MeetEdgar, Sosyal Medyanızın Erişimini En Üst Düzeye Çıkarmak için Otomasyon, Sosyal Medya İçerik Yönetimi ve Raporlama Kullanıyor

Sosyal medya, kelimenin tam anlamıyla milyarlarca kullanıcının önüne geçmenin ücretsiz veya düşük maliyetli bir yoludur. Ancak zamanınızı nasıl optimize edebilir, sosyal medya içerik geçmişinizi nasıl takip edebilir ve yayınların planlandığından, çeşitli ve başarılı olduğundan emin olabilirsiniz? Laura Roeder, Kurucu & MeetEdgar CEO’su bize hayal kırıklığından nasıl kurtulduğunu anlatıyor MeetEdgar, birden çok sosyal medya platformunda kategorize edilebilen, otomatik olarak oluşturulabilen ve planlanabilen bir yayınlar kütüphanesi oluşturan bir araç.


MeetEdgar’ı kurmadan önce lütfen bize geçmişiniz hakkında biraz bilgi verin.

Çalışma hayatımın büyük bölümünde bir girişimci oldum. 22 yaşında grafik tasarım yapan ve websitesi oluşturan bir serbest yazar olarak başladım. 2008 yılında, Twitter ve sosyal medya bir şey haline geldikten sonra, müşteriler işlerini pazarlamak için sosyal medyayı nasıl kullanacağımı bulmak için yardımımı istediler. Sosyal medya danışmanlığı yapmaya başladım ve sosyal medya pazarlaması üzerine eğitim kursları oluşturdum. 2014 yılında sosyal medya otomasyon yazılımı olan MeetEdgar’ı başlattım..

MeetEdgar ismini nasıl buldunuz??

Bir yan proje geliştirdiğimizde, biraz eski moda gelen bir kod adı seçtik ve buna Edgar adını verdik. Lansmana hazır olduğumuzda, sevdiğimiz bir isim bulamadık. Geleneksel başlangıç ​​isimleriyle oynadık ama hepsi klişe gibi geldi. Edgar ismiyle takılı kalmanın unutulmaz olacağını düşündüm, bu yüzden MeetEdgar.com alanını kaydettik ve işte buradayız!

Sosyal medya varlığı bugünlerde ne kadar önemli??

“Sosyal medyada olmak zorunda mıyım?” çok şey aldığım bir soru. Kesinlikle yapmıyorsun Sahip olmak sosyal medyada olmak, ancak işinize çok yardımcı olabilecek inanılmaz bir ücretsiz küresel pazarlama platformudur. Sadece TV şovu Shark Tank’ı düşünün. Köpekbalıkları bir girişimcinin büyük satış rakamlarına sahip olduğunu duyduklarında, “Bunu nasıl yaptınız ?! “Ve cevap her zaman aynı – sosyal medya bunu nasıl yaptılar! Bir Instagram veya Facebook sayfası başlattılar ve topluluklarıyla gerçekten bağlantı kurdular ve ürünlerinin bu büyük şekilde çıkmasına izin verdiler. Sosyal medya kesinlikle işinizi pazarlamanın tek yolu olmasa da, küçük bir işletmenin işlerini insanların önünde tutmak için kelimenin tam anlamıyla milyarlarca kullanıcıyla bu küresel ağlardan neden faydalanmayacağını bilmiyorum..

Bazı sosyal medya platformları bazı endüstriler için diğerlerinden daha uygun mu??

Kesinlikle. Pinterest gibi bir platform, bir perakende şirketi veya görsel olarak yönlendirilmiş bir işletme için daha uygundur. Takı satıyorsanız, mücevherlerinizi başkalarının bulabilmesi ve Pinterest takı koleksiyonlarına ekleyebilmesi için sabitlemek istersiniz. Bir muhasebeci için, görsel olarak çekici pimler oluşturmak çok daha zordur. Bazı insanlar bunu Infographics ve bunun gibi şeylerle yaptılar, ancak bir mücevher işi için olduğu gibi bir ev olmayacak. Bunun tersi LinkedIn olacaktır. Müşterilerle birebir çalışan ve ağ oluşturma ve yönlendirmelerin işlerinin büyük bir parçası olduğu bir muhasebeci için LinkedIn yeni insanlarla tanışmak ve yeni insanlarla tanışmak için güçlü bir araç olabilir. Ancak, tüketicilere satış yapan bir kuyumculuk işi muhtemelen LinkedIn’de çok fazla çekiş elde edemeyecek..

