Porovnanie Wix verzus Site123 – Ktorý je najlepší (PRE VÁS)? (DATA 2020)

Ak ste ešte nikdy nevytvorili web alebo nemáte rozpočet na pravidelný webhosting, stále máte profesionálny web, vďaka tvorcom webových stránok, ako sú Wix a Site123.


Ponúkajú funkcie, ako sú ľahko použiteľné editory a pripravené šablóny – a majú tiež bezplatné plány.

Wix a Site123 však neprichádzajú s rovnakými funkciami a keď sa prvýkrát pozriete na ich webové stránky, nie je vždy jasné, za čo musíte (a nemusíte) platiť.

Napríklad, ak chcete spustiť internetový obchod, Site123 aj Wix vám povedia, že si ich môžete rýchlo nastaviť. Až keď začnete s registráciou, zistíte, že funkcie elektronického obchodu sú k dispozícii, iba ak za ne platíte..

Pri výskume sme sa usilovne usilovali, aby ste videli, ako porovnávajú Wix a Site123. Položili sme hlavy Wix a Site123, aby sme zistili, ktorý nástroj na tvorbu webových stránok vychádza v piatich kľúčových oblastiach:

 • Funkcie bezplatného plánu
 • Jednoduché použitie a možnosti dizajnu
 • Funkcie elektronického obchodu
 • Doplnky a aplikácie
 • Hodnota za peniaze (platené plány)

1. kolo: Ako „zadarmo“ je bezplatný nástroj na tvorbu webových stránok?

Wix aj Site123 sa predávajú ako bezplatní tvorcovia webových stránok. Ak ste úplne nový v oblasti vytvárania webových stránok, budete radi, že viete, že ktorákoľvek platforma vám môže poskytnúť bezpečné miesto na získanie skúseností bez rizika. Rýchlo si však uvedomíte, že oba bezplatné programy sú dosť obmedzené.

Bezplatný plán spoločnosti Wix vyniká, pretože vám poskytuje plný prístup k viac ako 500 hotovým šablónam, ktoré sú krásne navrhnuté. Uistite sa, že sa vám šablóna, ktorú ste si vybrali, páčila, pretože keď začnete, nemôžete ju zameniť za inú bez toho, aby ste ju úplne prestavali..

Mali by ste si byť vedomí, že Šablóny spoločnosti Wix nie sú na 100% citlivé na mobily. Namiesto toho dostanete pre svoj web Wix verziu vhodnú pre mobilné zariadenia a verziu pre počítače, ktorú musíte nakonfigurovať osobitne.

Bezplatný plán lokality Site123 vám poskytne takmer 200 šablón, chýba im však štýl a vizuálny vplyv šablón Wix. Sú však prispôsobivé pre mobilné zariadenia, takže sa nemusíte starať o úpravu dvoch verzií svojich webových stránok.

Obidva bezplatné plány vám poskytujú 500 MB úložného priestoru. Site123 vám poskytuje 1 GB šírky pásma, zatiaľ čo Wix vás obmedzuje na 500 MB. Obaja majú tiež knižnicu obrázkov a ikon, kde môžete získať prístup k bezplatným obrázkom zásob a pridať ich na svoj web.

Kde je Wix na prednom okraji svojho trhu aplikácií (pre ďalšie funkcie). Mnoho aplikácií je k dispozícii iba na prémiových (platených) programoch, existuje však aj veľa bezplatných aplikácií. Server Site123 má tiež trh aplikácií, ale väčšina doplnkov je k dispozícii iba po inovácii.

Wix aj Site123 ponúkajú funkciu blogov, hoci v oboch prípadoch sú celkom základné.

V konečnom dôsledku vám bezplatné plány umožňujú vytvoriť webovú stránku a naučiť sa základy vytvárania webových stránok, ale mnoho funkcií, ktoré môžete potrebovať pri raste vašich webových stránok a / alebo podnikania (napríklad elektronický obchod), sú k dispozícii iba v prípade, že platíte.

A víťazom je …

Vďaka pôsobivým šablónam a bezplatným aplikáciám, ktoré vyťažia maximum z vášho webu, sa Wix jednoducho dostane do vedenia.. Napriek úsiliu Site123 sa nemôže zhodovať s tým, čo vám Wix dá zadarmo. Ak však chcete vytvoriť jednoduchý web a očakávať veľkú návštevnosť, môže byť pre vás ďalšou šírkou pásma servera Site123 dobrá voľba..

