Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Hepimiz uzmanları atlamaya ve biraz para biriktirmek için kendimize karmaşık şeyler yapmaya çalıştık. Bu anlaşılabilir bir durumdur, ancak sonuçlar genellikle felakettir. Bazı işletmeler bu dersi zor yoldan öğrenir. Logolarını kalifiye bir grafik tasarımcının yardımı olmadan kendileri tasarlarlar veya son derece ucuz veya açık bir şekilde deneyimsiz bir kişiyi işe alırlar. Ne yazık ki, sonuç sadece kötü bir logo. Bir logonun genellikle botched olan bir yönü yazı tipidir, çünkü markanın mesajını hedef kitlesine iletemez.


Logonuzun Yazı Tipini Seçme Konusunda Büyük Hatalar

Yazı tipinizi kabul etmek çok kolaydır. Sonuçta, en önemli şey harflerin okunabilir olması değil mi? Ama hata yapma – bundan daha fazlası var. Aslında, Yazı tipinizdeki bir gözetim, işletmenizi gülünç bir hisse senedi yapabilir, itibarına zarar verebilir ve gelirlerinizi düşürebilir. Bu nedenle, şirketinizin logosunu tasarlama konusunda aşağıdaki yazı tipi fiyaskolarını kullanmaktan kaçınmanız çok önemlidir:

Çok fazla yazı tipinde paketleme

Uzmanlar, bir logonun en iyi maksimum iki yazı tipi. Bir logoya ikiden fazla yazı tipi koymak, fotoğraf albümünün tamamını aynı anda göstermeye çalışmak gibidir. İnsanlar her yazı tipini işlemek ve tanımak için zamana ihtiyaç duyar.

Fazla kullanılmış bir yazı tipi kullanma

Gişe rekorları kıran film “Avatar” için posterdeki yazı tipini hatırlıyor musunuz? Filmin pazarlama çabaları yazı tipinin kullanımı nedeniyle ağır eleştirildi Papirüs:

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Sadece basılı medyada zaten kullanılmış değil, aynı zamanda film posterlerinden doğum günü kartlarına kadar tipografi eleştirmenlerini rahatsız eden profesyonel olmayan ve çirkin bir yazı tipidir.. Diğer aşırı yazı tipleri Comic Sans ve Arial.

Eski bir yazı tipi kullanma

Fırça Yazıları ve Bakır Levha Gotik, eski yazı tiplerini düşünürken akla geliyor. Birincisi 1900’lerin ortalarından itibaren çok sayıda kartpostal başlığı için kullanıldı ve ikincisi – antik Roma taş oymaları esinlenerek – on yıllar önce kullanıldı. Bu eski yazı tiplerini kullanarak markanızı yaşlandırmayın.

 Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Tipografik netliği düşük yazı tipi kullanma

Bu, yazı tipinin okunaklı veya okunaklı olmadığı ve zayıf satır aralığı olabileceği anlamına gelir.

 • okunabilirlik aynı yazı tipinde bir harfi diğerinden ayırmanın ne kadar kolay olduğu ile ilgilidir
 • Okunabilirlik kelime, kelime öbeği ve metin bloklarının ne kadar kolay okunabileceğiyle ilgilidir
 • önemli tip çizgileri arasındaki mesafeyle ilgilidir; Harfler arasındaki boşluklar çok büyük veya çok küçük olduğunda oluşan kötü satır aralığı, birçok büyük logo yazı tipi başarısızlığının suçlusu

Ölçeklenebilir olmayan bir yazı tipi kullanma

Ölçeklenebilirlik özellikle dijital tipografi için önemlidir. Ölçeklenebilir yazı tipi, tüm tarayıcılarda, ekran boyutlarında, ekran yönlerinde, bağlantı hızlarında vb. Okunabilirliği garanti eder.. İyi bir yazı biçimi keskin bir şekilde görüntülenecektir farklı boyutlarda ve ekran çözünürlüklerinde, ve iyi bir okuma deneyimi sağlayacaktır.

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Logo olması gerektiği için bir bir kuruluşun temsili, bazı işletmelerin buna ne kadar az zaman ve kaynak harcadığına şaşıracak – ancak daha sonra logo halka açıldığında, ne destansı bir başarısızlık olduğunu bulmak için. Bunlar, logolardaki en doğru yazı tiplerinin, doğru mesajı tam olarak elde edemediği dokuz örneğidir. Aynı hataları yapma.

1. Devlet Ticaret Dairesi

 Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Logonuz, doğru yönde olmadığında küçük görünümler çizmediğinden emin olun. Yayına girmeden önce, tüm açılardan kontrol edin, lütfen.

2. Konum

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

İşte bunun açık bir örneği zayıf tipografik netlik. “O” veya “aşk” mı?

3. Detay Doktoru

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Arabadaki detaylara ve logosundaki yazı tipine çok fazla dikkat etmezlerse, arabamla “Detay Doktoru” na ne kadar güvenmem gerektiğini bilmiyorum. İlk, Papirüs aşırı kullanılır ve markanın ucuz görünmesini sağlar. İkincisi, lastikler nerede? Orada detaylara fazla dikkat yok.

