PayPal Ücretinizi Hesaplama (2020 AÇIKLAMA)

Serbest çalışma modeli son yıllarda büyük bir genişleme gördü ve haklı olarak da öyle. Hem büyük hem de küçük kuruluşlar, tek bir işçinin maliyetinden daha uygun bir fiyata birden fazla beceriye sahip serbest çalışanlardan yararlanabilir. Serbest çalışan olarak, bu oldukça yeni ekonominin bir parçası olmak, birden fazla müşteriyle uğraşmak ve onları işiniz için faturalandırmak anlamına gelir.


Çevrimiçi işletmeler için dünyanın en popüler ödeme işlemcisi olan PayPal, genellikle ödeme gönderme ve alma için tercih edilen seçimdir. Bazı uygulanabilir PayPal alternatiflerine rağmen, çoğu kullanım kolaylığı, kolaylık, global tanıma ve güvenlik. Ancak, fazla puan elde etmediği bir yönü ücretleri. PayPal ücretleri sektördeki en yüksek ücretler arasındadır, özellikle uluslararası işlemler için. Bir müşteriyi faturalandırmak istediğinizde, bu müşteriyi nasıl hesaplayacağınızı bilmek gerekir. Kelimenin tam anlamıyla.

PayPal Ücretleri Nasıl Çalışır?

PayPal ücretleri her zaman adil… En azından PayPal ücretleri sayfasında söylediği budur. Gerçekte, Ücretler söz konusu olduğunda PayPal şeffaf ve kullanıcı dostu olmaktan uzaktır, ve web sitesinde sadece emin olmak için danışmanız gereken birden fazla kaynak var.

Kendinize daha iyi bir yol olduğunu düşünmeden önce, açık olanı belirtmeme izin verin: Evet, platform üzerinden para gönderirken veya alırken ücretleri hızlı bir şekilde belirleyebilen çeşitli PayPal ücret hesaplayıcıları var. Bunlar yerel ve uluslararası ücretleri destekler, ancak çoğu yalnızca ABD için hesaplanır, diğer ülkeler için hesaplanmaz. Ayrıca, ne sıklıkta güncellendiği sorgulanabilir PayPal, değişen düzenlemelere ve uyumluluklara ayak uydurmak için politikalarını sürekli olarak gözden geçiriyor. Örneğin, ücretler sayfası en son yazma anından iki hafta sonra güncellendiğinden tembel olmak size maliyet getirebilir.

Her durumda, ücretler sayfası, uygulandığında çeşitli ücretleri ve örnekleri açıklamak için elinden geleni yapar. Bununla birlikte, özel bir yerel sayfası (benimki gibi) olmayan bir ülkede yaşıyorsanız, yasal sözleşmelerden, özellikle de Kullanıcı Sözleşmesinden geçmek PayPal Hizmetleri için.

Serbest çalışan olarak şirket, verilen hizmet karşılığında para aldığınızda ücret alır. Siz ve bir müşteri arasındaki ilişki alıcı-satıcı çeşitliliği ile olduğundan, PayPal size bu durumda satıcı olarak davranır, bu nedenle Ticari Ödemeler ücreti uygulanır. PayPal Ticari Ödemeyi, mal veya hizmet satışı için yapılan herhangi bir ödeme veya bir ticari veya diğer ticari veya kâr amacı gütmeyen kuruluş tarafından gönderilen veya alınan herhangi bir ödeme olarak sınıflandırır..

Denklem

Ücret yapısı, işlem yüzdesi ile sabit para birimi ücretinin birleşimidir. Şöyle görünüyor:

x.x% + sabit ücret = ödemeniz gereken toplam ücret

Hem yurtiçi hem de uluslararası ödemeler için sabit ücret aynı kalırken, işlem yüzdesi uluslararası ödemeler için biraz daha yüksektir. PayPal, bu ücretler için, bir dakika içinde göreceğiniz olağanüstü organize olmayan tablolara sahiptir.