2. kolo: Aké ľahké je vytvoriť úžasnú webovú stránku?

Ak ste v oblasti vytvárania webových stránok nováčikom alebo si nie ste istí technickou stránkou vytvárania a správy webových stránok, potom chcete, aby ste si našli staviteľa, ktorý vám nebude trvať hodiny, kým príde na to..

Wix aj Site123 sa ľahko používajú, ale každý z nich vám pomôže navrhnúť vaše webové stránky úplne odlišne. Wix má dve možnosti, ktoré sú dostatočne ľahké na to, aby ich zvládla aj tá najväčšia technofóbia. Najprv je tu možnosť ADI (Artificial Design Intelligence). Odpovedáte na niekoľko otázok o tom, pre čo je váš web určený, a spoločnosť Wix ADI vašu webovú stránku buduje.

Pre viac praktického prístupu, editor Wix je jednoduchý editor drag-and-drop, ktorý vám poskytuje úplnú kontrolu nad tým, kam sa vaše prvky webovej stránky dostanú. Zástupné symboly, textové polia, vektorová grafika, tlačidlá, rámčeky, prúžky, zoznamy, mriežky, kontaktné formuláre a ďalšie položky môžete ľahko pretiahnuť na miesto. Je jasné, prečo má Wix tak silnú základňu fanúšikov.

Bitka tvorcov webových stránok Wix vs Site123 - Kto vyhrá-image1

Ak máte nejaké technické znalosti, môžete na svoje stránky pridať rozšírené funkcie Wix Corvid. S produktom Site123 môžete pridávať formuláre HTML iba prostredníctvom doplnku – a ak ich chcete používať, musíte mať platený plán.

Site123 ponúka editor štýlov point-and-click, ktorý vám nedáva rovnakú kontrolu ako Wix. Môžete si vybrať rozsah preddefinovaných rozložení, pridávať obrázky a meniť písma a farby, nemôžete však meniť veľkosť stĺpcov ani si vytvárať vlastné rozloženie..

Ak ste netechníčkou, nemusí byť flexibilita nevyhnutne zlá. Nemusíte sa obávať „narušenia“ svojho webu presunutím niečoho na nesprávne miesto. Textový editor stránok Site123 vyzerá podobne ako to, čo by ste našli v bežnom textovom procesore, takže je veľmi priateľský pre začiatočníkov.

Obaja stavitelia vám umožnia rozhodnúť sa, či bude mať váš web jednu stránku (na ďalšiu stránku prejdete nadol) alebo viac stránok (s navigačnou ponukou)..

A víťazom je …

Pokiaľ ide o jednoduché použitie, je to remíza. Wix ani Site123 nie sú v tejto oblasti dokonalé a ich redaktori oslovia rôzne skupiny ľudí:

 • Ak nie ste technik a chcete jednoduché a známe rozhranie, ktoré sa podobá vyplneniu formulára, víťazom je Site123.
 • Ak chcete väčšiu flexibilitu a schopnosť používať kód, víťazom je Wix.

3. kolo: Mýtus o „bezplatnom“ internetovom obchode

Ak chcete na svojom webe predávať, potrebujete funkcie elektronického obchodu. Wix aj Site123 spomínajú internetové obchody ako súčasť svojich predajných miest „funkcií a výhod“, ale v skutočnosti je to celkom zavádzajúce.. Pre funkčný internetový obchod, ktorý môžete skutočne prijímať platby, potrebujete prístup k prémiovým funkciám.

Existuje jasný víťaz v boji o funkcie elektronického obchodu?

vlastnosťWixSite123
Produkty
 • 6 variantov produktu (napr. Veľkosť, farba)
 • 30 možností na produkt (napr. Malý, modrý)
 • Voliteľné špeciálne efekty (napr. Priblíženie)
 • Neobmedzené varianty produktu
 • Neobmedzené možnosti
 • Stuhy a podrobné opisy
 • Voliteľné kategórie domovskej stránky
Nákupný vozík
 • Technológia opusteného košíka (s aplikáciou Wix)
 • Maximálne 50 objednávok mesačne (pokročilý plán)
 • Neobmedzené objednávky (zlatý plán)
Možnosti pokladne
 • Prijímajte služby PayPal, Stripe, Wirecard, Square a mnoho ďalších procesorov kreditných kariet, aby vaši zákazníci mohli platiť kreditnou kartou.
 • Môžete prijať službu PayPal so všetkými platenými programami (prostredníctvom aplikácie).
 • Ak chcete pridať spracovanie kreditnej karty, musíte prejsť na profesionálny plán
Správa zásob
 • Automatické sledovanie a správa zásob
 • Manuálne alebo automatické spravovanie inventára
Predaj digitálneho tovarupredávame:

