Shopify vs. WooCommerce – Čo je pre váš internetový obchod najlepšie? (2020)

Ste pripravení uviesť svoj internetový obchod do prevádzky, buď pridať ďalší predajný kanál, alebo začať svoju firmu. Zúžili ste možnosti služieb Shopify a WooCommerce, ale nie je jasné, čo vám prinesie viac peňazí!


V závislosti od vašich skúseností so zostavovaním webových stránok, času, ktorý máte k dispozícii, a vášho rozpočtu je jedna z možností pre vás pravdepodobne lepšia ako druhá..

Aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorý z nich je, dôkladne som preskúmal a otestoval obe platformy elektronického obchodu.

Správna voľba vám v nasledujúcich rokoch ušetrí veľa času a peňazí, preto si pozorne prečítajte túto porovnávaciu recenziu a zistite, či je Shopify alebo WooCommerce tou najlepšou voľbou pre vaše podnikanie..

Začať s Shopify je jednoduchšie – WooCommerce je trochu zložitejšie

Shopify má všetko, čo potrebujete v jednom balení.

Ale pretože WooCommerce je doplnok WordPress, musíte sa oboznámiť s WordPress, aby ste sa mohli začať učiť, ako používať WooCommerce..

Shopify
Zadajte niektoré základné informácie o účte a váš obchod sa vytvorí pre vás v službe Shopify. Trvá to len minútu alebo dve.

Po prihlásení nájdete výzvu na pridanie prvého produktu (alebo to môžete urobiť z ponuky).

Shopify vs. WooCommerce - obrázok1

Editor produktov je intuitívny a zameriava sa hlavne na pridanie:

 • Názov produktu
 • Popis produktu
 • Obrázky výrobkov
 • Tagy

Shopify vs. WooCommerce -image2

Ak posuniete nadol z hlavných polí, existujú pokročilejšie možnosti, ktoré vám umožňujú nastaviť ceny, zásoby, poštovné (a clá) a varianty (t. J. Rôzne farby alebo veľkosti).

Shopify vs. WooCommerce -image3

Na túto stránku sa môžete kedykoľvek vrátiť a upraviť ju.

Každý produkt, ktorý vytvoríte, získa vlastnú stránku produktu, na ktorej si návštevníci môžu kúpiť. Do „zbierky“ (s vlastnou stránkou) môžete tiež pridať rôzne produkty, aby si návštevníci mohli prehliadať viacero súvisiacich produktov súčasne..

Shopify vs. WooCommerce -image4

Služba Shopify bude sledovať všetok váš inventár, keď sa výrobky predávajú.

Kedykoľvek môžete prejsť na panel inventára (v ponuke), aby ste videli, čo vám pri každom produkte zostalo.

Shopify vs. WooCommerce - obrázok5

WooCommerce

Ak ste už WordPress používali už skôr, nie je ťažké začať s WooCommerce.

Ale ak tak neurobíte, musíte sa najprv zaregistrovať do účtu WordPress.com alebo si hostiť vlastnú verziu programu WordPress..

Potom budete musieť nainštalovať WooCommerce z obchodu „Pluginy“.

Potom sa aktivuje, uvidíte dve nové možnosti ponuky („WooCommerce“ a „Produkty“), spolu so všetkými existujúcimi možnosťami ponuky v programe WordPress:

Shopify vs. WooCommerce -image6

V položkách ponuky WooCommerce je obmedzený počet sekcií, sú však celkom samozrejmé.

Uvidíte aj niektoré oranžové a červené správy, ktoré vás upozornia na všetky povinné nastavenia, ktoré potrebujete upraviť.

Pridanie produktu od tohto bodu je veľmi podobné procesu pridávania produktov v službe Shopify. Pomocou možnosti ponuky „Produkty“ môžete pridať produkt, ktorý otvorí editor podobný klasickému poštovému editoru WordPress:

Shopify vs. WooCommerce -image7

Ak chcete, zadajte názov produktu, popis, kategóriu a obrázok.

Posúvaním nadol budete môcť nastaviť inventár a možnosti doručenia, rovnako ako v službe Shopify.

Shopify vs. WooCommerce -image8

Nakoniec získate jednoduchú stránku produktu. Produkt sa tiež zobrazí na všetkých stránkach kategórií, ktorým ste ho priradili.

Shopify vs. WooCommerce -image9

Jediné miesto, ktoré WooCommerce pri riadení produktov zaostáva, je to, že existuje žiadny spôsob, ako zobraziť celý svoj inventár naraz.

Existujú rozšírenia, ktoré vám to umožňujú, ale musíte za ne platiť.

