Sendible’ın Analiti Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejiniz Nasıl Geliştirilir

Sendible, yaklaşık on yıldır sosyal medya otomasyonu işinde. Gönderilebilir incelemeler, aracı özellikle ajanslar ve ekipler için en iyi sosyal medya yönetim araçlarından biri olarak derecelendirir.


İnsanlar harika kullanıcı arayüzü, birden fazla müşteri gösterge tablosu ve kolay sosyal medya içerik yönetimi nedeniyle Sendible’ı seviyor. Ücretsiz bir planı olmasa da, Başlangıç ​​planı küçük işletmeler ve serbest çalışanlar için uygun fiyatlı.

Bu incelemede şu konulara bakacağız: sosyal medya analizi ve raporlaması Sendible’ın Çekiş planında mevcuttur. Sendible’ın diğer birçok özelliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Gönderilebilir inceleme.

Sendible’da Bulunan Analytics’e Genel Bakış

Çoğu işletme için bir Facebook zamanlayıcıya veya hashtag izleyiciye sahip olmak yeterli değildir – ayrıca ne anlama geldiğine ilişkin verilere de ihtiyacınız vardır. Sendible şunlara bağlanır:

 • Facebook sayfaları, grupları ve reklamları
 • heyecan
 • Instagram işletme profilleri
 • LinkedIn sayfaları
 • Google My Business
 • Youtube
 • pinterest

Ayrıca bloglama yazılımı ile birden fazla entegrasyonu vardır ve Google Analytics için bir entegrasyon içerir.

Bağlı tüm hesaplarınızdan raporları Raporlar Merkezinde görebilirsiniz. Tüm yapman gereken istediğiniz rapora erişmek için bir düğmeyi tıklayın.

Gönderilebilir Analytics Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image1

Alakalı hesabı henüz Gönderilebilir’e eklemediyseniz, bunu yapmanız istenir. Bu hızlı ve kolay bir işlemdir. Ardından, raporun doldurulması için genellikle bir süre beklemeniz gerekir. Bundan sonra otomatik olarak güncellenir veya manuel olarak yenileyebilirsiniz.

Bu çoğu zaman işe yaradı. Twitter ve Facebook raporları çok hızlı bir şekilde dolduruldu. Ancak, hayal kırıklığı yaratıyor LinkedIn kişisel profillerinde rapor yok.

Her platform için aşağıdakilerle ilgili veriler alabilirsiniz:

 • Kitle artışı
 • Gösterimler
 • Reach
 • nişan
 • Demografik

Gönderilebilir Analitik Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Nasıl Geliştirirsiniz-image2

Sendible’ın Facebook verilerini, Facebook’un kendi uygulama içi analizlerinden daha kolay anladım; bu da biraz zaman ve çaba gerektirebilir.

Metrikler platforma göre değişir. Örneğin:

 • Facebook için yayınlama davranışınızı ve en iyi içerikleri analiz edebilirsiniz
 • Instagram raporlaması en etkileşimli kullanıcılarınızı tanımlar
 • Twitter metrikleri bir Konu içerir & Etkileyenler raporu

Gönderilebilir Analitik Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Geliştirir-image3

Sendible ayrıca tüm sosyal medya hesaplarınıza genel bir bakış sunar. nişan bildiri. Bu raporu – tüm raporlar gibi – tarihe göre filtreleyebilirsiniz.

Gönderilebilir Analitik Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Nasıl Geliştirirsiniz-image4

Bu rapor, kitle bölünmesi (kitlenizin platformlar arasında nasıl bölündüğüne), içerik alışkanlıklarına (ne yayınladığınıza ve ne tür bir yanıt aldığınıza bağlı olarak), kitlenizle etkileşime geçmek için en uygun zamanlara ve en popüler içeriğe ilişkin veriler içerir.

Stratejinizi Güçlendirmek için Gönderilebilir Verileri Kullanma

Sendible’ın analizi ve raporlaması tüm sosyal medya verilerinizi tek bir yerde tutarak zaman kazanın. Sosyal medya yönetim aracı ayrıca bir Google Analytics entegrasyonuna sahiptir, yani web verilerinizi izlemek için platformdan ayrılmanız gerekmez.