 • dokumenty (do 40 MB)
 • hudba (do 100 MB)
 • súbory zip (do 1 GB)
 • Vaši zákazníci dostanú automatický e-mail, aby si mohli stiahnuť svoj nákup
 • Po inovácii na zlatý plán predávajte digitálne produkty

A víťazom je …

Opustené funkcie vozíka od spoločnosti Wix a lacnejšia správa digitálneho sťahovania ju postavili pred web Site123. Funkcie elektronického obchodu Site123 sú pomerne komplexné, ale aby ste ich mohli naplno využiť, musíte sa prihlásiť na jeden z vyšších cenových plánov.

4. kolo: Ponuka obchodu App Store pre pridané funkcie

Ako sme uviedli v prvom kole, Wix a Site123 majú svoje vlastné obchody s aplikáciami s desiatkami aplikácií, ktoré môžu pomocou niekoľkých kliknutí presunúť váš web z bežných na výnimočné..

Aplikačný trh Wix sa môže pochváliť stovkami aplikácií a viac ako 80 z nich je zadarmo, takže nemusíte upgradovať svoj plán, aby ste ich mohli využívať.. Mali by ste však pamätať na to, že veľa bezplatných aplikácií vyrábajú tretie strany (t. J. Nie Wix). Ak teda aplikácia „rozbije“ váš web, nemôžete hľadať podporu od spoločnosti Wix.

Ak nechcete skúmať aplikácie tretích strán, môžete sa držať tých, ktoré vytvorili samotní vývojári spoločnosti Wix. Existuje okolo 80 aplikácií podporovaných Wix. Ďalej uvádzame niekoľko príkladov.

Aplikácie zadarmo:

 • Udalosti Wix
 • Získať predplatiteľov
 • Fórum Wix
 • Wix FAQ
 • Ponuky reštaurácií Wix
 • Kliknite pravým tlačidlom myši na Chrániť

Prémiové aplikácie:

 • Chat Wix (so základným plánom zadarmo)
 • Hotely v Wix (so základným plánom zadarmo)
 • Formáty Wix

Trh aplikácií lokality Site123 obsahuje viac ako 75 aplikácií v kategóriách, ako sú marketing, analytika, live chat a nástroje správcov webu. S Wixom nie je toľko rôznych možností, ale stále existujú aplikácie, ktoré uspokoja väčšinu potrieb.

Existuje však problém s aplikáciami servera Site123.

Ak si aplikácie vyskúšate, keď nie ste prihlásený, uvidíte, že mnohé z nich majú bezplatné plány (takže si myslíte, že by ste ich mohli pridať na svoje stránky). Keď však upravujete svoj web a v ponuke nastavení prejdite na Spravovať doplnky, zistíte, že ak chcete používať doplnky, musíte prejsť na platený program.

Je to trochu záludné – sľubné bezplatné aplikácie, ale potom vás nútime inovovať. Je tiež mätúce, že na svojej hlavnej webovej stránke má server Site123 „App Market“, ale v editore sa aplikácie v skutočnosti nazývajú „pluginy“.

Ak teda pôjdete do editora a hľadáte spôsob, ako pridať aplikácie (čo som urobil), môže chvíľu trvať, kým si uvedomíte, že skutočne hľadáte doplnky (nájdete ich v ponuke nastavení v editore).

Bitka o staviteľov webových stránok Wix vs Site123 - Kto vyhrá-image2

A víťazom je …

Wix je jasným víťazom v oddelení aplikácií. Wix vám poskytuje bezplatné aplikácie, ktoré môžete nainštalovať podľa plánu zadarmo, a aplikácie, pre ktoré môže poskytnúť technickú podporu. S väčším výberom v oddelení aplikácií zanecháva Wix za sebou stopu Site123

Nemôžem hovoriť za kvalitu aplikácií servera Site123 (keďže som ich musel vyskúšať, musel som ich inovovať), ale aplikácie spoločnosti Wix fungujú dobre a premenili to, čo bolo celkom základné, na funkčne nabitý web, ktorý by mohol podporiť moju firmu..

