SiteGround vs FastComet – čo je pre váš web najlepšie [2020]

Ako svojho nového hostiteľa webových stránok ste sa rozhodli ísť s programom SiteGround alebo FastComet, ale teraz prichádza táto konečná a chúlostivá voľba. Možno, že program SiteGround ponúka väčšinu funkcií, ktoré potrebujete, ale chcete bezplatnú doménu, ktorú FastComet poskytuje. Je to bezplatné doménové meno, ktoré stojí za to obetovať ďalšie funkcie?


Predtým, ako urobíte konečné rozhodnutie, musíte si byť istí funkciami hostenia, bez ktorých sa absolútne nemôžete obísť. Napríklad:

  • Potrebujete webového hostiteľa, ktorý poskytuje svoje vlastné bezpečnostné záplaty, aby bol váš webový priestor chránený pred zraniteľnosťou rýchlejšie ako hostiteľ, ktorý čaká na záplaty tretích strán? Toto je jedna z oblastí, kde sa FastComet a SiteGround skutočne líšia.
  • Ste začiatočníkom webhostingu a potrebujete vedieť, že môžete získať rýchly prístup k tímom podpory zákazníkov, ktorí dokážu rýchlo vyriešiť vaše problémy?
  • Ak je váš web určený pre vaše podnikanie, môžete si dovoliť zaplatiť príplatok za najlepšiu technológiu zvyšujúcu rýchlosť alebo uprednostňujete lacnejšiu alternatívu? FastComet a SiteGround majú technológiu zvyšujúcu rýchlosť, ale jedna z nich ju ponúka iba na základe najdrahšieho plánu.

Urobili sme pre vás prieskum, keď porovnávam tvrdenia stránok SiteGround a FastComet a skúsenosti používateľov v piatich dôležitých oblastiach:

1Round 1: Fastcomet vám dáva viac za svoje peniaze … Vrátane bezplatného názvu domény pre Life2Round 2: Bezpečnostné opravy teraz alebo neskôr … To je rozdiel3Round 3: Rýchlosť a výkon SiteGround je ťažké poraziť4Round 4: FastComet je spočiatku drahší – ale vy Ušetrite na nákladoch na obnovu, názvy domén5. 5. bod: Podpora zákazníkov – všetko v rýchlosti {"@kontext":"http: \ / \ / schema.org","@type":"ItemList","itemListElement"[{"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 1,"názov":"1. kolo: Fastcomet vám dáva viac za svoje peniaze \ u2026 Vrátane bezplatného názvu domény na celý život","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / Siteground-vs-fastcomet \ / # Round-1 – Fastcomet-dáva-You-Viac-for-your-Money —- Vrátane-a- Free-Domain-Name-for-Life"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 2,"názov":"2. kolo: Zabezpečenie sa opravuje teraz alebo neskôr, to je rozdiel","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / Siteground-vs-fastcomet \ / # Round-2 – Security-opravy-Now-or-Neskôr —- To — to-the Rozdiel"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 3,"názov":"3. kolo: SiteGround Rýchlosť a výkon je ťažké prekonať","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / Siteground-vs-fastcomet \ / # Round-3 – SiteGround — S-Speed-and-Performance-is-Hard-to-beat"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 4,"názov":"4. kolo: FastComet je spočiatku drahší \ u2013, ale ušetríte na nákladoch na obnovu, názvoch domén","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / Siteground-vs-fastcomet \ / # Round-4 – FastComet-Is-Viac-draho Spočiatku —– But-Vy — ll Save-on-Obnova-nákladov – domény Names"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 5,"názov":"5. kolo: Zákaznícka podpora To všetko v rýchlosti","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / Siteground-vs-fastcomet \ / # Round-5 – Customer-Support —– Je — s-All-in-the-Speed"}]}

1. kolo: Fastcomet vám dáva viac za svoje peniaze … vrátane bezplatného názvu domény na celý život

Zatiaľ čo niektoré hostingové spoločnosti sa výrazne líšia v tom, čo zahŕňajú zdieľané plány hostenia, FastComet a SiteGround majú v skutočnosti veľa podobností. Aby sme uľahčili porovnávanie, zostavili sme túto prehľadnú tabuľku, aby som zdôraznil, čo je k dispozícii pre každú z nich.

