SiteGround vs DreamHost – Kto je v roku 2020 spoľahlivejší?

Na prvý pohľad to vyzerá, že DreamHost ponúka lepšie ceny ako SiteGround, ale nenechajte sa zmiasť. Ak chcete získať zľavnené sadzby DreamHost, musíte zaplatiť vopred na celé tri roky hosťovania.


To je len jeden z dôvodov, prečo dávam prednosť službe SiteGround pred DreamHost. Po dôkladnom testovaní oboch hostiteľov, Zistil som, že SiteGround je lepšou voľbou, pokiaľ ide o výkon, bezpečnosť a celkovú skúsenosť používateľa. Som tiež fanúšikom nových nástrojov na správu stránok.

DreamHost nie je zlý hostiteľ, ale prečo sa uspokojiť s „nie zlým“, keď môžete robiť lepšie? Kliknutím sem zobrazíte najlepšie ponuky služby SiteGround, alebo si prečítajte celý článok a výsledky mojich testov.

výkon

Rýchlosť funkcie SiteGround spôsobujú, že DreamHost vyzerá pomaly

Pretože ľudia používajú mobilné zariadenia na stále častejšie prehliadanie webu, rýchlosť načítania stránky sa stáva ešte dôležitejšou. Ak načítanie vášho webu trvá dlhšie ako niekoľko sekúnd, vaši návštevníci sa nebudú držať. Z tohto dôvodu je výkon webhostingu prvou vecou, ​​na ktorú sa pozerám.

Bez ohľadu na to, kde na svete sa nachádzajú vaši návštevníci alebo aké zariadenie používajú na zobrazenie vašich webových stránok, s programom SiteGround sa vaše stránky načítajú rýchlo. Medzi funkcie, ktoré zvyšujú rýchlosť, patria:

  • Jednotky SSD (až o 200% rýchlejšie ako tradičné jednotky HDD)
  • Technológia servera NGINX (na zlepšenie doby odozvy servera)
  • SuperCacher (nástroj na vytváranie vyrovnávacej pamäte na mieru pre SiteGround)
  • Cloudflare CDN (sieť na doručovanie obsahu)
  • PHP 7.3 a HTTP / 2

SiteGround tvrdí, že vďaka technológii zvyšovania rýchlosti je rýchlosť načítania stránky približne 1,3 – 1,6 sekundy. Aby som to mohol otestovať, vytvoril som webovú stránku WordPress s množstvom doplnkov (je známe, že na webe používam veľa doplnkov) ovplyvniť rýchlosť načítania stránky) a zistite, ako server SiteGround spracúva webovú stránku s vyššou hustotou zdrojov. Otestoval som rýchlosť načítania stránky pomocou bezplatného nástroja GTmetrix.

Správa o výkonnosti načítania stránky GTmetrix pre hosťovanie webových stránok SiteGroundSpráva o výkonnosti načítania stránky GTmetrix pre hosťovanie webových stránok Siteground

S povolenou technológiou zvyšovania rýchlosti SiteGround trvalo úplné načítanie stránky 1,27 MB iba 1,4 sekundy.

DreamHost má menej funkcií na zvýšenie výkonu, ale používa jednotky SSD a tvrdí, že má servery optimalizované na výkon. Testoval som webovú stránku hostenú na serveri DreamHost, aby som zistil, ako je porovnávaný s podobným webom na serveri SiteGround.

Správa o výkonnosti načítania stránky GTmetrix pre hosťovanie webových stránok DreamHostSpráva o výkonnosti načítania stránky GTmetrix pre hosťovanie webových stránok DreamHost

Ako môžete vidieť z snímky obrazovky, na webe DreamHost trvalo 1,19 MB webovej stránky, ktorá sa úplne načítala 3,8 sekundy – pre webové stránky s rovnakou veľkosťou o viac ako dve sekundy dlhšie ako SiteGround.. Aj keď 3,8 sekundy je stále výrazne pod priemernou rýchlosťou načítania stránky (približne 7 sekúnd), v porovnaní so stránkou SiteGround je pomalá.

