Serbest Platformlarda Çalışırken Maliyetlerinizi En Aza İndirme

Serbest bir platformda çalışmanın maliyetini her gördüğünüzde küfür ediyor musunuz? Zor kazanılan ücretinizin bir yüzdesini izlemek gözleriniz acı vermeden kaybolur. Ancak, mevcut iş fırsatlarından yararlanmak istiyorsanız bunun gerekli bir kötülük olduğunu biliyoruz..


Serbest bir platformun topladığı ücretler gelirinizin iyi bir bölümünü temsil edebilir. Bazı sitelerde bu oranlar% 20 kadar yüksek olabilir! Yani, kazanılan her 500 dolar için platform 100 dolar tutar. Ne kadar çok yaparsanız, ücretsiz çalışıyormuş gibi hissetmeye başlayabilirsiniz – ya da hak ettiğinizden çok daha düşük bir oranda.

Bu masraflar yakın zamanda kaldırılmayacak. Neyse ki, kanıtlanmış stratejiler var daha yüksek ücretleri ödemekten kaçının ve maliyetlerinizi en aza indirmeye başlayın.

Yıllardır tam zamanlı olarak serbest çalışan birinden alın: Mali durumunuz üzerinde düşündüğünüzden daha fazla kontrole sahipsiniz. Açıklamama izin ver.

Strateji 1: Uzun Vadeli İş İlişkileri Geliştirin

Serbest çalışmaya gelince, uzun vadeli müşterilerle çalışmanın birçok faydası vardır:

  • Güvenilir ve istikrarlı gelir kaynakları
  • Gereksinimlerin ve beklentilerin net olarak anlaşılması
  • Müşterilerin ödemeye güvenilebileceğine dair güvence
  • Yerleşik uyum ve mesleki ilişkiler
  • Olumlu eleştiriler ve değerlendirmeler için artan olasılık
  • Portföyünüzü hızlı bir şekilde oluşturabilme

Uzun vadeli ilişkiler ilgili tüm taraflara fayda sağlar. Bu yüzden Upwork gibi birçok platform, devam eden çalışmaları serbest çalışanlar için düşük ücretlerle ödüllendiriyor. Bu platformda serbest yazar olarak çalışmanın nasıl bir şey olduğu konusundaki uzman incelememizi okuyun.

Çalışma ücretleri kayan bir ölçekte çalışır ve “ömür boyu faturalar,”Yani tüm projelerde belirli bir müşteriyle kazandığınız toplam tutar.

İşte arıza:

  • 500 dolara kadar ömür boyu faturalar için% 20 ücret (% 80 net kazanç)
  • 500.01 – 10.000 $ arası ömür boyu faturalar için% 10 ücret (% 90 net kazanç)
  • 10.000 doları aşan ömür boyu faturalar için% 5 ücret (% 95 net kazanç)

-Minimize nasıl-Kişisel-Maliyetler-zaman-Çalışma-on-Serbest-Platformları-image1

Örneğin, bir projede 1.300 dolar kazanırsanız, ilk 500 dolar% 20 oranında ücretlendirilir. Bu 100 dolar. Geri kalan 800 $ sadece% 10 oranında tahsil edilir, bu da 80 $ ‘a eşittir. Bu, toplam ücret tutarınızın 180 $ olduğu ve eve 1,120 $ alacağınız anlamına gelir.

İlişkiye devam ederseniz, bu ücretler sonunda sadece% 5’e düşecektir. Mevcut iş hacmiyle yalnızca% 5 alan başka bir serbest platform bulmak zor olabilir, bu yüzden teşvik kesinlikle oradadır.

PeoplePerHour, kayan ölçek kullanan ve uzun vadeli iş ilişkilerine avantaj sağlayan başka bir serbest platformdur. İlk 700 $ için freelancerlardan% 20 servis ücreti alınır. Bu oran, 700 $ – 7,000 $ arasındaki fonlar için% 7,5’e düşer. 7.000 $ ‘dan sonra, uzun vadeli iş ilişkileri için sadece% 3,5 oranında ödeme yaparsınız..

