Čo je stránka na zachytenie olova?

Nevyhnutnou súčasťou mnohých online marketingových kampaní, Stránka na zachytenie potenciálnych klientov je navrhnutá tak, aby generovala potenciálnych zákazníkov a zhromažďovala cenné informácie o potenciálnom klientovi pomocou optimalizovaného formulára na zachytenie olova.


Toto sa líši od domovskej stránky, pretože stránka na zachytenie potenciálneho zákazníka zvyčajne nemá žiadnu navigáciu a je len spravodlivá obsahuje jednoduchý formulár so žiadosťou o malé množstvo informácií a tlačidlo výzvy na akciu (CTA). Osobné informácie o používateľovi sa často požadujú tak, že používateľovi ponúknu niečo hodnotné, napríklad bezplatnú elektronickú knihu, webinár alebo skúšobné obdobie..

Stránky na zachytávanie potenciálnych klientov sú neuveriteľne užitočným nástrojom na konverziu. V nedávnej štúdii, preukázalo sa, že použitie dobre navrhnutej stránky na zachytenie olova viedlo k 25% nárastu konverzií!

Kedy použiť stránku na zachytenie olova

Vzhľadom na ich životne dôležitú úlohu v podnikaní a štatisticky dokázanú účinnosť je vhodné používať stránku na zachytávanie potenciálnych zákazníkov v rôznych situáciách. V skutočnosti bude mať väčšina dôvtipných marketingových pracovníkov viac aktívnych stránok na zachytenie potenciálnych zákazníkov, z ktorých každá má svoje vlastné publikum, správu a cieľ..

Medzi najlepšie spôsoby použitia stránky na zachytenie potenciálnych zákazníkov patria:

 • Zhromažďovanie cenných informácií o vysoko kvalifikovaných potenciálnych zákazníkoch
 • Propagácia predaja alebo špeciálnej ponuky
 • Šírenie povedomia o značke
 • Poskytovanie možnosti používateľom prihlásiť sa na bezplatnú skúšobnú verziu služby
 • Zvyšovanie pravdepodobnosti konverzie

Čo je stránka na zachytenie olova?

Vytvorenie stránky Capture Capture

Pokiaľ ide o vytvorenie perfektnej stránky na zachytenie olova, existujú tri hlavné možnosti:

# 1 Urob si sám (in-House)

Ak pracujete pre veľkú organizáciu, je vždy možné navrhnúť a vytvoriť vlastnú stránku na zachytenie potenciálnych zákazníkov za predpokladu, že váš tím má potrebné zázemie a skúsenosti. Jediný problém s touto možnosťou je, že proces môže byť časovo náročný a nákladný. Od fázy navrhovania až po kódovanie a testovanie A / B vyžaduje vytvorenie kvalitnej vstupnej stránky čas, ktorý by sa dal lepšie stráviť inde.

# 2 Priveďte vonkajšiu pomoc

Druhou možnosťou, ktorá sa môže zdať trochu pravdepodobnejšia pre tých, ktorým môžu chýbať interné talenty na dizajn, je najať si pomoc zvonka. Je to skvelá voľba, ak má vaša spoločnosť zdroje, pretože vonkajšia pomoc môže byť veľmi drahá. Platí to najmä vtedy, keď zohľadňujete všetky testy A / B, ktoré budú potrebné na vytvorenie čo najefektívnejšej stránky.

# 3 Použite nástroj na tvorbu vstupnej stránky

Toto je pravdepodobne najúčinnejšia možnosť pre mnohé podniky. Skôr ako začnete, nezabudnite urobiť svoj prieskum a pozrieť sa na najlepších tvorcov vstupných stránok, ktoré sú k dispozícii. Mnoho organizácií malo úspech s aplikáciou Instapage, ktorá obsahuje predpripravené šablóny a jednoduché možnosti testovania A / B. S takýmto nástrojom nie je potrebné poznať kódovanie a vstupné stránky sa dajú vytvoriť doslova v priebehu niekoľkých minút, často pomocou marketingovej automatizácie a analýzy údajov..
Čo je stránka na zachytenie olova?

Navrhovanie konvertujúcej stránky na zachytávanie potenciálnych klientov

Stránky na zachytenie olova sa však ukázali ako vynikajúce nástroje, ak sa však používajú správne keď sú nesprávne navrhnuté, môžu byť nielen neúčinné, ale môžu tiež poškodiť dobré meno vašej spoločnosti tiež. Existuje veľa faktorov, ktoré sa zaoberajú návrhom stránky na zachytávanie potenciálnych zákazníkov, ktorá zvýši jej pravdepodobnosť konverzie používateľov.

