Používatelia preferujú WooCommerce pred Magento. Zistite prečo! [2020]

Magento alebo WooCommerce? To je otázka. Buď vám môže dať jeden z týchto gigantov elektronického obchodu, ktorých hostiteľom je flexibilita a pokročilé nástroje, ktoré vám pomôžu vybudovať nesmierne úspešné impérium elektronického obchodu. 


Magento bol vždy populárny medzi veľkými podnikmi a podnikmi, ale nikdy nebol najjednoduchšou platformou na použitie.

V týchto dňoch, stále viac ľudí preferuje WooCommerce. Prečo? Pretože ponúka pôsobivé množstvo nástrojov, zatiaľ čo je oveľa jednoduchšie spravovať. 

Ale na ktorý by ste mali použiť tvoj sklad? 

Pri výbere platformy elektronického obchodu musíte zvážiť svoj rozpočet, aktuálnu veľkosť obchodu, vaše ciele do obchodu v budúcnosti a ešte oveľa viac. Magento je zložitejšie, ale v niektorých prípadoch to môže byť lepšia voľba.

Mojím cieľom pri tomto dôkladnom a čestnom porovnaní je pomôcť vám urobte správne rozhodnutie pre svoje podnikanie. Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní, položil som Magento a WooCommerce priamo do ôsmich dôležitých oblastí:

1Round 1: Jednoduchosť WooCommerce umožňuje správu Easy2Round 2: Pokročilé funkcie elektronického obchodu na zvýšenie obratu3Round 3: Zvýšenie funkčnosti vášho obchodu 4Round 4: Hosting vášho elektronického obchodu Store5Round 5: Vytvorenie vášho internetového obchodu vyzerá báječne6Obrana 6: Čo sa stane pri vašom obchode Väčší? 7Odhad 7: Zaistenie, že je váš internetový obchod bezpečný8. Okolo 8: Náklady WooCommerce vs. náklady Magento9WooCommerce vs Magento: Teraz je jasné, prečo používatelia dávajú prednosť WooCommerce {"@kontext":"http: \ / \ / schema.org","@type":"ItemList","itemListElement"[{"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 1,"názov":"1. kolo: WooCommerce Jednoduchosť uľahčuje správu","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-1 – WooCommerce — S-Jednoduchosť-Vyrába-Management-Easy"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 2,"názov":"2. kolo: Rozšírené funkcie elektronického obchodu na zvýšenie vášho predaja","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-2 – Advanced-E-Commerce-Vlastnosti-to-vyletieť-your-Sales"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 3,"názov":"3. kolo: Zvýšenie funkčnosti vášho obchodu \ u00a0","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-3 – Podpora-Your-Store — s-funkcie–"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 4,"názov":"4. kolo: Hosting vášho elektronického obchodu","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-4 – Hosting-for-your-E-Commerce-Store"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 5,"názov":"5. kolo: Vytvorenie vášho internetového obchodu bude vynikajúci","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-5 – Making-Your-on-Store-Look-Fabulous"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 6,"názov":"6. kolo: Čo sa stane, keď sa váš obchod zväčší?","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-6 – Co-stane-li-Your-Store-dostane-Bigger-"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 7,"názov":"7. kolo: Zabezpečenie bezpečnosti vášho online obchodu","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-7 – Zaistenie-že-Your-on-Store-je-Secure"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 8,"názov":"8. kolo: Náklady na obchod WooCom versus náklady na Magento","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # Round-8 – WooCommerce-náklady-vs – Magento-náklady"}, {"@type":"SiteNavigationElement","pozície": 9,"názov":"WooCommerce vs Magento: Teraz je jasné, prečo používatelia dávajú prednosť WooCommerce","url":"https: \ / \ / www.websiteplanet.com \ / blog \ / magento-vs-woocommerce \ / # WooCommerce-vs-Magenta – Teraz-It — s-Clear-Prečo-Users-Preferujem-WooCommerce"}]}

1. kolo: Jednoduchosť správy od spoločnosti WooCommerce uľahčuje správu

V prvom kole programu Magento vs WooCommerce sa dozviete, prečo je použitie WooCommerce ľahšie použiteľné.