Strateji 2: Üçüncü Taraf Bir İşlemci Kullanın

Bir proje veya sözleşme tamamlandıktan sonra, serbest platform yüzdesini alır ve paranızı transfer edebilmeniz için bir bekleme süresi vardır. Platforma ve proje türüne göre değişir. Örneğin, Upwork üzerinde, müşterinin bir proje kilometre taşını onaylaması için beş gün beklemeniz gerekir. Saatlik bir sözleşmeniz varsa, bekleme süresi genellikle daha uzundur.

Ancak, paranızı gerçekten alabilmek için bazen ek bir ücret ödemeniz gerekir.

Freelancer.com platformunda hızlı banka havaleleri var, ancak her ülke için sunulmuyor. Ülkeniz platformun ekspres seçeneğini kabul etmiyorsa, her ödeme yapmak istediğinizde banka havalesi için minimum 500 ABD doları tutarında para çekme işlemi için 25 ABD doları ödemeniz gerekir. Bu, platformun işlerinizden aldığı yüzdeye asla dahil edilmez, ancak paranızı almak için ödemeniz gerekecektir..

Bir işi kapatırken ek maliyetleri önlemek için, paranızı üçüncü taraf bir işlemciye ve ardından bankanıza aktarın. PayPal genellikle en iyi seçenektir, çünkü genellikle banka hesabınıza para transfer etmek ücretsizdir – ancak ülkenizdeki bir hesaba havale etmek için herhangi bir ücret olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Serbest platforma bağlı olarak, paranızı PayPal’a aktarmak için küçük bir ücret ödemeniz gerekebilir..

PayPal’ın anında bir banka kartına para aktarmasını istiyorsanız, ücret, aktardığınız tutarın% 1’i olup maksimum 10 ABD dolarıdır. Bu yöntem aynı gün banka kartınıza para yatırır.

ABD’deyseniz, bir PayPal banka kartı alabilirsiniz. Bu, bir bankaya aktarmanıza gerek kalmadan paranızı PayPal’da bırakmanıza olanak tanır. Daha sonra kartı, tıpkı bir banka kartı gibi herhangi bir işlem için kullanabilirsiniz.

-Minimize nasıl-Kişisel-Maliyetler-zaman-Çalışma-on-Serbest-Platformları-image2

Serbest çalışma platformu Fiverr ayrıca size bir PayPal hesabına ücretsiz transfer etme seçeneği sunar. Ek olarak, platform bir Fiverr Gelir Kartı sunuyor. Payoneer (başka bir üçüncü taraf işlemci) aracılığıyla desteklenir ve MasterCard tarafından desteklenir.

Bu kart, bir banka kartı gibi kullanılabilir, ancak asgari beş dolarlık bir para çekme işlemine sahiptir. Fiverr ayrıca karta aktarmanız için 1 $ ücret alıyor, bu nedenle küçük bakiyeler gönderirken bunu aklınızda bulundurun.

Strateji 3: Platform Dışına Çıkmayı Düşünün

Maliyetlerden tasarruf etmenin son seçeneği, hepsini kendiniz çalıştırmaktır. Serbest platformlardan uzaklaşmanın paradan tasarruf edebileceğini inkar edemezsiniz, ancak işinizi de mahvedebilir. Bir müşteri ödeme yapmazsa, basit ücretlerden çok daha fazla para kaybedersiniz.

Serbest bir platformun koruması olmadan ödeme sözü yoktur – benden al:

Serbest platformda iki yıl boyunca müşterim vardı. Birlikte çok iyi çalıştık ve her zaman zamanında ödeme yaptılar. Platformdan ayrıldıktan sonra ilk ödemeleri gecikti ve ikincisi hiç gelmedi. İki yıl birlikte çalıştıktan sonra bile. Dolayısıyla, bir serbest platform kullanmadığınızda ödeme garantisi yoktur ve bu korkutucu (ve maliyetli) olabilir.

Freelance platformlar, bir iş başarıyla tamamlandığında paranızı almanızı sağlamak için korumalara sahiptir. Upwork, müşterinin istediği işi aldığından emin olmak için emanet kullanan bir Sabit Fiyatlı Koruma planına sahiptir ve freelancerın vaat edildiği gibi ödeme yapması.

