SimpleSite Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

SimpleSite’ın hedefi oldukça açık: herhangi bir teknik altyapıdan herkese web’in sonsuz potansiyelinden yararlanma fırsatı sunmak. İsimlerinden tahmin edebileceğiniz gibi, bir web sitesi oluşturma işlemini mümkün olduğunca basit hale getiren bir platform oluşturarak bunu yapmaya çalıştılar..


Bu şu soruyu akla getirir: SimpleSite müşterilerine bu kadar güçlü ve kontrol sağlarken bu şerefli hedefe ulaşabilir mi? SimpleSite’ın özelliklerinin özel ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına bağlı olarak karar vermeniz gerekir.

SimpleSite gerçekten web sitenizi oluşturmak için en basit yollarından biridir

Kaydolurken ve SimpleSite web sitenizi ilk oluştururken normalden birkaç adım daha olsa da, platform yeni başlayanlar için inanılmaz derecede kullanışlı bir adım adım kılavuz sunar. Web sitenizin amacını seçerek başlarsınız. İlk birkaç adım, web sitenizin temel renk düzenini, arka plan resmini ve ardından ana sayfanızdaki önde gelen makale için güzel bir resim seçmeyi kapsar. Ardından, oturum açma işlemine geçmeden önce web sitenizin başlığını girersiniz.

İşiniz bittiğinde, web sayfalarınıza nasıl içerik ekleyeceğinizi gösteren bir izleme eğitimi olduğundan rehberlik bitmedi.. Oluşturucunun kendisi neredeyse gülünç derecede kolaydır, çok az ya da hiç öğrenme eğrisi gerekmez. Web sayfası mizanpajlarınızı özelleştirmenin ana yolları, içerik blokları (metin, resim, slayt gösterileri, bölücüler vb. Olabilir) eklemek veya kaldırmak ve ardından üst üste veya altına oturmak için yukarı veya aşağı hareket etmektir. Herhangi bir şey üzerine tıklayarak düzenlenebilir. Örneğin, bir metin bloğu basit bir metin düzenleyicide açılacaktır.

SimpleSite’ı kullanmanın ilk deneyimi, alabileceğiniz kadar hoş.

Ama… Çok Sınırlayıcı

SimpleSite web sitesi oluşturucusunun sınırlamalarını fark etmeye başlamanız uzun sürmez ve hatta onlar tarafından hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.. Yeni başlayanlar için oldukça iyi görünümlü bir web sitesini çalıştırmak ve çalıştırmak için ne kadar harika bir platform olmasına rağmen, muhtemelen en sınırlayıcı yapımcılardan biridir..

İlk, gerçek bir sürükle ve bırak işlevi yoktur Wix veya Weebly ile elde edeceğiniz gibi. Bu platformların sürükle ve bırak özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için buradaki Wix incelememizi veya buradaki Weebly incelememizi okumaktan çekinmeyin .

SimpleSite Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

İkinci olarak, web sayfalarınıza ekleyebileceğiniz çok sınırlı sayıda içerik türü vardır. Varsayılan WordPress.com oluşturucusundan daha iyi ve daha etkileşimlidir, ancak bu fazla bir şey söylemez. Bu nedenle SimpleSite basit slayt gösterileri, metin blokları, imzalar ve haritalar gibi en kullanışlı şeyleri içerir, ancak seçeneklerinizde çok az çeşitlilik vardır ve bunları özelleştirmek için çok fazla özgürlüğünüz yoktur.

Gerçekleştirilmesi gereken en önemli şey, SimpleSite’ın amacının bir web sitesi oluşturmayı olabildiğince kolay, rahat ve stressiz hale getirmektir. Bu ne yazık ki, kontrolünü elinden almak böylece herhangi bir uzmanlığa sahip herhangi bir kullanıcı web sitesini korkusuzca oluşturabilir.

