Najlepšie hostingové platformy Node.js

Použitie Node.js na vývoj vášho webového projektu nebolo nikdy jednoduchšie, ale nájsť pre to ten pravý domov? Nie veľmi. Zatiaľ čo mnoho ašpirujúcich hostingových služieb Node.js vám sľubuje svet, len veľmi málo z nich bude skutočne schopných podporovať vaše konkrétne potreby. Dovoľte mi pomôcť s vyriešením všetkého.


Musíme sa ubezpečiť, že nebudete hodnotiť výkon hostiteľa, alebo zabudnúť vziať do úvahy problémy, ako je umiestnenie cieľového publika.. Je tiež dôležité porozumieť úrovni odborných znalostí potrebných na používanie jednotlivých služieb.

Ak to znie príliš veľa na zváženie, nebojte sa – už som vyskúšal rôzne dostupné služby, aby som pre vás našiel tie najlepšie. S vedomím, že pravdepodobne nebudete chcieť rozbiť prasiatko, Zameral som sa na tie, ktoré poskytujú zdravú kombináciu kvality a cenová dostupnosť. Niektorí z nich dokonca majú bezplatné plány a podrobne vysvetlím ich konkrétne prípady použitia. Čítajte ďalej a zistite, ktorá hostingová služba Node.js má pravdu pre teba.

Naše najlepšie tipy na najlepšie hostingové platformy Node.js

InterServer – Lacné a nespravované, hostované na amerických serveroch. Docela nahé kosti, pokiaľ nepridáte platené aktualizácie.

InMotion Hosting – Výkonný americký hosting, ktorý sa postará o takmer všetko za vás.

Hosting A2 – Poskytuje jedinečný plán optimalizovaný špeciálne pre server Node.js. Rovnako jednoduché použitie ako zdieľaný hosting WordPress.

Hostwinds – Veľké množstvo plánov VPS (virtuálny privátny server), ktoré vám umožňujú začať malé a zvyšovať výkon alebo funkcie na cestách.

Kvapalný web – Vysoko výkonné zariadenia VPS, ktoré prichádzajú s množstvom ďalších funkcií vrátane CDN (sieť na doručovanie obsahu).

Webové služby Amazon (AWS) – Špičková cloudová služba Amazonu, ktorá vám umožní platiť za zdroje na požiadanie a dokonca má k dispozícii bezplatnú úroveň.

Herok – Vynikajúca cloudová platforma pre vývoj Node.js, samostatne alebo so skupinou. K dispozícii je bezplatný plán.

Čo hľadáme v najlepších hostingových platformách Node.js

Ako som už povedal, tvrdenie o poskytovaní hostenia Node.js nestačí. Overil som, že všetky platformy v tomto zozname poskytujú nasledujúce informácie:

 • Pokročilé hostingové riešenia – Všetci hostitelia poskytujú úplne prispôsobiteľné riešenia hostingu vrátane VPS, cloudových inštancií a dedikovaných serverov.
 • Plný prístup root – Projekty Node.js majú veľmi odlišné potreby ako webové stránky WordPress. Na konfiguráciu servera na podporu servera Node.js potrebujete úplné užívateľské oprávnenie alebo tzv. Root prístup.
 • škálovateľnosť – Začnite malým, zväčšite sa. Namiesto toho, aby ste investovali do nastavenia monster servera od začiatku, rozširujte a rozširujte zdroje podľa rastu svojho publika.
 • Podpora a dokumentácia – Node.js je omnoho jednoduchší ako písanie kódu strojového zariadenia, ale stále existuje veľa miest, kde sa môžete pokaziť. S informovaným podporným agentom a vynikajúcou dokumentáciou sa to nestane.
 • Dostupné ceny – Páči sa mi myšlienka zaplatiť menej za viac. Spravodlivé stanovovanie cien je pre týchto ľudí kľúčové a nie je tu zapojený žiadny zábavný obchod. Niektorí z nich dokonca poskytujú bezplatný hosting Node.js, s ktorým sa môžu hrať. Dostaneme sa k nim.

Ste pripravení stretnúť sa s našimi šampiónmi? Tu ideme.

