Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

YouTube je druhým najväčším vyhľadávacím nástrojom na svete s viac ako 800 miliónmi jedinečných používateľov, ktorí každý deň sledujú viac ako 4 miliardy videí. Je to ekvivalent takmer polovice populácie planéty, ktorá každý deň sleduje video na YouTube..


Rastúce využívanie služby YouTube nie je prekvapujúce, pretože funguje ako video rozbočovač pre obsah, ktorý pozná každý ľudstvo, či už ide o hudbu, popkultúru, roztomilé mačky, e-learning a oveľa viac..
Takže vieme, že YouTube je mediálna ríša, ale je inzercia na YouTube skutočne efektívna? Ak ju použijete tak, ako ste mali, odpoveď je Áno!

Inzerenti v službe YouTube nie sú tak nasýtení ako služba Google AdWords. Pretože konkurencia na YouTube je oveľa menej rozšírená, môžete osloviť cieľové publikum aj vtedy, keď hľadajú extrémne populárne / všeobecné výrazy. Aj keď ste malú časovú firmu vôľa byť schopný osloviť cieľové publikum, získať primeraný počet zobrazení a kliknutí a zaplatiť zlomok ceny.

Aj keď je pravda, že inzercia v službe YouTube nebola pri prvom uvedení na trh taká zúrivosť, v decembri 2010, keď spoločnosť Google uviedla reklamy TrueView, došlo k obratu k lepšiemu..

Čo sú reklamy TrueView?

Predovšetkým krátky klip:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v = tmCk8EaBMow

TrueView je funkčnosť vytvára výhodná situácia.
Hlavný rys, ktorý dáva TrueView jeho ‘hodnota je skutočnosť, že platíte iba vtedy, keď sa ľudia rozhodnú pozerať video. Týmto spôsobom nestrácate peniaze za dojmy, ktoré nevedú k sledovaniu divákov.

Existujú 4 formáty reklám TrueView:

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube1. Vo vyhľadávaní

Reklamy vo vyhľadávaní sa zobrazia, keď hľadáte určité video. Reklama sa zobrazí v hornej časti zoznamu vyhľadávania umiestneného nad relevantnými videami, ktoré ste hľadali. Táto reklama môže byť o niečo drahšia ako ostatné reklamy, pretože táto reklama má najlepšiu MP, je to jediný formát, ktorý nájde používateľov počas vyhľadávania (a nie pri sledovaní iných videí)..

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube2. Na displeji

Reklamy In-display sú chlieb & maslo reklamy YouTube. Existujú dva druhy reklám In-display:

 1. Prvý druh bude umiestnený na bočnej strane videa (vedľa sekcie „Navrhované videá“)
 2. Druhý druh sa objaví, keď sledujete video, umiestnené dole.

 Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube3. In-Slate

Reklamy In-slate sa zobrazujú pred partnerskými videami YouTube, ktoré sú dlhšie ako 10 minút. Divákovi sa ponúknu dve možnosti, buď si pozrite jeden z troch typov reklám alebo reklamu preskočte. Výber preskočenia vedie v pravidelných intervaloch k obchodným prestávkam.

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube4. Prúd

Reklamy In-stream sa zobrazia, keď vyberiete video, ktoré chcete sledovať. Tieto reklamy ponúkajú divákovi možnosť preskočiť po 5 sekundách, avšak v prípade záujmu diváka sa reklama prehrá až do konca. Táto reklama sa väčšinou používa, keď ľudia chcú dať určitý produkt okamžitá expozícia vo veľkom meradle.

Teraz, keď poznáte svoje zbrane, choďte rovno do „Ako“ a urobte nejakú prácu.

 Vytvorenie vašej prvej videokampane

Len malá poznámka: Toto je sprievodca krok za krokom, ktorý vás prevedie vytvorením kampane s videoreklamami v službe Google AdWords. Odporúčam vám otvoriť ďalšiu kartu a vziať si ruku cez tento proces vytvorenia vašej prvej kampane.

Začneme vytvorením účtu AdWords a jeho prepojením s účtom YouTube.
Ak chcete otvoriť účet AdWords, prejdite na stránku: http://www.google.com/ads/video/

Otvorte si účet kliknutím na: The Ultimate Guide to Successful Youtube Advertising  a postupujte podľa pokynov v liste.

