Päť pilierov písania skvelého obsahu blogu

Čo robí blog skvelým? Je to otázka miliónov online obsahu online.


Ste pripravení posunúť svoj blog na ďalšiu úroveň, ale prvky vynikajúceho obsahu nemusí byť ľahké rozpoznať. Pravdepodobne ste porovnali niekoľko článkov napísaných blogermi, ktorých obdivujete, a napriek tomu, nemôžete povedať, prečo sú úspešné, a nie vy.

Neviete, že tajomstvo ich úspechu sa skrýva v niektorých detailoch a technikách, ktoré sa v priebehu rokov naučili. Spolu tvoria päť pilierov písania skvelého obsahu blogu. Pozrime sa bližšie na tieto výkonné prvky a uvidíme, ako ich môžete implementovať vo svojom vlastnom blogu.

5 pilierov písania úžasného obsahu blogu (2)

1. Poznanie vašich čitateľov nestačí: musíte im porozumieť

Blog nie je súkromný denník – sami si nepíšete. Vaši čitatelia budú mať odlišné zázemie a očakávania v porovnaní s vašimi. Mali by ste vedieť viac ako len to, kto sú. Musíte pochopiť, čo od vás potrebujú.

Použite údaje na analýzu správania

Väčšina majiteľov blogov optimalizuje svoje príspevky tak, aby sa zhodovali so všeobecným profilom používateľa: lokalita, vek, pohlavie atď. Málokto ich však prispôsobuje chovaniu svojich čitateľov..

Napríklad, ak väčšina vašich čitateľov navštívi váš web prvýkrát a nikdy sa nevráti, musíte sa ubezpečiť, že s vašimi článkami zaobchádza, akoby ste boli prvý deň.. Budete musieť vysvetliť základné informácie a uistite sa, že sa do svojho blogu zamilujú na prvom mieste.

Alebo, ak vaše publikum číta vaše príspevky z telefónu alebo tabletu, musíte vziať do úvahy, že môžu svoj blog opustiť kedykoľvek. Môžu byť v pohybe alebo robiť iné úlohy súčasne. Ak chcete tento problém vyriešiť, pridajte vizuálne prvky, aby si udržali svoju pozornosť a poskytovali rýchle informácie.

Google Analytics vám môže povedať, či sú vyššie uvedené témy relevantné pre váš blog. Skontrolujte publikum v ponuke na bočnom paneli a pozrite si prehľady Správy vs Vracanie a Technológia. Odpoveď je tam

Využite maximum zo svojej nenávistnej pošty

Nájdite si čas na analýzu komentárov vašich čitateľov bez ohľadu na to, odkiaľ pochádzajú. Budú mať nápady na témy a návrhy na zlepšenie, ktoré vám môžu ušetriť veľa času a peňazí. Na základe toho, čo hovoria vaši čitatelia, prispôsobte si svoj obsah a ponúknite príspevky do blogov, ktoré s nimi budú rezonovať.

Predovšetkým však vyťažte čo najviac z negatívnych poznámok. Neber ich osobne – pochopte, že odkazujú na blogový príspevok, nie vy, aj keď vám hovoria inak. Uvedomte si, že vyjadrujú svoju frustráciu. Hneď uprostred emotívneho písania by ste mohli nájsť dôvod, prečo sa vám nedarí.

Opýtajte sa svojich čitateľov, čo potrebujete vedieť

Ďalším zdrojom, ktorý môžete použiť na získanie ďalších informácií o svojich čitateľoch, je prieskum. Môžete použiť Typeform alebo nainštalovať doplnok ako WPForms do svojho blogu, aby ste sa ich opýtali, čo chcete vedieť. Ak chcete zlepšiť kvalitu odpovedí, urobte z dotazníka zábavný, jednoduchý a interaktívny formulár.