Ako platforma s otvoreným zdrojom sa Magento často aktualizuje. Súčasná verzia „Magento 2“ predstavuje obrovské zlepšenie oproti predchádzajúcej verzii „Magento 1“, pokiaľ ide o užívateľskú prívetivosť, ale celkovo je Magento 2 stále ťažšie používať ako väčšina ostatných platformy elektronického obchodu.

 V skutočnosti veľa ľudí zistí, že to potrebujú najať vývojára spravovať ich nastavenie Magento. Ak máte s vývojom webu takmer žiadne skúsenosti, pravdepodobne budete mať ťažkosti s maximálnym využitím platformy.

Napríklad musíte byť odborníkom na kódovanie, aby ste mohli vykonať určité prispôsobenia, napríklad vytváranie rozbaľovacích ponúk alebo nastavenie domovskej stránky na zobrazenie kategórií produktov namiesto odporúčaných produktov. Dokonca aj weboví vývojári, ktorí sa ne špecializujú na Magento, často zistia, že zápasia. 

Bohužiaľ, je ľahké „prerušiť“ vaše nastavenie Magento a ak sa tak stane, budete potrebovať špecialistu na Magento, aby nastavil veci správne.

WooCommerce nie je ľahké používať ako platformu elektronického obchodovania typu všetko v jednom (napríklad Shopify), ale je to tak rozhodne ľahšie sa používa ako Magento. WooCommerce je riadený na ovládacom paneli WordPress. Takže, ak ste oboznámení s WordPress, ovládate WooCommerce – rýchlo. 

Aj keď ste Nový na WordPress sa stále môžete učiť WooCommerce pomerne rýchlo, pretože rozhranie WordPress / WooCommerce je pomerne intuitívne a ľahko sa naviguje.

cloudways-vs-Siteground-picture-04

Pri prispôsobovaní WooCommerce sa môže vyskytnúť omnoho menej problémov. Pokiaľ nechcete mať navrhnuté vlastné rozšírenie, nebudete musieť najať vývojára..

A víťazom je …

WooCommerce. Má intuitívny dashboard a vyžaduje oveľa menšiu krivku učenia. Nastavenia sa dajú ľahko zmeniť a je menej pravdepodobné, že váš web porušíte.

Magento má stále veľa dobrých bodov (o ktorých budeme hovoriť nižšie), takže ak máte istotu v svoje technické zručnosti alebo ste ochotní najať vývojára, môžete zvážiť Magento pre svoj online obchod..

2. kolo: Rozšírené funkcie elektronického obchodu na zvýšenie vášho predaja

Magento aj WooCommerce prichádzajú so širokou škálou natívnych (predinštalovaných) funkcií, aby bol váš internetový obchod úspešný. Prostredníctvom rozšírení môžete pridať mnoho ďalších funkcií, ale tie budeme diskutovať v 3. kole.

Magento má dve vydania: Community a Enterprise. Vydanie komunity Magento je voľne prístupné, voľne dostupné na stiahnutie a vyžaduje si hosťovanie; edícia Enterprise je platená platforma, ktorá obsahuje cloud hosting. Tento článok sa zameriava na vydanie Spoločenstva.

Magento má viac natívnych funkcií ako WooCommerce. Je však potrebné poznamenať, že väčšina (ak nie všetky) natívnych funkcií Magenta sa môže pridať do WooCommerce pomocou rozšírenia WooCommerce alebo doplnku WordPress. Nasledujúca tabuľka zdôrazňuje niektoré dôležité natívne prvky.