Şablon Yok

Bununla çalıların etrafında çırpamadım. SimpleSite’a katılmamanın bir nedeni varsa, web sitenizi oluşturmak için muhteşem ve zengin özelliklere sahip şablonlarla başlayamazsınız.. Web sitenizi özelleştirirken çok fazla kontrole sahip olmamanız nedeniyle, süreci olabildiğince basit tutmak için temaların kendileri de oldukça basit.

Herkes, oluşturma sürecinde seçtikleri stil seçeneklerini uygulayarak aynı temel şablonla başlar. Web sayfalarınızı özelleştirmenin en güçlü yolu, düzenlemekte olduğunuz web sayfası için düzen varyasyonları listesinden seçim yapmaktır. Ayrıca, şablonu sıfırdan kodlayarak özel olarak oluşturamazsınız.

SimpleSite Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Bu, bugün piyasada popüler olan birçok benzer fiyatlı veya daha ucuz web sitesi kurucularının tam tersidir. Örneğin, Jimdo ve Weebly için 30-50 veya Wix veya WordPress.com için yüzlerce şablona anında erişebilirsiniz..

Çeşitlilik sizin için çok önemliyse ve şablonlar için en iyi platformlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Wix’in uzman incelemelerine veya burada WordPress’e göz atmaktan çekinmeyin. .

Tamamen Ücretsiz Çok Basit Bir Mağaza Çalıştırabilirsiniz

Muhtemelen SimpleSite’ın fiyatlandırmasının en iyi yönlerinden biri, en cömert ücretsiz planlardan birini – çok cömert, ücretsiz planda bir mağaza kurabilir ve ürün satabilirsiniz ve herhangi bir işlem ücreti olmadan. Bu neredeyse duyulmamış.

Tabii ki, bazı kısıtlamalar var. Örneğin, sadece beş ürününüz olabilir, ve bu sayı sadece en pahalı E-Ticaret planıyla sınırsız olarak artıyor. Ayrıca yararlanabileceğiniz e-ticarete özel şablonlar da yoktur, temel ürün listeleme web sayfası oluşturma araçları olmasına rağmen.

SimpleSite Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 4 Şey

Diğer geleneksel e-ticaret özellikleri de çok basittir; çok temel raporlama araçları, basit sipariş yönetimi ve PayPal tek ödeme sağlayıcısıdır. Arayüz biraz temel, ancak platformun geri kalanının kullanım kolaylığı ve basitliğine uygun ve kelimenin tam anlamıyla herkesi çevrimiçi satış yapmaya başlayacak. Elbette, web siteniz için mütevazı hırslarınız varsa, yakında e-ticaret planına geçmeniz gerekecek, ancak ücretsiz olarak başlamak için daha iyi bir yol yok.

Web siteniz için SimpleSite Çok Basit mi?

Pun bir yana, SimpleSite’ın teklifi çok çift kenarlı bir bıçaktır. Bir yandan, yeni başlayanlar için büyük olasılıkla en kolay, en erişilebilir ve en az göz korkutucu seçenek. Bu müşteriler için daha da çekici olan şey, temel bir mağazayı bir araya getirebilmeleri ve herhangi bir taahhüt veya ödeme yapmadan ürünleri satmaya başlamalarıdır. Ayrıca herhangi bir ücretli planla depolama veya bant genişliği sınırları hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Diğer yandan, herhangi bir şablon, eklenti veya gelişmiş özelleştirme aracı (özel kodlama dahil) olmadığını dikkate alırsanız, en kısıtlayıcı platformlardan biridir..

Bunun anlamı, SimpleSite’ın çok özel bir müşteri tabanına çok açık bir şekilde hitap etmesidir: herhangi bir dünyayı harekete geçiren hırsları olmayan, bir web sitesi, blog veya çevrimiçi mağaza başlatma yeteneği, çok az deneyime sahip olmayan veya bir web sitesine ev sahipliği yapmak.

SimpleSite hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen uzman incelememizi okuyun veya fiyatlandırma sayfalarını ziyaret edin..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me