Plánovanie sociálnych médií – 6 nástrojov na šetrenie času [2020 RADY]

Či už prevádzkujete svoj vlastný blog alebo spravujete obsah sociálnych médií pre svojich klientov, uverejňovanie obsahu na viacerých platformách sociálnych médií vám môže zabrat celý čas. Priznajme si to – musíte urobiť aj iné veci.


Existuje veľa nástrojov na plánovanie sociálnych médií, ale potrebujete ten, ktorému môžete skutočne veriť. Nechcete strácať čas – ani peniaze – na nástroj, ktorý nezverejní váš obsah, keď ho potrebujete..

Urobili sme rozsiahly výskum a testovanie na našich vlastných účtoch sociálnych médií, aby sme vám ponúkli tento zoznam šiestich najlepších nástrojov na plánovanie sociálnych médií. Zaradili sme obidve bezplatné nástroje a platené nástroje. Niektoré nástroje ponúkajú celý rad ďalších výhod, ako sú analytické funkcie a funkcie spolupráce.

Na konci tohto článku si budete môcť kedykoľvek vybrať nástroj, ktorý vyhovuje vašim potrebám – a uvoľní váš rozvrh -.

Výhody plánovania sociálnych médií

Skôr ako sa dostaneme k skutočným nástrojom, pozrime sa na niektoré z hlavných výhod plánovania sociálnych médií. Správny nástroj vám umožní urobiť všetko toto:

 • Uverejňujte obsah na viacerých platformách sociálnych médií z jedného rozhrania
 • Ušetriť čas vopred naplánovaním obsahu sociálnych médií
 • Získajte analýzu obsahu sociálnych médií, takže môžete zlepšiť svoju spoločenskú prítomnosť
 • Zlepšite mieru zapojenia vždy uverejňujete príspevky v najlepšom čase pre svoje publikum
 • Šetri si peniaze o správe sociálnych médií v prípade bezplatných nástrojov plánovania

V ideálnom prípade nástroj, ktorý používate, podporí všetky kľúčové platformy, na ktorých ste prítomní. A ak používate bezplatný nástroj na plánovanie sociálnych médií, budete sa môcť ľahko rozvíjať s rastom firmy.

Tipy na úspech s plánovaním sociálnych médií

Pri prvom začatí plánovania sociálnych médií je jednou z najdôležitejších vecí, ktorú musíte rozhodnúť, kedy zverejniť svoje príspevky. Najlepší čas na uverejnenie príspevku bude závisieť od miesta, kde sa nachádza vaše publikum. Ak chcete získať ďalšie informácie, prečítajte si našich sprievodcov o tom, ako naplánovať príspevky Facebook, cvrlikání, a Instagram.

Je tiež dôležité byť disciplinovaný so svojou rutinou sociálnych médií. Každý týždeň si vyhradzujte čas na plánovanie obsahu Vopred. Po dokončení sa už nemusíte obávať až do nasledujúceho plánovacieho intervalu. Hromadné písanie obsahu tiež pomáha zabezpečiť konzistentný hlas značky.

S aplikáciami na plánovanie sociálnych médií existuje ešte jeden tip na úspech. Vedieť, že každá platforma má svoje vlastné osvedčené postupy. Takže aj keď budete používať nástroj sociálneho plánovania, budete musieť vylepšiť svoj obsah, takže je to vhodné pre každú platformu sociálnych médií.

Ako hodnotíme nástroje na plánovanie sociálnych médií

Či už hľadáte najlepšiu aplikáciu na plánovanie Instagramu, plánovací nástroj Twitter, aplikáciu, ktorá vám pomôže uverejňovať príspevky na Facebooku alebo LinkedIn, alebo všetky vyššie uvedené, v našej ponuke nájdete niečo. Hľadali sme toto:

 • platformy: Ktoré stránky sociálnych médií sú podporované? Väčšina firiem a blogerov chce mať možnosť uverejňovať príspevky na stránkach Twitter, Facebook, LinkedIn a Instagram, ako aj na iných stránkach sociálnych médií..
 • Jednoduchosť použitia: Je tento nástroj užívateľsky prívetivý? Ako ľahké je začať s plánovaním obsahu?
 • Analytics: Zhromažďuje nástroj údaje o úspechu vašich príspevkov na sociálnych sieťach, aby vám pomohol vylepšiť obsahovú stratégiu?
 • Cena: Čo je k dispozícii zadarmo a čo získate, keď zaplatíte viac?