Každá stránka na zachytenie olova môže byť navrhnutá tak, aby plnila rôzne účely, takže to, čo môže fungovať pre jednu stránku, by mohlo byť škodlivé pre inú stránku. Preto je najlepšie používať zdravý rozum, zvážiť ciele svojej kampane a vziať do úvahy nasledujúce pokyny v dizajne vašej stránky na zachytenie potenciálnych zákazníkov:

 • Rýchlo sa dostanete k veci: Spravidla máte menej ako osem sekúnd na to, aby ste zaujali svoje publikum skôr, ako stratia záujem a odídu; stačí zahrnúť základné polia formulára a ubezpečiť sa, že vaše správy a snímky sú jasné a nezrušujú
 • Vytvorte viacstupňový proces platby: Je to skvelý spôsob, ako zložitým procesom urobiť to, aby sa zdalo lepšie zvládnuteľné pre používateľov, u ktorých je väčšia pravdepodobnosť, že vyplnia formulár po jednom kroku.
 • Zahrňte zmysluplnú výhodu: Ponúknite svojim používateľom niečo, čo má skutočnú hodnotu, a preto im stojí za to, aby poskytovali svoje osobné informácie
 • Zahrňte predvyplnené polia: Niektorí tvorcovia vstupných stránok, napríklad Instapage, umožňujú formulárom vyplniť odpovede používateľov formuláre. Toto je vynikajúca možnosť dizajnu, ktorá zjednodušuje proces a pomáha zvyšovať počet konverzií
 • Nadviazať dôveru: Mnoho ľudí je pochopiteľne skeptických k poskytovaniu svojich súkromných informácií; Jedným z účinných opatrení na budovanie dôvery je zahrnutie odkazu na pravidlá ochrany osobných údajov vašej spoločnosti
 • Zálohujte svoje nároky: Ak je to vhodné, zahrňte štatistiku alebo posudky a recenzie, ktoré potenciálnym zákazníkom poskytnú dôkazy a ubezpečenie (nezabudnite ich udržiavať krátke a milé!)
 • Nepoužívajte ďalšie odkazy: Jediným odkazom na vašej stránke zachytenia potenciálnych zákazníkov by mala byť vaša CTA (a možno aj odkaz na vaše zásady ochrany osobných údajov); nerozptyľujte svojich používateľov tým, že im dávate možnosti mimo cieľovej stránky
 • Testujte rôzne prístupy k návrhu: Ak máte dostatočnú návštevnosť, oplatí sa vyskúšať rôzne správy, CTA a obrázky, aby ste zistili, čo rezonuje s rôznymi skupinami publika; nezabudnite otestovať jeden rozdiel naraz, aby ste mohli efektívne uplatniť svoje učenie

Čo je stránka na zachytenie olova?

Hodnotné KPI pre stránku Zachytávania potenciálnych klientov

Ako viete, že po vytvorení hlavnej stránky na zachytenie potenciálnych zákazníkov je táto stránka úspešná? Na čo by ste mali dávať pozor?

Existuje niekoľko kľúčových ukazovateľov výkonnosti (KPI), ktoré by mal obchodník sledovať, aby pomohol zmerať úspech – alebo zlyhanie – stránky zachytenia potenciálnych zákazníkov. Nezabudnite, že KPI sa líšia v závislosti od cieľa, preto je nevyhnutné, aby ste si pred určením vhodných KPI uvedomili, čo má vaša stránka na zachytenie potenciálnych klientov dosiahnuť..

Niektoré bežné KPI pre stránky na zachytenie olova zahŕňajú:

 • Konverzný kurz: Toto je pravdepodobne najdôležitejší KPI, bez ohľadu na vaše odvetvie; Konečným cieľom každej marketingovej kampane je konvertovať používateľov na predplatiteľov alebo zákazníkov, takže meranie miery konverzie je zjavná metrika, ktorú treba pozorne sledovať
 • Miera odchodov: Meria sa, koľko ľudí kliklo na vašu stránku a potom odišlo bez toho, aby urobili niečo užitočné; vysoká miera okamžitých odchodov naznačuje, že ľudí úspešne priťahujete, ale mali by ste niečo zmeniť, aby ste udržali záujem
 • Čas strávený na stránke: Toto je miera, ako dlho používateľ strávil na vašej stránke pred odskočením; Ak používatelia minú na vašej stránke viac ako niekoľko sekúnd, robíte niečo správne. V takom prípade môžete zvážiť zmenu svojej odmeny alebo správy, aby sa ich zdieľanie informácií stalo lákavejším

Prečo by vaša marketingová stratégia mala obsahovať stránky na zachytávanie potenciálnych zákazníkov

Ako ste už čítali, existuje veľa skvelých dôvodov zahrnúť stránky na zachytenie olova ako súčasť vašej marketingovej stratégie. Pomocou správnych stavebných nástrojov, ako je napríklad Instapage, sa dajú pomerne ľahko vytvoriť a existuje dostatok dôkazov preukazujúcich ich účinnosť. Takže, ak ste tak ešte neurobili, je správny čas pripojiť sa k lídrom úspešných firiem, ktoré už používajú stránky na zachytávanie potenciálnych zákazníkov ako nástroj na konverziu zákazníkov.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me