Čo sú presmerovania vstupnej stránky a ako sa im môžete vyhnúť

Klikli ste niekedy na vstupnú stránku z reklamy na Facebook alebo e-mailového spravodajcu a dostali ste upozornenie na presmerovanie? Alebo to trvalo, čo sa cíti ako rok načítať?


Iste, presmerovanie sa v online svete stáva veľa –ale nie je to ideálne.

Zbytočné presmerovania ovplyvňujú čas potrebný na načítanie vašej vstupnej stránky. Zatiaľ čo sa to deje, môže to byť frustrujúce pre návštevníka, ktorý sa chce len dozvedieť o tom, čo predávate, skôr ako sa vydá na deň.

Presmerovania tiež výrazne ovplyvňujú skóre SEO vášho webu. Našťastie pre online podniky však existuje spôsob, ako im zabrániť.

Presmerovanie vstupnej stránky v skratke

Čo sú presmerovania vstupnej stránky a ako sa im môžete vyhnúť

Presmerovanie je niečo, čo sa stane, keď sa váš návštevník pokúsi načítať webovú stránku s danou adresou URL, ale namiesto toho sa odošle na webovú stránku, ktorá používa inú adresu URL..

Existujú v niektorých prípadoch je potrebné presmerovanie vstupnej stránky, napríklad:

 • Keď sa presunie miesto zdroja
 • Keď je potrebné sledovať kliknutia, zobrazenia a odkazujúce stránky denníka
 • Keď je potrebné chytať / napísať nesprávne adresy URL
 • Ak je potrebné pripojiť rôzne časti webových stránok, domény kódov krajín, protokoly (napr. HTTP k HTTPS) a bezpečnostné politiky

Sú však aj prípady, keď dôjde k presmerovaniu vstupnej stránky čokoľvek iné ako potrebné, a spôsobuje to narušenie používateľských skúseností.

Rovnako ako považovaný za zlý SEO postup, presmerovania výrazne ovplyvňujú časy načítania stránky. Urobia to tak, že na server spustia ďalšiu požiadavku HTTP, čo predlžuje výkonnosť.

Odstránením presmerovaní na svojich webových stránkach – alebo aspoň znížením ich počtu – budete efektívne zrýchliť časy načítania zatiaľ čo súčasne zníženie zaťaženia servera. Win-win!

Vyskúšajte niektoré ďalšie skvelé triky na zrýchlenie vášho webu.

Ako sa vyhnúť presmerovaniu cieľovej stránky

Existuje niekoľko opatrení, ktoré môžete ľahko zaviesť, aby ste dramaticky znížili riziko presmerovania vstupnej stránky.

# 1: Použite responzívne rozloženie

Jednou z najbežnejších príčin presmerovania je keď sú návštevníci odosielaní z webových stránok pre počítače do verzie s menšou obrazovkou ktorý bol optimalizovaný pre smartfóny alebo tablety.

Keďže mobilné zariadenia zvyčajne používajú pomalšie siete, čas, ktorý je potrebný na spracovanie presmerovania, môže byť pre týchto používateľov mimoriadne nápadný.

Jedným zo spôsobov, ako eliminovať potrebu presmerovania, je pri navrhovaní vstupných stránok použite responzívne rozloženie ktoré môžu fungovať pre akékoľvek zariadenie.

Bojuje? Najlepší tvorcovia vstupnej stránky vám môžu pomôcť vyvinúť responzívne rozloženie, ktoré je možné optimalizovať pre všetky veľkosti a typy obrazoviek.

Napríklad v časti Unbounce môžete ľahko prepínať medzi zobrazením na pracovnej ploche a mobilnom telefóne na spodnom paneli s nástrojmi a skontrolovať formátovanie. Môžete tiež použiť nástroje „Layout Assistant“ v časti „Vlastnosti stránky“ na pravej strane, aby ste pre vás mohli usporiadať prvky stránky..

Čo sú presmerovania vstupnej stránky a ako sa im môžete vyhnúť

Ak chcete získať ďalšie informácie o službe Unbounce, prečítajte si našu odbornú recenziu. Môžete si tiež zobraziť ukážku staviteľa alebo začať bezplatnú skúšobnú verziu na svojich webových stránkach.