HootSuite – najlepší all-in-one nástroj

HootSuite je jedným z najpopulárnejších nástrojov na plánovanie sociálnych médií. V skutočnosti to robí oveľa viac než len plánovanie sociálnych médií: je to všadeprítomný riadiaci panel sociálnych médií. Nielen to, ale má aj plán zadarmo.

best-sociálne-Media-plánovacie-tools-picture-01

Platformy sociálnych médií

HootSuite podporuje kanály Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest a YouTube. K WordPress sa tiež môžete pripojiť cez Zapier. Pridanie novej siete je celkom jednoduché a trvá iba niekoľko sekúnd. Pri plánovaní môžete určiť, aký obsah ide na každú platformu, vrátane textu, obrázkov a videa.

Jednoduchosť použitia

Kým Hootsuite dostane dobré recenzie a mnohí ľudia tým prisahajú, rozhranie sa môže v porovnaní s inými nástrojmi cítiť trochu datované. Obsah môžete pridať do nástroja Plánovač alebo Vydavateľ a poskytuje užitočný náhľad toho, čo sa chystáte naplánovať. Po dokončení môžete obsah v kalendári obsahu spravovať pomocou drag and drop.

Môžete spravovať svoje prúdy sociálnych médií a dokonca reagovať na obsah bez opustenia HootSuite. Vďaka tomu je skvelý nástroj typu všetko v jednom, ktorý vám môže ušetriť veľa času.

analytika

Zabijáckou funkciou v Hootsuite je to poskytuje analytika na všetkých vašich sociálnych príspevkoch, nielen tie zverejnené prostredníctvom aplikácie. To znamená, že je ľahké získať prehľad o tom, ako funguje vaša stratégia v oblasti sociálnych médií.

cena

Placené plány spoločnosti Hootsuite nie sú lacné, ale ponúkajú 30-dňová bezplatná skúšobná verzia. Ak ste bloger alebo solopreneur, základný profesionálny plán bude pravdepodobne stačiť pre vaše potreby – umožní vám mať desať profilov v sociálnych médiách a neobmedzené plánovanie.

Plán zadarmo je pomerne obmedzený, ale môžete vopred integrovať tri profily sociálnych médií a naplánovať 30 správ.

Posielateľné – spoločenské spravodajstvo

Odoslať, a užívateľ obľúbené, je nástroj na správu sociálnych médií určený pre agentúry, existujú však aj plány pre samostatných podnikateľov a malé podniky. Zahŕňa množstvo tímových funkcií, ktoré vám ušetria čas, napríklad priradenie úloh a pracovné toky s vlastným schvaľovaním. 

K dispozícii sú tiež funkcie, ktoré pomáhajú vylepšiť spoluprácu, ako napríklad zdieľaná knižnica obsahu a sociálna schránka.

best-sociálne-Media-plánovacie-tools-picture-02

Platformy sociálnych médií

Sendible podporuje uverejňovanie príspevkov v službách Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, YouTube, Facebook Ads a Google My Business. Ale to nie je všetko. Funguje tiež s platformami blogov vrátane WordPress, Medium, Blogger a Tumblr. Vďaka tomu je všestranným nástrojom na plánovanie sociálnych médií a správu marketingu obsahu.

