Rebranding loga: Vývoj loga Nike

Ak budete počuť názov „Blue Ribbon Sports“, je nepravdepodobné, že by ste si zakúsili akékoľvek uznanie. V roku 1964 spoločnosť pôsobila z kufra automobilu a predávala topánky Onitsuka Tiger z Japonska, aby sledovala športovcov.. Dnes je to jedna z najznámejších značiek na svete, hoci pod iným menom.


V roku 1971 sa Phil Knight a Bill Bowerman, majiteľ spoločnosti Blue Ribbon Sports, rozhodli vytvoriť vlastnú obuv. Málo vedeli, že ich obuvnícka rada sa chystá staňte sa referenčným bodom pre výrobcov športového oblečenia všade. Jediným kúskom skladačky, ktoré chýbal, bolo logo novej identity značky – značky, ktorú sa rozhodli zavolať spoločnosti Nike.

Príbeh loga Nike je teraz legendárny. Rovnako ako epická báseň, jej zvraty a zákruty sa nedajú predvídať a nedajú sa replikovať. Poskytuje však neoceniteľnú lekciu pre tých, ktorí rozvíjajú svoju značku a učia o tom všetkých skutočný génius nemusí byť produktom vysokých cenoviek a dlhoročných skúseností.

Hľadáte vytvoriť svoju vlastnú módnu značku? Nenechajte si ujsť nášho sprievodcu ako vytvoriť logo oblečenia.

Ak by ste radšej najali dizajnéra, aby vykonal prácu za vás, môžete nájsť odborníka na Fiverre za pouhých 5 dolárov.

Ďalšie nápady na dizajn a budovanie značky nájdete v našom zozname špičkové služby v oblasti dizajnu loga.

Skromné ​​začiatky – Swoosh 35 dolárov

V roku 1971 bol Phil Knight účtovným profesorom, ktorý hľadal niekoho, kto by vytvoril logo. Príbeh pokračuje tak, že zaslechol jedného zo svojich študentov, Carolyn Davidsona, ktorý spomenul, že potrebovala peniaze na výučbu. Vždy ako podnikateľ ju rýchlo poveril vytvorením znaku pre svoj nový dizajn obuvi. Cena, ktorú ponúkol? Iba 35 dolárov. Dnes by tieto peniaze mali hodnotu okolo 200 dolárov, čo je stále neuveriteľne lacné.

Carolyn vymyslel koncepciu a dizajn za menej ako jeden deň, citujúc 17,5 hodiny za celý proces. Jej vízia bola jednoduchá: vykresliť myšlienku pohybu. Toto priame objasnenie jej koncepcie do značnej miery prispieva k jej prípadnému úspechu. „Swoosh“ – ktorého meno vyvoláva samo seba obrázky rýchlo sa rozvíjajúcich športovcov, ktorí vám pominuli okolo vašej vízie – stali sa stelesnením rýchlosti v športe. Jej pridanie názvu značky do ručne písaného písma skriptu len zvýraznilo túto ilúziu hladkej a efektívnejšej akcie. a geometrický tvar „kontroly“ slúži ako dôkaz toho, že dobrý koncept je kľúčom k vytvoreniu značky, ktorá obstojí v skúške času.

Rebranding loga: Vývoj loga Nike

Grécka bohyňa víťazstva

To veľa nevie, ale značka Nike bola v skutočnosti pomenovaná po gréckej bohyni víťazstva (vyhlásil Ny-kee.) Okrídlené božstvo bolo známe tým, že sa vrhlo na bojisko, udeľovalo víťazom slávu a slávu. Jej krídla boli dlho symbolom statočného úspechu. Mnoho odborníkov sa s tým dohodlo Slávny Swoosh Carolyn Davidson bol založený na obrazoch rozpätia krídel bohyne, pretože im napodobňuje tvar a význam. To, čo sa na prvý pohľad javí ako jednoduchý, nezmyselný symbol, má hlboké kontextové pozadie. Aj keď Nike nikdy aktívne nepodporuje príbeh svojho loga, je to práve táto hĺbka myslenia, ktorá mu pravdepodobne poskytla medzinárodnú slávu, ktorú má dnes..