Bu rapor ayrıca sosyal medya içeriği ile web trafiği arasında herhangi bir korelasyon olup olmadığını görmenizi sağlar. Belirli bir içerik yayınlamanın sitenize daha fazla ziyaretçi getirdiğini biliyorsanız, şunları yapabilirsiniz: içerik stratejinizi ayarlayın göre.

Gönderilebilir Analitikler Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejiniz Nasıl Geliştirilir-image5

Sendible’ın verileri ayrıca demografik veriler sağlayarak kitlenizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur ve onları en çok ilgilendiren şeylere ilişkin bilgiler. Bu sadece içerik pazarlaması için değil, aynı zamanda satışlarda da yardımcı olabilir.

Influencer pazarlama büyümekte olan bir trenddir ve Sendible’ın Konular üzerinden sağladığı bilgiler & Etkileyenler raporu ve kullanıcı katılımı raporları, sosyal medya kitlenizin en çok ilgilenen üyelerini belirlemenizi sağlar. Bu, bu kişilere ulaşmanıza ve onları markanızı tanıtmaya ve savunmaya teşvik etmenize olanak tanır., daha fazla marka bilinirliği, daha fazla kitle katılımı ve daha fazla satış.

Konu & Etkileyenler raporu ayrıca en çok blog yazdığınız konular hakkında nasıl sıralandığınızı görün, her nişteki kilit etkilere kıyasla. Bu, içerik pazarlama oyununuzu yükseltmeniz gerekip gerekmediğini size bildirebilir.

Sendible hakkında en sevdiğim özelliklerden biri, bireysel sosyal medya platformları için yerleşik duygu analizidir. Süper yararlı insanların markanız hakkında ne hissettiğini bilme, ve ele almanız gereken bir durum varsa anında uyarı almak için.

Sosyal medya stratejinizin bir parçası olarak, müşterilere ve patronlara sosyal medya performansı hakkında rapor vermek de önemlidir. Sendible bunu kolaylaştırır, premium planlarında özelleştirilebilir raporlar. Çekiş planıyla en fazla 15, Büyüme planıyla en fazla 35 ve Ölçek planıyla en fazla 60 rapor alırsınız.

Özel bir rapor oluşturmak yeni başlayanlar için uygun bir süreçtir.  Raporunuza bir ad verin ve istediğiniz süreyi ayarlayın.

Gönderilebilir Analitik Nasıl Okunur ve Sosyal Medya Stratejinizi Nasıl Geliştirirsiniz-image6

Ardından, modüllerinizi ekleyin ve ardından raporunuzu kaydedin. Bir sonraki girişinizde gösterge tablonuzda göreceksiniz.

Bir ajanssanız faydalı bir özellik, sosyal medya hesaplarını birlikte gruplandırmak için her müşteri için ayrı gösterge tablolarına sahip olmanızdır. Bunun hakkında daha çok konuşuyorum Tam Gönderilebilir inceleme.

Sosyal Medya Analitiği – Alternatifler Nelerdir?

Sendible diğer sosyal medya ölçüm araçlarına karşı nasıl birikir? Oldukça iyi, ortaya çıktığı gibi.

Buffer Publish analitiği ciddi bir rakip değil, şimdi Tampon en iyi analizlerini Arabellek Analizi araç.

Ve Hootsuite makul analiz, sosyal medya verilerinizle ilgili gerçek bilgiler edinmek istiyorsanız yeni sürüme geçmeniz gerekir. Sendible’ın otomatik olarak oluşturulan raporları ve zengin verileri, mükemmel bir sosyal medya izleyicisi olduğu anlamına gelir.

Gönderilebilir Analitikte Sonuç

Sendible, önemli sosyal medya metriklerini takip etmeyi kolaylaştırır. Bir hesap ekledikten sonra, çoğu rapor otomatik olarak doldurulur, bu da gerçek bir zaman tasarrufu sağlar. Sendible ayrıca sosyal medya içeriği ve kitleleri hakkında gördüğüm en iyi fikirlere sahip, ancak fiyat etiketi ajanslar ve ekipler için en uygun olanı.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me