1. InterServer – najlepšia voľba pre lacné nespravované služby

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

InterServer je ďalšia americká spoločnosť poskytujúca služby vysoko výkonné riešenia VPS , ktoré môžu plne podporovať Node.js. Základné služby sú nespravované, čo znamená, že budete sami zodpovedný za nastavenie servera, ale je tu veľa dokumentácie, ktorá vám pomôže.

Ak skončíte s hľadaním výkonnejších možností servera (štyri alebo viac jadier), získate plný prístup k spravovanej službe. InterServer bude tiež spravovať akékoľvek ďalšie zakúpené služby, ako napríklad ovládací panel hostenia pre váš server.

Myslím, že pre úplne nový projekt Základné VPS spoločnosti InterServer je jednou z najlacnejších dostupných možností. Ak niekedy zistíte, že potrebujete viac energie, môžete do radu jednoducho pridať ďalšie jadrá.

 • Ovládací panel Webuzo – Panel je súčasťou všetkých plánov VPS a môžete ho použiť na rýchle spustenie projektu Node.js. Je to dokonca jednoduchšie ako postupovať podľa pokynov v príkazovom riadku.
 • 16 nastavení VPS – Základné nastavenie je dodávané s jedným jadrom procesoru, najpokročilejším jadrom so 16 jadrami. Bez ohľadu na to, aké náročné sú požiadavky na váš projekt, existuje nastavenie, ktoré to zvládne.
 • Štyri americké dátové centrá – Tri v Secaucus, New Jersey a jeden v Los Angeles, Kalifornia. Vyberte si uprednostňovanú možnosť alebo viac ako jednu, ak sa snažíte maximalizovať redundanciu.
 • Dostupné inovácie – Pridajte ďalšie adresy IP, panel riadenia podľa vášho výberu alebo zálohy v cloude.

2. InMotion Hosting – výkonný riadený hosting pre americké publikum

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

InMotion Hosting je obľúbenou voľbou pre zdieľaný hosting a projekty WordPress, ale spoločnosť tiež vykonáva vynikajúcu prácu pri poskytovaní kvalitných služieb VPS. Ponúkané sú spravované aj nespravované plány, ale malý cenový rozdiel neodôvodňuje výber nespravovaných.

K dispozícii sú tri nastavenia s rôznym množstvom pamäte RAM, úložného priestoru a šírky pásma. Môžete si vybrať medzi dvoma americkými dátovými centrami, jedno v Los Angeles, Kalifornia a druhé vo Washingtone, D.C., ktoré slúžia publiku čo najbližšie.

Agentmi podpory InMotion sú všetci skutoční profesionáli (nie sú zadaní externe ani nečítajú zo skriptov) a postará sa o inštaláciu servera, konfiguráciu OS (operačný systém), zvýšenie bezpečnosti a aktualizáciu všetkého.

 • Odomknuté jadrá CPU – Infraštruktúra InMotion vás neobmedzuje na určitý počet jadier, a preto bude mať váš projekt Node.js flexibilný prístup k výkonu procesora.
 • Spustite program Assist – Mimoriadne cenná funkcia. Po zakúpení vášho VPS budete mať na dve hodiny k dispozícii správcov systému InMotion. Pomocou nich môžete určiť, že vytvárate projekt Node.js a nakonfigurujú zásobník podľa vašich konkrétnych potrieb. InMotion má veľmi dobré skóre za užívateľskú podporu, okrem iného v náš odborný posudok.
 • Plánované snímky – Vstavaná funkcia snímok môže ukladať kópie servera, takže ak sa chcete po vykonaní zmien vrátiť späť, stačí použiť možnosť obnovenia jedným kliknutím.
 • Sledujte využitie zdrojov – Node.js je známe, že občas má hlad po zdrojoch, a preto je informačný panel InMotion tak užitočný. Používa sa na sledovanie špičiek a optimalizáciu kódu tak, aby bol efektívnejší.

3. Hosting A2 – jediný plán špeciálne optimalizovaný pre server Node.js

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

Možno to neuvidíte na hlavnej stránke, ale A2 Hosting ponúka a špecifický plán pre projekty Node.js (ak ju nenájdete, požiadajte o podporu). Tento plán sa v skutočnosti nespúšťa na serveri VPS, ale na zdieľanom serveri hostingu, ktorý bol špeciálne optimalizovaný pre server Node.js.

