SellHack and Replyify – Başarılı Soğuk E-posta Kampanyaları için Dinamik İkili

2010’dan önce, satışlar çoğunlukla soğuk arama yoluyla yapılıyordu, ancak bu durum, olası ve rahatsız edici umutları riske attı. Soğuk e-postaların alıcı açılmaya hazır olana kadar orada sessizce oturmanın avantajı, mesajınıza daha açık davranmasını sağlar. Ancak aynı zamanda yeni bir dizi zorluk getiriyor – potansiyel müşterileri bulma, e-posta gönderme ve takip etme. Ryan O’Donnell, SellHack Kurucu Ortağı ve Yanıtla bu sorunları çözmek ve başarılı soğuk e-posta sonuçları elde etmek için araçlar geliştirmiştir..


SellHack’i kurmadan önce lütfen arka planınızdan biraz bahsedin ve Yanıtlayın.

2003 yılında Kent State Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra New York’ta Wall Street’te bir butik yatırım şirketinde çalıştım. Tutkum her zaman internet pazarlama ve teknoloji olduğundan, 2007’den 2010’a kadar Yahoo için çalıştım ve Latin Amerika, Avrupa ve İsrail’de uluslararası bir iş birimi yönettim. Yahoo’dan ayrıldıktan sonra, e-posta adreslerini bulmaya ve soğuk e-postaları otomatikleştirmeye yardımcı olabilecek araçlara ihtiyacım olduğunu gördüm, bu yüzden SellHack ve sonra Replyify.

SellHack and Replyify - Başarılı Soğuk E-posta Kampanyaları için Dinamik İkili

SellHack nedir?

2010’dan önce satışlar çoğunlukla soğuk arama ile başlatıldı. Günümüzde, potansiyel müşteriler kesintiye uğramadıklarını ve e-postaları istedikleri gibi okuyabilecekleri için e-posta tercih edilen iletişim yöntemidir. Web’de ve LinkedIn, Facebook ve Twitter gibi sitelerde arama yaparak yeni potansiyel müşteriler bulmak o kadar zor olmasa da, zorluk iletişim bilgilerini bulmak. SellHack, e-posta adreslerini bulma ve doğrulama sorununu çözer.

SellHack, bir B2B ürününü veya hizmetini temsil eden veya satan, o kişiyi satış döngüsüne sokma umuduyla yeni bağlantılar kurmak isteyen herkes için harika bir araçtır. Müşterilerimiz arasında girişimler, KOBİ’ler ve Fortune 500 işletmeleri bulunmaktadır.

SellHack e-posta adreslerini nasıl bulur ve doğrular?

Adınız ve şirket adınız varsa, e-posta adresiniz büyük olasılıkla 12 farklı farklı kombinasyondan biridir – FirstName @, FirstName_LastName @ FirstInitial_LastName @, vb. Güne bir tane koyarak “BCC bombası” gönderirdik Kime alanındaki e-posta adresi ve BCC alanındaki diğer 11 olası kombinasyon, bunlardan birinin size ulaşacağını umuyor. Bu, posta sunucuları daha akıllı hale geldikçe ve bu denemeyi spam olarak tanımladıkça artık çalışmıyor.

Şimdi bir e-posta adresi bulmanın tek yolu web’de manuel olarak arama yapmaktır. On e-posta adresini manuel olarak bulmak ve doğrulamak bir saat sürebilirken, SellHack işlemi birkaç dakikadan daha kısa bir sürede otomatik hale getirir.

Bu, verileri düzenlemeye çalışan bir Excel elektronik tablosunun içinde yaşamak yerine, potansiyel müşterilerinizle anlamlı satış görüşmeleri yapmak ve yeni iş fırsatlarını kapatmak için haftada birkaç saat sürebilir..

SellHack nasıl çalışır?