Dreamhost má 100% záruka dostupnosti – za každú hodinu (alebo časť hodiny) je služba DreamHost pripísaná na náklady za jeden deň hostenia. Väčšina hostiteľov, vrátane siete SiteGround, má záruku dostupnosti 99,9% dostupnosti, takže sa DreamHost môže javiť ako lepšia voľba spoľahlivosti, nie? Nie tak rýchlo.

Napriek 100% záruke dostupnosti, nedávne záznamy o dostupnosti v DreamHost ukazujú neuveriteľných 99,64% počas jedného mesiaca, a 99,80% v ďalšom mesiaci. Počas tohto 99,64% mesiaca prestoje trvali viac ako dve a pol hodiny v jeden deň.

Znamená to, že prípadný stratený výnos počas tohto výpadku stojí za skrovný úver? Dať perspektívu histórie dostupnosti služby DreamHost do perspektívy, Priemerná doba dostupnosti služby SiteGround je 99,98% – čo predstavuje približne osem minút prestojov mesačne.

A víťazom je: SiteGround. S vyššou rýchlosťou a väčšou spoľahlivosťou služba SiteGround zabezpečí, že sa nemusíte starať o výkonnosť svojich webových stránok.

Vlastnosti

DreamHost nemôže poraziť špeciálne nástroje SiteGround pre WordPress

SiteGround má užitočné funkcie, ako je sieť CDN (Content Delivery Network) a pracovný nástroj, čo vám umožní otestovať zmeny a nové doplnky WordPress bez toho, aby to malo vplyv na živú verziu vašich webových stránok, skôr ako si budete istí, že všetko funguje tak, ako by malo. SiteGround sa z neho dokonca stáva súčasťou nášho kola najlepší poskytovatelia hostenia WordPress.

Aj keď jeho vlastnosti nie sú také pôsobivé, DreamHost vám poskytuje prvý rok neobmedzený úložný priestor a bezplatnú doménu, a jednou z oblastí, kde skutočne svieti, je 97-dňová záruka vrátenia peňazí. SiteGround vám dá iba 30 dní.

Aby sme vám pomohli porovnať funkcie DreamHost vs SiteGround, tu je porovnanie vedľa seba:

vlastnosťSiteGroundDreamhost
Skladový priestor10 GB až 30 GB, v závislosti od plánuneobmedzený
Garancia vrátenia peňazí30 dní97 dní
Doménové meno zadarmožiadnyÁno, bezplatná doména pre prvý rok pri registrácii ročného plánu
Automatické zálohovanieÁno, denne a uchovávané po dobu 30 dní s možnosťou zálohovania na požiadanieÁno, denne a uchovávané maximálne 15 dní
Certifikát SSL zadarmoÁnoÁno
Zadarmo CDNÁno, Cloudflare CDNžiadny
Bandwidthunmeteredunmetered
Bezplatná migrácia stránokÁno, dokončené do 24 hodínNie, za túto službu sa platí poplatok
Bezplatné e-mailové účtyneobmedzenýÁno, ale iba podľa plánu Neobmedzený
Inštalácia aplikácie jedným kliknutímÁno, so sprievodcom nastavením WordPress pomocou doplnkov odporúčaných programom SiteGroundÁno
Nástroj na predstavovanieÁnožiadny
cPanelNie, používa nástroj Site Tools, nový ovládací panel, ktorý nahrádza cPanelNie, DreamHost používa vlastný ovládací panel, ktorý funguje podobne ako navigačné menu, ako obvyklé rozloženie ikon na ovládacom paneli.

A víťazom je: SiteGround so svojou pôsobivou sadou funkcií. Ak už máte webovú stránku, oceníte predovšetkým bezplatnú migračnú službu. Hostingové plány programu SiteGround vám poskytujú úložisko s kapacitou 10–30 GB, čo bude pre väčšinu používateľov viac ako dosť.

