Огляд: Робота фрілансером у Гуру

За час роботи моїм фрілансером я мав досвід роботи над багатьма найкращими позаштатними платформами. І поки Гуру може бути не таким великим або відомим, як деякі інші, він все ще може похвалитися вражаючою кількістю клієнтів і фрілансерів..


Хоча гігантський гігант Upwork багато в чому вважається найкращою доступною платформою для фрілансерів (читайте наш огляд Upwork тут), їх суворий процес перевірки означає, що це не варіант для багатьох фрілансерів, особливо тих, хто тільки починає роботу. Тому платформи, яким не вистачає процесу скринінгу, такі як Guru або Freelancer.com, є фантастичними для тих, хто намагається отримати досвід та створити свій портфель. Гуру також може бути чудовою резервною платформою для тих часів, коли іншим не вистачає привабливих варіантів роботи.

Категорії навичок на Гуру

Існує широкий спектр проектів щодо Гуру, застосовних до різних навичок. Це сумно, значна частина роботи на цій платформі підпадає під програмування & Категорія майстерності Dev (чіткий переможець, 1218 списків робочих місць із загальної кількості 2793 на момент написання). Інші категорії навичок мають так мало робочих місць (Юридичні, Бізнес & Фінанси), що якщо ваш досвід лежить в одній із цих категорій, ви, можливо, захочете передати цю платформу взагалі.

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Хоча для програмістів та інших, які мають достатню кількість доступних проектів у своїх галузях знань, пошук роботи над Гуру все ще може бути проблемою.. Це тому, що є близько двох мільйонів фрілансерів, які пропонують свої послуги на платформі, а це означає, що на кожну посаду може бути тисяча кваліфікованих осіб або більше.. Тому, якщо ви просто хочете розширити свої варіанти роботи, це корисна платформа, але ви, мабуть, не повинні розраховувати на це як на своє основне джерело доходу.

Процес реєстрації

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Створення облікового запису в Гуру досить просто, ви можете створити його через соціальну мережу, таку як Facebook, або скористатися своєю електронною адресою та паролем. Якщо ви використовуєте свою електронну адресу, вам потрібно буде пройти додатковий крок підтвердження.

Після підтвердження електронної пошти вам буде запропоновано ввести адресу та місцезнаходження. Якщо ви живете за кордоном, не забудьте ввести країну, в якій займаєтесь своїм банківським рахунком, інакше це може ускладнити справи, коли справа стосується платежів.

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Лістинг Ваших послуг

Після надіслання вашої контактної інформації вам буде запропоновано створити свою першу службу. “Послуги” є дещо унікальною особливістю для Гуру, і вона працює аналогічно до публікацій, які створюють фрілансери на Fiverr (читайте наш огляд роботи над Fiverr тут).

В основному ви створюєте список, в якому пояснюється, що ви робите, і скільки ви будете платити за це. Це по суті невелика реклама, щоб клієнти могли знайти вас на основі навичок, які вони шукають. Хоча я вважаю, що це класна особливість, переважну більшість робочих місць у Гуру виграють фрілансери, які подають пропозиції на посади, на відміну від клієнтів, які безпосередньо звертаються до фрілансерів..

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Створення ефективного профілю

Щойно ваш обліковий запис створено і ваша перша послуга активна, саме час заповнити свій профіль. Доки ви не отримаєте кілька позитивних відгуків, ваш профіль є найважливішим аспектом вашого акаунта в Гуру. Він слугує вашим резюме та вашим портфоліо. Тут також ви маєте шанс виділити себе поза іншими фрілансерами, показати кілька зразків роботи та заглибитись у свій попередній досвід та освіту.