Ak sa rozhodnete prejsť týmto problémom, venujte osobitnú pozornosť akýmkoľvek problémom týkajúcim sa ochrany osobných údajov, ktoré môže váš prieskum vyvolať – predpisy sa v jednotlivých krajinách líšia. Aby ste boli na bezpečnej strane, pýtajte sa čo najmenej a vyvarujte sa osobných otázok.

2. Napíšte ako skutočná osoba

Ľudia chcú čítať článok napísaný skutočnou osobou. Uistite sa, že písanie znie autenticky, namiesto roboticky, implementáciou nasledujúcich nápadov:

Zbavte sa slabých slov

Vaši čitatelia hľadajú relevantné informácie, odpoveď na otázku, riešenie problému. Nezaujímajú sa hádania. Píšte iba o tom, čo viete.

To však nestačí. Musíte tiež znieť autoritatívne. Majú vaše texty veľa „všeobecne“, „možno“, „možno“ alebo iných slabých slov, vďaka ktorým si ľudia myslia, že si nie ste istí? Zbav sa ich. Pridajte štatistiku a úvodzovky, ktoré potvrdzujú, čo hovoríte.

Nemusíte byť samozrejme odborníkom na predmet, aby ste o ňom písali. Veľmi málo renomovaných vedeckých novinárov sú vedci. Musíte to však dostatočne dobre pochopiť, aby ste našli správne zdroje a vybrali najlepšie témy.

Gramatika nie je taká dôležitá

Niektorí blogeri sa obávajú, že vo svojich textoch ukážu určitý štýl, pretože si nie sú istí svojou gramatikou. Zabudni na to. Nikto nebude kontrolovať gramatiku. Musíte sa jasne vyjadriť.

Samozrejme, ak je váš text mätúci, mali by ste na ňom pracovať. Áno, čiarka na nesprávnom mieste môže spôsobiť problémy. Ale to je o tom. Ak vaše písanie dodržiava základné pravidlá, vo väčšine prípadov ste v poriadku. Ak sa stále cítite neisto, Gramatika vám vždy pomôže.

Povedal som „vo väčšine prípadov“, pretože znova, musíte zvážiť svoje publikum. Ak máte čo do činenia s čitateľmi, ktorí radi vidia gramatiku na svojom vrchole, napríklad s učencami, radšej si niekoho najmite, aby si svoje príspevky korigoval.

Zoznámte sa so svojimi čitateľmi

Predstierajte, že niečo vysvetľujete priateľovi. Toto je tón hlasu, ktorý chcete vo svojich článkoch. Urobte svoje vysvetlenia priamymi a prirodzenými.

Uvedomte si to vaši čitatelia sú zvyčajne ľahko rozptyľovaní alebo sa snažia vyriešiť čítanie obrazovky, niečo, čo mnohí ešte nezvládli. Ak chcete získať ich pozornosť, budete musieť udržiavať svoje príspevky jednoduché a pútavé.

Čítať nahlas svoj blogový príspevok. Ako to znie? Ako školská esej? Ako manuál vysávača? Ak áno, prepíšte celú časť, ak chcete, aby si ju ľudia prečítali.

3. Buďte najspoľahlivejšou službou Blogger vo vašom odbore

Počet vašich čitateľov sa nezníži rýchlejšie ako zlá kontrola faktov. Toto je smrteľný hriech. Aby ste zničili svoju povesť, musíte sa chytiť iba raz.

Zakaždým, keď napíšete nový príspevok, venujte čas výlučne overovaniu informácií. Musíte byť videní ako najspoľahlivejší bloger vo svojom odbore. Bez ohľadu na to, ako opatrní ste, niektoré úskalia, ako sú tie uvedené nižšie, vás môžu priviesť k neúmyselným chybám.

Vždy používajte rovnaké zdroje

Je dobré, že ste vybrali najlepšie zdroje na podporu svojich nápadov. Sú však stále spoľahlivé? Videl som blogerov, ktorí pokračujú vo využívaní zdrojov, ktoré odporúčal ich učiteľ na strednej škole pred desiatimi rokmi, zatiaľ čo svet už odhalil lepšie mysle a riešenia.