Ak však plánujete hosťovať veľmi veľké stránky s veľkými médiami, DreamHost môže byť lepšou voľbou vďaka neobmedzenému úložnému priestoru. Ak to stále zvažujete, mali by ste si prečítať naše in-hĺbka Dreamhost hostí.

zabezpečenia

SiteGround koná rýchlo, aby bol váš web bezpečný – bezpečnosť DreamHost je priemerná

Bezpečnosť SiteGround je lepšia ako to, čo ponúkajú mnohí poskytovatelia zdieľaného webhostingu. Reaguje rýchlo, keď sa objavia nové hrozby a zraniteľné miesta, vyvíja a uplatňuje svoje vlastné bezpečnostné záplaty. Väčšina počítačov, vrátane DreamHost, čaká na vydanie opráv tretích strán, takže vaše webové stránky zostanú zraniteľné dlhšie.

Aby sa zabránilo útokom hrubou silou, SiteGround vo svojej bráne firewall používa pokročilú technológiu umelej inteligencie proti botu (AI). Izoluje napadnutý alebo napadnutý účet, takže ak je na iný web na rovnakom serveri zacielený škodlivý kód, váš webový priestor zostáva v bezpečí..

Popis prvého myslenia SiteGround v oblasti zabezpečeniaScreenshot z webovej stránky SiteGround

Bezpečnosť DreamHost nie je taká veľká ako funkcia SiteGround, ale je stále lepšia ako niektorí hostitelia, ktorí od vás očakávajú, že budete platiť za pokoj v duši. Používa mod_security, webový aplikačný firewall (WAF), ktorý chráni váš webový priestor pred škodlivým prenosom, cross-site skriptovanie a útoky hrubou silou. K dispozícii je tiež technológia, ktorá zabraňuje preniknutiu ovládacieho panela.

A víťazom je: SiteGround so svojimi rýchlymi reakciami na nové zraniteľné miesta a pokročilejší systém brány firewall.

stanovenie ceny

DreamHost nezvyšuje ceny pri obnove, ale služba SiteGround vás núti platiť vopred roky

Mnoho webových hostiteľov inzeruje nízke mesačné ceny za hosťovanie, ale keď sa dostanete k pokladni, zistíte, že musíte zaplatiť vopred tri roky, aby ste dostali tieto ceny. Toto je prípad DreamHost, ktorý ponúka mesačné, ročné alebo trojročné plány. Ak sa rozhodnete platiť mesačne, platíte takmer dvojnásobok inzerovanej ceny.

Ceny SiteGround nezávisia od dĺžky vášho plánu. Či už sa zaregistrujete na 12 mesiacov, 24 mesiacov alebo 36 mesiacov, inzerovanú cenu platíte.

Avšak, pokiaľ ide o náklady na obnovu, SiteGround nie je tak veľká. Keď je čas obnoviť svoj plán, ocitnete sa takmer trojnásobkom ceny, ktorú ste pôvodne zaplatili. DreamHost je neobvyklý v tom, že jeho ceny sa pri obnove nezvyšujú, takže z dlhodobého hľadiska je jeho cena nižšia ako SiteGround.

DreamHost vám tiež poskytuje bezplatné doménové meno a ochranu súkromia domény bezplatne (za čo väčšina hostiteľov účtuje poplatok navyše). S SiteGround to nedostanete.

A víťazom je: Dreamhost. Aj keď musíte zaplatiť vopred tri roky, aby ste dosiahli najnižšie ceny, DreamHost je z dlhodobého hľadiska lacnejší z dôvodu statického stanovovania cien, bezplatného názvu domény a ochrany súkromia domény.

Nezabudnite, že funkcia SiteGround stále ponúka lepšiu sadu funkcií, takže aj keď je to drahšie, za svoje peniaze získate lepšiu hodnotu.

