dostať naň viac ako pár rád.

Predstavte si, že v práci urobili skutočné fotografie svojich inštalatérov.

V ideálnom prípade nepoužívajte fotografie. Ak tak urobíte, mali by byť lepšie zaujímavé.

Tu je príklad príspevku s dobrým obrázkom:

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

V prvom rade je to zaujímavý obrázok a aby bol ešte lepší, je to skutočný obrázok.

Nie každé podnikanie je samozrejme také vzrušujúce, ale urobte maximum pre to, aby ste použili snímky, ktoré by ste sami považovali za zaujímavé.

Čo iný obsah propaguje interakciu po zverejnení?

Môžete vyskúšať veľa vecí:

 • Neuverejňujte iba odkazy na vaše stránky alebo obsah – Zvyčajne sú menej zapojené a poškodia povesť vašej celkovej stránky, čo v budúcnosti povedie k menšiemu počtu organických zásahov.
 • Hovorte ako človek, nie spoločnosť – Facebook je platforma pre priateľov, aby sa navzájom spojili. Snažte sa znieť ako priateľ, nie ako reklama, a to ani pri uverejňovaní príspevku ako firma.
 • Uverejňujte súťaže, darčeky a ponuky – Vyžadujte, aby sa ľuďom páčila vaša stránka a komentovali príspevok, ktorý sa má vložiť.
 • Vytvárajte príspevky, ktoré vyvolávajú emócie – Príspevky, ktoré si zaslúžia veľa práce, sú zvyčajne buď inšpiratívne, veľmi užitočné alebo dokonca rozzúrené. Pokúste sa vyniknúť od ostatných nevýrazných
 • Ukončite príspevky otázkou alebo výzvou na akciu – Interakcia sa zvyčajne zvyšuje, keď ľudí požiadate o vykonanie akcie, ako je odpoveď na otázku v komentári alebo zdieľanie príspevku s ostatnými.

Využite videá vo svojich príspevkoch

Podľa analýzy Buzzsumo z roku 2018, ktorá sa týkala viac ako 777 miliónov príspevkov na Facebooku, videoreklamy mali najvyššiu priemernú interakciu s akýmkoľvek typom obsahu na Facebooku..

Vo všeobecnosti sú obrázky v poriadku, ale videonahrávky získajú čo najintenzívnejšie zapojenie a dosah.

Môžu to byť rýchle 30-sekundové videá s niečím zaujímavým. V prípade potreby ich môžete vziať na telefón, pokiaľ je kvalita slušná.

Ak odkazujete na blogový príspevok s názvom „10 trikov na výučbu svojej mačky“, môžete si urobiť rýchle video o mačke, ktorá vykonáva jeden z týchto trikov. Nielenže by to zlepšilo váš obsah, ale aj dobré zapojenie na Facebooku.

Ak potrebujete pomoc so začiatkom, tu je návod na vytváranie videí pre sociálne médiá.

Príspevok často maximalizuje svoj dosah

Častejšie uverejňovanie príspevkov znamená, že vaši sledujúci mohli vidieť viac vašich príspevkov.

Ak však uverejníte príliš veľa príspevkov, uvidíte nižšie počty interakcií a niektorých sledovateľov dokonca môžete obťažovať.

Aká je teda ideálna frekvencia uverejňovania príspevkov?

CoSchedule zhrnul viac ako 20 výskumných štúdií tejto presnej témy. Zistili, že to bolo všeobecne, mali by ste uverejňovať príspevky na Facebook raz denne.

To, či budete uverejňovať príspevky aj cez víkend, záleží na vašom publiku. Najprv to stojí za vyskúšanie, ale ak vaše víkendové príspevky nedosahujú dostatočný dosah, môžete uverejňovať príspevky iba v pracovných dňoch.

Vytvorte kalendár príspevkov a zautomatizujte svoj príspevok

Teraz vieme, že musíte uverejňovať príspevky často (ideálne raz denne), musíte nájsť spôsob, ako sa k tomu pridržať. V opačnom prípade, keď sa niečo stane, príspevky v sociálnych médiách sú ako prvé preskočené.

Môžete to urobiť manuálne, vytvoriť tabuľkový kalendár a potom sa každý deň prihlásiť na Facebook, aby ste mohli uverejňovať príspevky. Ale lepšou možnosťou je na automatizáciu procesu použite jeden z nasledujúcich nástrojov:

 • HootSuite
 • nárazník
 • Sprout Social

Všetky tieto možnosti umožňujú prepojiť vašu firemnú stránku Facebooku a naplánovať automatické zasielanie príspevkov v určitom čase.