Informujte sa o trendoch vo vašom odbore. Pozrite sa, kto dáva rozhovory a získajte ceny. Skontrolujte, kde masmédiá získavajú svoje údaje. Prinášať to najlepšie na vašu stranu je prebiehajúca úloha a prioritou by ste mali byť.

Nezostrenie tvojho kritického zmyslu

Niektorí hovoria, že kritický zmysel je za príplatok. Že ľudia chcú informácie o rýchlom občerstvení, pripravené na konzumáciu. Toto je vymenované za jeden z dôvodov, prečo sa falošné správy šíria tak rýchlo – nikto nemá čas zvážiť, či to, čo čítajú, je pravda.

Ale vy ako poskytovateľ obsahu, bloger, ste ten, kto stratí čitateľov zverejnením falošných správ. Takže pracujte na svojom kritickom zmysle. Vždy, keď píšete niečo na základe názorov alebo informácií niekoho iného, ​​zvážte pravdepodobnosť. Dôkladne skontrolujte všetko. A robte iba vyhlásenia, ktoré môžete zálohovať.

Používanie informácií z druhej ruky

Veľkou chybou, ktorú mnohí blogeri robia, je poskytovanie informácií z druhej ruky svojim čitateľom. Revidujú to, čo o danej téme napísali iní ľudia, namiesto toho, aby skúmali samotné fakty.

Ak tak urobíte, zvýšite svoje šance povedať niečo zlé aj irelevantné. Aj keď publikovanie úplne nových príbehov môže byť v týchto dňoch výzvou, mali by ste vždy ponúknuť svoj vlastný uhol a interpretáciu témy. Aby ste to dosiahli, musíte nájsť originálne zdroje.

Áno, to znamená, že sa budete musieť zaoberať grafmi a tabuľkami z bielych kníh a prípadových štúdií. Alebo analyzovať databázy. Alebo rozhovor s ľuďmi. Áno, je to pre vás viac práce. Ale vaše články budú oveľa pravdepodobnejšie vyniknúť, akonáhle začnete robiť.

4. Upravte k dokonalosti

Nikdy nezverejňujte prvý koncept. Každý úspešný blogger vie, že práca sa práve začala. Teraz ju musíte upraviť k dokonalosti.

Táto časť úlohy zahŕňa niekoľko úloh a koľko budete musieť splniť, závisí od typu článku, ktorý vytvárate. Tu sú najdôležitejšie:

Analyzujte štruktúru

Po dokončení písania zanalyzujte štruktúru svojho príspevku, hneď ako máte všetky informácie na svojom mieste. Je to najlepší spôsob, ako to prezentovať?

Možno si uvedomíte, že ste vytvorili zoznam a bude to fungovať lepšie ako na to. Alebo že existujú kúsky textu, ktoré je potrebné rozobrať. Môžete dokonca dospieť k záveru, že je potrebné reštartovať od nuly.

To je všetko normálne a oplatí sa vám venovať čas. Kvalitný článok zvyčajne prechádza najmenej tromi alebo štyrmi recenziami skôr, ako bude pripravený na uverejnenie.

Píšte vizuálne

Keďže toľko ľudí číta online v zhone, je nevyhnutné pridať vizuálne prvky, ktoré im pomôžu pri prehľadávaní obsahu. Zváž toto:

 • Existuje nejaká časť textu, ktorú je možné transformovať do odrážkového zoznamu?
 • Môžete vytvoriť tabuľku na základe niektorých informácií?
 • Existuje cenová ponuka, ktorá môže byť uvedená vo vnútri bloku?
 • Môžete vytvoriť rámček na zvýraznenie najdôležitejších bodov?
 • Môžete pridať niektoré ikony, aby upútali pozornosť na niečo dôležité?

