SiteGround vs GoDaddy – Kto vyjde na vrchol v roku 2020?

Hľadáte web hostiteľa, možno prvý web, web WordPress alebo možno, pretože ste unavení z aktuálneho hostiteľa a ste roztrhaní medzi SiteGround a GoDaddy. Poskytujú oboje to, čo hľadáte, alebo sú ich tvrdenia len humbuk?


Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, musíte vedieť, aké funkcie nemôžete bez nich urobiť:

 • Potrebujete pre svoje webové stránky neobmedzený ukladací priestor, alebo sa dokážete vyrovnať s menším ukladacím priestorom výmenou za vyššie rýchlosti a vyššiu spoľahlivosť? Jeden z týchto hostiteľov vyniká výkonom, ale obmedzuje vaše úložisko – je to obeta, ktorú môžete urobiť?
 • Ste nováčikom v oblasti webhostingu a potrebujete vedieť, že môžete získať zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni bez toho, aby ste museli čakať, alebo je pre vás zákaznícka podpora menej prioritou? Jeden z týchto hostiteľov má neuveriteľne dlhé čakacie doby na podporu živého chatu.
 • Potrebujete denné zálohy, ktoré sa uchovávajú 30 dní, alebo ste spokojní s týždennými zálohami?

Aby sme vám ušetrili čas a úsilie spojené s internetom za recenzie a skúsenosti používateľov, urobil som pre vás prieskum a testujem SiteGround vs GoDaddy v oblastiach, na ktorých vám najviac záleží:

 • Rýchlosť a spoľahlivosť
 • Zahrnuté funkcie
 • Hodnota za peniaze
 • zabezpečenia
 • Zákaznícka podpora

1. kolo: SiteGround sa zameriava na zvýšenie rýchlosti, zatiaľ čo GoDaddy vás chce upgradovať

Je dôležité mať web, ktorý sa načíta rýchlo, pretože návštevníci vašich webových stránok rýchlo kliknú, ak načítanie stránok trvá dlhšie ako pár sekúnd. Spoľahlivosť – doba prevádzky vášho hostiteľa – záleží aj na tom, či používate svoj web na podnikanie.

SiteGround má celú stránku venovanú jeho technológia zvyšovania rýchlosti, ktoré zahŕňa:

 • Jednotky SSD pre lepšiu účinnosť
 • Technológia servera NGINX
 • SuperCacher na zvýšenie načítania obsahu
 • CDN (sieť na doručovanie obsahu) na využitie serverov najbližších k miestam vašich návštevníkov
 • HTTP / 2, ktoré pomôžu rýchlejšie načítať vaše stránky
 • PHP 7.3 pre rýchlosť a spoľahlivosť

Siteground-vs-Godaddy-picture-01

Technológia rýchlosti SiteGround znamená, že sa vaše stránky načítavajú rýchlejšie – priemerná doba načítania je 1,6 sekundy (v porovnaní s priemernou rýchlosťou GoDaddy 2,8 sekundy) – a že vaše stránky dokážu udržať veľký počet návštevníkov. Napríklad, Rýchlosť načítania stránky s programom SiteGround zostáva na úrovni 1,6 sekundy s až 8 000 návštevníkmi (v porovnaní s GoDaddy, ktorý sa snaží vyrovnať s viac ako 50 súčasnými návštevníkmi).

GoDaddy, žiaľ, nedáva veľa informácií o svojej technológii súvisiacej s výkonom. Tvrdí „špičkové časy zaťaženia“, ale jednoznačne je to skôr humbuk než pravda. Kontaktoval som podporu, aby som sa opýtal, čo robí GoDaddy, aby zrýchlil načítavanie webových stránok.

Po 42 minútach čakania som sa pripojil a mohol som sa opýtať na výkon. Agent podpory GoDaddy mi nemohol povedať nič o akýchkoľvek funkciách zvyšujúcich rýchlosť ktoré boli zahrnuté, ale radi sa ich pokúsili ponúknuť drahý balík CDN (Network Delivery Network) s odstránením škodlivého softvéru. Agent podpory sa mi v skutočnosti pokúsil povedať, že jediný dôvod, prečo sa moje webové stránky mohli načítavať pomaly, bol v dôsledku škodlivého softvéru na mojej webovej stránke.

