Ovplyvňuje umiestnenie môjho servera webhostingu čas načítania webovej stránky?

Váš web je tvárou vašej firmy a pomalé časy načítania poškodia vašu dôveryhodnosť a znížia záujem zákazníkov. v skutočnosti, prieskum naznačuje, že aj jedno-sekundové oneskorenie v časoch načítania webových stránok môže spôsobiť 7% pokles konverzných mier.


Pravdepodobne ste zvedaví, aké faktory prispievajú k časom načítania. Záleží na umiestnení vášho webového servera? Krátka odpoveď znie: „Áno, áno.“ Čím ďalej je server od vašej cieľovej skupiny, tým dlhšia je doba načítania vášho webu. Pozrime sa na niektoré z dôvodov, prečo je umiestnenie servera dôležité.

Je to výlet na Mesiac a späť!

Výlet na Mesiac a späť!

Keď vaši používatelia prvýkrát navštívia váš web, požiadajú váš server o získanie údajov o vašom webe. Keď server dostane túto požiadavku, odošle dáta späť používateľom rýchlosťou svetla. Ale bez ohľadu na to, ako rýchlo to bude, väčšie vzdialenosti sa stále rovnajú niekoľkým ďalším milisekundám – alebo dokonca sekundám – prekonaným v čase načítania. Tento oneskorený spiatočný čas je to, čo nazývame a vysoká latencia.

Čím je vzdialenosť kratšia, tým kratšie bude trvať, kým sa údaje dostanú k vašim používateľom. Preto môže mať server vašej webovej stránky na rovnakom mieste ako cieľové publikum zvýšiť efektivitu svojej webovej stránky na úplne novú úroveň.

Rýchlejšie – lepšie

Čo ak však už máte webového hostiteľa a prechod na iného hostiteľa by pre vašu firmu znamenal prestoje a obrovské straty? Čo môžete urobiť, aby ste optimalizovali svoje webové stránky tak, aby boli čo najlepšie pre zákazníkov? Hoci existuje niekoľko faktorov, ktoré ovplyvňujú rýchlosť webových stránok, pozrite sa na nasledujúce kroky, ktoré môžu váš web zrýchliť:

 • Skúste minimalizovať svoje požiadavky HTTP
 • Práce na vyrovnávacej pamäti prehliadača
 • Komprimujte obrázky a súbory na svojom webe
 • Inovujte na rýchlejší plán
 • Optimalizujte doručovanie CSS
 • Znížte počet doplnkov
 • Požiadajte svojho webového hostiteľa o prechod na najbližší server, ak je k dispozícii
 • Použite sieť na doručovanie obsahu (CDN)

Všetky vyššie uvedené body sú dostatočné na to, aby vaše webové stránky bežali rýchlejšie ako väčšina ostatných webových stránok. Mnohé z nich sú rýchle opravy, ktoré je možné dokončiť za menej ako jeden deň. V skutočnosti sme v tomto blogovom príspevku diskutovali o rýchlych spôsoboch zvýšenia doby prevádzky vašich webových stránok, komprimácie súborov a kompresie obrázkov. Zatiaľ však, poďme sa zdokonaliť na poslednom: pomocou CDN.

Distribuujte zaťaženie prostredníctvom CDN

Rozloženie záťaže prostredníctvom CDN je najlepším riešením pre vyriešenie celej dilemy rýchlosti. CDN sú v dnešnej dobe na celom webe a cez ne funguje takmer každý webový gigant. Všeobecne sa považujú za najlepšie riešenie problémov súvisiacich s oneskorením.

Vďaka CDN je to, že údaje sa presúvajú na mnohých geografických miestach vo forme vyrovnávacích pamätí, čím sa váš web stále viac približuje vašim používateľom, čím sa predchádza problémom s oneskorením.. Niektoré výhody použitia pomoci CDN sú:

 • Znížená latencia
 • Zlepšenie rýchlosti načítania stránky
 • Ochrana pred oneskorením spôsobeným veľkými prepätiami v premávke
 • Väčšia schopnosť zvládnuť veľké množstvo premávky
 • Udržuje rovnováhu zaťaženia medzi servermi
 • Znížená spotreba šírky pásma
 • Ľahká integrácia

Niektorí weboví hostitelia budú ponúkať CDN ako služby s pridanou hodnotou, preto by ste sa mali so svojím predajcom skontrolovať, či sú k dispozícii. Napísali sme aj recenzie na množstvo prvotriednych webových hostiteľov s CDN, na ktoré môžete zvážiť prepnutie. Existuje však aj veľa renomovaných poskytovateľov CDN tretích strán, ak váš predajca túto službu neponúka.