vlastnosťFastCometSiteGround
Skladový priestor15 GB až 35 GB, v závislosti od plánu10 GB až 30 GB, v závislosti od plánu
Garancia vrátenia peňazí45 dní30 dní
Doménové meno zadarmoÁno, bezplatné doménové meno na celý život (alebo tak dlho, kým zostanete v FastComet)žiadny
Automatické zálohovanieÁno, denne, skladované sedem dní v základnom pláne a 30 dní v prípade všetkých ostatných plánov; má tiež manažéra obnovenia jedným kliknutím na ľahké obnovenie zálohÁno, denne, 30 dní
Certifikát SSL zadarmoÁno, vo všetkých plánoch – zahŕňa Poďme šifrovať SSL a SSL CDN CloudflareÁno, na všetkých plánoch
Zadarmo CDNÁno, Cloudflare CDNÁno, Cloudflare CDN
BandwidthNie je prísne obmedzené, ale s „odporúčanou mesačnou návštevnosťou“ (napr. 10 000 mesačných návštevníkov podľa plánu StartSmart)Nie je striktne obmedzené, ale s „odporúčanou mesačnou návštevnosťou“ (napr. 10 000 mesačných návštevníkov podľa plánu spustenia)
Bezplatná migrácia stránokÁno, jeden s plánom StartSmart, tri pre všetky ostatné plányÁno, dokončené do 24 hodín
E-mailové účtyneobmedzenýneobmedzený
Inštalácia aplikácie jedným kliknutímÁnoÁno

A víťazom je: Je to blízko, ale FastComet vkĺzne do čela s voľným menom domény na celý život a 45-dňovou zárukou vrátenia peňazí. V ďalších aspektoch je veľmi podobná funkcii SiteGround, ale vďaka týmto funkciám je FastComet lepšou voľbou.

Druhé kolo: Zabezpečenie sa opravuje teraz alebo neskôr … To je rozdiel

Očakávali by ste, že váš webový hostiteľ bude udržiavať vaše webové stránky bez škodlivého softvéru a škodlivého softvéru zabrániť hackerstvu a útoky hrubou silou – v niektorých prípadoch však weboví hostitelia neberú bezpečnosť tak vážne, ako by ste chceli..

SiteGround má zavedené množstvo bezpečnostných opatrení, ktoré zaisťujú, že vaše webové stránky sú chránené 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Používa izoláciu účtu, aby zabezpečil, že ak iný web na tom istom serveri, na ktorom je váš, je ovplyvnený škodlivým softvérom alebo iným druhom zraniteľnosti, nebude ohrozený. Má tiež inteligentné firewally na úrovni servera, pokročilú ochranu DDoS (distribuované odmietnutie služby) a umelú inteligenciu anti-bot (AI), ktorá chráni pred všetkými druhmi útokov hrubou silou..

Tam, kde vyniká SiteGround medzi ostatnými poskytovateľmi zdieľaného hostingu, je prístup k bezpečnostným opravám. Väčšina hostiteľov bude čakať, až vývojári tretích strán vydajú záplaty na opravu známych bezpečnostných zraniteľností v aplikáciách, ale SiteGround zaujme oveľa aktívnejší prístup. Vyvíja a uplatňuje svoje vlastné opravy, takže zraniteľné miesta sú opravené oveľa rýchlejšie a vaše webové stránky sú chránené skôr.

FastComet používa bezpečnostný systém BitNinja – druh ochrany, ktorý používa algoritmus strojového učenia na ochranu serverov pred množstvom škodlivých útokov. Existuje tiež inteligentný firewall pre webové aplikácie, ktorý FastComet tvrdí, že môže blokovať takmer 99% agresívnych útokov na webové stránky a servery.

Rovnako ako SiteGround, FastComet používa izoláciu účtu a anti-bot AI na zvýšenie bezpečnosti na vašich webových stránkach. Web FastComet tiež tvrdí, že ponúka odstránenie škodlivého softvéru – keď som si to však overil u agenta podpory zákazníkov, ukázalo sa, že ide o „chybu“. 

Siteground-vs-fastcomet-picture-01

A víťazom je: Pokiaľ ide o bezpečnosť, FastComet a SiteGround sú si dosť podobné – ale SiteGround ponúka lepšiu úroveň ochrany prostredníctvom vlastného systému opráv zabezpečenia, o ktorom podrobnejšie diskutujeme v našom hĺbkové preskúmanie. Keby bolo tvrdenie predajnej stránky FastCometu o odstránení škodlivého softvéru presné, čo by ho mohlo posunúť vpred – ale bez tejto funkcie je jeho bezpečnosť menej pôsobivá ako ochrana servera SiteGround.