MagentoWooCommerceK dispozícii rozšírenie WooCommerce
Neobmedzené produkty
Neobmedzené prispôsobenie
Rozhrania API pre nástroje tretích strán
Recenzie výrobkov
Hodnotenie produktu 
Jednostránková pokladňa
Pokročilé pravidlá stanovovania cien
Prispôsobenie produktu 
Sadzby za dopravu v reálnom čase
Online sledovanie objednávok
Daňová a prepravná kalkulačka
Upsells a cross-sells
Správy o predaji
Viacstupňové oceňovanie množstevných zliav
Nástroje vstupnej stránky
Zoznam prianí zákazníkov
Správa zákazníckeho účtu
Vkladanie produktov na stránky s odkazmi
Geolokačné nástroje na výpočet prepravy
Vrátenie platby zákazníkom jedným kliknutím
Nástroj na zvýraznenie produktu

A víťazom je …

Magento, pretože disponuje pokročilejšími nástrojmi elektronického obchodu, a to bez toho, aby ste museli inštalovať rozšírenie. Keď pridáte nový produkt, môžete ponúknuť darčekové možnosti (napr. Vlastné darčekové správy) a prispôsobenia produktu (napr. Košele prispôsobené podľa vlastného textu na zadnej strane) a dokonca môžete automaticky naplánovať aktualizácie dizajnu, aby vaše produktové stránky vyzerali čerstvý.

WooCommerce vám ponúka menej natívnych nástrojov, ale na získanie chýbajúcich funkcií, ktoré potrebujete, môžete byť schopní použiť rozšírenia a doplnky..

3. kolo: Zvýšenie funkčnosti vášho obchodu 

Ak požadovaná funkcia nie je natívne k dispozícii, budete radi, že na oboch platformách sú obchody, kde si môžete kúpiť rôzne výkonné nástroje elektronického obchodu.. 

Magento ponúka viac ako 5 000 rozšírení, z ktorých viac ako 1 500 je zadarmo. Môžete ich filtrovať podľa kategórie (napríklad zákaznícka podpora, marketing, výkazníctvo) & Analytics a doprava & Plnenie) a všetky sa ľahko inštalujú.

cloudways-vs-Siteground-picture-05

Rozšírenia tretích strán pre Magento môžete kúpiť aj z miest, ako je Magestore. Inštalácia je zložitejšia. Možno budete potrebovať pomoc vývojára, aby ste ich správne nastavili.

WooCommerce ponúka okolo 300 rozšírení a 40 z nich je zadarmo. Rozšírenia, ktoré si môžete kúpiť, zahŕňajú ďalšie platobné brány (napr. PayPal poháňané Braintree), predplatné WooCommerce, členstvo v WooCommerce, rezervácie ubytovania WooCommerce a LiveChat.. 

Všetky rozšírenia v obchode WooCommerce prichádzajú s aktualizáciou a podporou na jeden rok.

Tiež sa zobrazia všetky dostupné rozšírenia bez nutnosti registrácie, prejdite na domovskú stránku WooCommerce a kliknite na ikonu Obchod s rozšíreniami odkaz v hlavičke.

cloudways-vs-Siteground-picture-06

Pretože WooCommerce je postavený na WordPress, môže sa tiež bez problémov integrovať s tisíckami bezplatných a prémiových doplnkov WordPress.. Tu sú niektoré z najpopulárnejších kategórií:

  • Marketingové doplnky, ako je HubSpot All-In-One Marketing 
  • Doplnky vstupných stránok, ako sú Infusionsoft a Unbounce 
  • Doplnky SEO, ako napr Váš SEO 
  • Doplnky Analytics, napríklad rozšírený elektronický obchod Google Analytics Plugin pre WooCommerce

Tým sa môže výrazne rozšíriť funkčnosť vášho internetového obchodu. Inštalácia doplnkov a rozšírení pomocou WooCommerce je jednoduchá a pomocou niekoľkých kliknutí môžete nahrávať a aktivovať doplnky WordPress a doplnky tretích strán..

A víťazom je:

WooCommerce. Magento má k dispozícii obrovské množstvo rozšírení, ale mnohé majú vysokú cenu. WooCommerce má menej rozšírení, ale môže sa bez problémov integrovať s ktorýmkoľvek z ďalších 55 000+ doplnkov v úložisku WordPress. Je takmer zaručené, že nájdete doplnky, ktoré vám poskytnú potrebné nástroje.