Slovo na CDN

Slovo na CDN

V súčasnosti existuje niekoľko organizácií, ktoré vám môžu poskytovať vysoko kvalitné služby CDN. Niektoré z týchto spoločností sú pre vaše pohodlie uvedené nižšie:

CloudFlare

Toto je široko považované za jeden z najlepších CDN na svete. Ich počiatočný bezplatný program zahŕňa veľa výhod, ako je bezpečnosť a správa DNS, ako aj samotná CDN. Služba Cloudflare bola vítaná za to, že umožnila svojim používateľom slobodu neobmedzenej šírky pásma a uľahčila život ich lojálnej zákazníckej základni. Ale nielen to: ich brilantná funkcia filtrovania webu robí všetku políciu a stará sa o hackerov navždy. Riešenia Cloudflare navyše udržujú útoky DDoS pod kontrolou. Ich optimalizácia cloudového obrazu tiež pomáha zmenšiť veľkosť súborov až o 35%.

Rýchlo

Rýchlo je bez pochýb najviac konfigurovateľné CDN existuje. Táto služba vám poskytuje oveľa väčšiu kontrolu nad vašimi webovými stránkami. Samozrejme, s touto zvýšenou konfigurovateľnosťou je tiež oveľa zložitejšia a ak ste začiatočník, môže sa vám krivka učenia javiť dosť strmá. Okrem veľkej konfigurovateľnosti Fastly ponúka svojim konkurentom veľmi podobné služby.

KeyCDN

Ak hľadáte SSL alebo nízke ceny, KeyCDN vám môže pomôcť rôznymi spôsobmi. Krátko po registrácii získate 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu s maximálnym prenosom 25 GB. To znamená, že počas skúšobného obdobia nedostanete žiadnu technickú podporu, a pretože CDN je alternatívou rozpočtu, nemusí sa vám v porovnaní s ich poprednými konkurentmi dosiahnuť taká rýchla doba odozvy..

StackPath

Pokročilé bezpečnostné funkcie a užívateľská prívetivosť čo je táto spoločnosť známa. Vďaka ich ľahkému nastaveniu môžu mať aj nováčikovia skúsenosti s CDN. Ich rozhranie je pekné a jednoduché a ak si neviete predstaviť konkrétnu úlohu, ich zákaznícka podpora je skutočne užitočná.

Jednou nevýhodou okolo StackPath je ich relatívne slabý výkon v iných lokalitách ako v Spojených štátoch a Európe. Ak vás však bezpečnosť veľmi zaujíma, sú stále spoľahlivou voľbou.

Ako sa darí vášmu webu??

V ideálnom prípade by ste sa mali o všetky tieto problémy postarať skôr, ako skutočne spustíte svoje webové stránky. Ak ste však už vybrali webového hostiteľa a chcete vedieť, ako sa vaše webové stránky pohybujú v rýchlostnom oddelení, môžete si na to pozrieť nástroje, ako je napríklad PageSpeed ​​Insights spoločnosti Google. Keď budete mať jasno v tom, kde by sa mohol váš web vylepšiť, môžete pracovať na jeho optimalizácii.

Informácie o polohe a vy s tým musíte niečo urobiť

Váš web je dôležitým nástrojom pre vaše podnikanie, pretože je odrazom vašej značky. Ak má používateľ problémy s načítaním vášho webu pri každom pokuse o prihlásenie, nakoniec ho ponechá navždy. Z vyššie uvedeného vyplýva, že na umiestnení servera webhostingu záleží a môžete to vyriešiť rôznymi spôsobmi. Teraz je len na vás, aby ste podnikli kroky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map