Ak už máte účet AdWords, jednoducho prejdite na „Nová kampaň“ -> Karta „Typ“ -> zvoľte „Online video“):

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Akonáhle budete mať účet, mali by ste ho prepojiť s účtom YouTube.
Odporúčam vám to preto, lebo je to jediný spôsob, ako môžete inzerovať svoje vlastné videá YouTube (pravdepodobne to je dôvod, prečo ste sem prišli na prvom mieste).

Ako prepojiť svoje účty AdWords a YouTube:

Na ľavej strane „Kampane“ nájdete panel.
Pod „Zdieľaná knižnica“ uvidíte „Prepojené účty YouTube“ alebo „Prepojte svoj účet YouTube“.

Po otvorení stránky jednoducho pokračujte a kliknite na: The Ultimate Guide to Successful Youtube Advertising

Keď kliknete na tlačidlo, budete sa musieť prihlásiť do svojho účtu YouTube (alebo si ho vytvoriť) a Voilà! Ste hotoví. (Prepojenie účtov YouTube a Google AdWords vám poskytne ďalšie ďalšie možnosti, o ktorých sa budeme venovať neskôr v tomto príspevku)

 Nastavenia kampane

Po dokončení prepojenia účtov prejdite do časti Kampane a kliknite na ikonu Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Potom vyberte možnosť „Video online“.
Ako vidíte, stránka je rozdelená na 4 hlavné časti, zoznámime sa s nimi:

Všeobecné – meno, rozpočet & Spôsob doručenia

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Tu sa rozhodnete pre jeden z najdôležitejších aspektov vašej kampane (okrem výberu názvu kick-ass) – váš rozpočet.

Musíte sa každý deň rozhodnúť, koľko peňazí ste ochotní minúť za inzerciu. Musím zdôrazniť jednu vec: číslo, ktoré zadáte, bude predstavovať priemernú sumu vynaloženú za mesiac, dennú sumu nie rozdeliť rovnomerne.

Výber spôsobu doručenia:

 1. Štandardná metóda – Zobrazenia vašej reklamy sa rozdelia rovnomerne počas celého dňa. Táto možnosť zabezpečí, že nedosiahnete svoj denný rozpočet na začiatku dňa.
  Odporúčame začať s touto metódou, najmä ak prevádzkujete kampaň s obmedzeným rozpočtom.
 2. Zrýchlená metóda – Reklamy sa zobrazia čo najskôr. Znamená to, že vaša reklama sa bude zobrazovať toľkokrát, koľkokrát je to možné, na začiatku každého dňa. Ak má vaša kampaň obmedzený rozpočet, vaša reklama sa môže prestať zobrazovať skoro počas dňa (keď je denný rozpočet vyčerpaný) a bude sa naďalej zobrazovať iba v nasledujúcom cykle.
  Túto metódu odporúčame používať po optimalizácii kampaní, reklám a plánovacích hodín a chceli by ste získať viac zobrazení a zväčšiť.

Miesta a jazyky

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

miesta – Vyberte geografickú polohu používateľov, v ktorých sa majú vaše reklamy zobrazovať.
Môžete sa tiež rozhodnúť vylúčiť miesta, v ktorých nechcete, aby sa vaša reklama zobrazovala.
Google zisťuje polohy predovšetkým pomocou adresy IP používateľa.

jazyky – Takto spoločnosť Google vysvetľuje, čo považuje za jazyk používateľov:
„Pri rozhodovaní o tom, kde sa majú zobraziť vaše reklamy, služba AdWords sleduje nastavenie jazyka Google používateľa alebo jazyk vyhľadávacieho dopytu používateľa, aktuálne zobrazenú stránku alebo nedávno zobrazené stránky v Reklamnej sieti Google (GDN).“

To pre vás znamená, že by ste mali zacieliť na akýkoľvek jazyk, ktorý by mohol byť jazykovým nastavením cieľovej skupiny.
Napríklad, ak je váš geografický cieľ nastavený na Spojené štáty, zvážil by som možnosť pridať ako ďalšie jazyky výraz „španielčina, portugalčina, čínština, japončina atď.“..

 Vyberte video

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

V tejto sekcii si budete môcť vybrať videá YouTube, ktoré chcete propagovať.

Stlačením tlačidla „Vybrať video“ získate prístup ku každému videu, ktoré je momentálne na YouTube. Po výbere videa, ktoré chcete propagovať (nemusí to byť vaše vlastné video, ale predpokladám, že ste tu pre), môžete zvoliť formát, v ktorom sa má vaša reklama zobrazovať (ktorýkoľvek zo 4 typov reklamy, o ktorých som písal v predchádzajúcej časti), a uveďte jej nadpis, popis, miniatúru a ďalšie rôzne atribúty.