Magento má viac rozšírení, ale ich inštalácia je zložitejšia. Ak chcete rozšírenie tretej strany, pravdepodobne budete potrebovať pomoc vývojára, aby ste sa uistili, že je správne nastavené.

4. kolo: Hosting vášho elektronického obchodu

Výber platformy, ktorú hosťujete, znamená, že musíte nakupovať pre správny balík webhostingu pre svoj rozpočet.

Zatiaľ čo web hostitelia páči Choď oci ponúkajú na jedno kliknutie inštalácie Magento na zdieľaných hostingových plánoch, realita je taká, že Magento je príliš hladný na to, aby dobre fungoval na zdieľanom hostovaní – a navyše vyžaduje väčšie množstvo úložného priestoru. 

Preto by ste mali hostiť webovú stránku elektronického obchodu Magento, musíte premýšľať o hostingu Business, VPS (Virtual Private Server) alebo Dedicated Server. Tieto typy hostingu sú drahšie ako zdieľané alebo cloudové hostenie, ale zvyčajne majú lepšiu úroveň zabezpečenia a štedrejšie pridelenie úložiska. Preto by pre vás malo byť ľahké vytvoriť veľký obchod s elektronickým obchodom bez obáv z výkonu.

Pretože WooCommerce je relatívne ľahký doplnok WordPress, ktorý nezaberá veľa miesta, na jeho použitie nepotrebujete vyhradený alebo VPS hosting.. S WooCommerce môžete na webe určite prevádzkovať stredne veľký alebo veľký obchod s elektronickým obchodom zdieľaný plán hostenia, Možno však budete chcieť zvoliť cloud hosting pre väčšiu spoľahlivosť. 

Môžete tiež nájsť riadený hosting WordPress – a dokonca riadený hosting spoločnosti WooCommerce – to vám poskytuje lepšiu úroveň zákazníckej podpory a vybavuje vás zálohy a zabezpečenie.

A víťazom je …

WooCommerce. Existuje viac možností pre hosťovanie s WooCommerce. Môžete si vybrať zo zdieľaného hostingu, cloudového hostenia a spravovaných hostingových plánov WordPress / WooCommerce. Sú lacnejšie ako VPS alebo dedikovaný hosting, ktorý Magento vyžaduje, takže hosting WooCommerce je oveľa dostupnejší.

Magento hosting však ponúka väčšiu bezpečnosť a stabilitu, a ak chcete prevádzkovať obzvlášť veľký internetový obchod, možno zistíte, že Magento je vhodnejší.

5. kolo: Vytvorenie vášho internetového obchodu bude vynikajúci

Samozrejme, že chcete atraktívny obchod, ktorý sa ľahko naviguje. Našťastie Magento aj WooCommerce ponúkajú témy navrhnuté tak, aby svojim návštevníkom poskytli skvelú UX (používateľská skúsenosť).

Magento prichádza s dvoma základnými témami: „Prázdna téma“ a „Téma Luma“. Na Magento Marketplace nájdete tiež asi tucet tém. Iba jeden z nich je zadarmo, takže budete musieť platiť prémiové tému alebo vyhľadávať online témy Magento, ako napríklad „Ves Vigoss“. 

Ak ste ochotní zaplatiť, nájdete stovky ďalších motívov tretích strán z trhovísk ThemeForest alebo Template Monster. Majte na pamäti, že inštalácia tém tretích strán na Magento môže byť frustrujúco komplikovaná. Svoj motív budete musieť nahrať priamo pomocou aplikácie správcu súborov a povoliť súbory tém pomocou prístupu SSH. Až potom môžete aktivovať tému alebo ju prispôsobiť na paneli správca.

WooCommerce ponúka svoju oficiálnu tému „Storefront“ a 14 ďalších tém, ktoré sú optimalizované pre danú platformu. Váš výber tém je však omnoho väčší, pretože WooCommerce je kompatibilný s väčšinou tisícov dostupných tém WordPress. 