3. kolo: Rýchlosť a výkon SiteGround je ťažké prekonať

Ako rýchlo môže mať načítanie vašich webových stránok veľký vplyv – najmä ak používate svoj web na podnikanie. Jednosekundové oneskorenie načítania stránky (v porovnaní s inými webmi) môže viesť k 7% zníženiu konverzií a 11% zníženiu počtu zobrazení stránky. Ak načítanie stránky na mobilné zariadenie trvá dlhšie ako pár sekúnd, vaši návštevníci pravdepodobne kliknú.

Výkonnosť SiteGround v rýchlosti načítania stránky je pôsobivá. Má celý rad funkcií zvyšujúcich rýchlosť, vrátane jednotiek NGINX, SSD, SuperCacher na mieru, CDN (sieť na doručovanie obsahu), HTTP / 2 servery a PHP 7.3. Kombinácia tejto technológie vedie k priemernej rýchlosti načítania stránky 1,6 sekundy bez zapnutého SuperCachera a 1,3 sekundy s SuperCacherom.

FastComet má aj niektoré skvelé funkcie zvyšujúce výkon, vrátane niekoľkých verzií PHP, ako aj APC a OPcache. Aby ste dosiahli čo najvyššiu rýchlosť na FastComet, musíte sa rozhodnúť pre plán SpeedUp (najdrahší), ktorý zahŕňa RocketBooster, zákaznícky systém FastComet na mieru. Rýchlosti FastComet však nie sú také pôsobivé ako SiteGround, s priemernou rýchlosťou načítania stránky 2,1 sekundy.

SiteGround vyniká tým, že dokáže ľahko zvládnuť ťažké dopravné zaťaženie, kde FastComet bojuje. Rýchlosť načítania stránok SiteGround zostáva konzistentná až s 8 000 súčasnými návštevníkmi bez SuperCachera a až ohromujúcich 230 000 súčasných návštevníkov s povoleným SuperCacherom. FastComet začal bojovať a jeho čas načítania stránok sa zvýšil, iba so 40 súčasnými návštevníkmi.

Dôležitá je aj spoľahlivosť vo forme dostupnosti. SiteGround aj FastComet majú 99,9% záruku dostupnosti, ale rekord v dostupnosti je o niečo lepší ako FastComet.

Siteground-vs-fastcomet-picture-02

Siteground-vs-fastcomet-picture-03

A víťazom je: Je to ďalšie úzke kolo, ale funkcia SiteGround ponúka rýchlejšie načítanie stránky a za posledných šesť mesiacov má lepšie záznamy o dostupnosti. FastComet má stále lepšiu rýchlosť načítania stránky a záznam o dostupnosti, ako mnoho iných webových hostiteľov.

Štvrté kolo: FastComet je spočiatku drahší – ušetríte však na nákladoch na obnovu, názvoch domén

Hodnota za peniaze sa rovná počtu funkcií, ktoré získate vo vzťahu k cene, ktorú platíte. Pokiaľ ide o tvorbu cien, FastComet a SiteGround sú dosť podobné – na povrchu.

Vďaka službe SiteGround nemusíte platiť vopred tri roky, aby ste dosiahli najlepšie ceny – mesačné ekvivalentné ceny zostávajú rovnaké bez ohľadu na to, či sa zaregistrujete na jeden, dva alebo tri roky. Pri FastComet zaplatíte o 33% viac, ak si vyberiete 24-mesačný program (v porovnaní s 36-mesačným programom) a 66% viac, ak sa rozhodnete pre 12-mesačný plán.

Za FastComet sa však môže vyplatiť príplatok, pretože v prípade, keď sú ceny za obnovenie SiteGround približne 3x vyššie, ako je úvodná sadzba, Obnovovacie ceny FastComet sa po pôvodnom období nezvyšujú. Z dlhodobého hľadiska to robí FastComet lepšou hodnotou ako SiteGround.

FastComet vám tiež poskytuje zadarmo doménové meno na celý život a zahŕňa 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo je o 15 dní viac, ako získate prostredníctvom služby SiteGround.

A víťazom je: Prichádza tu FastComet. S FastCometom nebudete čeliť zvýšeným cenám za obnovenie, čo znamená, že aj keď sa možno budete musieť buď zaregistrovať na dlhšie obdobie, alebo len zaplatiť viac v kratšom časovom horizonte, počas životnosti svojho webu budete platiť menej. Okrem toho získate bezplatné doménové meno nielen na rok (ako ponúka veľa hostiteľov), ale aj na celú dobu trvania vašej zmluvy so spoločnosťou FastComet spolu s mnoho ďalších skvelých funkcií. To vám ušetrí najmenej 10 dolárov ročne.

