MobileMoxie Mobil Siteler için SEO’nun Zorluklarını Ele Alır

SEO uzmanları bir sitenin arama sıralamasını yükseltmeye odaklanırken, aynı sitenin mobil cihazlardaki sıralamasını etkileyen faktörlere çok az dikkat edilmiştir. Daha küçük ekranlar, daha yavaş ağlar, aralıklı bağlantı ve kullanıcı konumu, mobil siteler için SEO oluştururken ve hareket halindeki insanların günlük yaşamıyla rekabet edebileceklerinden emin olmaları gereken dikkate alınması gereken benzersiz faktörlerden sadece birkaçıdır.. MobileMoxie CEO’su Cindy Krum, hiçbir şeyin kaçırılmadığından emin olmayı amaçlar.


Bu röportaj başlangıçta 17 Aralık 2018 tarihinde yayınlandı.

MobileMoxie’yi kurmadan önce lütfen bana geçmişinizden bahsedin..

MobileMoxie’ye başlamadan önce, basit web siteleri tasarlayıp oluşturdum ve Denver’daki küçük bir ajansta SEO olarak çalışıyordum.

Basit web siteleri tasarlamaktan internetin daha teknik arka ucuna nasıl geçtiniz??

Oluşturduğum siteler temel HTML ve JavaScript’ti. İlk başta, bana yardım eden ve öğreten bazı insanlar vardı, ama sonra web’in nasıl çalıştığının ve her şeyin birbirine nasıl uyduğunun somun ve cıvatalarını anlayana kadar okuma ve araştırma inisiyatifini aldım. SEO olarak yaptığımız şeylerin çoğu, sitelerin daha iyi ve daha verimli çalışmasını sağlayan teknik nüanslara odaklanmaktır. Birlikte çalıştığımız geliştiricilerin birçoğu, bir sitenin karmaşıklığı ve gereksinimleri nedeniyle gerçekten çok şaşırdılar. Ancak, yüksek sıralamaları sağlamak için sitenin de hızlı ve taranabilir olması gerektiğini ve bu hedeflere ulaşma stratejilerinin çok değiştiğini unutuyorlar. Arama sıralamalarını olumsuz etkileyebilecek kodlama sorunlarının daha ince noktalarını takip etmelerine yardımcı oluyoruz.

Neden MobileMoxie’yi oluşturdunuz ve neye ihtiyacı var??

Mobil SEO önem kazanıyordu ve henüz şirketlerin mobil SEO başarısına ulaşmasına yardımcı olmaya adanmış kimse yoktu. Herkes çeşitli nedenlerle farklı masaüstü SEO odaklanmak gibiydi, bu yüzden bu ihtiyacı ele almaya karar verdim.

Bugün aslında 10 yıllık yıldönümümüzü kutluyoruz ve bununla gerçekten gurur duyuyoruz!

Masaüstü bilgisayarlara kıyasla mobil cihazlarda görüntülendiğinde siteler için benzersiz pazarlama zorlukları nelerdir??

Daha küçük ekranlar, daha yavaş ağlar, aralıklı bağlantı – bu, web sitelerinin daha hızlı yüklenirken daha fazla çalışması ve mesajlarını iletmede daha etkili olması ve kullanıcı etkileşimini en aza indirmesi anlamına gelir. Mobil siteler, insanlar hareket halindeyken günlük yaşamla rekabet edebilmelidir.

Google’ın bakış açısından, bir sitenin iyi bir mobil web sitesi arazisi olup olmayacağını ve bu sitelerin sıralamalarını da etkileyeceğini belirtmek için kod içinde farklı şeyler arıyorlar.

MobileMoxie’nin araçları web profesyonelleri veya site sahibi için mi tasarlanmıştır??

Şirket içi SEO ekipleri, harici SEO danışmanları ve bağımsız SEO danışmanlarının yanı sıra mobil SEO ile çok sayıda müşteriyi yöneten ajansların ihtiyaçlarına uyacak birkaç farklı pakete sahibiz..