Aylık faturanızın 1.000 ABD doları olduğunu (hesaplamaları kolaylaştırmak için güzel, yuvarlak bir rakam) ve yerel bir şirketten ABD’de aldığınızı varsayalım. İlk olarak, farklı ülkeler ve bölgeler için PayPal’ın tablosuna baktığınızda,% 3,4 işlem ücreti ödemeniz gerektiğini göreceksiniz:

PayPal Ücretinizi Hesaplama (2020 AÇIKLAMA)

PayPal Ücretinizi Hesaplama (2020 AÇIKLAMA)

Ardından, Sabit Ücret tablosuna hızlı bir şekilde göz atmanız gerekir:

PayPal Ücretinizi Hesaplama (2020 AÇIKLAMA)

Ticari Ödemeler alırken, alıcının ülkesi de ücretler ülkeye göre değiştiğinden bir rol oynar. Müşteri ABD’den olduğu için, sabit ücret 0,30 ABD dolarıdır. Nihai hesap, 34.3 dolar olacak, çünkü 1.000 $ ‘ın% 3.4’ü 34 $ ve daha sonra 0.30 $ sabit ücreti ekledi. Müşteri uluslararası olsaydı, denklem% 3.9 (uluslararası ödemeler için işlem ücreti) + ilgili sabit ücret (müşterinin ülkesine göre) olurdu..

Uluslararası ödemeler, müşterinin ülkesinin farklı bir para birimiyle sabit bir ücret talep etme olasılığı nedeniyle biraz daha karmaşıktır. Bu durumda, toplam ücreti yaklaşık olarak hesaplamak için rakamı ana para biriminize dönüştürün. Birden fazla müşteriyle bu iki tablo arasında çok fazla ileri ve geri gelir, ancak birkaç hesaplamadan geçtiğinizde çok kolay.

Büyük Soru: Bu Ücretleri Faturalandırıyor musunuz??

Bu ücretleri otomatik olarak karşılayan müşteriler genellikle nadirdir ve birçoğu profesyonel ilişkinin başlangıcında kendinizi nasıl konumlandırdığınızla ilgilidir. Müşterilerin çoğunluğu muhtemelen bu masrafları düşünmüyor, çünkü hiç iletişim kurmadıkları için. Bunu müşteri için iyi niyet veya bonus olarak düşünebilir ve sadece kaymasına izin verebilir veya işinizi nasıl ele aldığınıza bağlı olarak bu maliyetleri telafi etmenin yollarını bulabilirsiniz:

  1. Serbest platform ücretinizi PayPal ücretlerinize göre hesaplayın. Örneğin, Upwork veya benzeri bir freelancer platformu üzerinde çalışıyorsanız, farkı telafi etmek için saatlik ücretinize veya proje ücretinize biraz ekstra ekleyebilirsiniz.
  2. PayPal ücretlerini faturalarınıza ekleyin, bu tür platformlardan bağımsız olarak çalışıyorsanız. Ek maliyet, işinizin üstünde listelenebilir (ör. Blog yayını başına 50 ABD doları – 50 ABD doları) veya ayrı bir maliyet olarak (ör. 2 ABD doları işlem ücreti)

Ücretleriniz Hakkında Açık Olun

Günün sonunda her şey şeffaflıkla ilgili. Serbest çalışanların, “çoğu zaman telafi edilmeyen müşterilerimizle ve fikir alıştırmalarımızla iletişim kurarak zamanımızın büyük bir kısmını harcadığımız” durağan olmayan saatler “olarak adlandırılan bir şeye nasıl sahip olduğumuzu açıklamayı tercih ederim.. Bu konuşmayı mümkün olan en erken aşamada yaptığınızdan emin olun, böylece fiyatınız korkutucu veya şişmiş görünmez. Paranın bir kısmının PayPal, Upwork ve beğenilere nasıl gittiğini ve bunları koparamadığınızı açıklayın. Mümkün olduğunca çok tutmayı hak ediyorsunuz – sonuçta, kazandınız!

Kaynaklar ve İmaj Kredileri

https://unsplash.com/photos/5IiH_UVYdp0
https://www.paypal.com/vn/webapps/mpp/ua/useragreement-full#exhibit_A

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map