Budete mať tiež možnosť zadať zobrazenú a cieľovú adresu URL, zvoliť vstupnú stránku YouTube (odporúčam zvoliť si stránku kanála, ak ju máte) a použiť sprievodný banner.

The Ultimate Guide to Successful Youtube Advertising sprievodný banner je banner, ktorý funguje synchronizovane s prekrytím vo videu.

V podstate je to ďalší banner v týchto dvoch veľkostiach 300 × 250 alebo 300 × 60. Zobrazujú sa na pravej strane alebo vo videu.
Tento banner môže pritiahnuť pozornosť používateľov a nalákať ich, aby sa dozvedeli viac.

Pokročilé nastavenia

Táto časť je rozdelená do 3 čiastkových možností.

 1. plán – Rozhodnite sa, kedy sa majú vaše reklamy zobrazovať (ktoré dni, ktoré hodiny).
 2. Zobrazovanie reklám – Tu sa rozhodnete, ako sa rozdelia zobrazenia vašich reklám medzi rôzne reklamy v každej reklamnej skupine.

Optimalizujte pre zobrazenia – táto možnosť poskytne väčšinu zobrazení reklamy s najvyššou MP, bez ohľadu na akékoľvek metriky konverzie.

B. Optimalizujte pre konverzie – táto možnosť poskytne väčšinu zobrazení reklamy, od ktorej sa očakáva, že prinesie najviac konverzií. Vypočítané takto: Konverzie vydelené zobrazeniami (tak sa prejaví tak MP, ako aj miera konverzie).
Dôležitá poznámka – pred použitím tejto funkcie musíte mať najmenej 30 konverzií)

C. Otáčajte rovnomerne; názov robí presne tak, ako to naznačuje. Bude zobrazovať reklamy rovnomerne pre každý povolený formát reklamy, ktorý vyberiete. (Vyššie uvedené 4 formáty TrueView).
Ak sa rozhodnete pre túto metódu, vaše reklamy sa budú zobrazovať rovnomerne podľa formátu a reklamy.
To znamená, že ak máte niekoľko reklám v jednom type formátu, budú mať rovnaký počet zobrazení. To isté platí pre formáty reklamy, ak máte 1 reklamu v 3 rôznych formátoch, každý formát získa rovnaký počet zobrazení.
Táto metóda je odporúčaná pre inzerentov, ktorí chcú úplnú kontrolu nad striedaním reklám, čo znamená, že budete musieť sami analyzovať a optimalizovať reklamy..

Obmedzenie frekvencie – Umožní vám stanoviť limit počtu zobrazení, ktoré jedinečný používateľ uvidí v danom časovom období (deň / týždeň / mesiac)
Či už dávate prednosť spamovaniu ľudí miliónkrát denne (v rozumných prípadoch) alebo sa na nich ľahko pustíte a nastavíte ich na 10 zobrazení denne pre každého jedinečného používateľa.
(upozorňujeme, že to nemá vplyv na formát vo vyhľadávaní)

 1. Zacielenie na zariadenie – Táto možnosť vám umožní zvoliť, na ktorých zariadeniach sa bude vaša reklama zobrazovať.

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Hoci sa novým inzerentom odporúča používať možnosti „Všetky dostupné zariadenia“, odporúčam vám preskúmať každý prípad samostatne..

Napríklad, ak vstupná stránka vašej reklamy nie je kompatibilná s chytrými telefónmi, možno budete chcieť zakázať zobrazovanie svojej reklamy na mobilných zariadeniach, a tým sa chrániť pred nechcenými kliknutiami. Nechceli by ste, aby vaši potenciálni klienti sledovali reklamu, aby zistili, že nedokážu zobraziť váš produkt?

Gratulujem! Teraz, keď ste skončili s pokročilým nastavením, ste skutočne dokončili jadro svojej reklamnej kampane (nezabudnite zvoliť úžasné meno!) A budeme pripravení prejsť na ďalší krok.

Stlačte: Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube  .

licitácie &zacielenia

Tu vyberiete cieľové publikum a rozhodnúť sa ponukové náklady.
Táto časť je rozdelená do troch hlavných častí:

licitácie

Stanovenie ponuky znamená rozhodnutie oNajlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube najvyššia cena, ktorú ste ochotní zaplatiť každé zobrazenie vášho videa.

