Prečo je Drupal lepší ako WordPress

Keď väčšina z nás premýšľa o softvéri na správu obsahu (CMS), WordPress je najlepší produkt, ktorý vám príde na myseľ. Aj keď je WordPress ľahko najobľúbenejším produktom CMS medzi používateľmi a recenzentmi, nie je to nevyhnutne to najlepšie. Jedným z produktov, ktorý sa ukázal byť populárnym medzi väčšími podnikovými a podnikovými klientmi, je Drupal.


Aj keď je Drupal v mnohých ohľadoch podobný WordPressu, ponúka aj mnoho rôznych funkcií. Najväčší úder proti Drupalu spočíva v tom, že nejde o produkt vhodný pre začiatočníkov – jedným z dôvodov, prečo má na globálnych webových stránkach iba menej ako 4% podiel na trhu..

však, Drupal prisahal množstvo webových stránok, vrátane mnohých vládnych a vzdelávacích organizácií. Celkovo Drupal ponúka oveľa výkonnejší produkt ako WordPress, ktorý je viac zameraný na vstupný trh s webovým dizajnom.

Prečo je Drupal lepší ako WordPress

Drupal je pre webové stránky s veľkým obsahom lepší

Historicky sa WordPress zameriaval na komunitu blogov. Niektorí používatelia sa preto stretávajú s problémami, pokiaľ ide o hosting webových stránok vyžadujúcich veľké množstvo údajov. WordPress má tendenciu spútavať typy a množstvo obsahu, ktoré môžu jednotlivé webové stránky spravovať, ale Drupal je oveľa robustnejší.

Napríklad Drupal vám umožní používať viac šablón webovej stránky na vašom webe, zatiaľ čo WordPress vás obmedzuje na jednu šablónu. Drupal tiež podporuje viac typov obsahu na každej webovej stránke, čo vývojárom poskytuje väčšiu slobodu pri zostavovaní svojich webových stránok. A nakoniec, Taxonomický systém Drupalu je oveľa robustnejší, čo uľahčuje spracovanie a klasifikáciu veľkých častí údajov na vašom webe.

Máte oprávnenie na dokonalé riadenie prístupu

Jedným zaklopaním na WordPress je, že prístup používateľa je príliš nepružný. Ste pripútaní k piatim predvoleným rolám používateľov. Aj keď v týchto rolách môžete upravovať niektoré oprávnenia, stále môžete meniť iba preddefinované povolenia..

Drupal ponúka skutočný správcovský systém, ktorý vám umožní prispôsobiť oprávnenia používateľom skôr ako im prideliť roly. Zatiaľ čo existujú moduly, ktoré môžete nainštalovať, aby umožňovali role, oveľa bezpečnejšie je prideliť používateľom individuálne povolenia. Je to podobné tomu, čo by ste videli s povoleniami systému Windows alebo s pridelením povolení na serveri.

Napríklad, ak by ste chceli, môžete dať používateľovi možnosť upravovať príspevky blogu, ale nie možnosť pridávať webové stránky na zvyšok webovej stránky.. Máte úplnú kontrolu nad povoleniami.

Váš web bude v predvolenom nastavení viacjazyčný

Ak chcete, aby bol váš web viacjazyčný v programe WordPress, musíte nainštalovať doplnky a potom ich nakonfigurovať. A to za predpokladu, že váš doplnok podporuje požadovaný jazyk.

Naopak, Drupal prichádza so schopnosťou prekladať vaše webové stránky do iných jazykov vo svojom jadre. Na zvládnutie prekladu nie je potrebné inštalovať ďalšie doplnky. Ak narazíte na zriedkavý jazyk, ktorý nie je súčasťou jadra, môžete jazyk jednoducho vyhľadať a nainštalovať, namiesto toho, aby ste nainštalovali úplne nový doplnok, ako by ste použili pri WordPress..

Prečo je Drupal lepší ako WordPress

Drupal dostane hacknut oveľa menej, a to z dobrého dôvodu

Nie je príliš neobvyklé, že sa webová stránka programu WordPress hackuje, ale pamätáte si, kedy ste sa naposledy dozvedeli o významnom hackerovi Drupalu? Kurzy sú také, že ste o nich nikdy nepočuli. Je to preto, že webové stránky spoločnosti Drupal sú v porovnaní s programom WordPress omrznuté oveľa menej. Prečo je toto? Hlavne preto Funkcie zabezpečenia Drupal sú odolnejšie ako WordPress a komunita Drupal je oveľa aktívnejšia pri zisťovaní a riešení potenciálnych bezpečnostných hrozieb..