Vďaka tomu sa môžete tešiť z inštalácie Node.js na jedno kliknutie s programom cPanel, veľmi podobným populárnej inštalácii WordPress jedným kliknutím. Zdroje, ako je ukladanie a šírka pásma, sú neobmedzené – podliehajú spravodlivému použitiu.

Tento plán nie je tak silný ako úplné nastavenie VPS, čo ho robí vhodnejším pre menšie projekty a experimenty. Možno ho vylepšiť aktualizáciou Turbo, ale ak potrebujete viac energie, môžete vždy upgradovať na plány VPS.

 • Inštalácia Node.js jedným kliknutím – Zriedkavá možnosť, ktorú poskytuje takmer výlučne A2. Je to najjednoduchší spôsob, ako poznám, aby som spustil projekt Node.js, ale pre väčšie projekty to nebude stačiť..
 • Turbo upgrade – Ak základný plán Node.js nie je dostatočne výkonný, Turbo poskytne lepší výkon bez toho, aby ste museli spravovať VPS. Turbo servery majú menej používateľov a viac zdrojov, čo podľa A2 môže viesť k 20-násobnému zvýšeniu rýchlosti.
 • Záruka vrátenia peňazí kedykoľvek – A2 je celkom pekný, pokiaľ ide o jeho záruku vrátenia peňazí. Poskytuje vám plnú náhradu v priebehu prvých 30 dní a pomerné vrátenie prostriedkov, ak sa rozhodnete zrušiť kedykoľvek po.
 • Bezpečnostné funkcie – Projekt Node.js stále vyžaduje ochranu. Optimalizovaný plán Node.js prichádza s vynikajúcimi bezpečnostnými funkciami, ako je ochrana DDoS (distribuované odmietnutie služby), duálny firewall, obrana hrubou silou a ďalšie, ktoré si môžete prečítať v našich hĺbkové preskúmanie.

4. Hostwinds – lacné a vysoko prispôsobiteľné riešenia VPS

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

Vďaka jeho pekné rôzne plány VPS, Hostwinds môžu urobiť skvelý domov pre váš projekt Node.js. Spoločnosť poskytuje spravované aj nespravované služby VPS, okrem vyhradených serverov a inštancií cloudu s platbou za hodinu. Mesačné programy sú rovnaké ako ceny za 24 alebo 36 mesiacov, čo veľmi oceňujem.

Spravovaná služba vám môže pomôcť zbaviť sa určitej pracovnej záťaže a zodpovednosti za chrbtom, ale stále budete zodpovední za konfiguráciu servera Node.js a sprevádzkovanie vývojového prostredia. Aby som veci udržal pekný a lacný, odporúčam zvoliť nespravované.

Samotný Hostwinds a internet všeobecne poskytujú dostatok dokumentácie, ktorú si budete môcť stiahnuť. Ako výsledok, budete mať možnosť získať jednoduchý server, ktorý bude hostiteľom vášho projektu Node.js, za pár babiek mesačne. Ak to bude potrebné, môžete vždy vykonať upgrade (môžete rozpis cien nájdete tu).

 • Správne nastavenie pre vaše potreby – Nie je tu žiadne univerzálne riešenie. Vyberte si medzi jedným jadrom CPU VPS a 16-jadrovými počítačmi. Všetky sú k dispozícii v každom z troch dátových centier spoločnosti v USA a Amsterdame.
 • snímky – Za predpokladu plateného doplnku s názvom „Zálohovanie v cloude“ získate samostatný server na zálohovanie celého nastavenia, ktorý je doplnený možnosťou jednoduchého obnovenia..
 • Enterprise firewall – Služba Firewall hostwinds funguje medzi počítačom VPS a internetom a je už nakonfigurovaná na ochranu vášho projektu. Nebudete musieť nastaviť firewall na svojom vlastnom VPS, ale môžete upravovať svoj profil brány firewall a vytvárať konkrétne pravidlá.
 • Možnosť pre vlastné obrázky – Hostwinds podporuje vlastné obrázky vo svojich riešeniach VPS, takže môžete nahrať akúkoľvek distribúciu systému Linux a akékoľvek ďalšie špecifické požiadavky.

5. Liquid Web – predstavuje Galore, ale cena je vyššia

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

Aj keď sa Liquid Web na prvý pohľad nemusí javiť ako najlacnejší hostiteľ pre Node.js, môže to skončiť ako jediný – v závislosti od vašich potrieb.