Nemusíte si ani vyberať tému špecifickú pre elektronický obchod, pretože WooCommerce bude pracovať aj s bežnými témami..

Ak si vyberiete motív tretej strany, stačí kliknúť Nahrať motív v nástroji na výber tém nahrajte súbor zip a potom kliknite na tlačidlo „Inštalovať teraz“.

cloudways-vs-Siteground-picture-07

A víťazom je …

WooCommerce. Pre WordPress sú k dispozícii tisíce tém optimalizovaných pre WooCommerce, takže by ste mali mať možnosť nájsť dobrú tému, ktorá odráža vašu značku. Prispôsobenie motívov WordPress je tiež jednoduché.

Magento má na svojom trhu oveľa menší výber tém a inštalácia tém tretích strán môže byť problematická. Témy elektronického obchodu Magento o voľnom obchode a obchode sú však atraktívne, takže ak sa nebojíte príliš veľa úprav, Magento pre vás môže stále pracovať..

6. kolo: Čo sa stane, keď sa váš obchod zväčší?

S rastom vášho podnikania a internetového obchodu sa musí rozširovať aj váš webhosting a platforma elektronického obchodu. Uvedomte si však, že škálovanie vašich webových stránok môže byť trochu náročné.

Ak chcete zväčšiť rozsah WooCommerce, aby ste sa dokázali vyrovnať so zvýšenými požiadavkami väčšieho elektronického obchodu, máte veľa možností. Napríklad môžete upgrade zo zdieľaného alebo cloudového hostenia na VPS. 

Ak ste so spravovaným poskytovateľom hostenia WordPress, ako je napríklad Kvapalný web alebo WP Engine, váš poskytovateľ hostingu vám pomôže prispôsobiť váš hosting tak, aby vyhovoval požiadavkám vášho obchodu WooCommerce. A nebudete musieť najať niekoho, kto by spravoval technické aspekty rastúceho obchodu.

Niektoré správy hovoria, že mať viac ako 2 500 produktov vo vašom obchode WooCommerce spôsobí, že vaše webové stránky sa stanú pomalými, ale inovácia na výkonnejší hostingový plán alebo implementácia ukladania do vyrovnávacej pamäte na zlepšenie výkonu môžu pomôcť zmierniť tieto problémy..

Nie je pochýb o tom, že Magento je veľmi ľahké zväčšiť. Pretože táto platforma už vyžaduje VPS alebo vyhradený hosting, nemusíte sa obávať výpadkov pri inovácii na väčší hostingový balík. Magento je navrhnutý tak, aby dobre fungoval so skutočne veľkými obchodmi, takže váš obchod by nemal mať prakticky žiadne obmedzenia. 

Väčšie hostingové balíčky sú však samozrejme drahšie a ak prevádzkujete VPS, pravdepodobne sa budete musieť rozhodnúť pre vyhradený server. Čím väčší a zložitejší je váš obchod, tým väčšia je pravdepodobnosť, že budete potrebovať pomoc s vývojom, aby sa tieto náklady mohli výrazne zvýšiť.

Ak máte mimoriadne veľký obchod, možno budete chcieť upgradovať z Magento’s Community edition. Majte však na pamäti, že Ceny spoločnosti Magento Enterprise sú dosť drahé, preto túto možnosť zvážte, iba ak je to skutočne potrebné.

A víťazom je …

Je to kravata. Magento aj WooCommerce sa dajú relatívne ľahko škálovať. Po inovácii hostingu sa vaše náklady samozrejme zvýšia, ale na oboch platformách máte rôzne možnosti.

7. kolo: Zabezpečenie bezpečnosti vášho online obchodu

Bezpečnosť je rozhodujúca, najmä ak prevádzkujete internetový obchod. Musíte zabezpečiť údaje svojich zákazníkov, a chráňte údaje svojich webových stránok pred potenciálnymi hrozbami, ako sú malware a útoky DDoS. 

Váš hostiteľ by sa mal postarať o väčšinu zabezpečenia vášho webu. Pri výbere balíka webhostingu sa uistite, že sú súčasťou brány firewall na strane servera a skenery škodlivého softvéru. Certifikát SSL je tiež absolútne nevyhnutný.