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Všetci majú rovnaké základné funkcie, ak máte záujem iba o uverejňovanie príspevkov na Facebooku, takže každá z nich je v poriadku.

Na začiatku mesiaca si vytvorte a naplánujte všetky svoje príspevky na mesiac. Len nezabudnite ak je to možné, skontrolujte svoju stránku, aby ste odpovedali na akékoľvek otázky a odpovedali na komentáre.

Manuálne oslovte priateľov a zamestnancov na začiatku

Najťažší sledujúci, ktorých získate, sú vaši prví.

Ak uverejňujete príspevky a máte 0 sledovateľov, vaša stránka nemôže rásť. Potrebujete počiatočné publikum, ktoré sa zapojí do vašich príspevkov, aby sa jeho priateľom zobrazil aj ich príspevok, a dúfajme, že sledujete vašu stránku..

Spočiatku máte dve možnosti: Používajte platené reklamy alebo vyhľadajte používateľov inde.

Začnime najjednoduchšou stratégiou.

Ak máte priateľov alebo profesionálne kontakty, ktoré by vás mohli zaujímať, čo uverejňujete, povedzte im o svojej stránke a požiadajte ich, aby vás nasledovali..

Je dôležité, aby ste nenaslepujte len slepo všetkých, ktorých poznáte. Ak tak urobíte, skončíte s ľuďmi, ktorí sledujú vašu stránku, a potom sa nikdy nezúčastňujete svojich príspevkov, čo poškodzuje váš organický dosah..

Tipy pre profesionálov:

 • Ak nemáte priateľov, ktorí by ocenili vaše príspevky, je to v poriadku. V tejto príručke môžete použiť alternatívny spôsob.
 • Ak máte skutočne dobrých priateľov, ktorí vás chcú podporiť, požiadajte ich, aby sa zapojili do vašich príspevkov. Či už sa im „páčia“, komentujú ich alebo klikajú na akékoľvek odkazy, ktoré uverejníte, všetko to pomôže.

Prepojte skupinu Facebook s vašou firemnou stránkou

Niektorí používatelia uprednostňujú účasť v skupinách pred sledovaním konkrétnych firiem (najmä „nesexy“). Napríklad, ak prevádzkujete parkovacie garáže, môže byť ťažké získať sledovateľov. Ak však založíte skupinu „Parkovanie v (vaše mesto)“, malo by byť jednoduchšie prinútiť ľudí, aby sa pripojili.

Nielen to, ale skupinové príspevky majú zvyčajne väčší dosah ako príspevky na stránke, čo robí zo skupiny vynikajúci spôsob, ako rozšíriť svoje publikum ešte viac.

Ako tvorca a vlastník skupiny sa môžete rozhodnúť, aké typy obsahu môžu byť zverejnené v skupine, a tiež, aké odkazy idú v popise skupiny..

V jednej skupine, ktorej som členom, vlastník odkazuje priamo na svoje webové stránky:

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Po prepojení skupiny na svoju firemnú stránku sa v skupine automaticky zobrazí odkaz na vašu stránku. Môžete tiež odkazovať na svoju stránku v sekcii „O tejto skupine“ alebo vo svojich príspevkoch v skupine (môžete robiť to, čo chcete, pretože ste vlastníkom).

Musím vás to varovať Vytvorenie prosperujúcej skupiny na Facebooku si vyžaduje najskôr veľa práce. Budete musieť nájsť svojich počiatočných používateľov, rovnako ako na svojej stránke Facebook. Môžete použiť rovnakú taktiku.

Okrem toho musíte vynaložiť veľké úsilie na to, aby bola skupina užitočná, najmä na začiatku. Postupom času začnú ďalší členovia skupiny prispievať užitočným obsahom, ale na začiatku budete musieť vykonať veľa práce..

Rozšírte svoje sledovanie z Facebooku príliš

Hoci svoju stránku na Facebooku môžete rozširovať iba uverejňovaním príspevkov na Facebooku, môžete rýchlejšie rásť, ak využívate aj iné kanály.

Využite každú príležitosť pozvať príslušné profesionálne kontakty, aby sledovali vašu stránku. Najbežnejšie miesta na to sú:

 • E-mailové podpisy
 • E-mailové spravodaje
 • Váš web (na bočnom paneli a / alebo po príspevkoch)
 • Osobné profily sociálnych médií
 • Ďalšie stránky sociálnych médií (LinkedIn, Twitter atď.)