5. kolo: Sklamanie alebo radosť z platených plánov?

Ak ste ochotní zaplatiť za plán, ktorý vám poskytne viac priestoru, funkcií a funkcií, potom majú Wix aj Site123 dobrú škálu možností na výber. Site123 ponúka štyri rôzne plány na uspokojenie rôznych potrieb – od malých osobných webových stránok po veľké internetové obchody. Wix má tri plány webových stránok a tri obchodné a elektronické obchodné plány. Tu je to, čo získate:

plánSite123plánWix
základné
$$
 • Bezplatná doména na 1 rok
 • 10 GB úložného priestoru
 • Šírka pásma 5 GB
 • Odstráňte plávajúcu značku Site123
 • 100 správ v zozname adries
combo
$$
 • Šírka pásma 2 GB
 • Úložný priestor 3 GB
 • Pripojte svoju doménu
 • 30 minút videa
 • Odstráňte reklamy Wix
 • Doména zadarmo na 1 rok
Pokročilé
$$$
 • Bezplatná doména na 1 rok
 • 30 GB úložného priestoru
 • Šírka pásma 15 GB
 • 2 poštové schránky
 • 1 000 správ v zozname adries
 • Odstráňte plávajúce značky a päty stránok Site123
 • 1 ďalší jazyk
neobmedzený
$$$
 • NEOBMEDZENÁ Šírka pásma
 • 10 GB úložného priestoru
 • Pripojte svoju doménu
 • 1 hodina videa
 • Odstráňte reklamy Wix
 • Doména zadarmo na 1 rok
 • Reklamné poukazy v hodnote 300 USD
 • App Booster App – 60 USD
 • App Form Builder App – 48 dolárov Value
profesionálny
$$$$
 • Bezplatná doména na 1 rok
 • Úložný priestor 90 GB
 • Šírka pásma 45 GB
 • 2500 správ v zozname adries
 • 5 poštových schránok
 • Funkcie elektronického obchodu
 • 500 objednávok
 • Platby kreditnou kartou
 • 3 ďalšie jazyky
pre
$$$
 • NEOBMEDZENÁ Šírka pásma
 • 20 GB úložného priestoru
 • Pripojte svoju doménu
 • 2 hodiny videa
 • Odstráňte reklamy Wix
 • Doména zadarmo na 1 rok
 • Reklamné poukazy v hodnote 300 USD
 • App Booster App – hodnota 60 USD
 • Aplikácia na tvorbu formulárov – hodnota 48 USD
 • Kalendár udalostí – hodnota 48 USD
 • Profesionálne logo – hodnota 50 dolárov
 • Súbory s logami sociálnych médií
zlato
$$$$$
 • Bezplatná doména na 1 rok
 • 270 GB úložného priestoru
 • Šírka pásma 135 GB
 • 10 000 správ v zozname adries
 • 10 poštových schránok
 • 5 ďalších jazykov
 • E-commerce
 • Neobmedzené objednávky
 • Platby kreditnou kartou
 • Pokročilý elektronický obchod
VIP
$$$$
 • NEOBMEDZENÁ Šírka pásma
 • 20 GB úložného priestoru
 • Pripojte svoju doménu
 • 2 hodiny videa
 • Odstráňte reklamy Wix
 • Doména zadarmo na 1 rok
 • Reklamné poukazy v hodnote 300 USD
 • App Booster App – hodnota 60 USD
 • Aplikácia na tvorbu formulárov – hodnota 48 USD
 • Profesionálne logo – hodnota 50 dolárov
 • Súbory s logami sociálnych médií
 • Prioritná reakcia
 • VIP podpora

Site123 môže ponúkať viac úložného priestoru ako Wix, nedáva vám však neobmedzenú šírku pásma. Jeho cenové body sú tiež vyššie, čo znamená, že nemôže konkurovať spoločnosti Wix, pokiaľ ide o hodnotu za peniaze. (V tabuľke vyššie som použil symbol $ na ilustráciu toho, ako Wix a Site123 porovnávajú ceny v každom pláne).

Ak chcete získať funkcie elektronického obchodu, musíte mať aspoň na pláne Professional program Site123 a Business Basic for Wix.. Ceny za funkcie elektronického obchodu sú v oboch prípadoch relatívne vysoké, ale (pokročilejší) základný obchodný plán spoločnosti Wix je stále lacnejší ako profesionálny plán Site123 – pričom vám poskytuje veľa doplnkov, ako sú bezplatné aplikácie..