Je pravda, že by vás téma blogu mohla obmedziť. Niektoré z nich vám nedovolia urobiť veľa. Iné sú flexibilnejšie a poskytujú vám bloky, ktoré sa môžete pohybovať. Ale väčšinou, riešenie je také jednoduché ako použitie tučné a kurzívy alebo rozdelenie textu do viacerých podnadpisov. A keď už hovoríme o okruhoch …

Pripravte svoje príspevky na skenovanie

Jedna vec, ktorú musíte venovať osobitnú pozornosť, je vaše nadpisy, a nielen nadpis vášho blogového príspevku. Väčšina ľudí najskôr naskenuje váš text a potom sa rozhodne, či ho bude čítať. Niektorí budú skenovať väčšinu textu a prečítať si niekoľko častí – a iní budú mať šťastie, keď ich naskenujú.

Vaše nadpisy a podnadpisy musia dosiahnuť dva ciele: upútať pozornosť a udržať ľudí v čítaní. Bohužiaľ, prvé nápady, ktoré sa objavia vo vašej mysli, pravdepodobne nebudú tie najlepšie. Buďte teda trpezliví a venujte si čas. Ak je to možné, pracujte na inom článku a vráťte sa neskôr s jediným cieľom pracovať na týchto položkách.

5. Postupujte podľa aktuálnych pokynov pre SEO

Pokyny SEO sa rýchlo menia a keď to najmenej očakávate. Ak teda chcete, aby čitatelia našli vaše články, musíte svoje vedomosti udržiavať čerstvé.

Dobre, možno si budete myslieť, že vám záleží na SEO, chcete len vedieť, ako napísať skvelý obsah blogu. Že vaši čitatelia nájdu vaše články prostredníctvom iných kanálov. A máte v tom pravdu z týchto dôvodov:

 • Vašou úlohou je, aby vaši čitatelia boli spokojní, nie algoritmus
 • Príliš veľký záujem o SEO spôsobuje, že obsah je nudný a nudný

Mali by ste však vedieť, že najnovšie pokyny pre SEO sa týkajú vytvárania skvelého obsahu – sú dokonca postavené na správaní a úmysle používateľa. V dôsledku toho ich dodržiavanie vám pomôže písať oveľa lepšie príspevky na blogu. Napríklad:

 • Mobile-first: Keďže čoraz viac ľudí pristupuje na webové stránky a nakupuje prostredníctvom svojich telefónov, mal by byť váš obsah optimalizovaný pre malé obrazovky
 • Hlasové vyhľadávanie: Hlasoví asistenti, ako sú Alexa a Siri, sú na vzostupe, takže sa uistite, že vaše príspevky môžu použiť na zodpovedanie otázok.
 • Choďte na miesto: Ak je pre vašu tému dôležitá poloha, nájdite spôsoby, ako ju zvýrazniť, pretože ľudia majú záujem o riešenia v okolí, napr. O najlepšie reštaurácie v mojej blízkosti
 • Investujte do technickej SEO: Vaši čitatelia sú pod tlakom času a chcú blogy, ktoré sa načítajú rýchlo a hladko, takže spustite diagnostiku a zistite, ako sa v tejto veci nachádzate

A … ste na rade!

Posun vášho blogu na vyššiu úroveň znie ako tvrdá práca. A to je. Ale len na začiatku.

Čoskoro sa vaše myslenie zmení a vy budete vytvárať príspevky na základe vyššie uvedených návrhov v žiadnom momente.

Najlepšie na tom je, že uvidíte, že vaša prevádzka a počet konverzií stúpajú. Nestrácajte teda sekundu. Začni teraz.

zdroj:

https://analytics.google.com/analytics/web/?utm_source=demoaccount&utm_medium = demoaccount&utm_campaign = demoaccount # / report / návštevníkov, prehľad / a54516992w87479473p92320289

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me