Basit bir sistem. Müşteriler, bir projenin kilometre taşıyla ilişkili bir emanet hesabına para yatırabilirler. İş tamamlandığında ve kabul edildiğinde müşteri fonları serbest bırakır. Herhangi bir anlaşmazlık olursa, fonlar çözülene kadar Upwork tarafından tutulacaktır..

Freelancer ayrıca aynı şekilde çalışan bir Milestone Payment ™ Sistemi sunar. Fonlar bir dönüm noktası olarak emanet hesabına girer. Serbest çalışanlar, platformun sunduğu Uyuşmazlık Çözümü Hizmetleri aracılığıyla müşterileri için geri ödeme yapabilir veya talepte bulunabilirler. Bu, serbest bir platformun size sunabileceği başka bir koruma katmanıdır, kendi başına bulamayacağın.

-Minimize nasıl-Kişisel-Maliyetler-zaman-Çalışma-on-Serbest-Platformları-image3

Ayrıca, serbest bir platformda itibar oluşturmak için çok çalıştıysanız, kuralları ihlal etmek istemezsiniz. Çoğu platform, müşterilerin site dışında çalışmasını isteyemeyeceğinizi açıkça belirtir. Bu muhtemelen platformun “Şartlar ve Koşulları” nın ihlalidir.

Kuralları ihlal ettiğinizde, eylemleriniz için cezalandırılabilirsiniz. Upwork hesabınızı beklemeye alacaktır (zamanın uzunluğu suça bağlıdır). Bu muhafazalar istatistiklerinizi olumsuz etkileyecek ve 90 gün boyunca En Çok Oy Alan durumunuzu etkileyecektir. Tekrar gücendirirsen, platformdan tamamen çıkarılabilirsin.

Platform dışına çıkmak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir, ancak bu büyük bir risktir. Karar ağır tartılmalı.

Maliyetlerle Mücadelenin Yaratıcı Bir Yolu

Serbest platformlarda maliyetleri en aza indirmek zor olabilir. Ücretlere nasıl yaklaştığınız konusunda yaratıcı olmalısınız. Teşvik programlı bir platform seçmek veya üçüncü taraf bir işlemci kullanmak her ikisi de harika seçeneklerdir, ancak yine de kendi mali durumunuz üzerinde biraz kontrolünüz yok.

Maliyetlerden tasarruf etmenin daha yenilikçi yollarından biri, oranlarını yükselt.

Bu, hangi işi yaparsanız yapın platformun ücretlerinin sizi etkilemeyeceğinin garantisidir. Saatte 60 ABD doları ücret alıyorsanız ve ücretler size yeterli olmayan bir bakiye bırakıyorsa, 75 ABD doları istemeye başlayın. Ücretleri kendi ücret artışınızla karşılayamayacağınızı belirten bir kural yoktur..

Serbest çalışma bir acele, ama bizi harekete geçiren tutku. Serbest çalışmanın faydaları maliyetlerden çok daha ağır basmaktadır. Kendi standartlarınızı belirlemenizi ve çalışmanızı kontrol etmenizi sağlayan bir yaşam tarzıdır. Her zaman esnek bir program ve tutkunuz kadar büyük bir maaş ile kendi patronunuz olacaksınız.

Yeni başlıyorsanız, serbest serbest çevirmeyle ilgili nihai kılavuzumuz harika bir kaynaktır. Çalışırken kendinizi sürekli eğitmek de önemlidir..

Serbest çalışma pazarı genişlemeye devam ettikçe, doğru hileleri bilmek her zaman iyi bir oranda çalışmanızı sağlayacaktır. Zaten istediğimiz de bu, değil mi?

Kaynaklar

www.support.upwork.com
www.freelancer.com
https: //blog.peopleperhour.com
https: //threestepsbusiness.com/freelance-site-comparison/
https: //contentwonk.com/freelance-writers-survey/

Resim Kredileri

Upwork.com
Paypal.com
Freelancer.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me