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

У створенні ефективного профілю є кілька важливих аспектів, про які ви можете прочитати більше тут:

 • Фото: Виберіть голову, яка виглядає доброзичливо, але професіонально.
 • Назва екрана: Це ім’я, яке відображатиметься вашим потенційним клієнтам. Тут добре використовувати своє справжнє ім’я, оскільки псевдонім або назва компанії можуть зменшити довіру клієнта.
 • Веб-сайт: Тут ви можете надати посилання на свій особистий веб-сайт, обліковий запис у соціальних мережах або навіть свій профіль на іншій позаштатній платформі. Я зв’язався зі своїм обліковим записом Upwork, оскільки у мене є більше відгуків про те, що потенційний клієнт у Гуру може зацікавити.
 • Tagline: Це схоже на назву на Upwork або заголовок на Freelancer.com. Ваш ярлик є надзвичайно важливим, адже це перше, що потенційний клієнт побачить перед тим, як прочитати вашу біографію. Ваш логотип повинен бути конкретним, даючи читачам чітке уявлення про те, що ви робите, і заохочує їх бажати дізнатися більше про вас та ваші навички. Також корисно використовувати ключові слова, які люди можуть шукати.
 • Біо: Ваша біографія – це місце, де ви маєте намір розповісти потенційним клієнтам трохи більше про себе. Важливо зберігати професійний тон у своїй біографії, але намагайтеся не робити її сухою чи нудною. Тут слід включити речі, які ви маєте за багаторічний досвід, що робить вас найкращим вибором у порівнянні з вашими конкурентами, ваші нішеві навички та відповідні досягнення та сертифікати.
 • Умови роботи: Тут ви можете повідомити клієнта про такі речі, як ваша наявність, наприклад, якщо ви готові працювати у вихідні дні. Ви також повинні вказати, як ви хочете обробляти оплату, яким є бажаний спосіб спілкування та будь-які інші умови, які можуть бути важливими.
 • Тести на вміння: Тести майстерності – це короткі іспити з множинним вибором, які використовуються для доказу вашої кваліфікації в певних категоріях навичок. Вони доступні через більшість позаштатних платформ, але проблема з тестами на вміння Гуру полягає в тому, що вони стягують порівняно високу плату ($ 4,95 для базових членів і 2,95 долара для базових + членів), щоб взяти їх. Ті, хто має професійні, ділові чи виконавчі члени, отримують необмежену кількість безкоштовних тестів. Перш за все, ці тести стосуються лише фрілансерів, які тільки починаються, оскільки коли ви зарекомендували себе з хорошими рейтингами зворотного зв’язку, вам більше не потрібні тести на вміння, щоб довести свої здібності.
 • Портфоліо: У вашому портфоліо ви отримуєте шанс проявити свою попередню роботу, надаючи потенційним клієнтам можливість побачити, на що ви здатні. Створення портфоліо є надзвичайно важливим на початку, тому що без будь-якого зворотного зв’язку, це лише одне доступне свідчення, яке свідчить про те, що ви насправді здатні до навичок, викладених у своєму профілі. Якщо у вас поки що немає жодної роботи, не надто хвилюйтеся. Просто спробуйте підібрати кілька недорогих концертів, щоб почати збирати кілька надійних робочих зразків.

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Членські рахунки

У Гуру є п’ять різних рівнів членства, кожен з яких має свої переваги та пов’язані з цим витрати. Залежно від ваших конкретних потреб, членства в Basic або Basic + повинно бути достатньо. Хоча, якщо ви вирішите зробити Гуру своєю основною платформою пошуку роботи (те, що я б не радив), можливо, вас зацікавить один із варіантів вищого членства..

П’ять основних членських та пов’язаних з ними зборів:

 1. Основні: Безкоштовний варіант членства включає 10 пропозицій на місяць (120 на рік) та 8,95% плати за роботу (одним із привілеїв цієї платформи є низький внесок на роботу, навіть для безкоштовних членів)
 2. Основні+: $ 8,95 на місяць і включає 50 щомісячних пропозицій (600 на рік)
 3. Професійні: 15,95 дол. США на місяць, і це те саме, що і Basic +, крім того, що ви маєте доступ до безкоштовних тестів та нижчу плату за роботу (6,95%)
 4. Бізнес: $ 24,95 на місяць, головна відмінність тут – менший розмір плати за роботу на 5,95%
 5. Виконавчий: 39,95 дол. США на місяць, і знову ж таки, головна перевага – менша плата за роботу на 4,95%

Є кілька інших переваг для деяких варіантів вищого членства, наприклад, доступ до преміум-праць та можливість щомісяця певно перевертати ваші ставки (усі платні членства отримують однакову кількість ставок, 50 на місяць).

