Predaj na Pintereste: 6 vecí a 6 vecí, ktorým sa treba vyhnúť

Pre podniky – najmä pre podniky v esteticky zameranom priemysle, ako je móda alebo domáci dekor – Pinterest môže byť neuveriteľným zdrojom.. V skutočnosti môže byť pre mnoho značiek jednou z najdôležitejších súčastí silného marketingového plánu. Bude to však fungovať iba vtedy, ak vhodne využijete platformu, čo znamená, že existujú veci, ktoré musíte urobiť, a veci, z ktorých musíte vyjasniť, ak sa chystáte zvýšiť svoju návštevnosť, predaj a príbuznosť so značkou..


Stručný pohľad na čísla

Pinterest je sen online predajcu. Zoberme si nasledujúce štatistiky:

 • 200+ miliónov návštevníkov mesačne
 • 93% využíva túto platformu osobitne na plánovanie nákupov
 • 67% objavilo pri prehliadaní nový produkt alebo značku
 • Polovica návštevníkov uskutočnila nákup po tom, čo videli propagovaný špendlík
 • V priemere používatelia míňajú o 4 doláre viac na nákupy nájdené v službe Pinterest ako na Facebooku; a približne o 13 dolárov viac ako nákupy Twitter
 • Polčas rozpadu špendlíka je 3,5 mesiaca; v porovnaní s tým je polčas rozpadu na Facebooku 90 minút a polčas v tweetu je 24 minút

Pozrime sa ešte na poslednú štatistiku. Jeden špendlík môže inšpirovať zapojenie a priniesť návštevnosť (potenciálnym zákazníkom) na váš web po lepšiu časť roka. To znamená, že čas, ktorý venujete budovaniu silnej stratégie a obsahu Pinterestu, sa bude priebežne vyplácať spôsobom, ktorý iné platformy sociálnych médií jednoducho nemôžu porovnávať..

Ste pripravení vytvoriť obchodný účet Pinterest a začať predávať? Skvelé! Len nezabudnite vziať do úvahy nasledujúce veci a nie.

6 vecí, ktoré treba urobiť pri predaji na Pintereste

# 1: Využite výhody rôznych typov kolíkov

Pinterest urobila platformu pre maloobchodných predajcov online veľmi jednoduchou. Poskytuje množstvo možností, ktoré vám pomôžu osloviť vašich zákazníkov a zaistiť, aby ich skúsenosti s vyhľadávaním a nákupom boli čo najplynulejšie.

Existuje niekoľko rôznych typov špendlíkov, z ktorých by ste mali profitovať. Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, nezabudnite diverzifikovať typy špendlíkov kombináciou nasledujúcich prvkov:

 • Bohaté špendlíky: Poskytuje divákovi ďalšie informácie, ako sú ceny a dostupnosť v reálnom čase, ako aj návrhy umiestnení, aby používatelia mohli čo najlepšie nájsť váš produkt. Obchodníci, ktorí túto funkciu povolili, zaznamenali výrazný nárast – 70% – návštevnosti z Pinterestu.
 • Nákupné kolíky: Umožňuje používateľom nakupovať priamo od Pinterestu. Je to skvelý spôsob, ako upozorniť na propagačné akcie alebo nové produkty. Obchodníci tiež naďalej kontrolujú priebeh prepravy a skúsenosti so zákazníckym servisom a Pinterest sa nezastaví!
 • Propagované špendlíky: Rovnako ako názov uvádza. Pinterest umožňuje spoločnostiam zaplatiť za to, aby sa umiestnili kolíky tam, kde ich budú pravdepodobne vidieť kupujúci na základe ich záujmov a zvykov. Dobré pre oslovenie nových a potenciálnych zákazníkov.  

Predaj na Pintereste: 6 vecí a 6 vecí, ktorým sa treba vyhnúť

# 2: Strategize Your Inventory with Strong Themes Themes

Ak predávate dámske oblečenie, prečo nie sú dosky oddelené farbou alebo príležitosťou? Zamyslite sa nad spôsobmi, akými jednotlivci obvykle nakupujú (napr. Hľadajú malé čierne šaty alebo podpätky vyhlásenia). Naplánujte si tieto témy a starostlivo zvážte názvy tabuliek; chcete mená, ktoré zaujmú a prinútia ľudí kliknúť. V prípade silných a súdržných dosiek zvážte celý svoj inventár a hľadajte intuitívne a šikovné spôsoby, ako zoskupiť svoje produkty.  