Rebranding loga: Vývoj loga Nike

Bohyňa Nike však nie je jedinou gréckou postavou, ktorá mohla inšpirovať logo. Hermes, ktorý sa tak stane bohom športu, bol známy svojou jedinečnou voľbou v obuvi. Jeho okrídlené sandále s názvom „Talaria“ prevládajú v gréckej mytológii. Známy ako „taký rýchly ako ktorýkoľvek iný vták“ tieto magické topánky zosobňujú to, čo sa značka Nike snaží vytvoriť – a to obuv, vďaka ktorej budete na trati bezkonkurenční. Keď pochopíte, že vlnovka predstavuje krídla, je ľahké vnímať topánky, ktoré symbolizujú šport ako moderných ekvivalentov slávnej Talarie..

Revolúcia písma z roku 1978

Kurzívne písmo, ktoré navrhla Carolyn Davidson, pôvodne fungovalo. Ako však značka rástla, bolo potrebné štýl písania, ktorý sa zhodoval s jeho odvážnym a priekopníckym výhľadom. Logo Nike prešlo prvým vývojom, keď sa rozhodlo používať ho Futura Bold ako súčasť návrhu. Umiestnený nad Swoosh, je hladko integrovaný s celkovým znakom, so „E“ značky presakuje do samotného swoosh. Všetko o zvolenom type písma personifikovalo spoločnosť:

 • Sans Serif fonty sú znakom modernosti. Tradičné písmo zahŕňa rozmach na konci každého riadku, známy ako serify. Klasický štýl uprednostňujú značky vintage, ktoré chcú sprostredkovať svoje zavedené postavenie. Pätkové písma však môžu spôsobiť, že vaša spoločnosť bude staršia a irelevantná. Sans-serifové písmo, ktoré používa Nike, ich uvádza ako inovatívna značka zameraná na budúcnosť.
 • smelý font oznamuje tučný príkaz. V roku 1978 sa tržby a zisky Nike medziročne zdvojnásobili. Čoskoro vlastnili 29% odvetvia športového oblečenia. Už neboli novými v hre; teraz potrebovali písmo, ktoré ukázalo ich silu. Výber spoločnosti Futura Bold zaistil, že ich sila ako spoločnosti bola správne zobrazená.
 • kapitalizovaný listy boli ďalšou črtou nového loga Nike. V štúdii z roku 2013 sa uvádza, že písmo veľkých písmen bolo bežne sa používa pre značky „hrdina“. Tento typ spoločnosti bol známy svojou energiou, odvahou a zameraním. S rastúcou popularitou a silou Nike sa ich voľba kapitalizácie loga stala oficiálnym miestom ich podnikania ako „hrdinskej“ firmy..
 • prekladania je taktika, ktorá sa pôvodne používala pri sadzbe kovov, ale odvtedy sa presunula do digitálnej typografie. Týka sa to praxe vyrovnanie medzery medzi písmenami, takže vyzerajú rovnako rozmiestnené. Jedno písmeno sa môže prekrývať s druhým písmenom, takže priepasť medzi nimi sa nezdá byť neprimeraná. Aj keď kerning neprináša kontext, do dizajnu dodáva profesionalitu, čím sa zvyšuje celkový efekt.

Rebranding loga: Vývoj loga Nike

Logo Nike bolo také efektívne, že to bolo nezmenil sa už 17 rokov. Hoci boli obdobia, keď boli pridané rôzne farby pozadia, základný tvar zostal rovnaký.

Medzinárodné uznanie

V roku 1995 Nike úplne zrušila svoje meno v logu. Po 25 rokoch sa jednoduchý swoosh stal tak ikonickým, že nepotreboval žiadny úvod ani vysvetlenie. V skutočnosti je teraz pravidelne uvádzaná ako jedna z najznámejších log všetkých čias. Vlastný výskum spoločnosti Nike ukázal, že 97% Američanov pozná logo, a tieto štatistiky by sa dali ľahko replikovať na celom svete.

Ak sa snažíte označiť svoju firmu, príbeh spoločnosti Nike je nepopierateľnou inšpiráciou. Ukazuje, ako môžete definovať svoju spoločnosť aj s najjednoduchšími symbolmi do tej miery, že bez problémov komunikuje s celou vašou osobnosťou značky. dnes, Swoosh je synonymom pre atletiku, silu a silu.

Ako sa Nike podarilo skončiť s ikonickým a medzinárodne rozpoznateľným logom?