На мій досвід, Гуру – це чудова платформа для резервного копіювання, коли ви намагаєтеся знайти роботу, але недостатньо хороший, щоб фактично заплатити будь-яку суму за свої послуги.. Це буде відрізнятись від фрілансера від фрілансера, оскільки Гуру просто не найкраща платформа для людей з моїм набором навичок (письменники, блогери, маркетологи), але, як було сказано раніше, краще для розробників та програмістів. Тому вам доведеться самостійно визначити, чи має членство сенс для вас і вашого конкретного набору навичок.

Пошук роботи

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

На цій платформі ви можете отримати роботу або надіславши цитату на роботу, яку ви знайшли, або створивши службу і сподіваючись, що робота прийде до вас. Коли ви починаєте, є дуже мало шансів, що хтось наткнеться на вашу послугу і найме вас, так як у вас немає зворотнього зв’язку, і є занадто багато інших фрілансерів. Насправді шанси є вам доведеться знаходити роботу самостійно більшу частину часу, і ви не повинні розраховувати виключно на свої службові списки.

Тому, ймовірно, вам доведеться звернутися до досить багатьох робіт, перш ніж отримувати перший відгук. Що стосується пошуку роботи, у Гуру немає найбільших варіантів фільтрації, тому звузити варіанти може бути дещо складно.. Найкращий спосіб знайти проекти, які відповідають вашим навичкам, – це пошук за ключовими словами або пошук за категорією навичок. Якщо ви здійснюєте пошук за ключовими словами, чим більш конкретні ключові слова ви використовуєте, тим більше результати звужуватимуться. Якщо ви хочете виконати точний пошук за ключовими словами, слід поставити лапки навколо слів або фрази. Після того, як ви знайшли роботу, яка вам подобається, натисніть кнопку «Застосувати».

Подання заявки на роботу

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Можна вибрати два типи робіт: погодинна або фіксована ціна. Незалежно від типу роботи, процес подання заявки досить схожий.

Подаючи заявку на роботу над Гуру, важливі речі, на які слід звернути увагу:

 • Розрахунки на основі: Виберіть, чи бажаєте ви працювати за фіксованою ціною або погодинно.
 • Віхи: Тут ви можете запропонувати основні етапи використання вашим клієнтом. Основні етапи розбивають роботу на кілька етапів, після завершення яких вам буде виплачена частина загальної суми роботи. Основні етапи стосуються лише робочих місць з фіксованою ціною.
 • Захист платежів: Вибір захисту оплати за роботу означає, що якщо клієнт вирішить працювати з вами, він повинен поставити загальну суму вашого наступного етапу в дескрипцію, і Гуру видасть його вам після завершення роботи. Це значно знижує здатність клієнта аферировать вас, і я рекомендую скористатися цим.
 • AutoPay: Це бажаний вам платіжний цикл, який включає щотижня, щотижня, щомісяця, або ви можете взагалі відхилити їх..
 • Оновлення статусу: Як часто ви готові оновлювати статус роботи (наприклад, щодня, через день, щотижня).
 • Обсяг робіт: У цьому полі ви викладете свою часову шкалу, як ви збираєтеся йти щодо завершення проекту, що робить вас хорошим матчем та кроки, які ви зробите, щоб зробити гарну ретельну роботу. Обсяг роботи над Гуру схожий на розділ пропозицій на інших веб-сайтах-фрілансерах. Це найважливіша частина вашої заявки, тому вона повинна бути оригінальною і продуманою. Не забудьте повністю прочитати опис роботи та задати будь-які відповідні запитання також тут. Це продемонструє ваш досвід у цій галузі та виділить вас від усіх загальних пропозицій, які клієнти регулярно отримують.

Оплата

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Гуру надає два варіанти виставлення рахунків клієнту, ви можете подавати рахунки самостійно або через SafePay. Так само, як випливає з назви, Пройти SafePay – це більш безпечний маршрут, і його слід вибирати, якщо ви вже не маєте встановлених стосунків з клієнтом. Це тому, що, коли ви виставляєте рахунок-фактуру самостійно, немає можливості вирішити суперечки, що не дасть вам можливості звернутись, якщо клієнт вирішив не платити..