Jednoduchosť použitia

Odosielateľ má užívateľsky prívetivé rozhranie pre správu a sledovanie obsahu. Obsahuje tiež sociálnu schránku, ktorá vám umožní jednoducho zobraziť všetok sledovaný obsah na jednom mieste. Obsah môžete naplánovať naraz na viaceré weby, hoci nie je skvelé zobrazovať ukážky.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré robia spoločnosť Sendible víťazom, patria analýza sentimentu aby ste videli, ako sa ľudia cítia o vašej značke a sociálne počúvanie takže môžete sledovať, čo sa hovorí, a okamžite reagovať. Môžete dokonca získať pomoc s tvorbou obsahu a objednať si príspevky na sociálnych sieťach alebo originálne blogy, ktoré sú priateľské k SEO.

analytika

Pokiaľ ide o správy, Posielané naozaj svieti. Stačí kliknúť na vopred zostavenú šablónu prehľadu a vyplniť ju vlastnými údajmi. To uľahčuje sledovanie metrík vysielania, úspechu, zapojenia a oveľa viac. Pre agentúry to znamená, že môžete rýchlo informovať klientov o úspechu v sociálnych médiách.

cena

Plány začínajú nízkou mesačnou sadzbou pre jedného používateľa s 12 službami sociálnych sietí a neobmedzeným plánovaním. Ak však chcete vynikajúce funkcie prehľadov, budete musieť prejsť na jeden z drahších mesačných plánov. Všetky plány prichádzajú s 30-dňová bezplatná skúšobná verzia.

Sprout Social – skvelé pre značky

S funkciami pre zapojenie sociálnych médií, sociálne počúvanie, publikovanie sociálnych médií a analýzu sociálnych médií, Sprout Social dostane vynikajúce recenzie, a vidíme prečo. Všetky tieto vlastnosti z neho robia skvelú voľbu pre rastúce značky, ktoré chcú zvýšiť svoj dosah.

best-sociálne-Media-plánovacie-tools-picture-03

Platformy sociálnych médií

Obsah môžete naplánovať na Twitter, Facebook (Stránky a Messenger), LinkedIn, Instagram a Pinterest. Základný plán vám umožňuje naplánovať iba päť sociálnych profilov v tom čase. Ak potrebujete spravovať viac sociálnych profilov vo svojom účte pre každú platformu, musíte si kúpiť ďalšie profily alebo upgradovať svoj plán.

Jednoduchosť použitia

Vďaka službe Sprout Social je ľahké publikovať príspevky do viacerých sietí súčasne a môžete rýchlo odovzdávať fotografie a videá. Skvelá funkcia je, že spolu s príspevkom môžete naplánovať prvý komentár k fotografii na Instagrame. Uľahčuje to pridávanie ďalších značiek hash, ktoré ľuďom pomôžu nájsť váš obsah a povzbudia ich, aby sa zapojili.

Jednou z funkcií šetriacich čas je a inteligentný priečinok doručenej pošty, kde vidíte všetky prichádzajúce správy na každej platforme. Na určenie toho, čo vidíte, môžete kedykoľvek použiť nástroje a značky na filtrovanie na obrazovke. Plus, to zahŕňa nástroje na monitorovanie a podávanie správ, a schopnosť vykonávať platené propagácie na Facebooku.

analytika

Sprout Social obsahuje množstvo ľahko prispôsobiteľné šablóny prehľadov a môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný pre hĺbkové podávanie správ. Toto je obrovský časovač, ak potrebujete informovať o sociálnych médiách iným ľuďom.

cena

Nedá sa to dostať preč: ak použijete tento nástroj, vaša peňaženka bude zasiahnutá. Štandardný plán spoločnosti Sprout Social je drahší ako niektoré profesionálne plány uvedené v tomto zozname. Ak chcete dôkladné prehľady, musíte platiť ešte viac. Dobrou správou je, že si môžete vyskúšať ešte pred nákupom pomocou 30-dňová bezplatná skúšobná verzia.

eClincher – užitočné integrácie pre tvorbu obsahu

eClincher je jedným z ďalších cenovo dostupné plánovanie sociálnych médií v podnikoch nástroje okolo, čo z neho robí obľúbená voľba. Je určený pre firmy, značky a agentúry a má množstvo užitočných funkcií, ktoré vám môžu ušetriť veľa času.

best-sociálne-Media-plánovacie-tools-picture-04

Platformy sociálnych médií

Okrem služieb Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest a LinkedIn, eClincher podporuje službu Moja firma na Googli a YouTube. Navyše môžete spravovať službu Google Analytics a prepojiť informačné kanály RSS.