Ak plánujete slúžiť medzinárodnému publiku, potrebujete CDN a chcete maximalizovať rýchlosť, výkon a bezpečnosť, väčšina ostatných služieb bude stáť to isté ako Liquid Web, ak nie viac.

Všetky plány VPS so spoločnosťou plne podporujú Node.js a zahŕňajú kompletné riadené služby. Môžete si vybrať, že budete robiť veci sami, ale ochotný personál technickej podpory bude k dispozícii, aby vám pomohol s inštaláciou OS, nastavením zabezpečenia a neustálymi aktualizáciami..

 • Najvýkonnejšie servery – Podľa nezávislej testovacej firmy Cloud Spectator sa Liquid Web podarí prekonať väčšinu trhu a prísť pred ťažkých hitterov, ako sú AWS (ktoré sa trochu predstavím) a DigitalOcean..
 • Cloudflare CDN – Zahrnuté do všetkých programov Liquid Web VPS. Globálne nasadenie služby Cloudflare znamená menej času na optimalizáciu a umiestnenie dátového centra a viac času na vývoj vášho projektu. Liquid Web má mnoho ďalších prispôsobené funkcie ktoré by vás mohli zaujímať.
 • Bezpečnostné funkcie – Vďaka bráne firewall, bezpečnostnému balíku Server Secure a vstavanej ochrane pred útokmi DDoS bude váš projekt oveľa lepšie vybavený na to, aby odrazil mnoho zla, ktoré číha na internete..
 • Flexibilné možnosti inovácie – Liquid Web poskytuje funkciu „Quick and Full Resizes“ (rýchla a úplná veľkosť), ktorá vám umožňuje buď dočasne zvýšiť svoje zdroje na zvládnutie náhlych špičiek používania, alebo natrvalo inovovať váš VPS.

Ste na výzvu? Prečo namiesto toho vyskúšať cloudovú platformu

Dobre, slovo predtým, ako sa pohneme ďalej. Poslední dvaja členovia nášho najlepšieho zoznamu hostiteľov Node.js sú trochu iní. Sú to cloudové platformy, nie klasickí weboví hostitelia, a môžu sa výborne hodiť pre váš projekt Node.js – ak sa chcete učiť. Môžu tiež fungovať ako hostitelia Node.js zadarmo!

6. AWS – rozšírená možnosť hostenia pre profesionálov

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

AWS, skratka pre Amazon Web Services (áno, Amazon), je cloudová platforma ako niekoľko ďalších. Ak ju chcete použiť pre svoj projekt Node.js, musíte poskytnúť zdroje, ktoré váš projekt vyžaduje.

Existuje niekoľko možností. Môžete si vybrať inštanciu so špecifickými zdrojmi a zaplatiť na požiadanie za hodinovú cenu. Na dočasné zvýšenie výkonu je možné pridať viac zdrojov, ale môžete tiež vyhľadať vyhradené zdroje (podobne ako VPS) alebo fyzický server..

Node.js môže byť nainštalovaný na všetky tieto, ale Amazon nemá presnú podporu. Spoločnosť zabezpečí, aby boli požadované zdroje dostupné a dostupné, ale všetko ostatné je len na vás.

 • Bezplatná úroveň je k dispozícii – To je pre vás bezplatný server Node.js. Má obmedzené zdroje a nemôže fungovať ako plán pripravený na výrobu, ale je to dobré miesto, kde začať. Nie je potrebný ani žiaden záväzok. Stačí sa zaregistrovať a zistiť, či ste na túto úlohu.
 • Rozsiahla dokumentácia – Pre každú možnú funkciu AWS sú k dispozícii podrobné návody a príručky. Ak ste pripravení venovať čas a učiť sa, budete môcť z platformy vyťažiť maximum.
 • Úplne prispôsobiteľné zdroje – Všetko, čo potrebujete, je možné okamžite poskytnúť. Viac výpočtového výkonu, viac pamäte RAM, viac úložného priestoru. Toto je úroveň flexibility, ktorú klasickí hostitelia jednoducho nedokážu nájsť, a jej skóre je veľmi dobré užívateľské recenzie.
 • Cloudová služba – Najlepšia časť Amazonovho oblaku je, že je skoro všade. Vyberte si svoj región z dlhého zoznamu globálnych miest a budete vedľa svojho cieľového publika. USA, Japonsko, Bahrajn a ďalšie – pomenujete ho.