Zákaznícka podpora

SiteGround má rýchly zákaznícky servis – podpora DreamHost chýba

SiteGround a DreamHost ponúkajú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ale tu končí podobnosť.

S podporou SiteGround je podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni k dispozícii prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailom / predajom lístkov. Môžete si byť istí, že na živý rozhovor dostanete rýchlu odpoveď – zvyčajne sa pripojíte za minútu. SiteGround má tiež najrýchlejší čas odozvy na podporu lístkov. Odpoveď môžete očakávať do desiatich minút – oveľa rýchlejšie ako ostatní hostitelia, ktorých som testoval.

Podpora služby DreamHost 24 hodín denne, 7 dní v týždni je k dispozícii iba prostredníctvom e-mailu (a nie som si úplne istá, ako môžete nazvať túto podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, pretože všetok e-mail je technicky nepretržite 7/7). Podpora live chatu je k dispozícii iba od 5:30 do 21:30. PST. Dokonca aj počas týchto hodín môže byť ťažké sa spojiť s podporným agentom.

Keď som počas dostupných hodín testoval podporu live chatu DreamHost, nemohol som sa spojiť s agentom podpory zákazníkov a v živom rozhovore som dostal správu, že tím bol „mimo“, ale čoskoro by sa ku mne vrátil. “ Podpora DreamHost je v podstate spoľahlivo dostupná iba prostredníctvom e-mailu, ale čas odozvy môže byť až 24 hodín.

Screenshot - podpora live chatu DreamHost

A víťazom je: SiteGround, bez akýchkoľvek pochybností. S programom SiteGround určite získate pomoc, ktorú potrebujete – navyše máte niekoľko spôsobov, ako kontaktovať tím podpory bez ohľadu na dennú dobu..

SiteGround je vynikajúci v rýchlosti, bezpečnosti a podpore

Celkovo SiteGround používa lepšiu technológiu ako DreamHost, ponúka rýchlejšie načítanie, väčšiu spoľahlivosť a lepšiu bezpečnosť. Pokiaľ ide o mňa, je to v tomto porovnaní jasným víťazom.

Naučiť sa viac, pozrite sa na našu odbornú kontrolu SiteGround.

Moje odporúčania

  • Ak podnikáte a potrebujete web, ktorý je rýchly a spoľahlivý, vyberte možnosť SiteGround. Budete mať úžitok z mnohých pokročilých funkcií, ako je napríklad CDN a oblasť predstavovania.
  • Ak potrebujete hosťovať osobné stránky alebo máte obmedzený rozpočet a potrebujete hostiteľa, ktorý bude z dlhodobého hľadiska lacnejší, môžete zvážiť DreamHost.. Nebudete zasiahnutí obrovským zvýšením ceny pri obnove. Môžete sa rozhodnúť platiť mesačne za svoj hosting a vyhnúť sa týmto vysokým predbežným nákladom..
SiteGroundDreamhost
výkonTechnológia zvyšujúca rýchlosť pre rýchle načítanie stránokChýbajú funkcie na zvýšenie výkonu, čo vedie k pomalšiemu načítavaniu stránok
VlastnostiPracovná oblasť je vhodná na aktualizácie bez toho, aby riskovala aktuálnu webovú stránkuŽiadne obmedzenia týkajúce sa ukladacieho priestoru a šírky pásma a bezplatný názov domény získate na rok
zabezpečeniaAutomatické zálohovanie a špičkové bezpečnostné funkcieBezpečnostné funkcie sú priemerné
hodnotaCeny nezávisia od dlhého počiatočného záväzku, ale ceny za obnovenie sú vysokéObnovovacie ceny sú šetrnejšie k vreckám, ale počiatočné ceny sú vyššie
Zákaznícka podpora24/7 podpora s vynikajúcou dobou odozvyPodpora 24/7 prostredníctvom e-mailu, ale live chat je nespoľahlivý a je k dispozícii iba v určitých hodinách
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me