4. Bilgisayar Doktorları

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Elbette, fare konseptini alıyoruz, ancak bu, düz bir “u” nun daha iyi bir seçenek olacağı bir örnektir. Buna ek olarak, Bilgisayar Doktorları çok fazla yazı tipi. Buradaki logo ve slogan kombinasyonu kafa karıştırıcı ve profesyonelce görünmüyor.

5. Masaj Terapisti

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

“Terapist” kelimesindeki “e” ve “r” harfleri arasındaki mesafe sorunludur. özellikle, lider çok büyük, tamamen istenmeyen bir anlam doğuruyor. Yine, tipografik netliğe dikkat edin.

6. Bull Titan ABD

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Aralık sorunları nedeniyle, “BULL TITAN US” “BULL TIT ANUS” oldu.

7. Megaficks

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Önceki iki örnekten farklı olarak, burada lider çok küçük – iki harf birle birleştirilmiş gibi görünüyor. Bu hareketler muhtemelen çok aile dostu değil.

8. Çocuk Değişimi

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Yine, önder çok küçük ve iki kelime kolayca üç olarak okunabilir.

9. Aşıklar’ı tıklayın

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Burada, bir harfi diğerinden ayırmak zordur ve bu yüzden okunabilirlik zayıf, kısaca söylemek gerekirse.

En İyi Fontlar Bu Niteliklere Sahiptir

Benzersiz, modern ve tipografik olarak net olmanın yanı sıra, logonuzun yazı tipinin aşağıdaki özelliklere sahip olduğundan emin olun:

Markanızın kişiliğiyle eşleşir ve kitlenizle konuşur

Logonuzu tasarımı ve rengi ile modern imzanız olarak düşünün. Bilinmesini istediğiniz stile ve renklere aykırı bir yazı tipi seçmek istemezsiniz. Ayrıca kendinize şu soruyu sorun: “Markanız kimin için?” Yetkili ve profesyonel bir kitleye yönelikse, ilginç yazı tiplerini denemeniz gerekmez. Bu durumda, serif yazı tipleri, daha geleneksel görünme eğilimi gösterdiklerinden daha uygun olabilir.

Diğer yandan, oynaklık ve eğlenceyi iletmek istiyorsanız, yuvarlatılmış kenarları olan yazı tipleriyle daha iyisini yapabilirsiniz. Oyuncak şirketleri birçok iyi örnek sunmaktadır:

Mesajınızı Anlayamayan 9 Yazı Tipi

Farklı ağırlık ve tarzlarda mevcuttur

Bazı yazı tipleri yalnızca bir ağırlıkta bulunur; bu, metninizin nasıl görüntülenebileceğini sınırlar. Marka bilinci oluşturma amaçlarınız için ana yazı tipini seçmeden önce ağırlık türlerini (ör. Hafif, normal, kalın, siyah, italik, yoğunlaştırılmış vb.) Kontrol edin. Şu anda belirli ağırlık türlerini kullanmasanız bile, daha sonra kullanmanız gerekebilir. Logonuz için yazı tipini seçerken ağırlık almazsanız son ürün özensiz görünebilir.

Tüm aykırı değerleri içerir

Bir yazı tipi seçerken, genellikle harfler, sayılar ve en yaygın semboller gibi standart öğelere dikkat edersiniz. Ancak, r gibi sık kullanmadığınız herhangi bir şeyi içerebilecek aykırı değerleri de dikkate almayı unutmayın.semboller, bitişik harfler ve kanatlar. Bazı yazı tiplerinin eksik olduğunu ve gerekli tüm öğeleri içermediğini unutmayın.

Doğru mesajı almak için doğru yazı tipini kullanın

Yazı tipinizi verilmek için almak çok kolay olabilir, ama etmeyin. Bu, markanızın ilk seferde doğru olmasını istediğiniz bir öğesidir. Aksi takdirde, yanlış yazı tipi markanızın profesyonel olmayan, tarihli veya klişe görünmesini sağlayabilir; ve hatta onları yanlış bir şekilde ovuyorsa pazarınızın tüm segmentini yabancılaştırın.

Bu nedenle, okunabilir, okunaklı ve profesyonel bir yazı tipi kullanın. Yazı tipinizi taze ve benzersiz hale getirebilir veya Times New Roman, Helvetica, Gotham, Baskerville ve Georgia gibi zamansız klasiklerden ilham alabilirsiniz. Asla modası geçmeyen, temiz, çok yönlü ve zarif fontlardır. Hiç emin değilseniz ve profesyonel bir tasarımcının gözüne ihtiyacınız varsa, Terzi Markaları, DesignCrowd veya HiretheWorld gibi bir platformun logo yapma hizmetlerine bakın.

Fontlar, markalar gibi, kendi kişiliklerine sahiptir, ve kendi markanızın imajını tamamlamasını istiyorsunuz. Bu yüzden yazı tipinizi seçerken dikkatli olun ve yazılarınızın hedef mesajı hedef kitlenize ilettiğinden emin olun.

Farklı yazı tiplerine sahip logolar: https://graphicdesign.stackexchange.com/questions/53711/what-font-characteristics-are-associated-with-luxury-and-wealth

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map