Якщо ви вирішите пройти маршрут SafePay – і вам справді слід, якщо ви не знаєте і не довіряєте роботодавцю –вам потрібно шукати клієнтів, які мають підтверджений спосіб оплати. Ви можете визначити це, шукаючи синю галочку біля імені роботодавця.

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Після завершення роботи та затвердження роботодавцем ваші гроші будуть звільнені за вирахуванням комісійних платежів (4,95% до 8,95%, залежно від рівня вашого членства). SafePay надає різні варіанти зняття коштів, наприклад, PayPal, Payoneer, електронна перевірка або банківський переказ. Якщо з будь-якої причини клієнт відмовляється платити вам за виконану роботу, ви можете порушити суперечку через служби вирішення суперечок Гуру – але пам’ятайте, що це можна зробити, лише якщо ви використовуєте SafePay!

Вирішення конфліктів

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Що стосується Гуру, клієнт або фрілансер може порушити суперечку, але тільки якщо SafePay був частиною первинної угоди.

Підняття суперечки можливе лише в одному з наступних двох сценаріїв:

 1. Клієнт може оскаржити рахунок-фактуру, якщо він вважає, що фрілансер не дотримав свого завершення угоди; або
 2. Фрілансер може оскаржити запит на відшкодування SafePay, коли клієнт вважає, що фрілансер не виконав роботу відповідно до узгодженого договору.

Коли ініціюється суперечка, всі подальші комунікації між фрілансером та клієнтом відбуватимуться на сторінці суперечки. Тут Гуру сподівається, що обидві сторони спробують дійти певної угоди, а також дадуть можливість кожній стороні запропонувати резолюцію, щоб припинити суперечку. Якщо клієнт і фрілансер не в змозі дійти згоди, наступним кроком є ​​перехід суперечки до арбітражу.

Арбітраж

Ось де система на мою думку стає трохи смішною, тому що щоб підняти суперечку до арбітражу, обидві сторони повинні заплатити 25 доларів, або 5% від суперечливої ​​суми (залежно від того, що більше). Ця політика, природно, йде на користь роботодавця, оскільки той, хто хоче платити арбітражний збір у розмірі 25 доларів США за проект, який повинен платити лише 20 доларів США?

Що стосується великих робочих місць, платити арбітраж, безумовно, варто, і його слід проводити. Після переходу спору до арбітражу обом сторонам надається два дні для подання будь-яких доказів, що підтверджують їх відповідні вимоги (наприклад, скріншоти розмов, робота завершена, підписані договори). Далі арбітри переглянуть усі надані докази та приймуть рішення, яке не може бути оскаржене.

Схоже, що незалежно від того, хто виграє арбітраж, обидві сторони втрачають арбітражний збір, а це означає, що ви могли не тільки програти своєму клієнту, але й Гуру. З цієї причини я вважаю Ця платформа робить роботодавців надто легким для аферизації фрілансерів, особливо на менших проектах. І хоча мені, на щастя, ніколи не довелося викликати суперечки щодо Гуру, страх бути шахраєм – це один з моїх найменш улюблених аспектів цієї платформи.

Огляд: Робота фрілансером у Гуру

Винос

Поки я активно використовую обліковий запис Гуру, Я б не вважав це основним джерелом доходу. Однак це може бути хорошою ідеєю мати тут безкоштовний рахунок, оскільки він має деякі найнижчі комісії порівняно з іншими платформами, а великі робочі місця час від часу виникають..

Такі питання, як відсутність достатньо якісних робочих місць порівняно з кількістю фрілансерів, велика кількість шахраїв та жахлива система вирішення суперечок, роблять цю платформу не такою ж привабливою, як альтернативи, такі як Upwork. Але якщо у вас виникли труднощі з поданням заявки на інші позаштатні платформи або ви просто хочете якомога більше варіантів роботи (що, як фрілансер, мабуть, хороша ідея), тоді спробуйте Гуру спробувати – просто не розраховуйте на те, щоб платити законопроекти самостійно.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map