Rebranding loga: Vývoj loga Nike

Peniaze nekúpia úspech

Keď Phil Knight prvýkrát videl logo Swoosh, nebol okamžite predaný. V skutočnosti sa uvádza, že povedal, že v priebehu času na ňom môže rásť. Na povrchu je príbeh do značnej miery pozoruhodný. Carolyn Davidson a Phil Knight sú však zodpovední za poskytnutie ingrediencií, aby sa logo stalo vynikajúcim úspechom. Vývoj loga kvality Nike nie je o utrácaní peňazí. Ide o použitie kombinácie nasledujúcich faktorov:

Silný kontext a koncepcia

Swoosh Nike je tak jednoduchý, že je ťažké si predstaviť, že za ním je veľa príbehu. V skutočnosti sú jej inšpirácie početné a koncept je jasný. Použitie gréckej mytológie na vytvorenie príbehu za znakom zaručuje, že má hĺbku, ktorá by chýbala, keby bol navrhnutý iba na vizuálne prvky. Aj keď inšpirácia nie je ani v konečnom produkte rozpoznateľná, hĺbka myslenia bola neoceniteľná pri vytváraní loga, ktoré komunikuje so silnou značkou.

Jedlo so sebou # 1: Predtým, ako začnete navrhovať, uistite sa, že má vaše logo jasný príbeh a koncept.

Ochota postupovať

Ak Phil Knight a Bill Bowerman nezaviedli redizajn loga v roku 1978, logo Nike možno nedosiahlo taký úspech, aký má dnes. Len veľmi málo ľudí si bude pamätať počiatočné písmo alebo bude môcť znovu vytvoriť, ale Futura Bold bude odteraz vždy synonymom Nike. Je dôležité si uvedomiť, že hotovým produktom nemusí byť žiadny dizajn loga. Ak dovolíte, aby vaša značka rástla spolu s vašou spoločnosťou, skončíte s umením, ktoré skutočne zosobní vašu víziu.

Jedlo s sebou # 2: Prijmite zmeny vkusu a štýlov a buďte pripravení prispôsobiť svoje logo podľa času.

Vonkajšie myslenie

Ak potrebujete logo, vašim prvým inštinktom môže byť možnosť voľby drahej dizajnérskej firmy. však, cena sa vždy nerovná talentu. Myslenie mimo poľa a hľadanie alternatívnych trás môžu skutočne viesť k lepším výsledkom. Prinajmenšom môžete znížiť cenu, čo je nesmierne užitočné, ak ste začínajúci podnik s obmedzeným financovaním.

Jedlo so sebou # 3: Nevyberajte automaticky očakávanú trasu. Ak máte možnosť preskúmať menej cestovanú cestu, choďte na ňu.

Dôvera v tento proces

Skutočnosť, že Phil Knight nebol pôvodne zapôsobený na logo, ale napriek tomu mu umožnil posunúť sa vpred, hovorí o raste podnikania.. Je nepravdepodobné, že váš prvý pokus o značku bude obrovským úspechom. Ak budete tráviť príliš dlho agonizáciou jemných detailov, nakoniec nebudete spokojní. Dôvera v tento proces a vedomie, že k vývoju dôjde ďalej v rade, je často potrebné na spustenie trajektórie vašej spoločnosti vpred..

Jedlo so sebou # 4: Netrápte sa jemnými detailami; perfekcionizmus vás môže skutočne zadržať.

Vytvorte si ikonické logo a sledujte, ako sa vaše podnikanie darí

Logo Nike je ako mýtická legenda o značkovom svete. Zberá všetky pravidlá týkajúce sa kvality a nákladov. Dnes má spoločnosť Nike hodnotu 34,7 miliárd dolárov a jej slávny dizajnér loga vlastní 32 000 akcií tohto majetku. Aj keď nie je čas začať loviť v areáli miestnej vysokej školy pre ďalšiu Carolyn Davidson, existujú cenné ponaučenia z tohto procesu. Ak hľadáte navrhnite logo svojej spoločnosti, potom dbajte na túto radu a môžete skončiť s ikonickým logom za úžasnú cenu!

zdroje

https://anikabatista.wordpress.com/2013/10/27/nike-the-samothrace/
https://hbr.org/1992/07/high-performance-marketing-an-interview-with-nikes-phil-knight
https://www.nickkolenda.com/font-psychology/#fonts-p2-t15

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map