A víťazom je…

Shopify! Začať so službou Shopify je veľmi ľahké a obsahuje všetky náležitosti bez toho, aby ste museli inštalovať ďalšie rozšírenia. WooCommerce trvá trochu dlhšie, najmä ak nie ste zvyknutí na WordPress.

Služba Shopify vám predvolene poskytuje viac funkcií elektronického obchodu

Aj keď obe platformy majú rozsiahle knižnice rozšírení, môžete ich nainštalovať a pridať tak takmer všetky potrebné funkcie, vždy je lepšie, ak sú zabudované dôležité funkcie.

Týmto spôsobom si nemusíte robiť starosti s dodatočnými nákladmi na rozšírenie a ušetrí vám to čas strávený hľadaním vhodného rozšírenia..

Najlepšie funkcie elektronického obchodu, ktoré Shopify ponúka

Shopify má všetky základy, ktoré môže internetový obchod od začiatku potrebovať.

Tu nájdete prehľad všetkých plánov:

 • Certifikát SSL zadarmo
 • Podpora pre neobmedzený počet výrobkov
 • Neobmedzená šírka pásma a úložisko stránok
 • Shopify point of sale (POS) na predaj osobne
 • Tvorba blogového príspevku a stránky
 • Analýza podvodov
 • Finančné správy
 • Zákaznícke správy
 • Tvorca marketingovej kampane
 • Automatické výpočty daní

Základný balík nástrojov spoločnosti WooCommerce

WooCommerce ponúka veľa pre bezplatný doplnok, ale zistíte, že vám chýba niekoľko dôležitých funkcií.

Čo ponúka WooCommerce:

 • Podpora pre neobmedzený počet výrobkov
 • Neobmedzené ukladanie stránok (v pláne podnikania spoločnosti WordPress.com)
 • Tvorba blogového príspevku a stránky
 • Finančné správy
 • Zákaznícke správy
 • Automatické výpočty daní

Opäť existujú rozšírenia, ktoré môžete nainštalovať, aby ste získali prístup k ďalším funkciám. Potreba pridania ďalších rozšírení je jednoducho nevyhovujúca a často sa spája s dodatočnými nákladmi.

A víťazom je…

Znovu nakupujte. Bez ohľadu na to, v ktorej oblasti podnikáte, nájdete všetko, čo potrebujete, podľa toho, ktorý program Shopify si vyberiete.

Aj keď WooCommerce prichádza s mnohými základmi, pravdepodobne budete musieť prejsť do obchodu s rozšíreniami, aby ste získali prístup k dôležitým funkciám.

Shopify ponúka 4-krát toľko tém ako WooCommerce

Obe platformy ponúkajú bezplatné a platené motívy webových stránok, aby ste si mohli vybrať rozloženie a vzhľad svojho obchodu.

Obchod s témami Shopify má 10 bezplatných tém a je k dispozícii iba vyše 60 platených tém. Môžu sa filtrovať v obchode podľa odvetvia (napr. Umenie, odevy, nábytok atď.), Ceny, počtu výrobkov, ktoré máte, a ďalšie:

Shopify vs. WooCommerce -image10

Niektoré sú navrhnuté vývojármi Shopify, zatiaľ čo ostatné sú navrhnuté webovskými návrhármi tretích strán (preverených spoločnosťou Shopify), ktorí vytvárajú motívy špeciálne pre obchody Shopify..

Zadarmo témy sú vynikajúcej kvality a dosť na to, aby ste mohli začať. však, sú tiež najobľúbenejšími témami (pretože sú zadarmo), takže ich používa veľa obchodov Shopify, a všetci nakoniec vyzerajú rovnako.

Nakoniec pravdepodobne budete chcieť kúpiť platené motív, ktorý vás bude stáť pod 200 dolárov.

Existuje teda zopár možností Shopify – prečo existuje iba 14 v tematickom obchode WooCommerce?

To nie je moc na výber.

WooCommerce ponúka bezplatne svoju základnú tému „Storefront“. Potom môžete nainštalovať podriadený motív hore, aby ste mohli dizajn ďalej prispôsobiť.

Shopify vs. WooCommerce -image11

Niektoré z nich sú zadarmo, zatiaľ čo iné stoja okolo 40 dolárov ročne (čo je spojené s podporou a aktualizáciami).

Musíte tiež vziať do úvahy, že WooCommerce je kompatibilný s akoukoľvek typickou témou WordPress. Na weboch ako ThemeForest a TemplateMonster sú tisíce tém, ktoré sú určené pre internetové obchody.

Okrem obchodu s témami je teda veľa možností. Nevýhodou pri výbere externých tém je to Nie sú navrhnuté špeciálne pre WooCommerce, a nedostanete podporu ani od vývojárov WooCommerce.