Predaj na Pintereste: 6 vecí a 6 vecí, ktorým sa treba vyhnúť

# 3: Budujte vzťahy s potenciálnymi zákazníkmi

Akokoľvek to môže znieť čudne, hlavným cieľom vášho účtu Pinterest by nemalo byť predovšetkým predávať produkty. Všetky sociálne médiá spájajú ľudí a Inteligentné značky najskôr využívajú potenciálne pripojenia a potom ich prevádzajú na zákazníkov. Nájdite svojich ľudí! Zaskrutkujte ich špendlíky, sledujte ich tabule a zanechajte komentáre. Sociálne médiá interakcia je v dnešnej dobe nevyhnutné na podnikanie.

# 4: Zosúlaďte sa s podobnými značkami

Predstavte si spoločnosti, ktoré nie sú priamou konkurenciou, ako potenciálnych partnerov. Majiteľ obchodu s oblečením sa na Pintereste môže stretnúť s návrhárom kabeliek a začať hovoriť. Ak sú obaja majitelia inteligentní, mohli by v budúcnosti kombinovať sily na povýšenie Pinterestu. Interakcia s inými spoločnosťami znamená, že existuje väčšia šanca, že s vami budú interagovať – ​​a vaše produkty aj dosky oslovia viac očí. Čím spoločenskejší ste, tým lepšie.

# 5: Zistite, čo je pre vás najlepšie

Veľa článkov tvrdí, že pozná najlepšie časy, kedy môže byť aktívna na Pintereste, aby sa vaše produkty videli. Pravda je takáto: pravidelne a často sa pripájate k tomu, čo je najlepšie pre vaše podnikanie.

S rastom vašej firmy bude Pinterest jednou z častí vašej sociálnej stratégie, na ktorú budete môcť stráviť menej času. Musíte sa však uistiť, že nevytvárate len špendlíky a dosky a potom na ne zabudnete. Uistite sa, že neustále sledujete, čo funguje a čo nie, v budúcnosti to bude oveľa jednoduchšie a lukratívnejšie..

# 6: Urobte nákup čo najjednoduchším  

Tento bod nemožno dostatočne zdôrazniť. Pinterest je fantastická platforma pre impulzné nákupy, Aký je však zmysel všetkého času a energie, ktoré pomáhajú zákazníkom objavovať a inšpirovať sa vašimi produktmi, ak je pre nich ťažké uskutočniť alebo dokončiť nákup?

Využite vyššie uvedené vývody a uistite sa, že používate dôveryhodného partnera pre elektronický obchod. Nielenže to prinesie viac nákupov, ale zákazníci sa s väčšou pravdepodobnosťou stanú opakovanými zákazníkmi a po dobrej skúsenosti na webe zdieľajú informácie o vašej spoločnosti.!

6 vecí, ktorým sa treba vyhnúť pri predaji na Pintereste

# 1: Neztrácaj zo zraku značky

Značky sú viac ako len výrobky; sú to skúsenosti, životný štýl, niečo, s čím sa niekto môže stotožniť a identifikovať. Spoločnosti, ktoré rozprávajú svoj príbeh najlepšie, nielen predávajú viac produktov, ale dokážu za tieto výrobky účtovať viac. Našťastie Pinterest je úžasná platforma pre spoločnosti, aby si mohli vybudovať svoju značku.

Napríklad pravdepodobne viete, že Lowe je obchod s vylepšením domácnosti. Vedeli, že ich zákaznícka základňa je už na Pintereste, hľadajú zábavné a kreatívne nápady pre domácich majstrov, vytvorili niekoľko dosiek, ktoré sa zameriavajú na veci, ako je usporiadanie perfektných letných večierkov, vrátane nočných presunov na záhrade, zábavných aktivít pre deti a chutných pochúťok na grilovanie. , Oveľa viac ako len farby a kladivá!  

Predaj na Pintereste: 6 vecí a 6 vecí, ktorým sa treba vyhnúť

# 2: Nebuď príliš široký alebo všeobecný

Pinterest je platforma, ktorá skutočne vyniká špecializovanými produktmi a publikom. Pre značku topánok, ktorá vytvára iba dosky ako „byty“ alebo „podpätky“, by to bolo nielen nudné, ale lenivé.