Jednoduchosť použitia

S programom eClincher je ľahké vytvárať a plánovať obsah a zistiť, kde a kedy sa bude zverejňovať prostredníctvom kalendára so sociálnym obsahom. Môžete tiež vytvárať automatizované príspevky na sociálnych sieťach integráciou kvalitných zdrojov obsahu a vlastného blogu prostredníctvom RSS.

eClincher sa integruje s programom Canva, takže je jednoduché vytvárať obrazový obsah pre rýchle zdieľanie.

analytika

Funkcie Analytics vám pomáhajú sledovať zmienky o značke a pochopiť výkonnosť obsahu aj profilu. Môžete tiež sledovať návštevnosť svojich webových stránok. A môžete vytvárať správy o sociálnom obsahu pomocou vstavaných alebo prispôsobiteľných prehľadov.

cena

V porovnaní s inými nástrojmi v tomto zozname je eClincher celkom cenovo dostupný, a ponúka veľa funkcií za cenu. Môžete spravovať 15 profilov sociálnych médií a využívať výhody sociálnej schránky, sociálneho CRM, automatického uverejňovania príspevkov a analytika.

Ak chcete získať podrobnejšiu analýzu a konkurenčnú inteligenciu, musíte vykonať inováciu. Tento nástroj stojí za zváženie pre blogerov, ktorí hľadajú upgrade alebo pre malé podniky s obmedzeným rozpočtom. Všetky plány prichádzajú s 14-dňová bezplatná skúšobná verzia.

Buffer – najlepší bezplatný nástroj na plánovanie sociálnych médií

zatiaľ čo nárazník začal ako nástroj na plánovanie rozvrhu na Twitteri, je od tej doby rozšírený, takže môžete naplánujte obsah na sociálnej sieti. Podľa môjho názoru je to tiež jedna z najlepších aplikácií na plánovanie Instagramu v okolí. Zdá sa, že recenzentom sa to páči tiež.

best-sociálne-Media-plánovacie-tools-picture-05

Platformy sociálnych médií

Buffer podporuje Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram a Pinterest, aj keď na bezplatnú verziu tohto nástroja nemôžete uverejňovať príspevky v službe Pinterest. Ak inovujete, môžete pre každú platformu sociálnych médií pridať viac účtov.

Jednoduchosť použitia

Vyrovnávacia pamäť funguje najlepšie, keď nastavíte predvolené rozvrhovacie priestory. Keď to nastavíte, to je veľmi ľahko použiteľný buffer na plánovanie sociálneho obsahu. Stačí kliknúť na slot v kalendári a dostanete jednu obrazovku, kde si môžete vybrať platformy, odovzdať obsah a zdieľať alebo naplánovať.

Môžete ľahko odovzdávať obrázky, videá a text, aj keď nemôžete uverejňovať galérie obrázkov priamo na Instagram. Vyrovnávacia pamäť sa tiež integruje do viacerých iných nástrojov online a má rozšírenie Chrome, takže môžete naplánujte si obsah do svojho poradia v okamihu, keď ho nájdete online.

analytika

Buffer poskytuje základné analytika o obsahu uverejnenom prostredníctvom platformy, ale nie príliš o externom obsahu. Ak potrebujete podrobnejšiu analýzu, budete musieť inovovať na program.

cena

Bezplatná verzia Bufferu robí skvelý východiskový bod pre plánovanie sociálnych médií. Platený program je tiež veľmi cenovo dostupný a umožňuje vám uverejniť až osem účtov sociálnych médií a naplánovať až 100 príspevkov na účet.

SocialPilot – rýchlo vytvorte rozvrh sociálnych médií

SocialPilot sa účtuje ako automatizovaný nástroj na plánovanie sociálnych médií pre malé tímy. To znamená, že obsahuje množstvo funkcií spolupráce, napríklad rôzne administratívne oprávnenia a vlastný schvaľovací proces. Recenzie sú dobré, ale pozrime sa, ako sa jeho funkcie plánovania porovnávajú s inými nástrojmi na plánovanie sociálnych médií.

best-sociálne-Media-plánovacie-tools-picture-06

Platformy sociálnych médií

Okrem služieb Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram a Pinterest, SocialPilot podporuje VK, Tumblr a Google My Business. Tento nástroj umožňuje spravovať až desať integrácií sociálnych médií na základe najlacnejšieho plánu.