Ako teda porovnávať zabezpečenie WooCommerce a zabezpečenie Magento?

Aj keď nie je možné, aby platforma bola 100% bezpečná, Magento ponúka funkcie, ktoré vám pomôžu spravovať bezpečnostné riziká. Existujú napríklad prémiové rozšírenia zabezpečenia, napríklad Bot Blocker:

cloudways-vs-Siteground-picture-08

Magento tiež ponúka špeciálne bezpečnostné záplaty. Inštalácia však môže byť náročná a možno budete musieť najať vývojára na pomoc.

WooCommerce sa spolieha na WordPress a WordPress je známy tým, že je zraniteľnejší voči bezpečnostným rizikám ako iné platformy kvôli svojej závislosti od doplnkov pre mnoho funkcií. Doplnky tretích strán môžu do vášho internetového obchodu priniesť zraniteľné miesta, ktoré ho môžu vystaviť riziku napadnutia alebo napadnutia škodlivým softvérom. 

Je iróniou, že riešenie problémov so zabezpečením WordPress sa nachádza vo vnútri špecializované doplnky. Jedným z vynikajúcich doplnkov je Wordfence. Má bezplatné a prémiové verzie a môže poskytnúť vašim inštaláciám WordPress a WooCommerce ochranu v reálnom čase proti všetkým najnovším hrozbám.

A víťazom je …

WooCommerce. Aj keď sa WordPress považuje za zraniteľnejší voči bezpečnostným rizikám, existuje niekoľko doplnkov, ktoré môžete použiť na zabezpečenie svojich webových stránok. Pokiaľ sa rozhodnete pre hosťovanie s robustným zabezpečením, nemali by ste mať príliš veľa problémov.

Magento je menej zraniteľný ako WooCommerce / WordPress, ale jeho bezpečnostné rozšírenia sú drahšie ako WordPress. Okrem toho si použitie bezpečnostných záplat často vyžaduje pomoc vývojára. Preto je zabezpečenie Magento nákladnejšie a komplexnejšie ako zabezpečenie WooCommerce.

8. kolo: Náklady na obchod WooCom versus náklady na Magento

Náklady na platformu elektronického obchodovania, ktorú hosťuje, nie sú také priame ako náklady na platformu all-in-one.. Je potrebné zvážiť nielen cenu hostingu. Musíte stráviť nejaký čas zisťovaním, koľko vás bude vaša platforma stáť. 

Hosting náklady s Magento bude drahšie začať. Navyše existujú ďalšie náklady na Magento, vďaka ktorým je cena drahšia ako WooCommerce. 

Magento je veľmi zložité. Ak teda nie ste odborníkom na kódovanie a chcete svoj obchod prispôsobiť, musíte si najať vývojára spoločnosti Magento na pomoc.. Možno budete potrebovať aj vývojára, ak chcete nainštalovať rozšírenie tretej strany a vývojár nie je lacný!

WooCommerce je oveľa dostupnejšia. Náklady na hosťovanie sú vo všeobecnosti lacnejšie, rovnako ako rozšírenia a doplnky na pridanie ďalších funkcií do vášho obchodu. 

Ak napríklad chcete predávať produkty na základe predplatného, ​​musíte si kúpiť jednorazový poplatok vo výške 199 USD rozšírenie „Predplatné WooCommerce“. Zahŕňa to rok podpory.

Porovnateľné predplatné & Rozšírenie Opakujúce sa platby pre spoločnosť Magento stojí 249 USD. A ak chcete rok podpory, musíte zaplatiť ďalších 150 dolárov, čím sa celkové náklady zvýšia na 399 dolárov – dvojnásobok toho, čo platíte so službou WooCommerce. Vďaka tomu je cena Magento celkovo podstatne vyššia.

cloudways-vs-Siteground-picture-09

A víťazom je …

WooCommerce. Nielenže sú náklady na hosting Magento strmšie, ale aj ďalšie výdavky, napríklad podpora vašich rozšírení a najímanie vývojárov, sa môžu rýchlo pridať. WooCommerce ponúka oveľa lepšiu hodnotu za peniaze a dostanete 12-mesačnú podporu zahrnutú v cene všetkých rozšírení.

