Prečo doménové prípony záleží na adrese URL vašich webových stránok

Aký je váš obľúbený album od spoločnosti Dresta & BG Knocc Out? Čo obťažujú rapperi 90. rokov s webmi? Je to všetko o rozpoznávaní mena. Registrácia názvu domény najvyššej úrovne (TLD), ktorý si ľahko zapamätáte a dobre sa umiestni vo vyhľadávačoch, prinesie stály prúd návštevníkov a zákazníkov.. Mať meno si nikto nebude pamätať? Len sa opýtajte Dresty.


Jedným z prvkov pri výbere správneho názvu webovej stránky je výber správnej webovej prípony, známej tiež ako rozšírenie domény. Najlepšie hostingové weby vám ponúkajú možnosť zaregistrovať vaše doménové meno do štandardnej prípony .com spolu so širokou škálou alternatívnych prípon..

Ak vyberiete nezrozumiteľnú príponu alebo ťažko zapamätateľnú príponu, riskujete, že sa váš web stane rovnako nezrozumiteľný ako Joe Boy Gee Dawg ‘n’.. Aj keď alternatívne prípony slúžia na určitý účel, nemusia byť pre vaše webové stránky najlepším riešením. Zistite viac o alternatívnych príponách a o tom, prečo je pre vašu stránku dôležitá správna prípona.

Prečo tak veľa prípon?

Keď začnete s výberom názvu domény, všimnete si, že pre prípony domén existuje nespočetné množstvo možností. Najbežnejšie používané alternatívne prípony sú .net a .org, ale existuje široká škála všeobecných prípon, ako je .pizza. Existujú aj názvy domén špecifické pre jednotlivé krajiny, napríklad .uk alebo .us, a dokonca aj názvy domén špecifické pre jednotlivé značky, ako napríklad .apple a .comcast.

Prečo teda ľudia používajú pre svoje webové stránky alternatívne domény? Najbežnejším dôvodom je skutočnosť, že verzia ich webovej stránky nie je k dispozícii. Niekedy sa berú prípony .com, .net, .org a ďalšie prípony TLD, ktoré sa všeobecne používajú pre názvy domén, pričom nezostáva žiadna iná alternatíva, len výber alternatívnej prípony..

Často sa stretávame s otázkou, či je prípona domény pre web skutočne dôležitá. Krátka odpoveď je, áno, typ použitia prípony má výrazný vplyv na výkon vašich stránok.

Návštevníci sú trénovaní na zapamätanie

Už ste niekedy prestali uvažovať, prečo väčšina hlavných webových stránok, ktoré používate každý deň, má príponu .com? Okrem toho, že je primárnym TLD používaným na celom svete, je to ten, o ktorom väčšina predvolene uvažuje.

Keď sa študenti učia o počítačoch a internete, väčšina všetkého, čo sa učia, zahŕňa stránky .com. Môžete ho takmer zobraziť ako „predvolené nastavenie“ pre väčšinu internetu. Aj klávesnica vášho mobilného telefónu obsahuje kláves .com, pretože väčšina webových stránok, ktoré budete používať, končí koncovkou .com.

Interbrand.com uskutočnil v roku 2014 prieskum o príponách adries a zistil, že 94% opýtaných si pamätá mená spoločností .com nad inými príponami. Keď bolo na výber niekoľko firemných domén, 62% používateľov automaticky prešlo na verziu .com webu. Neskôr dostali tí istí používatelia názov spoločnosti bez prípony a 81% predpokladalo, že ide o adresu .com.

Výber prípony .com bude najlepším ťahom, ak bude doména k dispozícii. To, čo sa najviac očakávalo, a výber inej prípony môže zákazníkom sťažiť vyhľadávanie vašich stránok.

Alternatívne domény majú stigmu

Existuje celý rad alternatívnych prípon, ktoré môžete použiť iné ako štandardná adresa .com, ale riskujete tým reputáciu svojej značky.. Zatiaľ čo používatelia internetu majú tendenciu dôverovať TLD, ako sú .com, .net a .edu, mnohí ďalší sú považovaní za podozrivých z dôvodu konania ostatných v minulosti..

