Shopify Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Shopify bir süredir lider e-ticaret barındırma platformu oldu. 1.000.000’dan fazla aktif kullanıcısı ve 500.000’den fazla işletmeye güç veren Shopify, hemen hemen herkes tarafından kullanılıyor gibi görünüyor. 


Ama Shopify kalabalığına katılmadan önce meraklıları veya daha ucuz bir seçenekle gitmeye karar verirseniz, platform hakkında bilmeniz gereken bazı önemli şeyler vardır. Bu düşünceler, Shopify’ın ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek tek web sitesi oluşturucusu olup olmadığını veya başka bir şeye razı olup olamayacağınızı belirleyecektir..

Güzellik Ücretli

Hiç kimse Shopify’ın piyasadaki en iyi hazır e-ticaret temalarından bazılarına sahip olduğunu inkar edemez. Bazı insanlar, özellikle damla nakliyatçılar ve benzerleri, Shopify’ı kullanma kararını neredeyse tamamen bir Shopify şablonu seçtikten ve ürünlerini oluşturduktan sonra, zaten tam bir e-ticaret web sitesine sahip olduklarından – çok az tweaking gerekli olduğu gerçeğine dayanıyorlar.!

Ancak, en iyi temalar için bütçenizin dahilinde olduğundan emin olmanız gerekir. Toplamda, Shopify şablon mağazasında 67 şablon vardır ve bunlardan on tanesi ücretsizdir. Bu çok kötü değil. Bununla birlikte, Wix ve Squarespace gibi diğer rakiplerin çoğunun tüm temalarını ücretsiz olarak sundukları ve daha ucuz planlar sundukları göz önüne alındığında, Shopify’ın teklifleri çok etkileyici görünmeyebilir. Premium şablonları da oldukça pahalıdır ve çoğu 150 ila 200 $ arasında değişmektedir..

Henüz premium bir şablon ödeyemiyorsanız, bu yolun sonu değildir. Shopify’ın ücretsiz şablonları kalite, bütünlük, özelleştirilebilirlik ve işlevsellik açısından hala şaşırtıcı. Eksik olan tek şey daha niş özel seçenekler, daha ilham ve benzersiz tasarımlar. Kısacası, premium bir şablon kullanmak zorunda değilsiniz, ancak kesinlikle çok daha güzel bir mağaza ile öne çıkmanıza yardımcı olacak.

 Shopify Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Mağazanızın En İyi Özelleştirilmesi İçin Kod Yapmalısınız

Shopify’ın benzer web sitesi barındırma hizmetlerinden gerçekten öne çıktığı bir alan, web sitelerini özelleştirmek için kodlama yeteneklerine sahip olanların ne kadar kontrol sağladığıdır.. Aslında, Shopify’da temelde bir web sitesini sıfırdan kod kullanarak, her seferinde bir satır oluşturabilirsiniz. Ayrıca, aynı yöntemleri kullanarak Shopify’ın şablonlarından herhangi birini tamamen yenileyebilirsiniz.

Shopify bunu yapmanın tek bir yolunu sunmuyor. HTML, CSS ve Javascript gibi bilindik kodları kullanarak bir şablon veya web sitenizin ön ucunu oluşturabilirsiniz (çünkü web sayfası dosyalarına tam erişiminiz olacaktır). Veya Liquid, Shopify’ın kendi şablon dilini kullanabilirsiniz. Liquid, PHP gibi komut dosyası dillerine benzerlik gösteren eksiksiz bir programlama dilidir. Bununla birlikte, becerilerin mutlaka% 100 aktarılamadığı yeterli farklılıklar ve benzersiz özelliklere sahiptir..

Liquid kullanmak konusunda ciddiyseniz, dili öğrenmek için önemli miktarda zaman ayırmanız gerekir.. Bunu kullanma konusunda usta olmanız için gereken süre, büyük ölçüde bir web sitesi geliştiricisi olarak mevcut yeteneğinize bağlı olacaktır..

Bir Shopify web sitesini özelleştirebileceğiniz genişlik, Shopify’ın “Uzmanlar” olarak adlandırdığı büyük bir üçüncü taraf Shopify tasarımcıları / geliştiricileri endüstrisine yol açtı. Tamamen özel bir çözüm istiyorsanız ve bunun için ödeme yapmayı düşünmüyorsanız, bu hizmetleri serbest platformlarda veya Shopify’ın kendisinde sunan serbest çalışanlar veya ajanslar vardır.

En Güçlü E-Ticaret Platformlarından Bazılarıyla Entegrasyon Yapabilirsiniz

Shopify’ın ana satış noktalarından biri, üçüncü taraf uygulamalar ve platformlarla entegrasyonudur. Aslında, uygulama mağazası büyük olasılıkla sadece BigCommerce ile rekabet ediyor ve diğer web barındırıcılarının hiçbiri e-ticaret uzantıları açısından yaklaşmıyor.

Ne demek istediğimi göstermek için iyi bir örnek, Shopify ile birlikte kullanılacak en popüler platformlardan biri olan Oberlo’dur. Shopify’daki damla nakliyatçılar ve diğer bireysel satıcılar, doğrudan diğer mağazalardan ürün tedarik etmek ve otomatik olarak Shopify mağazalarında bu ürünler için listeler oluşturmak için Oberlo’yu kullanır. Oberlo uygulamasını kullanarak satıcılar, göndericiden mağazasına ve daha sonra müşteriye tüm nakliye işlemini otomatikleştirebilir.