Prezrite si tabuľa Steve Maddena s názvom „Beach Please“ alebo „Snake is New Neutral“ alebo „Varsity Hues“. Tieto sú nielen pútavejšie, ale tiež pomáhajú zacieliť na konkrétnejšie publikum a rozvíjať celú túto „identitu značky“, ktorú sme už spomínali..

Predaj na Pintereste: 6 vecí a 6 vecí, ktorým sa treba vyhnúť

# 3: Nezabúdajte na svoje obrázky

Pinterest je platforma zameraná na obrázky, čo znamená, že používatelia hľadajú kreativitu a inšpiráciu. Fotografie, ktoré sú nudné, zle nasnímané alebo nezmestia sa do celkového obrázka značky, sa nebudú opakovať ani zdieľať. Je to také jednoduché.

 • Objavte dúhu: Na obrázky s viacerými dominantnými farbami sa klikne asi o 3% viac ako na obrázky s jednou dominantnou farbou
 • Nájsť strednú zem: Veľmi tmavé a veľmi svetlé obrázky sa často prehliadajú; podobne, obrázky s veľmi nasýtenými alebo desaturovanými číslami špendlíkov tiež nefungujú dobre
 • Udržujte pozadie minimálne: Na obrázok s viac ako 30% pozaďového priestoru sa klikne menej často ako na obrázok s pozaďovým priestorom 30% alebo menej

# 4: Nezabúdajte na predstavivosť

Ako už bolo spomenuté, ľudia používajú Pinterest, keď hľadajú inšpiráciu. V podstate si to chcú predstaviť ich budúci kúpeľ hostí, ich perfektná svadba, ich večera s oslavou. Ľudia môžu byť zahrnutí do obrázkov, aby poskytli kontext, ale vyhýbajú sa zobrazovaniu tvárí modelu – čo odstraňuje časť tejto ilúzie. Kolíky bez tváre získavajú viac kliknutí ako tie, ktoré majú tváre!

# 5: Neodpisujte kľúčové slová

Pinterest je omnoho viac než len platforma sociálnych médií – je to vizuálny vyhľadávací nástroj. Takže, podobne ako Google, je poháňaný kľúčovými slovami a ak ich chcete vylepšiť, mali by ste ich lepšie používať správne.

Zistite, na čo jednotlivci hľadajú, aby sa rozhodli, na ktoré kľúčové slová by ste sa mali zamerať. Pamätajte, že špecializované produkty sa tu naozaj daria, takže toto je ďalšia oblasť, v ktorej sa skutočne vyplatí byť kreatívnym a premýšľajúcim o vašom publiku..

Keď prídete so silnými kľúčovými slovami, nezabudnite ich zahrnúť do:

 • Váš profil spoločnosti
 • Alt-text na obrázkoch
 • Názvy dosiek
 • Popisy dosiek

# 6: Nenúťte platformu, ale hľadajte príležitosť

Pinterest funguje dobre pre určité firmy, ale pre iné nie. Využíva platforma vaše cieľové publikum? Ak áno, radšej by ste ich mali stretnúť! Ak nie, mali by ste radšej sústrediť svoje úsilie na iné miesto.

Aj keď Pinterest skutočne svieti s produktmi alebo kategóriami poháňanými zrakom, len preto, že nepredávate peňaženky, neznamená to, že váš web nebude môcť z tejto platformy skutočne ťažiť.. Pamätáte sa na predchádzajúci príklad Loweho? Určite nesúvisia s obrázkami riedidiel farieb a kľúčov, ale našli spôsoby, ako byť kreatívny a poskytnúť publiku obsah s pridanou hodnotou..

Celkom to pripnúť

Úspešný účet Pinterest robí viac ako len obrázky produktov na predaj. Pomocou Pinterestu vytvorte komunitu a rozprávajte príbeh, do ktorého sa ľudia chcú zapojiť. Je to vynikajúca platforma na spojenie s novými zákazníkmi a poskytuje bohatšiu skúsenosť so značkou – ale iba vtedy, keď je to správne. Rovnako ako mnoho iných komponentov vášho marketingového mixu, bude pracovať pre vás iba vtedy, ak vynaložíte požadovaný čas a úsilie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me