WooCommerce vs Magento: Teraz je jasné, prečo používatelia dávajú prednosť WooCommerce

V dňoch, keď bolo k dispozícii omnoho menej platforiem elektronického obchodu, bola Magento najlepšou voľbou pre internetové obchody s vlastníctvom hostiteľa. Ale pre jeho zložitosť a vysoké náklady nie je žiadnym prekvapením, že čoraz viac ľudí sa namiesto toho obracia na WooCommerce – napriek tomu, že Magento má viac natívnych funkcií a ponúka ďalšie rozšírenia..

WooCommerce ponúka veľa flexibility a dokáže zvládnuť vysoké požiadavky veľkého internetového obchodu. Pridanie ďalších funkcií na váš web je jednoduché a cenovo dostupné. Môžete začať s oveľa lacnejším hostingovým plánom a potom rozšíriť svoj hosting podľa toho, ako rastie váš web.

To je dôvod, prečo spoločnosť WooCommerce považuje korunu za najlepšiu bezplatnú platformu elektronického obchodovania pre internetové obchody, ktoré hosťujú sami.

Ak sa chcete dozvedieť viac o WooCommerce, prečítajte si našu odbornú recenziu.

MagentoWooCommerce
Jednoduchosť použitiaS najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať vývojára, aby ste z Magenta vyťažili maximum.Pretože WooCommerce je postavený na WordPress, jeho používanie je omnoho jednoduchšie a nepotrebujete príliš veľa technických zručností.
VlastnostiMagento má obrovský zoznam natívnych funkcií, ktoré vám poskytujú prístup k pokročilým nástrojom na zlepšenie úspechu vášho internetového obchodu.WooCommerce má slušnú škálu natívnych funkcií, chýba mu však niekoľko pokročilých nástrojov, ktoré Magento ponúka, ako napríklad viacstupňové oceňovanie..
rozšírenieK dispozícii je viac ako 5 000 rozšírení, sú však drahé a nezahŕňajú podporu. A na inštaláciu rozšírení tretích strán budete pravdepodobne musieť najať vývojára.K dispozícii je menej rozšírení WooCommerce, ale WooCommerce funguje s doplnkami WordPress, takže máte takmer zaručené, že nájdete požadovaný nástroj. Inštalácia je jednoduchšia aj pri WooCommerce. 
hostingPotrebujete hosting VPS alebo dedikovaný server, aby ste sa mohli vyrovnať s nastavením Magento náročného na zdroje.WooCommerce môže byť hostený na zdieľaných hostingových plánoch, ale hosting v cloude alebo riadený hosting je spoľahlivejší.
témyMagento Marketplace má len niečo málo cez tucet tém.WooCommerce je kompatibilný s väčšinou tém WordPress av úložisku WordPress je k dispozícii viac ako tisíc tém elektronického obchodu..
škálovateľnosťS Magento je jednoduché rozšíriť svoj internetový obchod, v dôsledku toho sa jeho správa stáva zložitejšou.WooCommerce sa dá ľahko rozšíriť, aby sa vysporiadali s rastúcimi požiadavkami vášho internetového obchodu.
zabezpečeniaAj keď je Magento celkovo menej náchylný na bezpečnostné riziká, náklady na zabezpečenie vašich webových stránok sú vyššie.WooCommerce sa spolieha na WordPress, ktorý je, žiaľ, známy pre slabé miesta. Našťastie môžu pluginy ľahko zaistiť vaše stránky.
nákladyNáklady na hosťovanie sú vyššie a náklady na vývoj a rozšírenie sa môžu rýchlo zvýšiť.Hosting a rozšírenia sú lacnejšie a rozšírenia prichádzajú dokonca s 12 mesačnou bezplatnou podporou.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me