Obaja SiteGround a GoDaddy majú 99,9% záruku dostupnosti, ale zatiaľ čo užívatelia SiteGround hlásia len veľmi málo prestojov, užívatelia GoDaddy nemajú také šťastie. Iba v prvých desiatich dňoch mesiaca júl GoDaddy zažil šesť prestojov, ktoré trvali jednu minútu až deväť minút – celkom 20 minút. Na porovnanie, v rovnakom období mal server SiteGround jednu prestávku, ktorá trvala dve minúty.

A víťazom je: Technológia SiteGround vychádza na vrchole zabezpečenia čo najrýchlejších rýchlostí načítania stránky, lepšieho výkonu a konzistentnejšej dostupnosti, takže GoDaddy zostáva pozadu. Môžete sa dozvedieť viac o technológii SiteGround na zvýšenie výkonnosti, od jej Optimalizátora až po Web Scanner v našej hĺbkové preskúmanie na webhostingu.

2. kolo: GoDaddy vám poskytuje viac úložného priestoru, ale SiteGround má viac funkcií

Porovnanie funkcií, ktoré ponúkajú weboví hostitelia, môže byť náročné na čas, aby sme to zjednodušili, uvádzame prehľad toho, čo stránky SiteGround a GoDaddy zahŕňajú:

vlastnosťSiteGroundGodaddyy
Skladový priestor10 GB až 30 GB, v závislosti od plánu100 GB na neobmedzené, v závislosti od plánu
Garancia vrátenia peňazí30 dní30 dní
Doménové meno zadarmožiadnyÁno, na jeden rok
Automatické zálohovanieÁno, denne, 30 dníNie, zálohy sú k dispozícii iba ako doplnok alebo s hosťovaním GoDaddy WordPress
Certifikát SSL zadarmoÁno, na všetkých plánochÁno, ale iba podľa plánu Ultimate a vyššie
Zadarmo CDNÁno, Cloudflare CDNNie, iba platená možnosť
BandwidthNie je striktne obmedzené, ale s „odporúčanou mesačnou návštevnosťou“ (napr. 10 000 mesačných návštevníkov podľa plánu spustenia)unmetered
Bezplatná migrácia stránokÁno, dokončené do 24 hodínžiadny
E-mailové účtyneobmedzenýJeden bezplatný účet Microsoft 365 na jeden rok
Inštalácia aplikácie jedným kliknutímÁnoÁno

A víťazom je: Je to kravata. SiteGround a GoDaddy majú slušnú škálu zahrnutých funkcií. V konečnom dôsledku víťaz tohto kola naozaj záleží na tom, aké konkrétne funkcie hľadáte. GoDaddy tiež ponúka tisíce bezplatné šablóny WordPress a mnoho ďalších funkcií, ktoré si chcete prečítať ďalej náš odborný posudok.

3. kolo: Hodnota je v počiatočných nákladoch s SiteGround verzus GoDaddy

Existujú rôzne faktory, ktoré rozhodujú o tom, či hostingový balík predstavuje dobrú hodnotu za peniaze – jednoducho nemôžete ísť iba podľa inzerovaných cien na webových stránkach hostiteľských spoločností a predpokladať, že jeden je lepšia hodnota, pretože je lacnejší. Najmä preto, že pre väčšinu hostiteľov tieto ceny závisia od toho, či si zaplatíte vopred dva alebo tri roky.

SiteGround je jednou z mála hostiteľských spoločností, ktorá nevyžaduje, aby ste tri roky platili priamo, aby ste dosiahli najlepšie ceny.. Úvodné sadzby, ktoré vidíte na svojej stránke s cenami, platia (ako mesačná sadzba) bez ohľadu na to, či sa zaregistrujete na jeden, dva alebo tri roky..

Bohužiaľ, GoDaddy vyžaduje, aby ste sa prihlásili na tri roky za najlepšiu cenu. Registrácia na jeden rok zvýši vašu mesačnú cenu približne o 17%. Ak sa rozhodnete platiť iba za tri mesiace vopred, vaša mesačná sadzba je takmer dvojnásobná.

Je tiež potrebné vziať do úvahy obnovovacie ceny, pretože sú (takmer vždy) omnoho vyššie ako úvodné sadzby. Ceny za obnovenie stránok SiteGround sú takmer trojnásobkom úvodnej sadzby, zatiaľ čo v prípade zariadenia GoDaddy je miera obnovenia iba približne 1,5-krát vyššia ako úvodná sadzba (ak sa zaregistrujete v rovnakom čase).