Môžete tiež „Prispôsobiť cenové ponuky podľa formátu“, aby ste si mohli zvoliť inú cenovú ponuku každý typ reklamy.
Odporúčame začať s rovnakou cenovou ponukou a zmeniť ju neskôr, keď uvidíte výsledky pre každý z typov reklamy.

Po nastavení cenovej ponuky sa zobrazia predpovede výkonnosti (na pravej strane) podľa nastavení vašich kampaní.

Zacielenie na ľudí, ktorí sledujú obsah

V tejto časti ovládate zacielenie reklám, ktoré sa budú zobrazovať na webových stránkach a vo videách.

1. Demografické
Tu si budete môcť vybrať vek a pohlavie ľudí, ktorým by ste chceli byť vystavení na svoje reklamy. Keďže to monitoruje služba Google+, odporúčame ponechať predvolené nastavenie „Všetky pohlavia, všetky vekové kategórie“.

2. Prezeranie obsahu v (tiež Témy)
Tu môžete zacieliť videá v obrovskom sortimente dostupných tém a podtém. „Téma“ znamená konkrétnu kategóriu videí, ktorú môžu používatelia sledovať. Napríklad, ak chcete, aby vaše cieľové publikum bolo rozmaznané dospievajúce dievčatá, ktoré väčšinu dňa trávia hľadaním celebrít a klebetov, pravdepodobne si budete chcieť vybrať:

“umenie & zábava ” -> “Celebrity & Zábavné správy “.

Odporúčame vám vybrať si čo najviac tém (v rozumnom rozsahu a vzhľadom na denný rozpočet). Vyskúšajte ich a po zhromaždení dostatočného množstva údajov pozastavte výkonnosť slabých hráčov a držte sa víťazov.

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

3. Užívateľ zaujímajúci sa o:
Tento spôsob sa zdá byť podobný vyššie uvedenému, ale funguje trochu inak. Tu si budete môcť vybrať svoje cieľové publikum podľa svojich záujmov a predchádzajúceho „správcovského správania“.

Ak napríklad zacieľujete na „Šport“ a spoločnosť Google vie, že určitá osoba má rád Fantasy futbal (veľa fantasy futbalových videí vo svojej histórii pozerania), potom by táto osoba bola pravdepodobne kandidátom na zobrazenie vašej reklamy, aj keď v tom okamihu sleduje video Justin Bieber.

Zacielenie na „Záujmy“ môže byť veľmi silné. Navrhujem ich rozdeliť do inej kampane, aby ste mali úplnú kontrolu nad nákladmi a efektívnosťou.

 Pokročilé nastavenia:

1. Zobrazujte reklamy na konkrétny obsah (aka umiestnenia):
S týmto nástrojom môžete byť veľmi konkrétne a presné o tom, kde chcete zobrazovať svoje reklamy. K dispozícii máte 3 možnosti:

 1. Zacielenie na konkrétne umiestnenie v Reklamnej sieti Google.
 2. Zacielenie na konkrétne video na YouTube
 3. Zacielenie na kanál na YouTube.

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Tip: Zacieľte na videá konkurenta alebo na kanál YouTube.

2. Remarketing pre divákov:
Remarketing je schopnosť vytvoriť zoznam ľudí, ktorí navštívili váš web (alebo konkrétnu stránku na ňom) a potom zacieľujú tento zoznam..

Je to veľmi účinný spôsob zacielenia, pretože už viete, o čo sa ľudia zaujímajú (napr. Používatelia, ktorí navštívili konkrétnu stránku produktu na vašom webe), a vy máte možnosť rozhodnúť sa, ktorú videoreklamu uvidia (video o tejto konkrétnej stránke) produktu).
Táto téma bude ďalej analyzovaná.

3. Zadajte kľúčové slová pre obsah
Táto možnosť vám umožňuje zvoliť kľúčové slová, ktoré ovplyvnia umiestnenie vašej reklamy. Platí to iba pre videá YouTube a Reklamnú sieť Google.

Pri výbere tejto metódy je dôležité zvoliť pevne zoskupené témy kľúčových slov, ktoré predstavujú koncept.
Používanie úzkych skupín kľúčových slov pomáha spoločnosti Google pochopiť tému, na ktorú chcete zacieliť, a vaša reklama sa potom zobrazí na relevantných stránkach v Reklamnej sieti Google..

Príklad úzkej skupiny kľúčových slov (5-15 kľúčových slov):
Plány na chudnutie, diétny plán na chudnutie, bezplatné programy na chudnutie, plán na chudnutie na zdraví, najlepšie plány na chudnutie atď.

