Popsters (ve Yarışmanızın!) En Başarılı ve Etkili Sosyal Medya İçeriğini Anlama Aracı

Çeşitli sosyal medya platformlarıyla çevrimiçi olmak, işletmenizi tanıtmanın ücretsiz veya düşük maliyetli bir yolu olabilir. Ancak içeriğinizin bir etki yapıp yapmadığını nasıl anlayabilirsiniz?? Arseniy Kushnir, Popsters Kurucu Ortağı ve CEO’su başarılı bir sosyal medya varlığı oluşturmak için en önemli faktörlerin ölçülmesine yardımcı olacak benzersiz bir analiz aracı oluşturdu.


Popsters’ı kurmadan önce lütfen bana geçmişinizden bahsedin..

Üniversiteyi, fikri mülkiyet ekonomisinde uzmanlaşmış işletme alanında yüksek lisans ile tamamladım. Mezun olduktan birkaç yıl sonra, çeşitli küresel markalar (hamburger, içki, kozmetik, film promosyonları, vb.) İçin sosyal medya reklamcılığı ve medya kampanyalarını denetlemeye odaklanan bir reklam ajansında çalıştım. Deneyimim ve bilgim nedeniyle, arkadaşım Arthur Kalin beni sosyal ağlar için bir analiz aracı oluşturmak için onunla çalışmaya davet etti. Konumumdan ayrıldım ve Popsters’ı birlikte kurduk. Arthur birkaç hafta sonra aracın ilk sürümünü yayınladı.

Popsters nasıl çalışır??

Popsters kullanmak başlangıçta biraz karmaşık görünebilir, ancak başladıktan sonra gerçekten kolaydır.

Uygun sosyal medya platformunda oturum açtıktan sonra, analiz etmek istediğiniz sosyal medya sayfasının URL’sini arama alanına yapıştırın ve Ara düğmesini tıklayın. Ardından, takvim işlevini kullanarak aramanıza dahil edilmesini istediğiniz zaman çerçevesini seçip Analiz Et düğmesini tıklayabilirsiniz..

Popsters, (ve Yarışmanızın!) En Başarılı ve Etkili Sosyal Medya İçeriği-image1 hakkında bilgi edinme aracıdır

Popsters, bu zaman dilimindeki tüm mesajları toplar, bunları etkileşim türüne göre sıralar, bazı metrikleri hesaplar ve grafikler oluşturur. Bu, seçilen zaman diliminin uzunluğuna bağlı olarak 1-2 dakika sürebilir.

Araç, 3 biçimde rapor oluşturabilir: XLSX, PPTX ve PDF. PPTX raporları düzenlenebilir, bu da sonuçları kendi markanız altında sunmanız gerektiğinde kolaylık sağlar.

Popsters’ı çalıştırmak için bir sayfanın “sahibi” olmanız mı yoksa herhangi bir sosyal medya sayfasında (yani bir rakibin sayfası) çalıştırılabilir mi??

Popsters ortak verilerle çalıştığından, sosyal medyadaki herkese açık sayfaları yönetici veya sahip izinleri olmadan analiz etmenize olanak tanır. Rakiplerinizle ilgili bu içgörü kazanmak, Popsters’ı etkili bir sosyal medya varlığı oluşturmak ve başarılı reklam kampanyaları yürütmek için en yararlı araçlardan biri haline getirdiğini düşünüyorum..

Popsters’ın analiz ettiği faktörlerden bazıları nelerdir??

Araç, gönderme zamanı, haftanın günü, metin uzunluğu, dahil edilen etiketler, etkileşim sayıları (beğeniler, paylaşımlar, yorumlar, görünümler [varsa]) dahil olmak üzere son derece yararlı veriler sunmak için gönderilerin mevcut tüm özelliklerini analiz eder. ekler, vb..

ER (Etkileşim Oranı) nedir ve nasıl ölçülür??

Basit bir ifadeyle, ER veya Etkileşim Oranı, sayfanın içeriğiyle kitlenin katılım düzeyini hesaplayan metriktir.

Çoğu reklam ajansı tarafından kullanılan aynı klasik formülü uyguluyoruz:

ER = (Etkileşimlerin toplamı) / (analiz edilen gönderi sayısı) *% 100 / (takipçi sayısı)

LR (Aşk Oranı) ve TR (Konuşma Oranı) nedir ve ER’den farkı nedir??