Hodnota za peniaze sa však týka aj funkcií, ktoré jeden poskytovateľ zahŕňa, že druhý poskytovateľ nemá, a sumy, ktorú ušetríte tým, že nemusíte tieto funkcie kupovať ako doplnky. Ponúka bezplatný certifikát SSL, automatické zálohovanie a bezplatná migrácia webových stránok. GoDaddy vám poskytuje zadarmo SSL iba vo svojom konečnom pláne a ak si želáte automatické zálohovanie, bude vám účtovať mesačný poplatok.

A víťazom je: SiteGround preberá toto kolo, pretože nemusíte platiť vopred tri roky, aby ste dosiahli najlepšie ceny, a do základnej ceny je zahrnutých viac funkcií s pridanou hodnotou. Získate menej úložného priestoru, musíte však zvážiť, či je to skutočne pre vás istota alebo nie.

4. kolo: SiteGround kladie bezpečnosť na prvé miesto – GoDaddy vás môže sklamať

Zabezpečenie údajov vašich webových stránok – a zabezpečenie toho, aby údaje vašich návštevníkov neboli ohrozené – je nevyhnutnou súčasťou webhostingu. Ak viete, že váš web nebude vystavený riziku hackerstva, infikovania škodlivým softvérom alebo útoku hrubou silou, môžete sa viac zamerať na obsah svojho webu..

Pokiaľ ide o bezpečnosť, SiteGround patrí medzi najlepšie zdieľané hostingové spoločnosti. Ponúka rýchlu reakciu na akékoľvek rozpoznané zraniteľné miesta a vytvára svoje vlastné bezpečnostné záplaty na úrovni servera. To znamená, že váš web je oveľa bezpečnejší ako hostitelia (napríklad GoDaddy), ktorí čakajú na vydanie bezpečnostných záplat vývojármi..

SiteGround tiež používa izoláciu účtu pri zdieľanom hostovaní, takže ak je iná webová stránka na rovnakom serveri napadnutá alebo infikovaná škodlivým softvérom, nebude to ohrozené. Okrem toho používa systém umelej inteligencie „anti-bot“ (AI), ktorý automaticky rozpoznáva a chráni pred útokmi hrubou silou..

Bezpečnosť s GoDaddy bola prinajmenšom problematická. Vyskytli sa problémy s infikovaním webov na serveri škodlivým softvérom – a to je pretrvávajúci problém. Nedávno to bol # 3 na zozname najlepších sietí poskytujúcich malware, podľa URLhaus:

Siteground-vs-Godaddy-picture-02

A čo viac, s GoDaddy, ak je váš web napadnutý malvérom, musíte ho odstrániť sami alebo zaplatiť za bezpečnostný „upgrade“. Používatelia GoDaddy hlásili, že tím podpory je vo všeobecnosti tiež nepotrebný, pokiaľ ide o otázky bezpečnosti.

A víťazom je: Bezpečnostné opatrenia programu SiteGround znamenajú, že ste neustále chránení pred hrozbami a zraniteľnosťou, vďaka čomu máte výhodu oproti systému GoDaddy, ktorý dokonca nevysvetľuje jeho bezpečnostné funkcie..

5. kolo: Rýchlosť podpory SiteGround kladie hanbu na časy vyčkávania GoDaddy

Zákaznícka podpora môže byť jedným z najväčších rozhodujúcich faktorov pri výbere vášho poskytovateľa hostingu. Chcete vedieť, že bez ohľadu na dennú alebo nočnú dobu je to, že ak sa niečo pokazí, môžete rýchlo a ľahko získať podporu, ktorú potrebujete.

Toto je oblasť, v ktorej SiteGround skutočne svieti. Podpora získate 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu, telefónu a systému predaja lístkov. Nielenže si môžete byť istí, že získate potrebnú podporu, keď ju potrebujete – dokonca aj o 16:00 – Zákaznícka podpora SiteGround je rýchla a efektívna:

 • Môže sa pochváliť najrýchlejším časom odozvy v odvetví webhostingu na predkladanie vstupeniek – zvyčajne do desiatich minút. Testoval som to a dostal som odpoveď (od skutočnej osoby, nie automatizovanej odpovede) za pouhých osem minút. Priemerná doba odozvy u ľudí v priemysle je približne osem hodín.
 • Keď telefonujete so zákazníckou podporou, nemáte (prakticky) čakaciu dobu – v porovnaní s inými počítačmi, ktoré majú zvyčajne aspoň päť minút počkanie, kým budete môcť hovoriť s niekým.
 • Live chat podpora je naozaj rýchle reagovať, taky. Keď som to vyskúšal, nielenže som bol okamžite pripojený k užitočnému podpornému agentovi, môj problém sa vyriešil do piatich minút. Väčšina spoločností poskytujúcich hosting trvá na vyriešenie problémov najmenej desať minút.