Príklad netesnej súpravy:
Chudnutie, Tréning, Strava, Šport, Zdravé jedlo.

Zacielenie na ľudí, ktorí hľadajú

Tu ovládate kľúčové slová, ktoré spustia vašu reklamu na stránke s výsledkami vyhľadávania.

Ak ste v predchádzajúcej časti vybrali nejaké témy alebo záujmy, služba YouTube zobrazí zoznam navrhovaných kľúčových slov, ktoré sú obľúbené u publika, na ktoré ste sa rozhodli zacieliť. Môžete tiež vložiť vlastný zoznam relevantných kľúčových slov.

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Na rozdiel od kľúčových slov v obsahovej sieti, kde chcete mať úzku skupinu kľúčových slov zacielených na rovnakú koncepciu kľúčových slov, tu si môžete nechať zmiešať ich vložením rôznych kľúčových slov..
Dôvod je ten, že pri vyhľadávaní (na rozdiel od obsahu) je každé kľúčové slovo samostatnou jednotkou a ostatné kľúčové slová v skupine ho neovplyvňujú..

Po tom, čo ste sa rozhodli a rozhodli ste sa pre vybrané publikum, ste s prvou kampaňou oficiálne hotoví (!).
Nebolo to také ťažké, že??

Čo tu robíš??

Štruktúra kampane & Tipy na optimalizáciu

Hlavný panel vašej kampane pozostáva zo 4 kariet:

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

1. Reklamy – zobrazte všetky aktívne reklamy vo svojej kampani.
Môžete pridať nové reklamy:

Karta Reklamy 1

Môžete si zobraziť ukážku svojich reklám a zistiť, ako by vyzerali v 4 rôznych formátoch reklamy:

Karta Reklamy 2

2. Videá – pozrite si všetky videá, ktoré ste práve zaregistrovali do svojej kampane. Tu si môžete zobraziť štatistiky, ktoré naznačujú, ako dlho ľudia sledujú video, vrátane konkrétnej časovej pečiatky, keď sa prestali pozerať, av neposlednom rade podrobnosti o prekrytí s výzvou na akciu. Upozorňujeme, že tieto údaje sú zhrnuté vo všetkých vašich cieľových skupinách.

3. Ciele – zobraziť cieľové skupiny, ktoré ste vytvorili, a pridať nové cieľové skupiny (rovnaký postup, aký ste absolvovali pri vytváraní prvej cieľovej skupiny).
Ciele sú ekvivalentom reklamných skupín v bežnej kampani AdWords, s jedným významným rozdielom sú videoreklamy umiestnené na úrovni kampane (a nie na úrovni reklamnej skupiny ako v kampani AdWords) a pre každú cieľovú skupinu, ktorú vytvoríte, máte možnosť vybrať si, ktorú reklamu chcete povoliť.

4. Nastavenia – ovládajte nastavenia svojej kampane; názov, rozpočet, spôsob doručenia, striedanie reklám atď…

Keď sa dozviete, ako sa orientovať okolo hlavného panela, mali by ste začať svoju kampaň rozširovať a zlepšovať. Vaša kampaň je momentálne v plienkach a pozostáva z jednej reklamy s jedným cieľom. Ak chcete, aby bol váš účet komplexnejší, musíte začať pridanie ďalších kampaní, cieľových skupín, reklám a videí.

Ako postupujete pri rozširovaní svojej kampane?

Prvá vec, ktorú chcete urobiť, je rozšíriť zacielenie, a tým rozšíriť svoj dosah.
Aby ste to dosiahli, budete musieť prísť s čo najviac relevantnými cieľovými skupinami. Môže ísť o kľúčové slová pre obsah, kľúčové slová YouTube, nové témy alebo podtémy, rôzne kategórie záujmov alebo konkrétne umiestnenia alebo videá.

Potom, čo urobíte, je vytvoriť samostatnú cieľovú skupinu pre každú z vašich metód zacielenia, bude pre vás oveľa jednoduchšie sledovať a analyzovať ju neskôr, pretože všetky cieľové skupiny uvidíte na jednom mieste..

Ďalším dôvodom je to, že pri kombinovaní viacerých metód zacielenia do jednej cieľovej skupiny bude YouTube uplatňovať všetky z nich. Znamená to, že ak zacieľujete na určité kľúčové slová, tému a demografické údaje, vaša reklama sa bude zobrazovať iba ľuďom, ktorí spĺňajú všetky tieto požiadavky.