Edgar sosyal medya içeriğini düzenlemeye ve erişimini artırmaya nasıl yardımcı oldu??

Diğer sosyal medya araçlarının çoğu yalnızca güncellemelerinizi girmenize ve zamanlamanıza izin verir ve ardından birden çok platforma gönderir. Edgar’ı sosyal medya güncellemelerimin bir veritabanını oluşturamama hayal kırıklığımdan kurduk. Edgar’da benzersiz olarak yaptığımız şeylerden biri, tüm içeriğinizin kategorilere ayrılmış organize bir kütüphanesini saklamaktır, böylece ne yayınlandığını, ne zaman ve nasıl performans gösterdiğini inceleyebilirsiniz..

Bir başka harika özellik de sürekli programlama sistemimizdir. Pek çok işletme, okuduğunuz bu röportaj gibi “her zaman yeşil” içerik oluşturma hatasını yapar ve yalnızca bir kez tanıtır. “Evergreen” içeriği, yalnızca yayınlandığı ilk hafta değil, aynı zamanda üç yıl sonra okurken de değerli olan içeriktir. Çoğu girişimci “her zaman yeşil” içerik oluşturduğunda, bunu bir gün, belki bir hafta ve bir daha asla sosyal medyada tanıtırlar. Bu, podcast veya blog yayını oluşturmak için harcanan zaman kaybıdır. MeetEdgar bu bağlantıyı ya aynı durum güncellemesiyle ya da bir varyasyonuyla sürekli bir programa gönderir. Bu şekilde sadece bu hafta yeni olan şeyleri tanıtmakla kalmaz, tüm içerik kütüphanenizi de tanıtırsınız.

MeetEdgar, Sosyal Medyanızın Erişimini En Üst Düzeye Çıkarmak için Otomasyon, Sosyal Medya İçerik Yönetimi ve Raporlama Kullanıyor

Aynı yayının ne sıklıkta tanıtılacağı konusunda bir öneri var mı?

Edgar içinde bir yayının ne sıklıkta tanıtılacağına karar verebilirsiniz, ancak otomatik olarak yapıldığında ne kadar çok içeriğiniz varsa belirli bir gönderi o kadar sık ​​görünmez. Beş güncellemeniz varsa, bunlar 50’nizden daha sık döngüye girecektir. Büyük endişeler “Bir yayını çok sık tekrarlayacağım mı? İnsanları rahatsız edecek miyim? ” Elbette, aynı mesajı haftalar boyunca her 20 saniyede bir rahatsız edici olabilecek şekilde gönderirseniz, ancak bunun kısa olması, inanılmaz zor şeyleri çok sık tekrarlamak. Gönderdiğimiz her şeyi yalnızca biz görüyoruz. İstatistiklerinize sosyal ağlardan herhangi birinde bakarsanız, takipçilerinizin yalnızca% 5’i veya daha azı, bazen çok daha azı herhangi bir yayını görecektir.

Ayrıca, aynı makalenin bir kereden fazla yayınlandığını görmek çok yaygındır. Aslında, aynı gönderiyi tıklamadan önce birden çok kez görmeniz gerekir. “Trend” demek, “viral olmak” demek. Aynı şeyi gördüğün anlamına gelir her yerde! İnsanların çevrimiçi ortamda dikkatini çekmek son derece zordur, bu nedenle içeriğinizi düşündüğünüzden daha sık tanıtmanız ve bunlara bağlantı vermeniz gerekir.

Programlama ve sürekli gönderim nasıl çalışır??

Edgar, zamanlama ve sürekli kayıtlar ayarlamak için birçok seçeneğe sahiptir.