Podporný systém GoDaddy je v porovnaní s SiteGround slabý. Po prvé, GoDaddy vôbec nenabízí podporu vstupeniek. Podpora rozhovorov je k dispozícii iba od pondelka do piatku, a hoci je telefonická podpora k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v niektorých krajinách, niektoré krajiny poskytujú podporu iba počas konkrétnych hodín (napríklad podpora v Nemecku je k dispozícii iba od 8:00 do 20:00 od pondelka do piatka)..

Čakacie doby podpory GoDaddy sú navyše jednoducho hrozné. Keď som čítal ďalšie skúsenosti zákazníkov, vyskúšal som si to sám a bol som šokovaný časom, ktorý som čakal na živého chatovacieho agenta. Bol som ôsmy v rade, ale bolo mi povedané, že čakám 73 minút! Myslel som, že je to možné z dôvodu amerického sviatku, ale o niekoľko dní som to skúsil znova a stále som čakal 42 minút.

Siteground-vs-Godaddy-picture-03 SiteGround vs GoDaddy - Kto vyjde na vrchol v roku 2020?

A víťazom je: Dostupnosť tímu podpory spoločnosti SiteGround 24 hodín denne, 7 dní v týždni, rýchla odozva a vyriešenie vašich problémov sú jasným víťazom. Podpora GoDaddy je obmedzená a pomalá – a nie je ani zvlášť užitočná.

SiteGround vyjde vpred takmer v každej oblasti

Pointa: SiteGround je vynikajúca voľba pre webhosting takmer vo všetkých situáciách. Ponúka lepší výkon a spoľahlivosť ako GoDaddy, poskytuje zákaznícky servis, na ktorý sa môžete spoľahnúť, a je celkom skvelý, pokiaľ ide o hodnota za peniaze, tiež. Ak sa chcete dozvedieť viac o službe SiteGround skôr, ako začnete, môžete sa pozrieť na našu odbornú recenziu.

Naše odporúčania

Ak prevádzkujete firemný web a potrebujete rýchle načítanie webových stránok, spoľahlivý hosting, vynikajúcu bezpečnosť a kvalitný zákaznícky servis, potom je služba SiteGround pre vás tou najlepšou voľbou..

Keď odporučím GoDaddy, existuje iba jedna situácia – ak potrebujete veľa úložného priestoru pre multimediálne súbory, ako sú videá. Ak je to tak, potom môžete prečítajte si našu odbornú recenziu servera GoDaddy, aby ste zistili viac podrobností o tom, čo táto hostingová spoločnosť poskytuje.

OkrúhlySiteGroundChoď oci
výkonRýchlosti načítania stránky sú vynikajúce a doba prevádzky je okolo 99,99%Stredné rýchlosti načítania stránky a menej než skvelé záznamy o dostupnosti, približne 99,9% (až 45 minút prestojov mesačne)
VlastnostiZadarmo SSL a automatické zálohovanie a bezplatná migrácia webových stránok100 GB neobmedzeného úložiska (v závislosti od plánu) a bezplatný názov domény na jeden rok
Hodnota za peniazeNa dosiahnutie najlepších cien nie sú potrebné žiadne tri roky vopred, ale náklady na obnovu sú vyššieCeny inzercie si vyžadujú trojročné predsavzatie a automatické zálohovanie nemáte
zabezpečeniaVysoká úroveň zabezpečenia a okamžitá oprava zraniteľnosti na zaistenie bezpečnosti vášho webuHistória problémov so škodlivým softvérom nahlásených na jej webových stránkach
Zákaznícka podporaPodpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni, telefonicky a naživo a rýchly čas odozvy a riešenia problémov24/7 telefonická podpora v niektorých krajinách, ale bez podpory vstupeniek a dlhá doba čakania na live chat (k dispozícii iba od pondelka do piatka)
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me