5. kolo: Podpora zákazníkov – všetko v rýchlosti

Úspech webhostingu sa často môže odvíjať od úrovne jeho zákazníckej podpory. Ak nemôžete získať odpovede, ktoré potrebujete, a rýchlo, budete sa len cítiť frustrovaní. Dobrá správa je, že Cieľom stránok SiteGround a FastComet je dať zákazníkom na prvom mieste, takže si môžete byť istí, že získate pomoc, ktorú potrebujete, kedykoľvek ju potrebujete.

Obaja ponúkajú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom live chatu, telefónu a systému predaja lístkov. Kde SiteGround hrany pred FastComet, je však v čase odozvy a riešenia problémov. SiteGround má najrýchlejší čas odozvy v webhostingovom priemysle na podporu vstupeniek, pričom odpovede (od skutočných ľudí namiesto automatizovaných správ) sa prijímajú v priemere za osem minút. Ak stále chcete vedieť viac, prečítajte si naše odborné posúdenie lokality SiteGround, kde vidíme, aká dobrá je zákaznícka podpora.

Cieľom systému podpory lístkov FastComet je tiež poskytovať rýchle reakcie, ale celkom nezodpovedá stránkam SiteGround. FastComet zvyčajne dáva ľudskej reakcii na vstupenky do hodiny – v priemere osem hodín ďaleko pred priemyselným priemerom, ale stále zaostáva za SiteGround. Mnoho používateľov to považuje za silné stránky.

Pri kontakte SiteGround prostredníctvom živého chatu bol podporný agent okamžite k dispozícii a bol schopný vyriešiť môj problém do 10 minút. S FastComet som čakal pár minút na rozhovor s agentom – a môj problém bol vyriešený do 25 minút.

Medzi odpoveďami s FastCometom došlo k väčšiemu oneskoreniu – agentovi podpory niekedy trvalo minútu alebo viac, ako odpovedal na moje správy, a kvalita podpory nebola tak dobrá..

Siteground-vs-fastcomet-picture-04

A víťazom je: Vďaka rýchlejšiemu času odozvy a celkovo kratšiemu času čakania, Zákaznícka podpora SiteGround je lepšia ako podpora FastComet – hoci je to blízko. Časy odozvy a rozlíšenia FastComet sú stále rýchlejšie ako mnohé iné hostiteľské spoločnosti a vy môžete získať podporu bez ohľadu na to, aká je denná alebo nočná doba..

V tesnej bitke medzi FastComet a SiteGround, kto vyhral?

Bol to skutočne úzky boj, ale SiteGround nakoniec vyhral 3: 2. Aj keď FastComet vyhráva v hodnote za peniaze, SiteGround vyniká v oblasti bezpečnosti, výkonu a služieb zákazníkom – a keďže ide o skutočne dôležité aspekty webhostingu, SiteGround je (sotva) lepší ako FastComet.

Naše odporúčania

  • Ak prevádzkujete firemný web a potrebujete najvyššiu rýchlosť a ubezpečenie skvelých agentov v oblasti dostupnosti a zákazníckej podpory, na ktorých vám skutočne záleží, SiteGround je pre vás.
  • Ak máte rozpočet a potrebujete vedieť, že vaše hostingové náklady sa dramaticky nezvýšia, FastComet bude pre vás najlepšie fungovať.
OkrúhlySiteGroundFastComet
VlastnostiBezplatná SSL, CDN a rýchla migrácia webových stránokBezplatný názov domény na celý život
Zákaznícka podporaPodpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni, telefonicky a naživo – a rýchla odozva a časy riešeniaPodpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni, telefonicky a naživo – so slušnou dobou odozvy
zabezpečeniaVysoká úroveň zabezpečenia a okamžitá oprava zraniteľnosti na zaistenie bezpečnosti vášho webuSystém BitNinja Security, ktorý chráni vaše webové stránky pred zraniteľnosťou a útokmi
výkonRýchlosti načítania stránky sú vynikajúce a doba prevádzky je okolo 99,99%Dobré rýchlosti načítania stránky, ale RocketBooster je iba na najdrahšom pláne
Hodnota za peniazeZa najlepšie ceny nemusíte platiť vopred tri roky, ale náklady na obnovenie sú vyššieCeny za obnovenie sa nenafukujú, takže v priebehu času je to lepšia hodnota za peniaze
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me