MeetEdgar, Sosyal Medyanızın Erişimini En Üst Düzeye Çıkarmak için Otomasyon, Sosyal Medya İçerik Yönetimi ve Raporlama Kullanıyor

Edgar’ın veri tabanı, yayınları kategorilere ayırma seçeneğini içerir. Örneğin, bir kullanıcı blog gönderileri için bir kategori, başkalarının gönderilerinin bir kategorisini ve belki de başka bir “yararlı ipucu” gönderileri kategorisi oluşturabilir. Daha sonra farklı kategoriler için farklı programlar ayarlayabilirler. Blog yayınlarının günde iki kez, başkalarının yayınlarının da günde bir kez dışarı çıkmasını ve “yararlı ipuçları” nın haftada üç kez çıkmasını isteyebilirler. Edgar bu kategorilerden çekecek ve aralarında dolaşacak. Her zaman yalnızca bir kez bir şey göndermeye veya belirli bir tarihte bir içeriğin süresinin dolmasına karar verebilirsiniz, bu nedenle zamanlama konusunda çok fazla esneklik vardır.

Edgar’ın “otomatik varyasyonları” özelliği nedir?

Otomatik varyasyonlar, yakın zamanda başlattığımız gerçekten harika bir özellik. Kullanıcılar bir kereden fazla bir bağlantı göndermek isterken, her seferinde aynı durum güncellemesini kullanmak istemediklerini tespit ettik. Otomatik varyasyonlar, aynı bağlantı hakkında konuşmanın farklı yollarını oluşturarak biraz karıştırılmasına yardımcı olur. Edgar, içeriği “okumak” ve güncellemelere dönüştürmek için ilgili alıntıları çıkarmak için doğal dil işleme teknolojisini kullanır. Edgar, hangi durum güncellemesinin en başarılı olduğunu bile gösterecektir. Yani, bir güncelleme yirmi tıklama alırken diğeri sadece beş tıklama alırsa, hangi yolun daha cazip olduğunu bilirsiniz.

MeetEdgar, Sosyal Medyanızın Erişimini En Üst Düzeye Çıkarmak için Otomasyon, Sosyal Medya İçerik Yönetimi ve Raporlama Kullanıyor

Başarılı sosyal medya varlığının planlanmasına neler girer ve Edgar nasıl yardımcı olur??

Edgar’ın en büyük etkisi, her gün yayın göndermenizi sağlamaktır. Sosyal medya çok zaman alabilir – hemen hemen her gün birden fazla güncelleme yayınlamanız beklenir ve özellikle bir solopreneur için (birçok müşterimiz) bu tür bir zaman ayırmak zordur. Bu nedenle, Edgar içinde içerik toplulamanızı öneririm. Günlük ilham verici alıntılar gönderdiğinizi varsayalım. Bir kategori “ilham verici alıntılar” oluşturabilir, tek seferde 50 yayın ekleyebilir ve bu yayınların tüm farklı sosyal ağlarınıza planlama ve döngü sıklığını seçebilirsiniz..

İçeriği toplu olarak kullanmak, yazılımın yapamayacağı şeyleri geliştirmenize olanak tanır – ilişki kurma. Artık sınırlı günlük sosyal medya zamanınızı kitlenizle etkileşime geçerek ve bağlantı kurarak, yeni insanlarla tanışarak ve soruları yanıtlayarak harcayabilirsiniz.

Edgar bir sosyal medya kampanyasının veya yayınının başarısını nasıl ölçer??

Edgar’ın raporları, istatistiklerinizin farklı sosyal ağlarda nasıl değiştiğini ve hangi durum güncellemelerinin en fazla tıklamayı aldığını görmenizi hızlı ve kolay hale getirir.

Sosyal medya ağları tüm verilerini Edgar gibi üçüncü taraf araçlara aktarmadığından, insanların resmi tam olarak almak için periyodik olarak sosyal medya hesaplarına giriş yapmalarını öneriyorum.

MeetEdgar, Sosyal Medyanızın Erişimini En Üst Düzeye Çıkarmak için Otomasyon, Sosyal Medya İçerik Yönetimi ve Raporlama Kullanıyor

Ne tür bir destek sunuyorsunuz?

Sosyal medya pazarlama uzmanlarından oluşan büyük bir destek ekibimiz var. Destek e-posta yoluyla sağlanır veya bir arama planlayabilirsiniz. Araçla ilgili teknik sorulardan sosyal medya stratejilerine kadar her şeyi yanıtlamaktan mutluluk duyuyoruz. Sosyal medyada başarılı olmanız için gereken her konuda size yardımcı olmak için buradayız!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me