A víťazom je …

Wix opäť zaútočí na platené plány, ktoré sú lacnejšie ako plány lokality Site123. A na sladenie obchodu ponúkajú ďalšie doplnky. Web Site123 vám poskytne viac úložného priestoru, ale aj keď prevádzkujete rozsiahly web elektronického obchodu, 20 GB úložného priestoru v základnom pláne podnikania spoločnosti Wix je viac ako dosť.

Wix berie korunu

Wix vyjde na vrchole v štyroch z piatich kôl (a na jednom kole viaže Site123). Môže takmer konkurovať páči sa WordPress.org, špičkovému systému na správu obsahu s vlastným hosťovaním, ktorý poháňa 27% internetu..

Pre tento článok som vytvoril testovacie stránky s Wix aj Site123. Wix zďaleka ponúkol najlepší stavebný zážitok. Zistil som, že som frustrovaný tvorcom stránok Site123 a zistenie, že potrebné funkcie a nastavenia nie sú jednoduché,. Rozhranie drag-and-drop vo Wixe je omnoho príjemnejšie pre užívateľa, takže je príjemnejšie vytvoriť webovú stránku.

Ak chcete vybudovať firmu alebo osobnú stránku pomocou nástroja na tvorbu webových stránok, odporúčame skúsiť spoločnosť Wix. Získate viac možností, ako rozšíriť svoj web pomocou aplikácií (v niektorých prípadoch bez akýchkoľvek dodatočných nákladov). Možnosti programu sú oveľa šetrnejšie k vreckám.

Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti Wix, prečítajte si našu odbornú recenziu od spoločnosti Wix alebo kliknite na tlačidlo nižšie.

Ak ste však úplne nováčikom v oblasti vytvárania webových stránok, editor správ point-and-click spoločnosti Site123 môže byť pre vás tou pravou voľbou. Nemusíte sa starať o usporiadanie prvkov na svojom webe a pridávanie obsahu je veľmi jednoduché – napríklad vyplnenie formulára.

Chcete sa dozvedieť viac o serveri Site123? Pozrite sa na našu odbornú recenziu pre Site123 alebo kliknite na tlačidlo nižšie.

Okrúhly víťazWixSite123
# 1: Funkcie bezplatného plánu WixWix vám dáva Wix Corvid, pôsobivé šablóny a umožňuje vám používať bezplatné aplikácie.Site123 nepodporuje HTML v bezplatnom pláne. Poskytuje vám menšiu kontrolu nad vašimi šablónami a nemôžete inštalovať aplikácie.
# 2: Jednoduché použitie a dizajnkresliťWix je intuitívnejší a flexibilnejší a dokonca vám umožňuje používať JavaScript (prostredníctvom Wix Corvid). Vďaka tomu je pre vás dokonale vhodné, ak máte potrebné technické znalosti a chcete mať väčšiu kontrolu nad vzhľadu svojich webových stránok.Site123 je ideálny pre úplných začiatočníkov, ktorí chcú vytvoriť web tak, aby bol známy (napríklad vyplnenie formulára). Je to najjednoduchšia možná voľba.
# 3: Elektronický obchodWixZískate technológiu opusteného košíka, aby ste zvýšili svoj predaj, a náklady na plány elektronického obchodu sú nižšie ako porovnateľné plány lokality Site123..K dispozícii sú funkcie elektronického obchodu, ale za vyššiu cenu, ako plánuje spoločnosť Wix.
# 4: AplikácieWixNa svoj web môžete nainštalovať aplikácie zadarmo. Navyše existuje viac ako 80 bezplatných aplikácií. Wix vyvinul niekoľko aplikácií samotných, takže získate ďalšiu podporu.Na trhu aplikácií App123 je menej aplikácií a aplikácie (alebo doplnky) môžete nainštalovať iba v prípade, že máte platený program..
# 5: Hodnota za peniazeWixNielenže sú platené plány spoločnosti Wix lacnejšie ako programy Site123, ale prinášajú aj ďalšie doplnky, ako sú marketingové kredity a prémiové aplikácie..Plány lokality Site123 vám poskytujú väčšie množstvo úložného priestoru, ale za vyššiu cenu. Neexistujú žiadne zadarmo.

zdroj:

https: //www.whoishostingthis.com/compare/wordpress/stats/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me