Speňaženie blogu: Ako môže váš blog zarobiť peniaze? 2020

Začali ste teda blog. Už z toho zarábate peniaze? Ak nie, nie ste sami.


Myšlienka zarobiť pasívny príjem je celkom vzrušujúca, však? Než sa však tieto peniaze začnú pohybovať, musíte sa stať aktívnymi. To znamená zavedenie stratégií speňažovania blogov.

V tejto príručke sa chystáme zdieľať niektoré spôsoby speňaženia vášho blogu. Povieme vám to čo sa týka, ako môžete začať a ako dosiahnuť rýchle výhry.

Na konci budete mať kontrolný zoznam stratégií speňažovania blogov, ktoré pomôžu vášmu blogu zarobiť si peniaze za vás počas spánku.

1. Optimalizujte svoj obsah

Jedinou najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť pre speňaženie svojho blogu, je zlepšenie obsahu. To znamená zamerať sa na optimalizáciu vyhľadávacích nástrojov (SEO)..

prečo?

Pretože ak tak neurobíte, nikto nenájde váš blog, vďaka ktorému sú všetky ostatné stratégie speňažovania blogu irelevantné.

SEO je o optimalizácii obsahu, aby ho ľudia našli vo výsledkoch vyhľadávania. Ak je váš obsah relevantný pre to, čo ľudia hľadajú, prináša to návštevnosť vašich stránok. A potrebujete prevádzku, aby ste zarobili peniaze speňažením svojho blogu.

Tu je rýchly spôsob, ako začať.

Najprv pomocou nástroja na vyhľadávanie kľúčových slov vyhľadajte, čo ľudia hľadajú v súvislosti s vašou nikou. Uvádzame niektoré možnosti v 5 bezplatných nástrojoch na vylepšenie vášho blogu.

Po druhé, pomocou týchto informácií sa rozhodnite, aký obsah by ste mali zverejniť.

Po tretie, optimalizujte svoj obsah zahrnutím súvisiacich výrazov známych ako kľúčové slová LSI do svojich článkov, recenzií a blogových príspevkov. Budete ich používať v titulkoch, podkapitolách a v celom obsahu. Tu je príklad vyhľadávania kľúčových slov LSI v LSIGraph.

10 spôsobov, ako speňažiť svoj blog-image1

Pre tip: Termíny LSI môžete ľahko nájsť v dolnej časti stránky s výsledkami vyhľadávania Google, označené ako „vyhľadávania súvisiace s …“

Chcete dosiahnuť rýchlu výhru pomocou optimalizácie obsahu? Zadajte hľadané výrazy do služby BuzzSumo a uvidíte, aký obsah sa už zdieľa online. Nadpisy používajte ako inšpiráciu pre svoju vlastnú a budete na polceste, aby ste získali väčšiu návštevnosť.

10 spôsobov, ako speňažiť svoj blog-image2

2. Nastavte zoznam e-mailov

Po optimalizácii obsahu je ďalšou najdôležitejšou stratégiou speňažovania blogov nastavenie zoznamu e-mailov.

Prečo e-mail? Pretože je to jeden z najlepších spôsobov, ako zostať v kontakte, pretože 99% z nás ho kontroluje každý deň. A musíte byť v kontakte s ľuďmi skôr, ako zvážia nákup niečoho na základe vašich odporúčaní.

Zo svojho zoznamu nebudete na začiatku príliš zarábať. Ale časom, toto bude kľúčový spôsob, ako propagovať všetky ostatné stratégie speňažovania blogov, ktoré používate.

Ak chcete začať, vyberte si softvér pre e-mailový marketing. Nastavenie AWeber sa ľahko nastavuje a získate 30-dňová bezplatná skúšobná verzia vyskúšať to.

Nezabudnite na svoj web vložiť registračný formulár.