Araçlarımızın entegre olmasını ve tescilli pano ve CMS sistemleri gibi diğer sistemlerde çalışmasını sağlayan API’larımız da var.

MobileMoxie araçları hakkında konuşalım. SERP testi nedir?

SERP testi, dünyanın herhangi bir yerinde duruyormuşsunuz gibi, cep telefonundaki herhangi bir dilde herhangi bir anahtar kelimeyi test etmenizi sağlar. Mobil SEO’daki en büyük farklılıklardan biri, konumun önemi ve bir kullanıcının konumunun hangi sitelerin sıralamasını ve hangi sitelerin.

Google, arama sonuçlarını mobil cihazlarda yerelleştirmek için çok uğraştığından, mevcut SEO araçlarının birçoğu ile ilgili sorun, yerelleştirilmiş sonuçları göstermemeleri, IP adreslerinin olduğu her yere göre sonuçları göstermeleridir. Dolayısıyla, bu araçları kullanıyorsanız, belirli bir konumda bulunduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak gerçekten, arama yaparken kullanıcının konumuna bağlı olarak biraz değişebilir.

Aracımızın avantajı, örneğin Tokyo’daki belirli bir adreste duruyor ve pizza veya Tokyo’daki o adreste ve Japonca pizza aramak istiyormuş gibi testinizi gerçekleştirebilmesidir. Desteklediğimiz telefonlardan aynı anda en fazla iki telefon seçebilir ve bu arama sonuçlarının telefondan telefona nasıl farklılık gösterebileceğini görebilirsiniz. SERP testimizle, tam orada Tokyo’da duruyorsanız, aynı gerçek canlı arama sonuçlarını elde edersiniz.

Konumunuzu belirlemek için Google yalnızca telefonunuzun IP adresini değil, genellikle GPS koordinatlarıyla daha alakalı olan konum sinyallerinin bir kombinasyonunu kullanır. Masaüstü aramaları yaparken bile Google, GPS koordinatlarınızı telefonunuzdan alıyor.

SERP ile, aynı anda yalnızca bir konumda bir anahtar kelimeyi tek tek test etmekle kalmaz, aynı zamanda bu adresleri e-tablo olarak yükleyerek aynı anda yüz farklı konumda bir anahtar kelimeyi test edebilirsiniz. Diyelim ki Macy’nin veya California Pizza Kitchen’ın bir zincirisiniz ve çok önemli bir anahtar kelimeyi arama konusunda tüm mağazalarınızın hemen dışındaymış gibi nasıl sıralandığınızı görmek istiyorsunuz. Tüm bu adreslerin bir .csv dosyasını yükleyebilir, testi çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz ve tamamlandığında size bir e-posta göndeririz. Daha sonra bu yüz adresteki sıralamaların bir yerden bir yere nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Belirli bir adres yarıçapı içindeki bir anahtar kelimedeki sıralamaları kontrol etmenizi sağlayacak bir hizmet alanı aracıyla gelmek üzereyiz. Böylece, başlangıç ​​adresinizle, sıralarınızı bir daire içinde beş mil, bir daire içinde on mil, bir daire içinde on beş mil uzakta, istediğiniz artışları kontrol edebilirsiniz..

MOXIE SERP-TestScreenShot

Şirketlerin yaptıkları SEO değişikliklerinin sıralamalarını nasıl etkilediğini takip edebilmeleri için bu aramalar kaydedilebilir mi??

Evet, tüm aramalar kaydedilir ve tekrar çalıştırılabilir veya düzenlenebilir. Aramalar düzenli aralıklarla çalışacak şekilde de ayarlanabilir, bu nedenle testi aylık olarak çalıştırmak istiyorsanız, bu bir sorun değildir.

Mobil sayfa testi nasıl çalışır??

