Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

Ak sa snažíte rozšíriť okruh kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov, všetko, čo robíte, je o tom, aby ste tým správnym ľuďom dôverovali. Mám na mysli tých, ktorí sú pripravení na nákup – najobľúbenejší typ ľudí z oblasti predaja a marketingu. Koniec koncov, získavanie potenciálnych zákazníkov a ich premena na zákazníkov je základným kameňom zdravého a rastúceho podnikania.


Je tu len jeden problém – ľudia sa svojich osobných informácií nevzdávajú ľahko. Ak uvažujete o tom, že online formuláre sú spoľahlivým spôsobom na zachytenie horúcich predajných potenciálov, máte väčšinou pravdu. Nestačí však vyplniť formulár a očakávať, že vám bude zaslaný e-mail. Veľa faktorov v tom môže byť nakoniec rozdiel medzi zachyteným horúcim olovom a ochladeným. Napríklad …

Dizajnové záležitosti

Ako vyzerá vstupná stránka (vrátane online formulára), by nemala obťažovať tých, ktorí chcú nechať svoje informácie, však? Zle. Dizajn presahuje rámec farebnej palety a pútavých detailov. Ide o všetky prvky, ktoré môžu niekoho presvedčiť, aby predložil formulár.

V prvom rade ho udržujte krátke a sladké. Dlhšie formuláre môžu byť skutočným odstrašujúcim prostriedkom, preto sa pokúste orezať nepotrebné polia a čo najviac skopírovať. Kratšie formuláre fungujú najlepšie, keď potenciálni zákazníci presne vedia, čo hľadajú, bez toho, aby rozptyľovali obsah výplne.

Príklad: telocvičňa, ktorá pri kratšej vstupnej stránke zvýšila mieru konverzie o 11%.

Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

Umiestnenie je tiež dôležité premýšľať. Za najlepší postup sa zvyčajne považuje umiestnenie formulára na záhyb stránky alebo nad záhyb stránky, ale nedržte sa slepo. Správanie používateľov je zložité predvídať a to, ako ľudia interagujú s vašou vstupnou stránkou, závisí od štruktúry vášho záhybu. Preto by sa umiestnenie malo otestovať, či už je nad, v strede alebo pod záhybom. Ak je to možné, implementovať predvyplnené polia na urýchlenie a zjednodušenie procesu.

Vo všeobecnosti platí, že čím ťažšie je vyplniť formuláre, tým je pravdepodobnejšie, že ľudia tak urobia. Vždy je dobré skontrolovať, aký atraktívny je váš online formulár, a zvážte, ako by naň reagovalo horúce vedenie (najlepšie niekto, kto je prvou návštevou). Tiež by ste mali mať jasno v tom, ktoré polia sú voliteľné oproti požadovaným, ak je potrebné zahrnúť viac polí.

Silné pracovné zázraky CTA

Výzva na akciu (CTA) je rozhodujúcou súčasťou každej generácie potenciálnych zákazníkov, nehovoriac o online formulároch. Silným CTA môže byť bodom zvratu, ktorý vedie k konverzii.

Príklad: CTA na webovej stránke Treehouse má nepatrný rozdiel v porovnaní s obvyklým spustením skúšobnej verzie zdarma. Hovorí sa: „Vyžiadajte si bezplatnú skúšobnú verziu“, čím vytvoríte trochu osobnejší pocit a navyše pridáte pocit naliehavosti, ako keby ste mali obmedzenú príležitosť..

Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

S kópiou nemusíte byť divoký originál; skúste sprostredkovať jasnú a podmanivú správu, ktorá vedie k dosiahnutému cieľu. Tlačidlo CTA musí byť najzreteľnejším prvkom vo formulári, ktorý upútava pozornosť a je zameraný na činnosť. V tomto ohľade môže zmeniť aj farbu a tvar, pretože jedna štúdia preukázala, že zaoblené zelené tlačidlo bolo lepšie ako modrý obdĺžnik o takmer 36%.

Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

Využite svoje zásady ochrany osobných údajov

Na samom začiatku tohto príspevku som spomenul, že získanie správnych ľudí, ktorí vám môžu veriť, je jedným z hlavných cieľov. Možno nič nepomôže tomuto cieľu viac, ako zahrnutie vašich pravidiel ochrany osobných údajov.

Ľudia sú citliví na svoje údaje a so všetkým, čo sa dnes deje, majú každé právo byť. Zahrnutie prehlásenia o ochrane osobných údajov vám môže poskytnúť istotu, pokiaľ to nie je iba marketingová stratégia, v ktorej sľubujete veci, ktoré nemôžete splniť.

Príklad: tu je to, čo robí Neil Patel, jeden z popredných marketingových expertov, vo svojich formách vedúcej generácie:

Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

Okrem právnych dôvodov vám uvedenie jednoduchého prehlásenia o ochrane osobných údajov alebo vašich zmluvných podmienok vo vašej online forme pomôže spojiť sa s vašimi potenciálnymi zákazníkmi a vybudovať si s nimi dôveru. Pozrime sa na to takto: nemôže to poškodiť vašu firmu.

Postarajte sa o ľudí na cestách

Posun k mobilným zariadeniam je dobre známy, avšak prekvapivo stále existuje trenie, pokiaľ ide o optimalizáciu mobilných zariadení. Rastúca potreba konzumovať obsah a služby kdekoľvek a kedykoľvek sa vzťahuje aj na online formuláre. Chceli by ste stratiť potenciálnych zákazníkov nad zle navrhnutou formou? Samozrejme, že nie. Vyzerá to takto:

Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

Pre kvalifikovaných potenciálnych zákazníkov na cestách musia byť vaše formuláre dokonale prezentovateľné na akomkoľvek mobilnom zariadení bez ohľadu na ich veľkosť. Našťastie najlepší tvorcovia online formulárov bežne ponúkajú návrhy reagujúce na mobilné zariadenia, ktoré plynule prechádzajú zo stolného počítača na mobilný a poskytujú užívateľsky príjemný zážitok kedykoľvek.

Pamätajte: Testujte všetko

Je to niečo, o čom ste nepochybne počuli znova a znova, ale jednou z najlepších rád, ktorú môžete získať, je vyskúšať všetko. Všetko, čo ste práve prečítali, bude mať malú pomoc, ak sa sami nepestujete.

To, čo rezonuje s vaším publikom a príslušným odvetvím, nemusí nevyhnutne zodpovedať všeobecne uznávaným osvedčeným postupom. Otestujte každý jednotlivý aspekt, aby ste zistili, čo je pre vás najlepšie, a vyberte možnosť, ktorá poskytuje najvyššiu mieru konverzie. Od umiestnenia polí formulára po správy, obrázky a CTA sú všetky rovnako dôležité ako informácie, ktoré požadujete. Nebojte sa ísť na tie najmenšie podrobnosti (pokiaľ máte správny objem online prevádzky), pretože by to mohlo len zmeniť význam.

Príklad: jednoduché pridanie tlačidla „Začíname“ do tlačidla odoslania viedlo k 31% zvýšeniu miery konverzie na platobnej stránke. To je o 31% viac platiacich zákazníkov, pretože vidíme, že to bola spodná časť zúženia.

Použite online formuláre na zachytenie horúcich potenciálnych zákazníkov skôr, ako sa ochladia

Je čas začať

Ako je to pre zachytenie horúceho olova skôr, ako zima? Existuje veľa vecí, ktoré môžete urobiť skôr, ako sa úrok ochladí. Teraz by bolo dobré začať používať online formuláre, aby ste posunuli svoje podnikanie na ďalšiu úroveň.

Obrázkové kredity:

Beem Digital

Dom na strome

Unbounce

Neilpatel.com

Formstack

Referencie:

https://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/6737/don-t-submit-to-landing-page-button-text.aspx

https://unbounce.com/conversion-rate-optimization/design-call-to-action-b

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me