Ponúknite potenciálnym odberateľom niečo výmenou za ich e-mailovú adresu. Toto sa nazýva a olovený magnet. Jeden si môžete rýchlo vytvoriť:

 • Pomocou prieskumu obsahu, ktorý ste urobili pre svoj blog, prídete s populárnou novou témou
 • Rozšírenie existujúceho obsahu a jeho sprístupnenie ako krátkej elektronickej knihy
 • Získanie kľúčových bodov z podrobného obsahu a vytvorenie kontrolného zoznamu alebo pracovného hárka

Ak je váš hlavný magnet pre návštevníkov cenný a relevantný, pripoja sa k vášmu zoznamu. Potom pomocou svojich e-mailov informujte o novom obsahu a ponúkaných ponukách. Tu je niekoľko ďalších nápadov na vytvorenie pútavých e-mailových spravodajcov.

3. Použite reklamy PPC

Reklamy s platbou za kliknutie (PPC) môžu byť skvelou metódou pasívneho speňažovania blogov. Pracujú takto. Na svoje stránky umiestňujete reklamy na základe určitých kľúčových slov a kategórií a platíte, keď na ne ľudia kliknú.

Chcete začať rýchlo? Pripojiť sa k Program Google AdSense. Nastavenie je rýchle a ľahké. Na vyskúšanie existujú aj ďalšie programy PPC, ako Chitika, BidVertiser a ďalšie.

Reklamy PPC nefungujú dobre pre každého. Ak zobrazujete reklamy z vysoko plateného miesta (napríklad zdravie, chudnutie alebo technológia), môžete zarobiť veľa peňazí. Ak je však váš blog úplne nový a máte menej populárne miesto, môže to chvíľu trvať.

Vyhnite sa pokušeniu umelo zvyšovať počet kliknutí. Toto sa nazýva podvod s kliknutiami a môže vás dostať zakázaným programom PPC.

A zamyslite sa nad tým, ako vyzerá váš web: ak je pokrytý reklamami PPC, nebude pre návštevníkov atraktívny a vaša prevádzka sa môže časom znížiť..

Tip pre profesionálov: Vyberajte výber umiestnenia reklám. Ak chcete rozhodnúť o ideálnom umiestnení, použite radu poskytovateľa reklamy v oblastiach s najvyššou platbou. Takto zarobíte čo najviac z PPC reklám

4. Predajte svoj vlastný reklamný priestor

Ak už máte návštevnosť a aktívne publikum, zvážte speňaženie svojho blogu predajom reklamného priestoru. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Najprv sa môžete prihlásiť na program ako BuySellAds, čo vám umožňuje predávať reklamný priestor prostredníctvom ich trhu. Keď sa zaregistrujete, povedzte, o čom sú vaše stránky, stanovte cenu a nainštalujte na svoje stránky kód BuySellAds. Reklamy sa môžu zobrazovať automaticky alebo ich môžete schváliť.

Reklamy môžete predávať aj sami. Stačí sa rozhodnúť, aký typ reklám chcete a kde ich chcete umiestniť.

Vyjasnite si, že je váš web otvorený pre podnikanie vytvorením stránky s pokynmi pre inzerentov. Budete potrebovať:

 • Informácie o vašom webe a publiku
 • Údaje o vašej nedávnej premávke
 • Informácie o tom, kam umiestnite reklamy (napríklad na svoje stránky alebo vo svojom bulletine)
 • Požiadavky na veľkosť reklamy
 • Náklady

Tu je príklad z webu Phil Simon:

10 spôsobov, ako speňažiť svoj blog-image3

Tip pre profesionálov: Ak používate doplnok na správu reklám, môžete spravovať svoje vlastné reklamy aj PPC a ďalšie externé reklamy

5. Staňte sa pridruženým obchodníkom

Keď už hovoríme o výklenkoch, tiež pomáhajú pri našej ďalšej metóde speňažovania blogov: stáva sa pridruženým marketingovým pracovníkom. To znamená propagácia produktov alebo služieb vo vašom blogu a získanie platby, keď ich ľudia kúpia. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť ten správny produkt na propagáciu.

Jedným z prístupov je ísť na web, ako je ClickBank alebo ShareASale,  a nájdite produkty, o ktorých si myslíte, že budú mať vaše publikum radi. Potom sa môžete prihlásiť do pridružených programov.