Príklad štruktúry cieľovej skupiny kampane:

 1. Cieľová skupina č. 1 – téma
 2. Cieľová skupina # 2 – Kľúčové slová YouTube
 3. Cieľová skupina č. 3 – Záujem X
 4. Cieľová skupina č. 4 – Záujem Y
 5. Cieľová skupina č. 5 – remarketingový zoznam

Je to klasická hra s číslami, čím viac testujete rôzne cieľové skupiny, tým lepšie sú vaše šance na nájdenie víťaza, ktorý vyšle obrovský prúd lacnej video prevádzky..

Ak tak urobíte, nepreťažujte 10 USD / deň kampaňou s 20 rôznymi možnosťami zacielenia. Ak tak urobíte, bude trvať, kým každá z cieľových skupín nedostane dostatok údajov, aby ste mohli urobiť štatisticky platné rozhodnutie.
Vaším cieľom by malo byť získanie slušného množstva údajov (zobrazení, kliknutí, zobrazení atď.) Pre každú z vašich cieľových skupín v čo najkratšom možnom čase. pre každú cieľovú skupinu.

Keď zhromaždíte dostatok údajov, budete sa musieť rozhodnúť, kde je potrebná zmena cenovej ponuky alebo kde sa vyžaduje okamžité ukončenie. Po zastavení porazených pokračujte a vytvorte nové cieľové skupiny.

Postupujte podľa tohto postupu a ste na dobrej ceste stať sa majstrom reklamy YouTube.

Kedy by ste mali vytvoriť novú kampaň?

V niektorých prípadoch je potrebné vytvoriť novú kampaň, aby ste dosiahli maximálne výsledky. Dôvody otvorenia novej kampane zahŕňajú (ale nie sú obmedzené na):

 1. Ak chcete ovládať rozpočet konkrétneho spôsobu zacielenia alebo videa.
 2. Ak chcete zacieliť na viac ako jednu krajinu (je možné to urobiť v tej istej kampani, ale neodporúča sa)
 3. Ak chcete propagovať niekoľko rôznych produktov, každý produkt by mal mať vlastnú kampaň (ktorá vám tiež umožní kontrolovať rozpočet)

Najobľúbenejší scenár, v ktorom by ste chceli otvoriť novú kampaň, je, keď jeden z vašich spôsobov zacielenia získava podstatne viac kliknutí ako iné možnosti zacielenia. Tento spôsob zacielenia spotrebuje väčšinu (alebo aj všetky) vášho denného rozpočtu a nedá ostatným dostatok zdrojov na to, aby sa osvedčili..

Ak k tomu dôjde, mali by ste vytvoriť novú kampaň iba pre túto metódu zacielenia a zároveň ju pozastaviť z prevádzky v pôvodnej kampani..
Takto máte úplnú kontrolu nad svojím rozpočtom a vaše ďalšie metódy zacielenia budú teraz „nútené“ spustiť, aby sa v pôvodnej kampani dosiahol ich denný rozpočet..

 Výhody prepojenia služby Google AdWords s YouTube

Prepojenie účtov AdWords a YouTube vám poskytne 3 veľmi dôležité výhody:

 1. Údaje a metriky 
  Budete mať možnosť získať dôkladné informácie a analytika o tom, koľko ľudí videlo vaše videoreklamy.
 2. Prekrytie CTA (prekrytie s výzvou na akciu)
  Bezplatný nástroj, skvelý reklamný nástroj, ktorý vám môže pomôcť zvýšiť návštevnosť vašich webových stránok.
 3. remarketing 
  Ďalší veľmi dôležitý nástroj, ktorý budete musieť použiť na vytvorenie svojich reklám podľa možnosti. Budete môcť vytvoriť zoznamy používateľov, ktorí už pozerali niektoré z vašich reklám alebo videí. Pomocou tohto nástroja budete schopní osloviť správne publikum.

Podrobné vysvetlenia:

 Dáta a metriky

Po spustení kampane pravdepodobne budete chcieť vedieť, čo sa s ňou deje; Koľko kliknutí dostanete na každú reklamu, koľko vás to stojí, koľko zhliadnutí získate atď.
Keď prejdete do sekcie Reklamy na hlavnom paneli služby Google AdWords, uvidíte niečo podobné tomuto:

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTubeAko vidíte, je rozdelená na 6 rôznych stĺpcov:

dojmy – Stĺpec videa rozdelený na dve karty zobrazuje všetky dojmy, ktoré vaše video získalo pri prehrávaní na začiatku iného videa. Stĺpec v palci zobrazuje ostatné zobrazenia (na stránke s výsledkami vyhľadávania a na odporúčaných videách, ktoré sa zobrazujú na pravej strane pri prehrávaní iných videí)

Názory – Ukáže vám, koľkokrát sa vaše video skutočne pozeralo divákom.