Bir potansiyel müşterinin adını ve şirket adını kullanarak, SellHack’in algoritması 12 olası e-posta adresi kombinasyonunu oluşturur ve bunları 12 farklı kaynağa göre test eder, yani her e-posta adresini doğrulamak için gerçek zamanlı olarak 144 kontrol gerçekleştiriyoruz. Şirketin e-posta sunucusuna ping atıyoruz, veritabanlarını kontrol ediyoruz, web’i tarıyoruz, sosyal medyayı kontrol ediyoruz – manuel olarak yapılması çok uzun sürecek her şeyi yapıyoruz. 144 testin her biri için aldığımız yanıta dayanarak, güven puanına sahip bir e-posta adresi döndüreceğiz.

Potansiyel müşterileri belirledikçe veya birden çok ada sahip bir dosya yükleyerek aramalar birer birer başlatılabilir.

SellHack and Replyify - Başarılı Soğuk E-posta Kampanyaları için Dinamik İkili

Güven puanı nedir ve nasıl atanır??

Güven puanları, 144 çekten aldığımız olumlu, olumsuz veya tarafsız yanıta dayalı olarak bir e-posta adresinin teslim edilebilirliğine olan güvenimizi yansıtır.

Sonuçlar üç farklı kategoriden birine girer.

Doğrulanmış % 75 veya daha yüksek bir şeydir, yani bunun bir catch-all’a girmeyecek geçerli bir e-posta adresi olduğuna dair olumlu sinyaller aldık.

Desen eşleşmesi olası bir e-posta adresi olarak yüzde 65’lik bir puan. Bu, adresi ping ile doğrulayamasak da, o şirketteki doğrulanmış diğer geçerli e-posta adreslerinin desenini izlediği anlamına gelir

Hepsini kabul et % 40 veya daha düşük bir puana sahip olmak ve “eğitimli en iyi tahmin” alanına girmek. Şirketin desenini tanımlamak için yeterli veri yok, ancak geçerli olduğundan eminiz. Müşteri daha sonra geri dönme riskine girip girmeme veya adresi dikkate almamaya karar verebilir.

Bir e-posta sunucusuna sürekli olarak ping atmak kırmızı bayrağı kaldırıyor mu?

Birkaç farklı mekanizmaya ping atma sıklığımız ve bu istek üzerindeki imza o kadar çeşitlidir ki alıcı e-posta sunucusu için ihmal edilebilir.

Ürünleriniz bir satış hattını nasıl otomatik hale getirir??

Araçlarımızla, satış hattınızın en üstünde daha verimli olabilirsiniz. SellHack e-posta adreslerini belirledikten sonra, Replyify’da bir damla kampanyasında oluşturulabilir. Kusursuz koşullar altında mükemmel bir dünyada elle yapacağınız e-postaların ideal sırasını ve zamanlamasını oluşturun; Yanıtla bir giriş e-postası ve beş gün sonra yanıt vermeyen herkese bir takip e-postası gönderir. On gün sonra hala bir yanıt yoksa, belki tekrar takip edersiniz – tamamen size kalmış. Aboneliği iptal eden veya aboneliği iptal etmeyi seçen tüm kişiler, bu kampanya sırasında otomatik olarak duraklatılır.

Yanıtla doğrudan e-postanıza bağlandığından, otomatik e-postalar asla otomatik görünmez. Gelen kutunuzda yaşayan küçük elfler gibiyiz, bu nedenle e-postalar kişisel e-postanızdan geliyormuş gibi görünür ve hissedilir. Yanıtla ile e-postalar gönderdiğinizde, aldığınızda ve yanıtladığınızda, bu e-postaların tümü gelen kutunuzda ve gönderilen klasörlerde bulunur.

Zaman içinde yeni kişiler eklendikçe kampanyaları da yanıtlayın. Bu yeni kişiler diziyi devralır, bu nedenle herhangi bir günde, ilk tanıtım e-postasını alan kişiler vardır, diğerleri ikinci e-postayı alırken diğerleri üçüncü, dördüncü vb..

SellHack and Replyify - Başarılı Soğuk E-posta Kampanyaları için Dinamik İkili

Kişileri ve kampanyaları nasıl analiz edebilir ve yönetebilirsiniz??