Bu, Shopify söz konusu olduğunda olasılıkların neler olduğunu gösteren son derece güçlü bir araçtır.. Şu anda en popüler e-ticaret çözümü olduğundan, Shopify ile çalışmak için platform geliştiren diğer üçüncü platformlardan daha fazla üçüncü taraf var. Diğerleri Shopify, e-posta kampanyaları için MailChimp, Facebook satışları için Facebook Mağazası ve SEO için “SEO’ya Bağlan”.

Shopify Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Shopify Yerel Satış Noktalarıyla Sizi Güçlendiriyor

Shopify’ın özelliklerinin çoğunu rakiplerinin özellikleriyle karşılaştırdığınızda, muhtemelen daha yüksek maliyeti gerçekten haklı çıkarırsınız. Aslında, bazı e-ticaret özellikleri söz konusu olduğunda bazı platformlar eşit görünebilir veya daha çekici görünebilir. Bununla birlikte, Shopify’ı diğer seçeneklerden ayıran şey, kapsamlı Satış Noktası (POS) özellikleridir..

Shopify’ı kullanarak fiziksel mağazanızı veya satışlarınızı neredeyse tamamen çevrimiçi mağazanıza entegre edebilirsiniz. Hatta sizin ve çalışanlarınızın fiziksel mağazanızı veya satış noktanızı yönetmenizi sağlayacak yazılım ve donanım sağlar. Bu araçlar çalışan hesapları oluşturmanıza olanak tanır; terminaller üzerinden satış; siparişlerinizi, satışlarınızı ve envanterinizi merkezi bir platformdan yönetin; ve tüm bunları çeşitli mobil cihazlar kullanarak yapın. Analizleriniz ve raporlama araçlarınız, fiziksel ve çevrimiçi satışlarınızdan gelen verileri de toplar.

POS özellikleri tamamen benzersiz olmasa da, Shopify bunları yerel olarak bu kadar kapsamlı bir şekilde sunan tek özelliktir.. BigCommerce gibi diğer platformlar üçüncü taraf entegrasyonlarına daha fazla güveniyor. Size en uygun yaklaşım büyük ölçüde kişisel zevkinize geliyor. Shopify size basitleştirilmiş ve tutarlı bir çözüm sunarken, üçüncü taraf uygulamaları daha fazla çeşitlilik sunacak.

Shopify Web Sitenizi Oluşturmadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey

Satış yapmak için mutlaka Shopify Online Mağazasına ihtiyacınız yoktur

Shopify hakkında bilmeniz gereken son şey, tam bir çevrimiçi mağaza web sitesi oluşturmak zorunda kalmadan çevrimiçi satış yapmanın bir yolunu sağlamasıdır.. Çevrimiçi e-ticaret işi için giderek daha popüler bir yöntem, müşterileri doğrudan sosyal medya platformları üzerinden hedeflemektir. Şu anda, Facebook tercih edilen platform.

Shopify Lite, potansiyel müşterileri hedeflemenize ve önce bir çevrimiçi mağazaya gitmek zorunda kalmadan Facebook üzerinden satış yapmanıza olanak tanır. Müşteriler, ürünleri doğrudan Facebook web sayfalarınızdan satın alabilir veya Facebook Messenger’ı, müşterilerle anında ve doğrudan sohbet etmek için bir kanal olarak bile kullanabilirsiniz.

Facebook sadece hedefledikleri ana platform. Gerçekte, Shopify düğmelerini Squarespace veya WordPress gibi hemen hemen tüm diğer web sitesi oluşturucularının web sayfalarına yerleştirebilirsiniz. Bu, gerçek web sitenizi oluşturmak için tercih ettiğiniz başka bir platformu kullanabileceğiniz, ancak satmak, envanteri yönetmek, raporları ve istatistikleri görüntülemek, POS ile entegre etmek ve daha fazlası için Shopify’ın güçlü e-ticaret araçlarından yararlanabileceğiniz anlamına gelir..

Güçlü Bir E-Ticaret Çözümü Bekliyor – Ödeyebiliyorsanız

Yukarıdaki düşünceler çok olumlu görünüyorsa, bunun nedeni. Shopify en iyi çevrimiçi e-ticaret platformudur – iyi bir sebeple.

Platform söz konusu olduğunda herhangi bir sınırlama veya düpedüz eksilerini bulmak zor. Shopify’ı düşünürken dikkat etmeniz gereken en zor engel, büyük bir iş değilseniz maliyetinin yakında çok yüksek olabileceğidir.. Ancak Shopify’ın pahalı planları, premium şablonları ve premium uygulamaları da büyük para kazanma potansiyeli sağlar.

Shopify sizin için ne ödeme olsun mükemmel bir örnek gibi görünüyor. Üçüncü taraf nakliye, POS entegrasyonları, üçüncü taraf platformları, ölçeklenebilirlik ve raporlama araçları gibi saf e-ticaret özellikleri açısından diğer birkaç platform buna meydan okuyabilir. POS söz konusu olduğunda, Shopify temel olarak kendi liginde.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map