# 2: Hyperlink Dôsledne

Okrem nereagujúcich rozložení, Ak na svoje vstupné stránky nekonzistentne hypertextovo odkazujete, môžu sa vyskytnúť nechcené presmerovania. Môže to byť napríklad niečo také jednoduché, ako keď na niektorých stránkach nepoužívate predponu „www“, napríklad http://landingpage.com, na rozdiel od http://www.landingpage.com..

Obidva spôsoby sú prijateľné; vo všeobecnosti sa však odporúča vyhnite sa zmiešaniu a prispôsobeniu oboch pokiaľ nechcete predĺžiť čas potrebný na načítanie vstupnej stránky. A kto to chce urobiť?

Podobne musíte dvakrát skontrolujte svoje lomky úspešne odstrániť presmerovanie. Napríklad stránka http://landingpage.com/home sa v očiach servera líši od stránky http://landingpage.com/home/.

Ak používate WordPress ako svoj redakčný systém, máte šťastie táto platforma za vás automaticky vyladí vaše lomky aby boli konzistentnejšie.

Ak však používate akúkoľvek inú platformu, najlepšie je usporiadať svoje lomítka, aby nedošlo k zámene servera a predĺženiu času vykreslenia..

Prečítajte si viac informácií o tom, ako môžete pomocou URL „slimáky“ optimalizovať svoje webové stránky a zlepšiť výkonnosť SEO.

# 3: Nemeňte svoje adresy URL

Aj keď to občas môže byť lákavé, neskúšajte upravovať svoje existujúce adresy URL vstupných stránok.

Či už upravujete zameranie svojej vstupnej stránky, snažíte sa začleniť kľúčové slová na posilnenie rebríčka vo vyhľadávacom nástroji alebo podstúpite celkové rebranding, zmena adries URL zvyčajne nefunguje tak dobre.

Prečo? Nielenže to skomplikuje server, ale ak už bola vaša adresa URL indexovaná vyhľadávacím nástrojom alebo je externe prepojená, môže to tiež výrazne ovplyvniť vaše skóre SEO.

Ak chcete získať ďalšie informácie, prečítajte si osvedčené postupy týkajúce sa vstupnej stránky elektronického obchodu, aby ste zlepšili vzhľad a funkčnosť svojich stránok.

# 4: Povoliť prístup k zdrojom, ktoré nie sú HTML

Jeden z posledných spôsobov, ako sa vyhnúť zbytočným presmerovaniam vstupnej stránky, je uistite sa, že všetky zdroje, ktoré nepoužívate HTML, ktoré používate, sú na server prístupné.

Keď návštevník klikne na vašu vstupnú stránku, musí okrem adresy URL počkať, kým načíta celý rad vecí –od obrázkov po videá, formuláre a iné typy multimédií.

Jedná sa o externé súbory, ktoré možno bude potrebné stiahnuť z iného zdroja HTML, čím sa predĺži čas vykresľovania.

V podstate sa uistite, že váš kód HTML je priamo na tieto externé súbory aby ste sa vyhli presmerovaniam – a váš používateľ vám za to poďakuje.

Presmerovania vstupných stránok, sú preč

Presmerovanie predlžuje čas potrebný na načítanie vstupnej stránky, čo nie je pre návštevníka ideálne. Malo by sa používať iba ako spôsob chytať zlé alebo nesprávne adresy URL ktoré nemôžete ovládať.

Ak chcete v čo najväčšej miere vylúčiť presmerovanie, nezabudnite si vytvoriť čas na vytvorenie vstupných stránok responzívne rozloženia, zodpovedajúce adresy URL a dostupné zdroje iné ako HTML. tiež, neupravujte svoje adresy URL, bez ohľadu na to, aké lákavé by to mohlo byť – namiesto toho sa ich pokúste hneď napraviť!

V konečnom dôsledku by sa presmerovanie vstupnej stránky malo obmedziť na minimum, aby sa optimalizoval výkon stránky a vytvoril používateľsky príjemnejší zážitok. Pretože na konci dňa, spokojní návštevníci s väčšou pravdepodobnosťou skonvertujú. Je to také jednoduché.

zdroje

https: //rigor.com/blog/2016/09/how-to-avoid-landing-page-redirects
https: //gtmetrix.com/avoid-landing-page-redirects.html
http: //www.lostsaloon.com/technology/seo-how-to-avoid-landing-page-redirects-in-your-website/

Kredity obrázkov

https: //webmasters.stackexchange.com/questions/116854/what-causes-redirect-notice-in-google-search
https: //unbounce.com/

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map