Keď sa budete chcieť zaregistrovať, budete potrebovať niektoré z nasledujúcich informácií:

 • Meno a ďalšie kontaktné údaje
 • URL a výklenok webovej stránky
 • Ako plánujete propagáciu produktu
 • Platobné údaje

Schválenie účtu trvá niekoľko dní. Keď sa prihlásite, získajte odkazy alebo bannery a umiestnite ich na svoje stránky (alebo ich zahrňte do svojho spravodajcu).

Existuje však ešte lepší spôsob: Staňte sa pridruženou spoločnosťou pre produkty a služby, ktoré už poznáte, páčia sa a ktoré používate. Uľahčuje to a pomáha budovať dôveru u publika. Čím viac vám budú dôverovať, tým väčšia je pravdepodobnosť, že prijmú vaše odporúčania.

Uvedomte si, že v USA musíte podľa pravidiel FTC zverejniť akékoľvek pridružené vzťahy. Vzorové zverejnenie informácií o pridruženom podniku nájdete online a prispôsobte ho pre svoju vlastnú stránku.

Tip pre profesionálov: Len preto, že propagujete produkt, nemusíte mať o ňom všetko radi. Čestné recenzie získavajú aj tržby a musíte premýšľať o svojom dlhodobom vzťahu s publikom.

Tip pre profesionálov: Niektoré spoločnosti vám dajú text, ktorý môžete použiť na propagáciu produktov, prostredníctvom svojho e-mailového spravodajcu alebo na svojom blogu. Vždy to upravte, aby ste si vytvorili svoj vlastný. Pokúste sa predísť tomu, že neznie príliš priveľmi; namiesto toho sa snažte byť človekom.

6. Napíšte sponzorovaný obsah / platené recenzie

Súvisiaca možnosť je zverejniť sponzorovaný obsah na vašom blogu. Znova musíte uviesť, že máte vzťah so spoločnosťou, ktorá vám za tento obsah platí.

Možnosti sponzorovaného obsahu zahŕňajú:

 • Pridanie sponzorovaných odkazov na obsah, ktorý je už na vašom blogu
 • Písanie príspevku, ktorý obsahuje sponzorované odkazy
 • Publikovanie príspevku hosťa, ktorý obsahuje sponzorované odkazy
 • Odmena za kontrolu produktu

Jednou z nevýhod tohto prístupu je to Návštevníci vášho blogu si nemusia myslieť, že obsah je dôveryhodný, ak je jeho väčšina sponzorovaná. Musíte sa rozhodnúť, či vám to vadí alebo nie. Starostlivo zvážte pomer „skutočného“ obsahu k sponzorovanému obsahu.

Ak chcete začať so sponzorovaným obsahom, pozrite sa Izea, platforma ovplyvňujúca marketing.

7. Vytvorte e-knihu

Ak hľadáte rýchly spôsob speňaženia obsahu blogu, zvážte jeho použitie na vytvorenie elektronickej knihy. Funguje to dobre, ak už máte sériu príspevkov týkajúcich sa rovnakej témy.

Ak chcete rýchlo vytvoriť e-knihu, zhromažďujte príspevky spoločne v aplikácii Google Doc alebo Microsoft Word a upravujte ich tak, aby sa čítali ako celá kniha namiesto viacerých rôznych príspevkov. Toto je presne ten spôsob, ktorý sa používa na vytvorenie e-knihy nižšie:

10 spôsobov, ako speňažiť svoj blog-image4

Potom použite nástroj ako Designrr navrhnite svoju e-knihu a exportujte ju vo formáte Kindle. Použite svoj účet Amazon na prihlásenie sa do služby Kindle Direct Publishing a potom nahrajte a publikujte svoju elektronickú knihu. Ak už máte svoj obsah, môžete to urobiť o víkende a začať zarábať peniaze.

Alternatívou je použitie nástroja ako maják chytiť príspevky v určitej kategórii a takto si vytvoriť svoju e-knihu. V každom prípade to nebude trvať dlho, kým nebudete mať svoju prvú e-knihu.