LR ve TR benzerdir, ancak temelde farklı katılım türleri kullanın – sırasıyla beğenilerin sayısı ve yorumların sayısı. LR veya Love Rate, mesajların çekiciliğini gösterir. TR veya Konuşma Hızı, sosyallik seviyesini gösterir. Metrikler ER ile aynı şekilde hesaplanır.

ERpost nedir?

ER Metric klasik metrik olsa da, bazı kullanıcılarımız içeriklerinin verimliliğiyle ilgili daha geniş bir görüş istediler. Bu nedenle, birkaç yıl önce bir formülde kullanılan temel göstergelere bağlı olarak ek metrik türlerini hesaplamanın bazı yeni yollarını tanıttık. Her metrik, verilere farklı bir bakış açısı açıklar.

ERpost sayfanın ortalama bir yayınına kitle katılım düzeyini gösterir.

ERday içeriğe katılan kitlenin günlük yüzdesini gösterir.

Katılım Oranını hesaplama hakkında daha fazla bilgi için BURAYA blog gönderimizi okuyun

Başka hangi faktörlerin analiz edildiğini ve gelecekteki sosyal medya kayıtlarında karar vermek için hangisinin en önemli olduğunu düşünüyorsunuz??

Popsters, istenen sosyal medya sayfalarını analiz eder ve araştırır ve posta zamanına göre etkinlik zirveleri ve en iyi (veya en kötü) içerik türlerini içeren ortak istatistikleri görüntüler. Kitlenize, içeriğin nasıl iyileştirileceği, hangi konuların popüler olmadığı ve bu nedenle hariç tutulması daha iyi ve içerik oluştururken aklınızda bulundurmanız gereken faktörler hakkında bilgi verir. Örneğin, uzun metinli yayınlar daha iyi performans gösterirse, bir sosyal medya yöneticisi gelecekte yayın oluştururken bu modeli kullanmak ister. Ayrıca, reklam yayınlarını kontrol etmenize veya karşılaştırmanıza yardımcı olması için sonuçları filtreleyebilirsiniz. Sonuçların analizinde ve üretilmesinde tüm bu faktörlerin eşit derecede önemli olduğunu düşünüyorum.

Popsters, (ve Yarışmanızın!) En Başarılı ve Etkili Sosyal Medya İçeriği-image2 hakkında bilgi edinme aracıdır

Bu sonuçlar daha başarılı bir sosyal medya katılım planının planlanmasına nasıl yardımcı olabilir??

Reklam ajansı deneyimime dayanarak, bu bilgi çalışma sürecinin her aşamasında yardımcı olur. Başarılı reklam kampanyaları söz konusu olduğunda, uzun bir uzman zinciri vardır: proje yöneticileri, analistler, içerik oluşturucular, metin yazarları, hesap yöneticileri ve tasarımcılar.

Yöneticiler aracı müşteri (veya departman başkanı) için hızlı raporlar oluşturmak üzere kullanabilir. Analistler verileri meslektaşları için bulgular oluşturmak için kullanırlar. Kitleleri tarafından hangi konuların ve yazı türlerinin tercih edildiğini anlayarak içerik oluşturucular, tasarımcılar ve metin yazarları içerik oluşturma konusunda bir rehber oluşturur. Veriler, şirketlerdeki serbest çalışanlar ve solo uzmanlar için de yararlıdır. Sonuçlarımız, sürecin her bölümünü iyileştirmek için bilgi sağlıyor.

Bir müşteri bize Facebook yayınlarının erişimini genişletebildiğini söyledi 10x verilerimizi kendi viral içeriğini oluşturmak için bir rehber olarak kullanarak!

Herhangi bir sosyal medya platformundaki birden fazla sayfa analiz edilebilir mi? Birlikte analiz edilebilir ve karşılaştırılabilir mi??

Elbette! Bir kullanıcı aynı anda 10 sayfaya kadar analiz yapabilir; farklı sosyal ağlarda bile.

Sayfalar “+” düğmesini kullanarak aramaya eklenebilir. Yüklemeden sonra Popsters, her sayfa için tüm grafikleri ve verileri ve ortak istatistikleri karşılaştıran tabloları oluşturur – hepsi aynı dosyada.

Gelecekte aynı listenin tekrar çalıştırılabilmesi için sayfa paketleri Sık Kullanılanlara kaydedilebilir. Herhangi bir zamanda bir sayfayı hariç tutmak istiyorsanız, URL’yi kaydedilmiş sayfa paketinden kaldırmanız yeterlidir.

Popsters, (ve Yarışmanızın!) En Başarılı ve Etkili Sosyal Medya İçeriği-image3 Hakkında Bilgi Edinme Aracıdır

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me