A víťazom je…

Nakupujte ešte raz. Shopify má oveľa väčší výber tém, ktoré sú určené pre obchody Shopify. Aj keď WooCommerce dokáže pracovať s témami WordPress od tretích strán, nemusí čo najlepšie využiť to, čo WooCommerce ponúka, a kvalita podpory, ktorú získate, sa môže veľmi líšiť.

Náklady na Shopify sú ľahšie predpovedať, ale nie vždy nižšie

Pokiaľ ide o náklady, je ťažké povedať, ktorá platforma je lepšia. V závislosti od niekoľkých faktorov môže byť pre vás Shopify alebo WooCommerce lacnejšie.

Dovoľte mi teda rozobrať potenciálne náklady, ktorým môžete čeliť, a môžete spočítať tie, ktoré sa týkajú vašej firmy.

Shopify

Shopify ponúka tri základné plány, všetky s mesačným poplatkom.

Čím vyšší je mesačný poplatok, tým nižšie sú poplatky za spracovanie (pri platbách kreditnou kartou). Kvôli tomu, Shopify bude takmer vždy najlacnejšou možnosťou pre veľkoobjemových predajcov.

Okrem poplatkov za spracovanie pravdepodobne budete musieť zaplatiť transakčné poplatky za každý predaj.

Ak používate službu Shopify Payments, ktorá je spracovateľom platieb spoločnosti Shopify (využívajúci technológiu Stripe), nemusíte platiť transakčné poplatky. Ak však používate procesor tretej strany, ako je PayPal, zaplatíte tiež percento z každého predaja ako transakčný poplatok za službu Shopify.

Konečným zdrojom prebiehajúcich nákladov sú „aplikácie“. Niekedy možno budete potrebovať funkciu, ktorú Shopify v predvolenom nastavení nezahŕňa. Pravdepodobne existuje aplikácia, ktorú si môžete nainštalovať.

Niektoré populárne príklady z nich sú pokročilé aplikácie SEO, integrácie e-mailového marketingu a aplikácie na získavanie produktov.

Shopify vs. WooCommerce -image12

Niektoré aplikácie sú zadarmo, ale väčšina prichádza s malým mesačným poplatkom. Niektoré zložitejšie aplikácie stoja až 100 dolárov mesačne.

V súhrne môžete odhadnúť, koľko vás služba Shopify bude stáť neustále, zvážte:

 • Náklady na váš plán
 • Poplatky za spracovanie kreditných kariet
 • Transakčné poplatky (pokiaľ nepoužívajú službu Shopify Payments)
 • Akákoľvek špeciálna funkcia, ktorú potrebujete, si vyžaduje aplikáciu

WooCommerce

WooCommerce je sám o sebe úplne zadarmo. Na inštaláciu doplnkov (vrátane WooCommerce) na server WordPress.com však budete potrebovať aspoň obchodný plán..

Podnikateľský plán a základný obchodný plán sú približne rovnaké.

Môžete integrovať ľubovoľný hlavný platobný procesor, napríklad Stripe alebo PayPal, a poplatky za spracovanie budú podobné ako u služby Shopify pre nízkoobjemových predajcov. Nie je nič ako Shopify Payments, ktoré vám poskytuje veľké zľavy, ak ste veľkoobjemovým predajcom.

Existujú žiadne transakčné poplatky za WooCommerce, bez ohľadu na vášho spracovateľa platieb.

Spôsob, akým spoločnosť WooCommerce zarába peniaze, je prostredníctvom obchodu s pobočkami. Rozšírenia sú rovnaké ako „aplikácie“ v službe Shopify.

Pokiaľ iba nevykonávate základný internetový obchod, základná verzia WooCommerce pravdepodobne nebude poskytovať dostatok funkcií.

Budete sa musieť obrátiť na obchod s rozšíreniami.

Shopify vs. WooCommerce -image13

Tieto rozšírenia nie sú lacné a niektoré z nich sa zdajú byť v základnom produkte (napr. „Stolová preprava,“ ktorá vám poskytuje flexibilnejšie možnosti doručenia).

Očakávajte, že budete musieť kúpiť aspoň niekoľko rozšírení. Každá z nich má ročné náklady, ktoré zahŕňajú aktualizácie a podporu.

Služba Shopify obsahuje mnohé z nich v základnom produkte.

Napríklad služba Shopify sa integruje s hlavnými prepravcami, ako sú UPS a USPS, a to bez akýchkoľvek dodatočných nákladov, musíte si však za WooCommerce kúpiť rozšírenia:

Shopify vs. WooCommerce -image14

A víťazom je…

Je to situačné. Vo väčšine prípadov majú podobné náklady.

Vo všeobecnosti bude služba Shopify lacnejšia, pretože v prípade služby WooCommerce budete musieť kúpiť niekoľko rozšírení. tiež, pre predajcov s väčším objemom bude Shopify zvyčajne lacnejšia pretože pri aktualizácii plánov sa rýchlosť spracovania znižuje.