8. Spustite kurz

Ak máte odbornosť v určitej oblasti a chcete o tom vedieť vaše publikum, vytvorte online kurz a propagujte ho na svojom blogu.

To vyžaduje trochu viac práce ako niektoré iné metódy speňažovania blogu, ale môže sa to naozaj vyplatiť.

Funguje to lepšie, ak máte veľký zoznam e-mailov, blog a sociálne publikum, ale aj malý zoznam môže fungovať, ak ponúkate správny kurz.

Najdôležitejšie je ponúknuť hodnotu publiku. Ak tak urobíte, povedia to ostatným a uľahčia vám predaj kurzu nabudúce.

9. Predajte svoje služby

Váš blog je tiež skvelým miestom na predaj služieb súvisiacich s vašimi zručnosťami a znalosťami. Môžete napríklad:

 • Pomôžte ľuďom naučiť sa vytvárať blogy
 • Predávame služby pri vytváraní obsahu blogu
 • Poraďte sa s ľuďmi o online službách
 • Trénujte ostatných ľudí, ktorí chcú robiť presne to, čo robíte

Ak to chcete urobiť, musíte:

 • Stránka na vašom blogu, na ktorej sú uvedené vaše služby
 • Voliteľne ceny za tieto služby
 • Kontaktný formulár, kde si ľudia môžu kúpiť vaše služby
 • Spôsob, akým vám ľudia môžu platiť, napríklad Payoneer alebo PayPal

Tip pre profesionálov: Svoje služby môžete predávať aj prostredníctvom externej platformy, napríklad Fiverr. Táto webová stránka má profesionálnu platformu, na ktorej zarobíte oveľa viac ako 5 dolárov za službu. A používa systém úschovy, takže môžete zaručiť, že dostanete zaplatené. Ten nevýhodou? Poplatok za platformu je 20%

10. Vytvorte nástroj online

Ste odborníkom vo svojom výklenku a viete, čo ľudia potrebujú. Jednou z možností, ako priviesť ľudí na vaše stránky, je vytvoriť šialene užitočný online nástroj. Pomysli na niečo ako Hubspot’s Webový porovnávač, CoSchedule je Hlavný analyzátor, alebo All Freewriting’s Kalkulačka hodinových sadzieb.

Všetky tieto nástroje pomáhajú prilákať návštevnosť na webové stránky. Vďaka tomu je ľahké získať viac odberateľov e-mailov, aby ste mohli propagovať svoje ponuky. Pomáha tiež zarábať viac z reklám, kurzov a elektronických kníh.

Ak nie ste génius v oblasti kódovania, na vykonanie vášho nápadu budete potrebovať vývojára. Ak chcete pomôcť, prečítajte si toto porovnanie platforiem na voľnej nohe.

Tip pre profesionálov: Ak nástroj uvoľníte, je to ako hlavný magnet na steroidoch. Ak je to dosť dobré, bude to udržiavať návštevnosť vašich stránok, takže môžete zarobiť peniaze z iných metód speňažovania blogu

záver

To je všetko! Teraz viete 10 spôsobov, ako speňažiť svoj blog, ktorý funguje pre nových aj zavedených blogerov. Bez ohľadu na to, kde sa na svojej blogovej ceste nachádzate, optimalizujte svoj obsah a zostavte svoj zoznam e-mailov.

Ak chcete začať rýchlo, zamerajte sa na PPC a ďalšie reklamy, sponzorovaný obsah a affiliate marketing. Ak máte viac času, premýšľajte o elektronických knihách, kurzoch, službách a nástrojoch.

Ktorý spôsob speňaženia blogu vyskúšate ako prvý?

zdroj:

https: //optinmonster.com/ultimate-seo-guide/
https: //dma.org.uk/research/dma-insight-consumer-email-tracker-2017
https: //www.thebalancesmb.com/best-selling-niches-to-make-money-online-4109702
https: //ppcprotect.com/what-is-click-fraud/
https: //www.philsimon.com/about-phil/advertising/
https: //videofruit.com/blog/product-launch-recap/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map