Avg.CPV – Zobrazí sa priemerná cena za zobrazenie danej reklamy.

Miera zobrazenia – Počet zobrazení vydelený súčtom zobrazení.

Celkové náklady – Vaše celkové výdavky na zhliadnutia videa.

Kliknutia na webové stránky – Ukáže vám, koľko ľudí kliklo na prekrytie s výzvou na akciu (ktoré ich priviedlo na váš web)

Prekrytie CTA (výzva na akciu)

Spoločnosť Google vám ponúka použitie veľmi výkonnej funkcie na vylepšenie reklamnej kampane.
Táto funkcia sa volá Prekrytie s výzvou na akciu, alebo Prekrytie CTA.
Upozorňujeme, že táto funkcia bude k dispozícii až po prepojení účtov AdWords a YouTube.

Ak chcete lepšie porozumieť prekrytiu CTA, pozrite si toto video:

Prekrytie CTA je cenným nástrojom a mal by ho využiť každý inzerent.
Dôvodom je to, že ste na to priniesť divákov vašej vstupnej stránky. Preto inzerujete, nie je to tak?

Ako vytvoríte prekrytie CTA?

Je dôležité spomenúť, že môžete vytvoriť iba prekrytie CTA na reklame, ktorú vlastníte.
Inými slovami, možnosť CTA môžete použiť iba na videá, ktoré ste nahrali do svojho vlastného účtu YouTube, alebo na videá, na ktoré máte práva správcu..

V sekcii Reklamy na hlavnom paneli kampane nájdite požadovanú (a vlastnú) reklamu a stlačte „+ Pridať prekrytie s výzvou na akciu“.

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Po kliknutí na toto tlačidlo sa zobrazí kontextové okno.
Tu budete môcť vytvoriť svoju CTA od nuly (nezabudnite pridať stránku relevantného webu a pekný obrázok).

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

remarketing

Po prvé, čo je remarketing?

Remarketing je akt vytvárania zoznamov používateľov, ktorí navštívili váš web alebo váš kanál YouTube (pomocou súborov cookie), a inzeroval ich bez ohľadu na to, aký obsah alebo videá práve sledujú..

Väčšina z vás to pravdepodobne už zažila na konci používateľa. Navštívite určitý web a od tej chvíle uvidíte jeho reklamy všade a (takmer) stále.
Ak je inzerent nedbanlivý, môže to byť všadeprítomný zážitok, ale ak sa dobre darí, ukázalo sa, že tento spôsob marketingu inzerentom prináša skvelé výsledky..

Existujú dva hlavné typy remarketingových zoznamov:

1. Ľudia, ktorí navštívili stránku na vašom webe.
2. Ľudia, ktorí sledovali vaše video alebo sa prihlásili na odber vášho kanála na YouTube.

Vytvorenie remarketingových zoznamov ľudí, ktorí navštívili vaše stránky, je veľmi jednoduchý proces, bude si však vyžadovať pridanie kódu na vaše stránky. Tu je podrobný návod, ako to urobiť.

Remarketingové zoznamy YouTube:

Po prepojení účtu YouTube a Google AdWords budete môcť vytvoriť remarketingové zoznamy pre ľubovoľnú z nasledujúcich možností:
1. Ľudia, ktorí sledovali vaše videá.
2. Ľudia, ktorí navštívili váš kanál YouTube, prihlásili sa na odber alebo zrušili jeho odber.
3. Ľudia, ktorým sa vaše videá páčili, nepáčili, komentovali alebo zdieľali.
4. Ľudia, ktorí videli vaše video ako reklamu In-stream.

Ak chcete vytvoriť remarketingový zoznam YouTube, jednoducho prejdite na:
Zdieľaná knižnica > Video remarketing.

A vyberte  Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Poďme na polia:

Najlepší sprievodca úspešnou reklamou na serveri YouTube

Typ zoznamu – Podľa vyššie uvedených možností vyberte typ remarketingového zoznamu, ktorý chcete vytvoriť.