Ak však nemôžete použiť službu Shopify Payments (z dôvodu preferencie alebo nie ste v krajine, ktorú podporuje), bude WooCommerce pravdepodobne lacnejšia, pretože nemusíte platiť transakčné poplatky..

Podpora 24/7 vs. štandardná podpora vstupeniek

Sú chvíle, keď ste frustrovaní, keď sa snažíte zistiť, ako niečo urobiť vo vašom obchode, alebo naraziť na neočakávané problémy. Dobrá podpora často šetrí život.

Služba Shopify má fantastické možnosti podpory vo dne iv noci. Poskytuje podporu 24/7 vo všetkých plánoch a môžete si vybrať medzi živým chatom, e-mailom, telefónom alebo dokonca Twitterom.

Shopify vs. WooCommerce -image15

Toto je na vrchole rozsiahlej vedomostnej základne.

Podpora je podľa môjho názoru najväčšou slabinou WooCommerce. Má slušnú vedomostnú základňu, ale ak potrebujete podporu od človeka, sú vaše možnosti obmedzené.

Vaša najlepšia stávka je otvoriť lístok, ale nemáte zaručenú dobu odozvy, takže môžete uviaznuť pri čakaní na odpovede, keď sa váš obchod pokazí a strácate peniaze..

Shopify vs. WooCommerce -image16

Vo fóre komunity WordPress je časť WooCommerce, kde môžete uverejňovať problémy. Nie je však príliš aktívny a nie je to spoľahlivý spôsob, ako nájsť riešenie problému.

A víťazom je…

Nakupujte a ani to nie je blízko. Služba Shopify ponúka typ poistného, ​​nepretržitú podporu, ktorú očakávate pri platbe za produkt.

Shopify vs. WooCommerce: ktorá je najlepšou platformou elektronického obchodu?

Väčšinou, Shopify je lepšia platforma elektronického obchodu. Ľahšie sa používa, má viac funkcií, lepšiu podporu a dokonca môže byť lacnejší ako WooCommerce.

Prečítajte si odbornú recenziu služby Shopify alebo kliknite na tlačidlo nižšie:

Ale existujú tri situácie, v ktorých môže byť WooCommerce lepšou voľbou:

 • Už máte firemný web postavený na WordPress. Ak je to tak, inštalácia doplnku je jednoduchá a nemusíte znova vytvárať svoje webové stránky.
 • Nechcete používať platby služby Shopify (alebo ich nemôžete) a ďalšie poplatky za transakcie, ktorým budete čeliť, spôsobia, že služba Shopify bude oveľa drahšia ako služba WooCommerce..
 • Plánujete veľa blogov. Hoci služba Shopify ponúka funkcie blogovania, WordPress sa nedá poraziť, pokiaľ ide o blogovanie.

Chcete sa dozvedieť viac o WooCommerce? Prečítajte si našu recenziu alebo kliknite na tlačidlo:

Nakoniec si ukážeme hlavné rozdiely medzi Shopify a WooCommerce:

vlastnosťShopifyWooCommercevíťaz
Jednoduchosť použitiaIntuitívne začať a používaťDá sa ľahko používať, ale môže byť mätúce, ak ste novým používateľom WordPressShopify – rýchlejšie nastavenie a jasnejšie prvé kroky
Vrátane základných funkciíMá všetky funkcie, ktoré väčšina online obchodov potrebujeMá najzákladnejšie funkcie, pre niektoré však potrebujete rozšírenia (POS, analýza podvodov, marketing atď.)Shopify – všetky základné prvky sú zabudované (aj keď v prípade potreby nájdete rozšírenia pre WooCommerce)
témyViac ako 70Iba 14, ale môžete použiť iné témy WordPressShopify – lepší výber tém osobitne navrhnutých pre platformu
náklady
 • Mesačné náklady na program
 • Poplatky za spracovanie platby (nižšie pri veľkom objeme)
 • Transakčné poplatky (pri použití služby Shopify Payments sa upúšťa)
 • App Store, ak potrebujete ďalšie funkcie
 • Mesačné náklady na program
 • Poplatky za spracovanie platieb na základe poskytovateľa spracovania
 • Žiadne transakčné poplatky
 • Očakávajte, že budete musieť kúpiť aspoň niekoľko rozšírení
Závisí od vašich potrieb – Služba Shopify je vo všeobecnosti lacnejšia, ak môžete použiť službu Shopify Payments; inak WooCommerce zvyčajne vyjde lacnejšie
podpora24/7 živý chat, e-mail a telefonická podporaPodpora lístkovShopify – viac možností podpory a spoľahlivejšie
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me