Všetky významné bezpečnostné hrozby v moduloch sú oznamované na webovej stránke spoločnosti Drupal a tím zabezpečenia Drupalu aktívne pracuje na poskytovaní opráv. Keď sa nájdu opravy, distribuujú sa prostredníctvom webových stránok.

Súčasťou Drupalu je aj modul hlásenia zabezpečenia, ktorý môžete použiť na nájdenie a vyriešenie všetkých problémov so zabezpečením, ktoré sa nachádzajú na vašej webovej stránke. toto umožňuje vám byť aktívnym v oblasti bezpečnosti a opraviť problémy skôr, ako spôsobia hack alebo prestoje na vašom webe.

Ste pripravení posunúť svoj vývoj na ďalšiu úroveň

Aj keď to znie klišé, použitie Drupalu posunie vašu schopnosť navrhnúť webovú stránku na inú úroveň. WordPress je pozoruhodne jednoduchý a skvelý pre začiatočníkov a pokročilých web dizajnérov, ale problém s platformou je, že sa technológia príliš nemení. Moduly používané v programe WordPress zostávajú od vydania po vydanie väčšinou rovnaké.

Najnovšia verzia aplikácie Drupal je zostavená pomocou Symfony2, čo umožňuje aplikácii poskytovať vysoký výkon aj rozšírené funkcie. Po aktualizácii Drupalu je program vylepšený, aby umožňoval väčšiu funkčnosť. S programom WordPress musíte počkať, kým niekto vyvinie doplnok na rozšírenie funkčnosti platformy.

Vylepšená funkčnosť platformy umožňuje väčšiu slobodu pri vývoji a je jedným z dôvodov, prečo niektoré z najdôležitejších webových stránok na svete využívajú technológiu Drupal.. Ak je to dosť dobré pre Biely dom a vládne organizácie USA, bude to dosť dobré pre web vašej firmy.

Hľadáte miesto na hosťovanie svojej webovej stránky Drupal? Vyskúšajte týchto šesť webhostingových služieb.

Inovujte svoje zručnosti a inovujte svoje webové stránky pomocou Drupalu

Teraz nehovorím, že WordPress je hrozný produkt. Na WordPress beží mnoho úžasných webových stránok. Mnohé organizácie si však vyberajú Drupal nad WordPress, a to z dobrého dôvodu. Drupal je oveľa bezpečnejší a štandardne ponúka produkt s väčšími možnosťami dizajnu, než aký nájdete pri WordPress.

Niektorí z vás samozrejme poukazujú na to, že používanie WordPress je „ľahšie“ a ponúka omnoho viac doplnkov ako Drupal. To je pravda a o tom sa môžete dozvedieť viac v našej odbornej recenzii WordPress . WordPress sa ľahšie učí a poskytuje omnoho viac v spôsobe doplnkov. Toto ľahké používanie je však vyvážené programom, ktorý obmedzuje rast vašich webových stránok.

Drupal zahŕňa trochu učenie, takže niektorí z vás sa môžu rozhodnúť najať niekoho, kto pre vás vyvinie Drupal. Aj keď to môže spôsobiť určité dodatočné náklady, pokiaľ ide o čas alebo peniaze, výhody, ktoré získate používaním lieku Drupal, z dlhodobého hľadiska vynahradia náklady. Platí to najmä v prípade, ak plánujete hosťovať robustnú webovú stránku elektronického obchodu alebo webovú stránku, ktorá vyžaduje spracovanie veľkého množstva údajov alebo obsahu.

Nakoniec sa výber scvrkáva na typ webových stránok, ktoré potrebujete. Pre osobné webové stránky a webové stránky malých firiem je WordPress kompetentnou voľbou, ktorá dokáže túto prácu vykonať. Ak však hľadáte produkt, ktorý ponúka robustné možnosti vývoja, má vynikajúce zabezpečenie a je vhodný pre webové stránky v podnikovom meradle, potom bude Drupal lepšou voľbou..

zdroje

Štatistiky Drupalu: https://w3techs.com/technologies/details/cm-drupal/all/all

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me