Vyberte kanál – Vyberte kanál alebo video, ktoré budete používať pre svoj remarketingový zoznam.
V zozname môžete vybrať iba jeden kanál, ale zoznamy môžete kombinovať v štandardnom zobrazení remarketingu služby AdWords (mimo služby AdWords pre video)..

Názov zoznamu – V zozname uveďte opisný názov.

Trvanie členstva – Ako dlho budú používatelia v zozname aktívni. Na jednej strane ich chcete mať na dlhú dobu, na druhej strane by ste mali vziať do úvahy, že čím dlhšie sú, odkedy videli vaše videá, tým je nižšia pravdepodobnosť ich interakcie s vašimi reklamami. Odporúčané obdobie je spravidla okolo 180 dní.

Postavenie – Otvorené alebo zatvorené. Je to ľahké … ��

Počiatočná veľkosť zoznamu – Môžete si vybrať, či sa rozhodnete zahrnúť používateľov, ktorí splnili vaše kritériá za posledných 30 dní. Alebo vytvorte zoznam od nuly.
Ak nemáte jasný dôvod, prečo nezahrnúť minulých návštevníkov, choďte do nich a zahrňte ich. Ušetrí vám to čas. Možno budete môcť okamžite spustiť remarketingovú kampaň (namiesto čakania na splnenie limitu 100 používateľov v zozname)

Osvedčené postupy na používanie remarketingových zoznamov YouTube

Podľa rovnakej metodiky, ktorú som uviedol vyššie v tomto príspevku, by ste mali vytvoriť samostatnú cieľovú skupinu pre každý z typov zoznamu, na ktoré chcete zacieliť.

Prvé, ktoré vám odporúčam vyskúšať, sú:

1. Pozerali ste akékoľvek video z vášho kanála
2. Navštívil stránku kanála
3. Prihláste sa na odber kanálovej stránky
4. Zobrazené určité videá
5. Zobrazené videá boli ako reklamy

Všetci majú vytvárať slušný dosah a všetci naznačujú určitý záujem o to, čo musíte ponúknuť.
V každej cieľovej skupine je najlepšie mať na testovanie a optimalizáciu aspoň dve reklamy (niekto spomenul postupy AdWords?). Ak máte iba jedno video, môžete vyskúšať rôzne obrázky z palcov alebo iný reklamný text.

Kombinácia remarketingu s inými metódami zacielenia sa neodporúča pre začínajúcich inzerentov. Teoreticky môžete svoj remarketingový zoznam kombinovať s ktorýmkoľvek zo spôsobov zacielenia, ktoré ponúka YouTube (Témy, Záujmy, Kľúčové slová atď.).

Ako som už uviedol, ak vaša cieľová skupina bude obsahovať viac spôsobov zacielenia (remarketing a iné), vaša reklama sa bude zobrazovať iba používateľom, ktorí spĺňajú dané kritériá..
Preto som povedal „Teoreticky“. Vo väčšine prípadov sa odporúča používať iba remarketingový zoznam vo vašej reklamnej skupine a povoliť všetky formáty TrueView, aby bolo možné zacieliť na oveľa širšie publikum.

Týmto sa spoločne uzatvára naše magické hľadanie a teraz by ste mali mať kampaň naživo a pripravenú na rock.

Zopakujme našu cestu

 1. Teraz môžete pustiť moju ruku.
 2. Na YouTube by ste mali minúť aspoň časť svojich marketingových dolárov. Vyskúšaj to.
 3. Štyri typy reklám TrueView sú: In-stream, In-Slate, In-Display, In-Search.
 4. Ako prepojiť svoje účty AdWords a YouTube.
 5. Zmena nastavení kampane.
 6. Ako nájsť cieľové publikum pomocou kľúčových slov, tém, záujmov, umiestnení a remarketingových zoznamov.
 7. Nastavenie cenových ponúk.
 8. Predstavenie štruktúry kampane.
 9. Prebiehajúce tipy na optimalizáciu
 10. Výhody prepojenia účtov AdWords a YouTube.

No, toto sú ľudia, dúfajme, že sa mi podarilo spustiť vašu prvú reklamnú kampaň YouTube pohodlným zážitkom pre vás, keď ste na prvýkrát, a možno ste tam dokonca naučili pár nových trikov pre vás veteránov..

Neváhajte a podeľte sa s nami o svoje názory; Ak ste mali nejaké ťažkosti, dajte nám vedieť. Radi vám pomôžeme.

P.S.
Osobitné poďakovanie Petrovi Tsykounovovi za jeho obrovskú pomoc pri zostavovaní obsahu tohto článku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map