Gelen kutunuzdaki kişileri görüntülemenin, analiz etmenin ve yönetmenin birçok yolu vardır. Ne gönderildiklerini, ne açtıklarını, nereye tıkladıklarını ve gelecekte ne almak istediklerini görebilirsiniz. Doğrudan e-postalara yanıt verebilir, başka bir kampanyaya taşıyabilir, not ekleyebilir veya abonelikten çıkabilirsiniz.

Ayrıca, özelleştirilmiş raporlar çalıştırmak, kampanyalarınız hakkında dikkate değer bilgiler sağlayabilir. Diyelim ki bir e-posta açan, bir bağlantıyı tıklayan ancak hiç yanıtlamayan herkesi görüntülemek istiyorsunuz. Sorgu sonuçlarını inceleyerek, bir kişiyi her 30 günde bir daha eğitici bir yaklaşımla e-posta gönderilecek bir yetiştirme kampanyasına taşımaya karar verebilirsiniz. Veya açıkça ilgilendiğiniz bir kişiyi aramaya ve yanıtlamalarını ve etkileşime geçmelerini nelerin engellediğini görmeye karar verebilirsiniz..

SellHack and Replyify - Başarılı Soğuk E-posta Kampanyaları için Dinamik İkili

Replyify’ın e-postalar, yanıtlar ve takiplerle ilgili analizler açısından tabloya getirdiği şey, yalnızca bir CRM veya posta kutusundan asla çıkarılamaz. Bu toplantıyı elde edip etmemek arasındaki farkı yaratabilen bir tür zeka.

Kampanyaları yanıtlamak için değişiklik yapılabilir?

Evet, zaman çizelgelerini uzatabilir ve bir kampanyaya adımlar ekleyebilirsiniz. Bir kampanya başladıktan sonra izin vermediğimiz tek şey e-postaların sırasını değiştirmektir, çünkü bir kişinin sekanstaki konumuna bağlı olarak; muhtemelen aynı e-postayı iki kez alabilirler.

Ayrıca A / B testleri, hatta C / D / E / F / G testleri de yapabilirsiniz – istediğiniz kadar! Konu satırlarını veya e-postaların sırasını test etmek için zaman çizelgenizin B sürümünü oluşturun ve yeni kişiler ekleyin. Verilere baktıktan sonra A’dan sevdiğiniz şeyleri ve B’den sevdiğiniz şeyleri görebilir ve C sürümündeki tüm yeni kişiler için mükemmel bir melez oluşturmaya karar verebilirsiniz..

SellHack and Replyify - Başarılı Soğuk E-posta Kampanyaları için Dinamik İkili

Replyify’ın CRM veya üçüncü taraf e-posta platformuna göre avantajları nelerdir??

Yeni başlayanlar için, soğuk e-postalar MailChimp ve Constant Contact gibi üçüncü taraf e-posta platformlarından gönderilemez çünkü tüm kişilerin kaydolmasını gerektirir.

Ayrıca, posta sunucuları almak, daha önce hiç iletişim kurmadığınız birine ilk e-postayı belirlediğinde ve bir CRM otomasyonu veya e-posta pazarlama platformunun IP’si aracılığıyla gönderildiğini gördüğünde, Spam’a hızlı bir yolculuktur. Yanıtlama e-postaları doğrudan e-posta kutunuzdan gönderilir, bu nedenle birincil Gelen Kutusuna teslim edilme ve okunma şansı çok daha yüksektir.

Geçmişte bir şirket için soğuk e-posta göndermenin işe yaramadığını duyduğumda, ya manuel olarak yapmaya çalıştıkları ve asla etkili bir şekilde takip etmedikleri ya da CRM’leri aracılığıyla gönderildikleri ve e-postaların hiçbiri umuduna ulaşmadığı için.

Tabii ki, en önemli avantajı Replyify’ın doğrudan e-posta kutunuza bağlanma şeklidir. Bu, otomatik kampanyalarınızın asla otomatik görünmemesini sağlar ve tüm e-posta etkinliğinizi tek bir yerde tutar ve kolayca yönetilip analiz edilebilir.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map