Niektoré z týchto alternatívnych domén majú v predvolenom nastavení prirodzenú stigmu. Prípony ako .xxx a .sex patria do tejto kategórie. Iní majú získal stigmu, pretože sa používal buď na spam, distribúciu škodlivého softvéru alebo na iné nezákonné činnosti. Príponu domény, ako sú .wtf, .pink, .online alebo .room, je možné považovať za spam, bez ohľadu na to, ako šikovný je názov domény, ktorú vlastníte.

Google sa naozaj nestará – Sorta

Prečo doménové prípony záleží na adrese URL vašich webových stránok

Ak máte obavy, že .net alebo iná forma TLD poškodí vaše SEO, prestaňte sa obávať. Samotná prípona vašej domény vo všeobecnosti významne neovplyvní vašu schopnosť umiestnenia v sieti Google alebo iných vyhľadávacích nástrojoch.

Na základe uvedeného bude príslušné meno .com všeobecne fungovať lepšie ako iné prípony, pretože verejnosť mu bude viac dôverovať. Napríklad stránka BuyWindows.com bude menej podozrivá ako stránka BuyWindows.you a pritiahne väčšiu návštevnosť. Google uvidí túto návštevnosť a stránka .com bude mať lepšiu pozíciu.

Vaše hodnotenie môže pomôcť ďalšie faktory. Ak pre svoj web vyberiete špecializovanú príponu, kombinácia kľúčových slov a prípon sa môže stať pre používateľov príťažlivou a pritiahne väčšiu návštevnosť. Príkladom môže byť TourEifel.paris. Ak hľadáte výraz „Eifel Tower Paris“, jedná sa o najlepší výsledok, a to dokonca aj nad položkou Wikipedia.

Vyhľadávacie nástroje vás nebudú penalizovať za použitie alternatívnej prípony, ale ako každá iná stránka .com, musíte poskytnúť kvalitný obsah, aby ste sa mohli dobre umiestniť.

Riskujete, že vám budú hlavné prípony pochovávať

Prečo doménové prípony záleží na adrese URL vašich webových stránok

Jedným nebezpečenstvom pri registrácii alternatívneho názvu domény je zakopanie pod weby s hlavnými príponami. Napríklad ste odborníkom na opravu zariadení Apple a rozhodujete sa, že chcete podnikať opravy zariadení Apple. Vybrali ste si to, čo považujete za perfektné meno svojho webu – AppleFix.

Iba jeden problém. Zdá sa, že vaše perfektné meno si vybral niekto iný. Všetky hlavné prípony (.com, .net, .org) a dokonca aj niektoré z prípon pre jednotlivé krajiny boli naberané. Takže ste sa rozhodli ísť s applefix.co.

Je pravda, že applefix.co nie je zlým nápadom pre názov domény, ale je pravdepodobné, že si niekto bude pamätať vaše stránky. Okrem toho budete mať pri vyhľadávaní Google lepšiu výkonnosť ako iné stránky? Možno sa nakoniec dokážete postaviť na túto úroveň, ale môže to chvíľu trvať.

Dokonca aj potom, ako sme už zdôraznili, na .com sa bude pamätať. V takom prípade by bolo lepšie zvoliť názov domény, kde si môžete vybrať doménu .com a postaviť túto značku, než sa pokúsiť prekonať nevýhodu alternatívnej prípony..

Stále nemôžete ísť zle s dobrou doménou .com

Celkovo je najlepšou voľbou pri vytváraní domény, ktorú si ľahko zapamätáte, dobre sa hodí a ktorej zákazníci dôverujú, je použitie prípony .com. Iste, môžete použiť alternatívnu príponu a dať čas a úsilie, aby bola úspešná, ale prečo vynaložiť toto mimoriadne úsilie, ak je k dispozícii kvalitný názov .com?

Aj keď vám názov .com poskytne najlepšie šance na úspech, nie je to jediný kľúč k úspechu. Stále musíte venovať čas a úsilie na rozvoj kvalitného obsahu a byť v súlade s osvedčenými postupmi SEO. Môžete mať najlepšie meno .com na svete, ale ani to nemôže nahradiť zlý obsah.

Ak chcete získať názory a vytvoriť verných zákazníkov, chcete kvalitný web s jasným menom, ktoré si ľahko zapamätáte. Rovnako ako mnoho iných vecí v živote, môžete ísť s alternatívnym rozšírením o webovú stránku, ale stará škola .com je stále najlepšou voľbou na vykonanie práce..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me