Sosyal Medya İtibar Yönetimi için 5 Ücretsiz Araç

İnternette işletmeniz için güçlü bir itibar yaratmak, oldukça fazla zaman, enerji ve planlama gerektiren bir şeydir. Sadece bir yanlış adım atıyor ve sadece birkaç dakika içinde yüzlerce saatlik işi geri alabilirsiniz. Ayrıca, olumsuz bir yorumun tüketicilerin markanızı nasıl gördüğü konusunda ciddi etkileri olması çok kolay olduğu için, kazanılan itibarınızı koruma konusunda dikkatli olmanız çok önemlidir..


İtibarınız ve satışlarınız devam ederken, şirketinizin İnternet’teki itibarını yakından takip etmenin neden bu kadar önemli olduğunu kolayca görebilirsiniz. Aşağıda, bunu yapmak için kullanabileceğiniz beş farklı ücretsiz araca bakacağız. Bu araçlar, markanızın endüstri sitelerinde, sosyal medya ağlarında çalışanlardan ve hatta markanızı çevreleyen genel düşüncelerden bahsedilme şeklini takip etmenize yardımcı olabilir..

Endüstri Siteleri

Endüstrinin web sitelerinde itibarınızı izlemek için en iyi araç şüphesiz If This Then That (IFTTT.) Bu basit uygulama, internette meydana gelen farklı olaylar için basit bir if / then tetikleyicisi oluşturarak çalışır. Örneğin, IFTT’yi, kasabanızda yağmur yağacağı her zaman kısa mesaj gönderecek şekilde ayarlayabilirsiniz;.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi için 5 Ücretsiz Araç

İşletmelere uygulandığında, çevrimiçi ortamda sizin hakkınızda neler söylediklerini yakından takip etmek için IFTTT’yi ayarlayabilirsiniz. İf tetikleyicisi, sektörünüzle ilgili web sitelerinden RSS yayınlarını arayacak şekilde ayarlanabilir ve ardından sitelerden biri şirketinizden bahsedildiğinde size bir e-posta uyarısı gönderir. Ve bu tetikleyiciler oldukça belirgin anahtar kelimelerle ayarlanabildiğinden, size tam olarak ne istediğinizi veren nispeten ayrıntılı tetikleyiciler oluşturursunuz.

Çalışan Mansiyonları

Çalışanlardan bahsetmenin en iyi aracı, Google tarafından Web’de Me adında az bilinen bir uygulamadır. Bu uygulama, belirli bir kişi için kişisel bilgiler İnternet’te her zaman göründüğünde size bir bildirim göndererek çalışır. Belirli çalışanlar veya kıdemli personel ile ilgili sekmeleri tutmak istiyorsanız, tam olarak ihtiyacınız olan şey.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi için 5 Ücretsiz Araç

Ve bu bir Google aracı olduğu için, tek gereken ücretsiz bir Google hesabı. Web sitesini yükleyin, “web uyarılarıyla güncel kalın” seçeneğini belirtin ve izlemek istediğiniz anahtar kelimeleri girin. Kaç terimi kullanabileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur ve.

Sosyal Aramalarla Filtreleme

İtibarınız için dikkat etmeniz gereken başka bir yer blogosfer, Twitter ve Facebook gibi yaygın sosyal medya platformlarıdır. Bu siteleri izlemek için en iyi araç IceRocket. Bu ücretsiz aracı kullanmak için hesap gerekmez ve benzersiz bir kullanım kolaylığı vardır..

Sosyal Medya İtibar Yönetimi için 5 Ücretsiz Araç

IceRocket’a izlemek istediğiniz terimleri sağlamanız ve aramak istediğiniz platformları seçmeniz yeterlidir. En önemlisi, tamamen kişiselleştirilmiş arama sonuçları oluşturmanıza izin veren nispeten geniş bir filtreleme seçenekleri yelpazesi. Örneğin, blog gönderilerini yazara göre filtreleyebilir, hashtag’lere göre twitter aramaları ve bağlantılara göre Facebook gönderilerini filtreleyebilirsiniz.

Etkileyen Görüşler

Markanızla ilgili çevrimiçi önemli olan tüm görüşleriniz arasında, sektörünüz için önemli faktörlerden daha önemli bir şey yoktur. En büyük kitlelerden bazılarına hakim olan bu otorite figürleri, yalnızca halka ilişkin algınız üzerinde değil, aynı zamanda arama motoru performansınız üzerinde de büyük bir etkiye sahiptir. Ne yazık ki, bu etkileyicilerin bulunduğu platforma bağlı olarak bu oldukça zor olabilir. Twitter’larda geniş deneyime sahip olan herkes, yerel arama özelliklerinin biraz sınırlı olduğunu kabul edecektir..

Sosyal Medya İtibar Yönetimi için 5 Ücretsiz Araç

Topsy’nin devreye girdiği yer burasıdır. Sektörünüzle ilgili tüm etkileyicileri keşfetmek ve zaman içinde markanızı çevreleyen genel düşünceye göz atmak istiyorsanız Topsy’ye ihtiyacınız var. Bu ücretsiz web uygulamasına arama kutusundaki konu veya anahtar kelimeyi sağlayın ve menüden etkileyiciler sekmesini seçin. Oradan, Topsy size marka hissi, rakiplerinizin algıları ve genel endüstri vızıltılarını yakından takip etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacaktır..

İzleme Duygusu

Son olarak, sosyal medya web sitelerinde şirketinizi çevreleyen düşünceye dikkat etmek istiyorsanız, Sosyal Mansiyon’a ihtiyacınız var. Bu araç, her büyük sosyal ağı ve blog platformunu tek bir yerden izlemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, markanız hakkında konuşurken kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullandığını da öğrenebilirsiniz ve kapsamlı izleme ayarlamak yalnızca birkaç tıklama alır. Sosyal Mansiyon’u arama kutusunda birkaç terimle sağlamanız ve ardından aramak istediğiniz kanalları seçmeniz yeterlidir.

Sosyal Medya İtibar Yönetimi için 5 Ücretsiz Araç

Duyguları gerçek zamanlı olarak takip etmenize yardımcı olabilecek birkaç ekstra araç bile var. Ve tüm süreci kolaylaştırmak istiyorsanız, bir e-posta uyarısı veya RSS beslemesi oluşturabilirsiniz, böylece herkese açık duyguları takip etmek için herhangi bir mikro yönetim yapmanız gerekmez. Genel olarak, Sosyal Mansiyon çeşitli sosyal medya platformlarındaki herkes için bir zorunluluktur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map