Mobil Sayfa Testi, açılış sayfalarına daha fazla odaklanması dışında benzerdir. Diyelim ki Amazon’da bir ürün için bir açılış sayfanız var ve bu açılış sayfasının birkaç farklı telefonda nasıl göründüğünü ve çalıştığını tam olarak bilmek istiyorsunuz. SERP gibi, yalnızca URL’yi koyarak ve telefonları seçerek açılış sayfalarını aynı anda bir veya iki telefonda test edebiliriz. Ayrıca, aynı anda iki telefona birden fazla sayfa yükleyip test edebileceğiniz veya tüm telefonlarda bir açılış sayfasını test edebileceğiniz toplu sürümlerimiz var. Yine, arka planda da çalışırlar ve tamamlandığında size bir e-posta göndeririz.

MOXIE Sayfa-TestScreenShot

Bu test sonuçlarına dayanarak, araçlarınız SEO’yu geliştirmek için önerilerde bulunuyor mu??

MobileMoxie SEO danışmanlığı sunmaktadır, ancak bu ayrı bir hizmettir. Enterprise kullanıcılarına sonuçlarını anlamalarına yardımcı olmak için ücretsiz yardım sunuyoruz. Ancak, şu anda araçlarımızı kullanan insanlar genellikle buldukları sorunlarla ne yapacağını bilecek gerçekten sofistike dijital pazarlamacılar.

Deneyimlerime göre, otomatik öneriler üreten birçok araç çok iyi değil veya her zaman yönetim kurulu için geçerli değil, bu yüzden gitmek için tehlikeli bir yer. Bununla birlikte, sayfa hızı, sayfa oluşturma somunları ve cıvataları gibi evrensel sorunlar için otomatik öneriler üretmeye ve Google’ın sayfayı kolayca tarayıp tarayamayacağına ve anlayamayacağına çalışıyoruz..

Test sonuçları kaydedilir, böylece kullanıcılar sıralamalarının zaman içinde nasıl iyileştiğini görebilirler?

Evet kesinlikle. Ayrıca, bir kerelik test statik değildir, ancak canlı tıklanabilir sonuçlara sahiptir, bu nedenle dönüşüm hunisini veya belirli bir mobil sayfadaki dönüşüm yolunu birkaç farklı telefonda test etmek için harikadır. Yine Amazon’daki bir açılış sayfası örneğini kullanalım. Analizin birdenbire belirli bir telefondaki kullanıcıların, diyelim ki Pixel One’ın dönüştürme konusunda sorun yaşadığını veya dönüşüm oranlarının düştüğünü varsayalım. Bir Pixel One kullanırken neyin yanlış olabileceğini anlamak için telefon veritabanımızdan bu modeli seçin, açılış sayfasının URL’sini girin ve tıklayabilirsiniz canlı dönüşüm boyunca.

Uluslararası App Store Optimizasyonunuz nedir?

Ayrıca ASO veya uygulama mağazası optimizasyonu dediğimiz alanda da uzmanlaştık. Uygulama oluşturan şirketler bazen bu uygulamaların hem Google’da bir tarayıcıda arama yaparken hem de uygulama mağazalarında arama yaparken iyi sıralanması gerektiğini unutuyor. Aracımız, tüm farklı uygulama mağazalarındaki belirli uygulamalar ve anahtar kelimeler için sıralamaları zaman içinde belirli bir anahtar kelimedeki sıralamanızı görüntülemenize ve izlemenize olanak tanır. Ayrıca, uluslararası bir şirketseniz bir uygulamanın sıralaması değişebilir. Diyelim ki bir çocuk oyunu uygulaması geliştirdiniz. ABD’de uygulama sınıflandırmasının inanılmaz derecede rekabetçi olabileceğinden, ABD’de 200. sırada olabilirsiniz. Ancak, başka bir ülkede, diyelim ki İsveç, İsveç’te çocuk uygulamaları geliştiren daha az insan varsa, sıralamak çok daha kolaydır ve kendinizi İsveç’teki bir uygulama mağazasında 20. sırada, hatta 5. konumda bulun.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map