7. Heroku – najlepšie pre vývoj nových projektov Node.js

7 najlepších hostingových platforiem Node.js - zadarmo a lacno [2020 UPDATE]

Heroku je cloudová platforma zameraná konkrétne na vývojárov webu, pričom Node.js je jedným z najlepšie podporovaných prostredí. Spoločnosť Heroku vynaložila veľké úsilie a poskytuje presné podrobné pokyny na nasadenie nového projektu Node.js..

Registrácia je bezplatná a existuje bezplatný plán, pomocou ktorého môžete experimentovať s Node.js tak dlho, ako budete chcieť. Nie je to náhrada platenej platformy, pretože po určitej nečinnosti prejde do režimu spánku, ale je to vynikajúca možnosť pre rozvoj vášho projektu..

Je to tiež jedna z najlepších platforiem na spoluprácu na projekte Node.js, pretože umožňuje celej skupine vývojárov spolupracovať pomocou rovnakého zjednodušeného rozhrania..

 • Postará sa o väčšinu inštalácií na strane servera – Na rozdiel od VPS, kde musíte nainštalovať a nakonfigurovať všetko – od serverového programu po databázy – Heroku má všetko pripravené na použitie.
 • Mierka podľa potreby – Základná jednotka výkonu spoločnosti Heroku je známa ako dynos a môžete si zaistiť toľko, koľko potrebujete. Cena sa počíta mesačne podľa množstva požadovaných dymov a vždy môžete niektoré z nich odstrániť alebo pridať ďalšie.
 • Oblasti cloudu – Rovnako ako AWS, môžete svoj projekt nasadiť (a opätovne ho umiestniť) v jednom z mnohých regiónov. Už nikdy sa nemusíte obávať umiestnenia servera.
 • Add-ons – Heroku poskytuje doplnky na monitorovanie, protokolovanie, ukladanie do vyrovnávacej pamäte a ďalšie. Ak tieto funkcie niekedy potrebujete, môžete ich zakúpiť a integrovať do platformy.

Vyberte hostiteľa servera Node.js, s ktorým by ste boli najpohodlnejší

Hostitelia Node.js, ktoré som predstavil, sú skvelí, ale mali by ste si minútu (alebo viac!) Uvedomiť, s ktorým z vás bude najšťastnejší.

Ak hľadáte ľudskú podporu a budete potrebovať pomoc s nastavením servera, cloud hostitelia jednoducho nie sú pre vás.

Medzi klasických hostiteľov, Optimalizovaný plán A2 je vhodný pre základný projekt, zatiaľ čo InMotion dokáže plne vyhovieť projektom akejkoľvek veľkosti alebo rozsahu.

Ak si myslíte, že to dokážete sami a ste ochotní sa ponoriť do hlbokých vôd cloudového hostingu, Heroku je vynikajúcou voľbou pre projekty Node.js. Dokumentácia je na mieste a môžete začať zadarmo a škálovať až do nekonečna.

Táto tabuľka vám môže pomôcť pri rozhodovaní:

Dostupné možnosti pre Node.jsUmiestnenie serveraK dispozícii zadarmo plánÚroveň podpory
InterServerVPS, dedikovaný serverUSžiadnyNastavenie servera a aktualizácie pokročilých plánov
InMotion HostingVPS, dedikovaný serverUSžiadnyPlne riadená podpora
Hosting A2Optimalizovaný zdieľaný plán, VPS, Dedikovaný serverUSA, Holandsko, SingapuržiadnyRovnaká podpora ako zdieľaný hosting pre optimalizovaný plán
HostwindsVPS, dedikovaný serverUSA, HolandskožiadnyVoliteľná riadená služba zahŕňa nastavenie servera a konfigurácie zabezpečenia
Kvapalný webVPS, dedikovaný serverUSA, HolandskožiadnyPlne riadená podpora
Webové služby AmazonCloudové prípadyGlobálne nasadenie v cloudeÁnoŽiadna pomoc mimo dokumentácie
HerokCloudové prípadyGlobálne nasadenie v cloudeÁnoŽiadna pomoc mimo dokumentácie
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me