Jednoduchosť použitia

S programom SocialPilot je ľahké naplánovať a zobraziť obsah pre rôzne platformy sociálnych médií. Po naplánovaní môžete obsah ľahko spravovať pomocou drag-and-drop kalendárového rozhrania.

Skutočne užitočnou vlastnosťou je schopnosť označovať používateľov na rôznych platformách sociálnych médií. Je to vynikajúci spôsob, ako zintenzívniť interakciu s vaším obsahom a rozšíriť svoj sociálny dosah a publikum – niečo, na čo už pravdepodobne trávite príliš veľa času.!

analytika

SocialPilot poskytuje analytika na všetkých vašich príspevkoch, a to aj tých, ktoré neboli zverejnené prostredníctvom tohto nástroja. To uľahčuje získate prehľad o svojom publiku, ovplyvňovačoch a časoch uverejňovania obsahu, aby ste mohli neustále vylepšovať a zlepšovať svoju stratégiu uverejňovania príspevkov na sociálnych sieťach.

cena

Je to jeden z najdostupnejších dostupných nástrojov a individuálne plány sa zmestia do väčšiny rozpočtov. Budete však musieť inovovať, aby ste získali podrobnejšiu analýzu. K dispozícii je tiež 14-dňová bezplatná skúšobná verzia; nevyžaduje sa žiadna kreditná karta.

Ktorý nástroj na plánovanie sociálnych médií by ste si teda mali zvoliť?

Chcete nástroj, ktorý vám pomôže ušetriť čas, ale záleží to na vašom zozname úloh. Tu sú naše odporúčania:

 • Pre blogerov, ktorí začínajú a potrebujú sa naplánovať na Twitter, Facebook, Instagram a LinkedIn, nárazník je dobrá voľba.
 • Pre podnikových používateľov, SocialPilot predstavuje cenovo dostupný spôsob integrácie uverejňovania príspevkov v službe Moja firma na Googli.
 • A ak chcete všestranný nástroj, ktorý podporuje weby sociálnych médií aj platformy blogov, zvážte HootSuite alebo Sendible.

Pripravili sme tiež tabuľku rýchleho porovnávania, ak potrebujete trochu ďalšej pomoci.

náradiePodporované platformyJednoduchosť použitiaanalytikaK dispozícii zadarmo plán? 
HootSuiteTwitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest, YouTube, WordPressRozhranie sa zdá byť datované, ale ukážka sociálneho obsahu je skveláAnalytics poskytuje všetok váš sociálny obsahÁno
SendibleTwitter, Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, YouTube, Facebook reklamy, Google My Business WordPress, Médium, Blogger, TumblrUžívateľsky prívetivé rozhranie; zahŕňa aj sociálne počúvanie a analýzu sentimentuK dispozícii sú podrobné správy30-dňová bezplatná skúšobná verzia zdarma (bez kreditnej karty)
Sprout SocialTwitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest, Facebook MessengerJednoduché použitie; zahŕňa možnosť vložiť prvý komentár na InstagramZahŕňa prispôsobiteľné šablóny prehľadov30-dňová bezplatná skúšobná verzia zdarma (bez kreditnej karty)
eClincherFacebook, Twitter, Instagram, Pinterest, LinkedIn, Moje podnikanie na Googli, YouTube, Google Analytics, RSSVytváranie obsahu je jednoduché; zahŕňa automatizáciu prostredníctvom RSSZahŕňa prispôsobiteľné správyBezplatná 14-dňová skúšobná verzia (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta)
nárazníkTwitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest (bez Pinterestu v bezplatnej verzii)Jednoduché vytváranie obsahuZákladné vo voľnom pláneÁno
SocialPilotTwitter, Facebook, LinkedIn, Instagram, Pinterest, VK, Tumblr, Google My BusinessJednoduché vytváranie obsahu; zahŕňa označovanie na rôznych platformáchAnalytics poskytuje všetok váš sociálny obsahBezplatná 14-dňová skúšobná verzia (nevyžaduje sa žiadna kreditná karta)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map