Okrem toho môžete byť kreatívni. Pred chvíľou som videl skvelý príklad z prvej ruky: uchádzal som sa o prácu a keď neskôr prišiel zamietavý e-mail (sakramentsky!), Požiadali ma, aby som sa s nimi spojil na LinkedIn.

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Urobili to tak priateľským spôsobom, že som s nimi bol šťastný. Namiesto toho prepnite na Facebooku a bude to fungovať rovnako.

Optimalizujte čas zverejnenia pre maximálnu angažovanosť

Rovnako ako zistíte, že by ste mali uverejňovať určitý počet príspevkov za deň alebo týždeň, zistíte, že niekedy sú lepšie ako iné.

Tieto nástroje, na ktoré sme sa predtým zamerali pri plánovaní príspevkov, sú vybavené funkciami na optimalizáciu pri uverejňovaní príspevkov.

Ak však posielate príspevky manuálne, môžete začať skráťte najlepší čas na uverejnenie rozdelením testovania na rôzne doby účtovania, inak známe ako testovanie A / B.

Pomocou jednoduchej tabuľky zaznamenajte svoj organický dosah a interakciu s príspevkami, ako aj pri uverejňovaní príspevkov. Vyberte dvakrát na porovnanie medzi sebou, aby ste, dúfajme, našli jasného výhercu.

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Pred uzavretím by ste sa mali zamerať na veľkosť vzorky najmenej 20 pracovných miest. Viac je lepšie, ale pochopiteľne to nebude možné.

Keď získate výhercu, môžete si ho otestovať oproti inému času uverejnenia atď., Až kým nebudete spokojní s konkrétnym časom.

Ak chcete získať sledovateľov CHEAP, použite presmerovanie reklám

Spomenuli sme, že pomocou reklám môžete spočiatku získať na svojej stránke hodnotenia Páči sa mi a do budúcnosti môžete zrýchliť rast vašej stránky.

Normálne reklamy na Facebooku sú drahé a naučiť sa, ako ich správne zacieľovať, je veľa času.

Lepšia alternatíva zďaleka je využívajte reklamy s presmerovaním.

Najskôr to znie strašidelne, ale je to jednoduchý koncept.

V podstate si na svoj web nainštalujete „pixel“, čo je krátky úryvok kódu, ktorý vám poskytuje Facebook. Keď niekto navštívi vaše webové stránky, pixel sa aktivuje a Facebook uvidí, či má návštevník účet Facebook (do ktorého sa prihlásil)..

Na tento zoznam môžete zacieliť priamo pomocou reklám a získate oveľa vyššiu mieru konverzie ako bežné reklamy (a lacnejšie), pretože viete, že už majú o vašu firmu záujem..

Akonáhle budete mať tieto údaje, môžete ich vziať ešte ďalej vytváranie pekného publika. Facebook sa zameriava na ľudí vo vašom pixelovom publiku a potom nájde ďalších používateľov, ktorí majú podobné vlastnosti.

Toto publikum bude opäť lepšie reagovať na reklamy a za peniaze, ktoré investujete do reklamy na Facebooku, získate najlepšiu hodnotu.

Tento nástroj vám umožňuje rýchlo meniť veľkosť reklám tak, aby sa vaša stránka rozrástla:

Sprievodca pre začiatočníkov k rozšíreniu publika na Facebooku 2020

Niektorí ľudia získali pomocou týchto taktík viac ako 7 000% NI. Takže, aj keď ich nevykonáte dokonale, budú stále účinné.

Dosiahnete 1 milión sledovateľov?

Stránky Facebooku sú ako snehové gule.

Prvých niekoľko nasledovníkov je ťažké získať. Ďalších pár je o niečo jednoduchších a tak ďalej. Nakoniec bude vaša stránka aj naďalej rásť a to len vytváraním zaujímavých a užitočných príspevkov, ktoré vaše publikum baví.

Očakávajte, že sa prejavia nejaké veľké výsledky.

Ak však použijete zásady uvedené v tejto príručke, nakoniec sa dostanete do bodu, keď sa na vašej stránke Facebooku začne zvyšovať návštevnosť vašich webových stránok, čo povedie k vyššiemu počtu používateľov alebo predaja. Určite to stojí za to počkať.

zdroj:

https://www.facebook.com/facebookmedia/solutions/news-feed

2019 Ultimate Guide to Facebook Engagement

Ako často uverejňovať príspevky na sociálnych médiách? [Osvedčený výskum zo 14 štúdií]

Prípadová štúdia s presmerovaním na Facebooku: Ako som vytvorila návratnosť investícií v hodnote 7 425% na jednu kampaň za 24 hodín

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map